Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

no to kochana działamy:) Ty będziesz zajęta ślubem, ja sesją i nawet nie zauważymy kiedy te kreski magiczne się pojawią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest robic pranko miedzy 9 a 17 dniem cyklu podobno nie ma opcji zeby nie zajsc;) u mnie 5 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chyba jestem wyjątkiem, gdyż miałam owulkę w 26dc (potwierzdoną USG) Teraz mam szybciej wziąść CLO i lekarz zwiększył mi też dawkę, więc może szybciej przyjdzie ta owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Krejzolki! ;D A co ty Kama, jak wyniki? .Zle? .... wiec dlaczego test wyszedl ci pozytywny???????????????????? nie rozumiem, przeciez testy w ta stronę sie nie mylą!!!! U mnie dzis 24 dc, drugi dzien wyzszej tempki, sluz nie plodny, i bolał mnie troche brzuch, i apetyt mam straszny. Dzis zaczynam brac dupka;) Nie mam czasu zeby czytac co u kogo sie dzieje, roboty mam w cholere w tym tygodniu, ale jestem z wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co....? czytałam na roznych forach ze po wyłyzeczkowaniu robi sie badania histopatologiczne! wiec zadzwoniłam na oddział i pytam, a pani mi mówi, ze po innych zabiegach ginekologicznych to tak wysyłaja do badania a po ciązy obumarłej oddaje sie do utylizacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po prostu nie mam pytań :(:(:(:(:( jak mam dalej żyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu robila bete w czwartek i wyszla mi 9.63mlU/ml moja gin kazala mi dzis powtorzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwusku czasem tak sie zdarza moze malenstwo mialo jakas wade i dla tego serduszko przestalo bic. Teraz jest Ci skarbie bardzo ciezko ale pomysl ze za jakis czas znow Wam sie uda i urodzisz zdrowe malenstwo:* Tule Cie kochanie mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba własnie po to jest to badanie zeby sie dowiedziec co sie stało z dzidzi..... !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama czyli jest dobrze. Nerwusek, twój Aniołek jest przy Tobie, bedzie Was dopingował, żebyscie cieszyli sie z narodzin dziecka! Nie załamuj się, wiem ze ci jest ciezko, stracilas czastke siebie, taka kochaną i długo wyczekiwaną, ale nic juz nie mozesz zrobic, tylko pogodzic sie, oplakać i isc dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem i nie mam pojecia dlaczego tego nie zrobili:( I tak jak nasza Justysia ma napisane * dzieci nie odchodzą tylko zmieniają datę przyjścia na świat...*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu moglo byc lepiej ale widocznie tak musialo byc moze w tym cyklu sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie ja na chwilke kamilko bo tak czytam to moze u mnie jeszcze za wczesnie zeby test wyszedl wiarygodny bo jezeli dzis jest moj 30 dc i @ nie ma a jak bylam 16 dc u lekarza to jeszcze nie bylo jajeczkowania wydaje mi sie ze to byl 17dc gdzie doszlo do jajeczkowania a te zagniezdzenie trwa tyle czasu to mozliwe ze jeszcze mam jakąś szanse co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki slonko za wsparcie buziaki pozniej sie odezwe lece do koscolka bo wczoraj nie bylam i pomodle sie za nas tu wszystkie na forum i brzuchatki i staraczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny cos mnie tknęło i zajrzałam jeszcze raz na wyniki mojego M - mam komputerowy wynik badania nasienia. W uwagach pisze: normoozosperia.Wszytskie badane paramtery nasienia w normie. Ale: przy ocenie morfologii plemników pisze ze jest 15% plemników o prawidlowej budowie a 85% o nieprawidlowej. WNormy wg WHO to powyzej 10% prawidlowych. Ale czytalam na necie ze jak sie ma ponizej 30% prawidlowych to sznase na ciaze sa 3 razy mniejsze, ponadto grozi to "pustymi jajami plodowymi, lub nieprawidlowym rozwojem ciazy.. Czyli nawet jak sie uda to moze ciaza sie żle rozwijac. Boje sie starsznie teraz. Czemy pisze ze jest ok, skoro ta morfologia jest niska??