Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

mysia, moze parametry to objetosc, ruchliwosc itp a morfologia odzielnie? sama nie wiem, albo takie wyniki to juz norma? musze zobaczyc co napisali u mojego meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja niestety zaczynam dzis nowy cykl @ przylazla jestem zalamana i znow wszystko od początku chyba psychicznie wysiąde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale tu pusto:( karten przykro mi ze sie nie udalo slonko.... moze nastepnym razem. a mnie nadal pobolewa podbrzusze i piersi...... tak sie boje ze @ przyjdzie i sie rozczaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi slonka ze @ przyszla moze ten miesiac bedzie bardziej szczesliwy:* Tulam mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomorrreee
hej dziewczyny. chcialam was sie poradzic,bo expertki jestescie. Mam na 3-4 dni przed okresem plamienia,lekarz stwierdzil,ze wszystko w srodku ok,mialam tez histerokopie.Boje sie,ze to moga byc hormony,mimo ze cykle ladne owulacyjne,dobre fazy lutealne itp itd.. w jakich dniach powinnam zrobic i jakie badania???typu lsh,fsh -cos takiego..nie znam sie prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sie orientuje slonko to plamienia przed @ sa w momencie kiedy jest za niski poziom progesteronu:) Znalazlam coś takiego: Plamienie - Metrorrhagia To nieznaczna utrata krwi pomiędzy normalnymi krwawieniami menstruacyjnymi. Metrorrhagia jest niecykliczna, dysfunkcyjna, może być krwawieniem z pochwy lub macicy. Trwa kilka minut, ale i kilka dni. Może być czerwonego koloru, albo brązowego. Małe krwawienie w okresie okołoowulacynym jest czymś całkowicie normalnym i często spotykanym, niemniej jednak każde krwawienie z układu rodnego powinno być diagnozowane, bo często jest objawem poważnych schorzeń. Przyczynami plamień/krwawień mogą być: ciąża (w tym: „placenta previa, abruptio placentae, „vasa previa) ciąża ektopowa poronienie (w tym ciąża chemiczna) poronienie zagrażające zaśniad groniasty zagnieżdżenie zarodka w macicy ("plamienie implantacyjne") infekcje endometrium, pochwy czy szyjki macicy choroby przenoszone drogą płciową zranienie w pochwie czy na szyjce macicy (także przez zbyt intensywny seks) suchość pochwy nieprawidłowości w funkcjonowaniu jajników PCOS endometrioza guzy na jajniku rak jajnika, pochwy, szyjki macicy, endometrium, trzonu macicy przerost błony śluzowej macicy (hypertrofia endometrium) polipy macicy czy szyjki macicznej mięśniaki wkładki wewnątrzmaciczne zaburzenia hormonalne owulacja ("plamienie owulacyjne") brak owulacji stres leki np. antykoagulanty, kwas acetylosalicylowy rozpoczęcie lub zakończenie stosowania hormonów (antykoncepcji hormonalnej, progesteronu) niski poziom progesteronu z powodu skróconej lub wydłużonej fazy ciałka żółtego niewłaściwy stosunek estrogenów do progesteronu niedoczynność i nadczynność tarczycy gruczolaki przysadki („prolaktinomas) zabiegi ginekologiczne (HSG, laparoskopia, biopsja, kauteryzacja szyjki macicznej) choroby jak małopłytkowość, marskość wątroby, choroba von Willebrandta Jest normalnym, że po tzw. ciąży chemicznej (wykrywanej przez testy, ale nie przez lekarza podczas badania) można mieć plamienia w następnym cyklu. Po poronieniu ciało wraca jakiś okres czasu do normalnego rytmu. Możliwe są nieregularności miesiączkowe łącznie z plamieniami. W przypadku ciąży możliwe są plamienia w okolicach spodziewanej miesiączki. Czasem nie oznacza to zaburzenia, a kobiety takie rodzą zdrowe dzieci. Jest wiele powodów krwawień we wczesnej ciąży. Jeśli łączy się to z bólem czy skurczami sugerowane jest, aby natychmiast zadzwonić do lekarza. Możliwe bowiem, że grozi nam poronienie lub ciąża pozamaciczna. W okresie bliskim owulacji następuje gwałtowny spadek poziomu estrogenów. Możliwe jest więc tzw. plamienie okołoowulacyjne, gdy endometrium ulega częściowemu złuszczeniu z powodów chwilowych niedoborów hormonalnych. Krwawienie przedmiesiączkowe to plamienia do 10 dni przed terminem spowodowane niedomogą ciałka żółtego lub endometriozą. Mogą również wystąpić krwawienia pomiesiączkowe wywołane stanem zapalnym śluzówki macicy, polipami macicy, torbielami jajników (opóźniony zanik ciałka żółtego