Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

W koncu maturka z biologii i godziny wkuwania do niej na cos sie przydaly:) Ciesze sie ze moge chociaz w ten sposob Wam slonca pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dzis caly dzien meczy alergia myslalam ze po wczorajszym mi przejdzie a tu nic a nie biore zadnych lekarstw no bo sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty kamci staraj sie staraj ;) ten cykl bedzie twoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alergia jest przekichana;) Wiem cos o tym bo tez jestem alergiczka tyle ze naszczescie nie meczy mnie katar lzawienie itd za to wysypuje mi rece i nogi:/ Kochanie a ilu dniowe masz zazwyczaj cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu slonko mowie o staraniu sie w niesienu Wam pomocy kochanie;) Co do staran to w tym cyklu powiedzialam sobie ze co ma byc to bedzie nawet kazalam M schowac termometr zebym z przyzwyczajenia tempki nie merzyc:) jak sie uda to super jezeli nie to moze w nastepnym:) nic na sile;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj mam 30-31 dniowe ostatni był 29 wiec sugeruje sie tym ostatnim i tak mi tez wyszlo w obliczeniach ze mam miec termin na 23 maja no ale moze przez te tabletki mi sie poprzemienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kamciu wiem wiem zrozumialam ale ty masz sie starac i koniec basta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana jak wyjdzie to wyjdzie ale nie nastawiam sie bo rozczaowanie bardzo boli. A owulke mialas kochana 17dc z tego co pamietam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak mi sie wydaje bo 16 dc bylam u lekarz i byl piekny pecherzyk i lekarz mowil ze lada moment peknie i czulam taki bol zreszta tez mialam bardzo niska temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietasz moze kiedy mialas owulke w ostatnich cyklach? Pytam bo zazwyczaj faza poowulacyjna jest taka sama w kazdym cyklu, a to ze cykl jest krotszy badz dluzszy zalezy od fazy przed owulacyjnej bo ta moze byc zmienna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem kamilko ze rozczarowanie boli wiem jak bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno mi powiedziec ale miedzy 14 a 18 napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle faza poowulacyjna trwa 14 dni i jest niezmienna w kazdym cyklu:) jezeli kobieta w fazie poowulacyjnej przez 18 dni ma podwyzszona temp ciala to w wiekszosci przypadkow mozna stwierdzic ze na 100% jest to ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli u mnie jeszcze 5 dni tak dobrze rozumiem bo 17 dc owulacja a dzis 30dc czyli jestem 13 dni po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak kochanie poniewaz faza poowulacyjna trwa zazwyczaj 14 dni ale moze tez trwac 16 dlatego kiedy od momentu owu 18 dni wyzszych temp daje stuprocentowa pewnosc ze zaszlo sie w ciaze i nie trzeba nawet robic testu:) Bo jezeli jest przez tyle dni wyzsza temp a test pokazuje I kreseczke to w wiekszosci przypadkow kobiety sa w ciazy mimo negatywu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wyzsza dokladnie 17 dni :) w 18 juz nie mierzylam bo przyszla @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialabym zeby to bylo w moim przypadku kamcia ale tego do czytania szkoda ze my nie jestesmy tak plodne jak mezczyzni my to kobiety wogole mamy jakos pod gorke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no szkoda kamcia ze nie wyszlo a tak sie cieszylam razem z toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niom niestety mamy przerabane ale sila wyzsza ale wiesz czym sie skarbie pocieszam ze facet co drugi dzien musi golic brode:) Slonko trzymam mocno kciuki za Ciebie jak rownierz za reszte starajacych sie dziewczynek wierze i modle sie zeby Wam wszystkim sie udalo:* Nawet jak sama zostane w gornej tabelce to bede szczesliwa ze Wam sie w koncu udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciu ja uciekam dziekuje jeszcze raz za wszystko kochana milych snow zycze buzzzzzzzioooooooooolllllllllleeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahahahahaha ja tez trzymam kciukasyyyyyyyy jeszcze