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teratozoospermia występuje, gdy w ejakulacie jest mniej niż 30% plemników prawidłowych. Plemniki mogą mieć wady związane z budową akrosomu, główki, wstawki i witki oraz cytoplazmy plemnika. Jeśli w ejakulacie jest ponad 70% plemników z wadami w budowie, wówczas mówimy o teratospermii. Wyróżnia się dwa rodzaje teratospermii - teratospermię wtórną i pierwotną. Teratospermia wtórna Teratospermia wtórna może być nabyta na skutek różnych chorób i dysfunkcji np. wnetractwo złe i długo leczone. Teratospermia pierwotna Teratospermia pierwotna ma nieznaną etiologię. Jej wystąpienie może mieć źródło już w życiu płodowym męskiego noworodka (uszkodzenie nabłonka a wskutek tego patologie budowy główki, wstawki lub witki). Najczęściej występuje problem patologii główki (brak akrosomu lub patologiczny kształt). Brak akrosomu nie pozwala penetrować komórki jajowej, tymczasem patologia główki prowadzi do zlej embriogenezy i poronień lub pustych jaj. Nie ma leczenia przyczynowego. Teratospermia może mieć również przyczyny mechaniczne (np. żylaki powrozka). W przypadku żylaków można je usunąć i polepszyć parametr morfologii. Jedną z przyczyn nieprawidłowej morfologii plemników mogą być niedobory cynku i selenu, które odgrywają ważną rolę w prawidłowej spermatogenezie (produkcji plemników). Należy zwrócić uwagę na fakt, że nawet z teratospermią można zajść w ciążę (np. przy kilkunastu procentach prawidłowych plemników). Jednakże prawdopodobieństwo zostania rodzicami drogą naturalną jest trzy razy mniejsze, potrzeba trzy razy więcej czasu (niż u zdrowej pary) na zapłodnienie i jest trzy razy mniejsza szansa na to, że zapłodni się dobry plemnik. Wynika to z faktu, że każdy plemnik (nawet teratospermiczny), który posiada akrosom może zapładniać. Niestety w takiej sytuacji istnieje również ryzyko wadliwej embriogenezy i nieprawidłowego rozwoju ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej slonka. ja wrocilam z uczelni , brzusio dalej leciutko boli i piersi tez. juz sie nie moge doczekac testu:) nerwusku no ze mna lezala kobieta na oddziale i tez dzidzia obumarla w 12tc i miala zabieg i tez nie wysylali na badania bo podobno skoro plod obumiera samoistnie to nie jest to wina stanu zdrowia matki tylko wrodzonych wad plodu ktore powstaja bardzo wczesnie. wiec slonko nie martw sie bo kolejna ciaza bedzie juz szczesliwa, zobaczysz. ja wiem co czujesz bo tez to przeszlam na szczescie bez zabiegu. kama jaki byl wynik? pozdrowienia dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys szkoda gadac. Bede pozniej bo zaraz wychodze z pracy Buziaki do pozniej:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam bo jestem zła, zaraz bede piorunami strzelac, widze ze nikt nie umie mi odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysia ja nie mam zielonego pojecia o badaniach nasienia bo moj M takowych nie mial..... hej ninka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys troche o tych badaniach czytalam i ktoras dziewczyna mowila ze jej M mial. trzba by poszukac kilkadziesiat stron wczesniej :P hej justyc a jak u ciebie sie sprawy maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie teraz czekanie:) bo okres mam miec miedzy 26maja a 1czerwca:) jak narazie mam dobre przeczucia wiec moze cos zaskoczylo w tym cyklu:) a co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz dosc starania i odpuszczam. i tak nam sie nie uda a tylko nerwy poczekam do wrzesnia bo chce miec spokoj we wakacje i zaczynamy badania i starania o adopcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adopcje? no to powazna decyzja. moze we wrzesniu jak zrobicie badania to jednak uda ci sie zajsc w ciaze. wkoncu cos musi byc przyczyna niepowodzen. a co do wakacji to cie popieram:) wypocznij na luzie i bez zamartwiania sie czy sie uda czy tez nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy jak to bedzie. juz sie nie zamartwiam. ciezko jest jak widze kobiety na spacerze z wozkiem ale pocieszam sie ze jak proces pojdzie sprawnie to ja za rok tez juz bede miala malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ci tego zycze zebys miala swoje malenstwo:) kazda z nas pewnie chcialaby juz pchac ten wozek z maluszkiem w srodku:) dobra zmykam bo mamy ognisko:) buziole 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×