lub przetrwały pęcherzyk Graafa), nowotworami. Torbielom towarzyszy uczucie rozpierania, a nawet bólu w podbrzuszu, ucisk na pęcherz, bóle w czasie współżycia seksualnego, brak miesiączki, krwawienie poza terminem miesiączki. I Normy: normy hormonów - ogólnie Lista tutaj przedstawiona informuje jedynie ogólnie o prawidłowych poziomach hormonów. Laboratoria mogą mieć rożne normy i na nie trzeba po pierwsze zwracać uwagę przy interpretacji badań. Także jednostki mogą być inne w zależności w jakim laboratorium dokonano pomiarów. Każde badanie musi zobaczyć lekarz i to on wydaje ostateczną diagnozę. W interpretacji wyniku bierze się pod uwagę dopuszczalną granicę błędu czyli wartość, o którą laboratorium mogło zawyżyć lub obniżyć rzeczywisty wynik. Wynosi ona od 4 do 10 procent. Normy FSH........ 3 dzień .......3-20 mIU/ml FSH pik LH / dzień podania HCG.....więcej niż 15mIU/ml LH......3 dzień.......mniej niż 7 mIU/ml LH pik LH / dzień podania HCG.....więcej niż 20 mIU/ml Estradiol E2 pik LH / dzień podania HCG.....więcej niż 100 pg/ml Estradiol E2....7 dni po owulacji.....więcej niż 60 pg/ml Prolaktyna.....3 dzień.....mniej niż 24 ng/ml Progesteron P4....3 dzień....mniej niż 1.5 ng/ml Progesteron P4.....7 dni po owu....więcej niż 15 ng/ml TSH.......3 dzień.....0.4-4 uIU/ml T3.....3 dzień.....1.4-4.4 pg/ml T4......3 dzień......0.8-2 ng/dl Testosteron całkowity....3 dzień.....6-86 ng/dl Testosteron wolny......3 dzień......0.7-3.6 pg/ml DHEAS....3 dzień.....35-430 ug/dl Androstendion......3 dzień....0.7-3.1 ng/ml SHBG.....3 dzień......18-114 nmol/l Insulina....po 8-16 godzinach na czczo....mniej niż 30 mIU/ml Glukoza.... po 8-16 godzinach na czczo.....70-110 mg/dl * mIU = jednostki międzynarodowe mili; ml = mililitry; pg = pikogramy; ng = nanogramy; uIU = jednostki międzynarodowe micro; dl = decylitry; ug = mikrogramy; nmol = nanomole Link do stronki:http://mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=17&s_id=9&ss_id=13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu slonko znalazlam dla Ciebie cos: Spermogram to podstawowy test nasienia. Kontroluje stan ilościowy i jakościowy plemników, dostarcza informacji o funkcjonowaniu prostaty, ewentualnym wpływie żylaków powrózka nasiennego i czynnika immunobiologicznego na płodność. Nasienie pobiera się w wyniku masturbacji, po 3-5 dniach wstrzemięźliwości płciowej (nie dłużej ani nie krócej). Badanie dokonywanie jest w ciągu godziny od uzyskania materiału. Trzeba pamiętać, że parametry nasienia nie są rzeczą stała - powinno się powtórzyć badanie w odstępie 3 tygodniowym. Lista tutaj przedstawiona informuje jedynie ogólnie o prawidłowych wynikach badania. Laboratoria mogą mieć rożne normy i na nie trzeba po pierwsze zwracać uwagę przy interpretacji. Także jednostki mogą być inne w zależności w jakim laboratorium dokonano pomiarów. Każde badanie musi zobaczyć lekarz i to on wydaje ostateczną diagnozę. W interpretacji wyniku bierze się pod uwagę dopuszczalną granicę błędu czyli wartość, o którą laboratorium mogło zawyżyć lub obniżyć rzeczywisty wynik. Wynosi ona od 4 do 10 procent. Objętość Normospermia....2-6 ml Aspermia.....0-0,5 ml Hipospermia....0,5-2,0 ml Hiperspermia....> 6,0 ml Ph.........7,2-7,8 (w chwili ejakulacji czasem do 8,2-8,5) Czas upłynnienia............do 30 min Kolor........białawy Koncentracja(Liczba plemników /ml): Normospermia.......20-250 mln / ml Oligospermia......< 20 mln / ml Oligozoospermia ekstremalna.......pojedyńcze plemniki Oligozoospermia bardzo ciężka......1-5 mln / ml Oligozoospermia ciężka .........5-10 mln / ml Oligozoospermia lekka.......10-20 mln / ml Oligospermia gravis..........1-10 mln / ml Kryptozoospermiaponiżej......1 mln / ml Azoospermia........brak plemników Polizoospermia........powyżej 250 mln / ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie.......> 40 milionów Ruchomość (60 min po ejakulacji): klasy A*> 25% klasy A i B**> 50% Asthenozoospermia: < 50% plemników wykazuje ruch postępowy lub < 25% ruch liniowy Morfologia: Normospermia......> 30 % o prawidłowej budowie Teratozoosperma.....