raz dddoooooooobbbbbrrrrrrraaaaaaaaanoooockkkkkkkaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli ale tlumacze sobie ze widocznie rybcia uznala ze da mi sie pobawic na weselu bez mdlosci itp;) a tak serio to widocznie tak musialo byc, moze i lepiej bo jezeli ciaza sie nie utrzymala to musialo byc cos nie tak z rybcia. Dlatego moja gin jest zdania ze nie mozna na sile podtrzymywac ciazy bo jezeli ma sie utrzymac to sie utrzyma a tak to przez 9 miesiecy kobieta ma stres czy dzidzia urodzi sie zdrowa. nie mowie tu o plamieniach tylko o krwawieniu podobnym do @. Plamienia sa zazwyczaj nie grozne ale tak czy siak trzeba skonsultowac to z lekarzem bo czasem jest to naczynko ktore peklo przez rozciaganie sie macicy ktora w ciazy jest bardziej ukrwiona a czasem sa zwiastunem poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia troszke inf dla Ciebie;) : Ejakulat porcja spermy wyrzucana podczas ejakulacji. U człowieka przeważnie 2-5 mililitrów (tzw. normospermia), zawierająca prawidłowo powyżej 20 milionów plemników (tzw. normozoospermia) w każdym mililitrze. Szczytową objętość osiąga u mężczyzn w wieku 30-35 lat, zaś parametr ten gwałtownie spada u mężczyzn powyżej 55 roku życia. Większe odchylenia od tych wartości mogą wskazywać na różnego rodzaju zaburzenia. W skład ejakulatu wchodzą wydzieliny jąder, najądrzy, prostaty, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów opuszkowo-cewkowych. * Odchylenia od standardowej objętości ejakulatu to: aspermia, hipospermia, hiperspermia. * Odchylenia co do ilości plemników w objętości ejakulatu to: azoospermia, oligospermia, polizoospermia. * Odchylenia co do jakości plemników w ejakulacie to: teratozoospermia, asthenozoospermia. * Inne odchylenia: leukocytospermia, hematospermia. Badanie nasienia (seminogram) Podstawowe badanie nasienia jest najważniejszym narzędziem diagnostycznym w przypadku diagnostyki niepłodności męskiej. Do badania należy dostarczyć nasienie uzyskane podczas masturbacji najlepiej po powstrzymaniu się od wytrysku przez 3-5 dni przed badanie. Badanie powinno być wykonane w ciągu 30minut od pobrania nasienia. Pełna analiza nasienia zawiera badanie makroskopowe jak i mikroskopowe i w jej skład wchodzi: * charakterystyka płynu nasiennego (np. objętość i pH) * liczba, ruchliwość, morfologia plemników * ocena innych składników morfotycznych nasienia. Aby uzyskać wiarygodny wynik, należy przeprowadzone co najmniej dwa badania w odstępie minimum 3 tygodni. Uważa się, że ilość poniżej 20 milionów plemników w mililitrze sugeruje niepłodność, niemniej ciąża jest czasem możliwa nawet przy tak małych ilościach plemników. Parametry nasienia - wartości referencyjne wg WHO * Czas upłynnienia: < 60 minut * Objętość : 2,0 6,0 ml * pH: 7,5 8,1 * Liczba plemników: 20 250 milionów/ml * Całkowita liczba plemników: > 40 milionów * Ruchomość (60 min po ejakulacji) : pow. 25% klasy a lub pow. 50% klasy a i b * Morfologia:powyżej 14 % prawidłowych * Żywotność: powyzej 75 % żywych * Leukocyty : poniżej 1,0 miliona /ml Plemniki klasy a: plemniki o ruchu postępowym szybkim Plemniki klasy b: plemniki o ruchu postępowym wolnym Objętość ejakulatu: * Aspermia: 0 do 0,5 ml * Hipospermia: 0,5 do 2,0 ml * Normospermia: 2,0 do 6,0 ml * Hiperspermia: powyżej 6,0 ml Liczba plemników w nasieniu: * Azoospermia: brak plemników * Oligozoospermia: poniżej 20 mln w 1 ml: Oligozoospermia ekstremalna: pojedyncze plemniki Oligozoospermia bardzo ciężka : 1-5 mln w 1 ml Oligozoospermia ciężka : 5-10 mln w 1 ml Oligozoospermia lekka: 10-20 mln w 1 ml * Normozoospermia: 20-250 mln w 1 ml * Polizoospermia: powyżej 250 mln w 1 ml Ruch plemników: * Asthenozoospermia: poniżej 50% klasy a i b Morfologia: * Teratozoospermia: poniżej 14 % prawidłowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za informacje s 28 staramy sie juz 9 cykl. Dzisiaj w nocy spac nie moglam , okazalo sie ze temeratura 37,7 w ustah, wiec zmierzylam pod pacha i byla 37,2. W ustach suchosc i gorycz czuje. A wieczorkiem troche brzuch bolał. Czy to moze przez to ze wizelma wczoraj duphaston dwie tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×