< 30 % prawidłowych Żywotność: > 75 % żywych Leukocyty (WBCs): < 1,0 miliona / ml Przeciwciała przeciwplemnikowe IBT - Immunobead test: < 20% ulegających związaniu w przebiegu testu Aglutynacja: < 10% plemników opłaszczonych przeciwciałami Cynk (całkowity): > 2,4 mikromola Fruktoza (całkowita): > 13 mikromoli A-glucosidase : > 20 mU Karinityna: 0.8-2.9 mmole Citric acid: > 52 mmoli Acid phosphatase (kwaśna fosfataza): > 200 U Uwaga: prawidłowa postać ejakulatu to normospermia * Plemniki klasy A - plemniki o ruchu postępowym szybkim (liniowo-postępowy szybki) ** Plemniki klasy B - plemniki o ruchu postępowym wolnym W ocenie zaburzeń ejakulatu stosuje się następujące nazwy i kryteria: Nazwa Opis normo(zoo)spermia - prawidłowe nasienie oligo(zoo)spermia - obniżona liczba plemników w ejakulacie astheno(zoo)spermia - nieprawidłowa ruchliwość plemników terato(zoo)spermia - nieprawidłowa budowa plemników nekro(zoo)spermia - nieprawidłowe nasienie - plemniki uszkodzone, obumarłe, bez ruchu azoospermia - brak plemników w ejakulacie aspermia - brak ejakulatu Moze sie przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ninka:) Dzionek minal masakrycznie pol dnia jezdzilam i zalatwialam sprawy zw ze slubem:) Do tego ta pogoda jest straszna niby swieci slonko i jest cieplutko ale wiatr wieje taki ze glowe urywa;) A co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pogody to u nas taka sama. dzien minal tak sobie w pracy dzieciaki daly nam popalic limit decybeli przekroczony na conajmniej dwa tygodnie. ja to na starosc na bank bede glucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja tylko na chwilkę się przywitać :) U mnie popołudnie minęło dość przyjemnie,bo przecież słoneczko świeciło hehe. Zaraz idę oglądać jakieś seriale, a co sobie będę żałować.. Wiolkcia, tak mi przykro, że ta wredna @ przyszła.....Kurcze, a już chciałam z Tobą otwierać jakiś pyszny soczek..... ale co sie odwlecze, to nie uciecze :) OK, to ja uciekam, zajrzę jutro z rana, jak już będę w pracy. Spokojnego wieczorku 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze Wernus ze humorek dopisuje;) Ninka a Ty w przedszkolu pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest oddzial przedszkolny podstawowka i gimnazjum wiec mamy jeden wielki misz masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wróciłam:) kamilko zostawiłam Ci wiadomosc na nk:) przykro mi dziewczyny że @ przylazła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ale bralam prysznic. kobiety teraz przylazla @ zeby wam oznajmic ze za zmiesiac juz nie przyjdzie i zebyscie ja zapamietaly jak najlepiej :) ona przyszla sie pozegnac na troche wiecej niz 9 miesiecy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej slonca moj M wyszedl wlasnie do pracy na nocke wiec siedze sama:( piersi to mi za chwile wybuchna...... a podbrzusze dzis boli bardziej niz przez ostatnie dni.... oby to nie byl znak nadchodzacej @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kracze ale ten bol mnie troche zbija z tropu.... ale mysle wciaz pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona :(
hej ja tez sie staram co prawda pierwszy miesiac ale bardzo tego pragne wiecei moze co po dniach plodnych oznacza bardzo gesty bialy sluz?? trzymam kciuki za was kobietki!!!! ja mam 19 dzien cyklu zzera mnie ciekawosc jeszcze 12c zanim zrobie tescik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka fakt praca nie latwa i w szkodliwych warunkach;) ale jaka satysfakcja :) Justys te objawy w cale nie musza oznaczac ze malpa bedzie;) Moze rybcia szykuje juz sobie domek;) trzymam kciuki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kama obys miala race:) coz tescik dopiero 1 czerwca wiec rowny tydzien mi zostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram kamille justys nie mysl tyle o tym. co do warunkow pracy to mowie wam :) brak slow a satysfakcja ogromna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiona nie starajcie sie nie planujcie a wszystko sie uda. my tu z doswiadczenia wiemy ze im sie czlowiek bardziej stara tym mniej wychodzi. spontan zawsze owocuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj czuje ze maj bedzie owocny - wszystkie sie staraja na forum czasu zajzec nie maja :P zobaczysz zaraz jak pospadacie wszystkie do dolnej tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×