Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cotton-blossom

Na Dukanie w UK

Polecane posty

Zaczęłam dzisiaj (a raczej wczoraj popoludniu już) ;) diete Dukana. Zakladam osobny topik, mimo, że u diecie jest tu juz sporo, ale wolę miec swoj, pelniący funkcje pamietnika troche. Czy jest ktoś na tej diecie z UK? Pytam, bo fajnie by bylo sie wymienic doswiadczeniami np. dotyczącymi zakupów. Co gdzie mozna kupic, co bedzie dobre na tej diecie. Zaczynam z wagą 81kilo. Jestem po sniadaniu. Ok. 100g serka wiejskiego, ok 50g wędliny wolowej + tyle samo indykowej. Obie chude. Wypilam tez gorzką kawe i herbate czerwoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zaczęłaś już? :) Ile dni masz za sobą? Jak efekty? :) Ja dzisiaj na wędlinie wolowej i indykowej, 2 jajkach, troche owocow morza (mieszanka), jogurt natualny 150g 0%, 100g serka wiejskiego, na obiad 2 dzwonki z łososia grilowane na sucho (posypane przyprawami). Jak dam rade, to juz nic wiecej nie zjem dzisiaj. Zastanawiam sie ile to kalorii i ile na tej diecie mozna zjesc dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynam z waga 82kg przy 164cm, tak wiec jest co zrzucic Zaczelam diete wczoraj,serek bialy,kawalek gotowanej wolowiny. Dzisiaj zjadlam na sniadanie 2 jajka, na obiad piers kurczaka w ziolach i ogorek konserwowany. Kupilam tez wspomagacz-food watcher,zeby mnie nie kusilo.... Sadze ze lepiej jesc mieso, a nie wedliny. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie tak zdaje, ale wybieram tylko chude. Kupowalam tym razem w Asdzie, staralam sie wybrac takie, ktore mialy malo tluszczu i wygladały na chude (te krojone w platerki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze odnosnie kalorii, to Twoje posilki sa ok.wiadomo ze nawet bialkowa dieta ale w nadmiernej wartosci kalorycznej nie bylaby wlasciwa przy redukji wagi. Wiesz mysle ze my w UK mamy latwiej w kupowaniu odpowiednich produktow,jest wiekszy asortyment, Ja dzisiaj nic juz nie zjem,chce nie przekraczac 1000 kcal dziennie,co najwazniejsze nie czuje glodu, nie wiem czy to zasluga diety, czy food watchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, bo tutaj na każdym produkcie jest napisane ile czego ma. Nawet na warzywach. W PL rzadko sie zdarza, by bylo wszystko dokladnie wyszczegolnione. Jak kupowalam kiedys jedzenie w polskim sklepie, to prawie nigdy nie bylo napisane wartosci odzywczych, jesli juz to tylko kalorie. Wlasnie ksiazki nie mam :/ ciekaw czy jest do kupienia u nas, bo ksiazek o dietach to jest caly regał. A Ty dzisiaj zaczelas tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj cotton ... za duzo tych diet, masz tak spowolniona przemiane materii, ze nie chudniesz juz nawet na 800-900kcal. W dlugim okresie takie dzialania spowoduja ... eh, szkoda nawet gadac. Poza tym nie waz sie codziennie - tak sie nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zaczelam,z produktami to prawda, jest tutaj wszystko opisane na opakowaniach, poza tym wczoraj kupilam kilka paczek grilowanych pokrojonych piersi z kurczaka(200gr) £1.35 zawartosc kalorii w 100g to 116ckal, tak wiec mozna spokojnie zjasc cala paczke dziennie plus rybe, ser itd. Ja mam elektroniczna wersje ksazki, jak chcesz moge wieczorkiem wrzucic Tobie linka.Ja czytalam ksiazke pobieznie, najwazniejsze sa zalozenie wszyskich faz diety oraz dlugosc trwania. Wiem ze za to ostatnie zdanie duzo forumowiczek by mnie zlinczowalo, mowiac ze zabieram sie za cos o czym nie mam pojecia....itd Ale prawda jest taka ze....wstyd sie przyznac, ale jestem z zawodu dietetykiem. Potrafie bardzo dobrze pomagac innym, gorzej ze mna....bralam duzo sterydow, hormonow, wiec efekt jest taki a nie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cotton, nie jest prawda, ze nie dasz rady zrzucic zbedne kilogramy, razem damy rade. Nie wiem dlaczego Borsuk chciala Ciebie zdolowac,zalozylas temat NA DUKANIE W UK,wiec mam nadzieje ze tutaj beda osoby ktorych ten temat dotyczy! My w UK mamy juz inny sposob myslenia,bez polskiej zlosliwosci i zajadlosci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkam w Polsce, zatem pewnie mnie tez - jak i Ciebie - nie dotyczy "polska zlosliwosc i zajadlosc". Polecam przesledzic watek o norweskiej ... "by cotton" ... wowczas powinno byc wszystko jasne. Nie chciala ... tylko chcial ... i nie zdolowac ... tylko otworzyc oczy :) Jesli ona jadla 800-900 kcal i nic praktycznie nie schudla ... to chyba oczywiste, ze teraz tez nie schudnie ... tylko sobie jeszcze bardziej zaszkodzi. cotton ... a Ty od jak dawna stosujesz takie diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuk-sorry Myslalam ze jestes z tych nawiedzonych....kiedys na innym forum (nie kafeterii)chciano mnie zlinczowac za poglady i za to ze nazywam rzeczy po imieniu. Odnosnie wazenia sie to masz racje, powinno sie wazyc jedem raz w tygodniu ,bo inaczej odczyty sa subiektywne. Ja uwazam, ze Cotton da rade,jezeli bedziemy sie wspierac,i scisle przestrzegac diety.Ja tez potrzebuje wsparcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli NA PRAWDE stosuje sie diete 1000 kcal nie jest mozliwoscia nie schudnac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bursuk - milo Cie znow widzieć. Wiesz - ja naprawde popieram to co piszesz i gdybym miala radzic innym, pisalabym dokladnie tak samo. Bo wiem, że masz rację, z tym, że nie mozna tak niszczyc sobie zdrowia pseudo-dietami-cud i że nie powinno sie ważyć codziennie. Ale ja mimo tej wiedzy - robię inaczej :-0 i to chyba wynika z mojej desperacji. Nie mam 15 lat by miec czas na roczne zdrowe diety, w ktorych chudnie się kilo na tydzień. Potrzebuję natychmiastowego efektu, by poczuć się lepiej. A z tym wazeniem sie codziennie - to na psychike moją lepiej działa ;) Gdybym sie nie zważyla - caly dzien bym zastanawiala sie ile tam rano było. Juz to przerabialam. Dlatego wole sie zważyć i przynajmniej wiedziec. Nie zawsze wynik jest zadowalający, ale zawsze lepsza prawda niż życie w nieświadomości ;) A przemianę materii cale życie mam słabą, to u nas rodzinne. Diety zaczelam dokladnie 22 listopada (po dluuugiej przerwie w odchudzaniu). Najpierw bylam na ketogenicznej, potem byly Święta, potem po prostu ograniczenie jedzenia,a potem to juz wiesz. A gdzie Ty mieszkasz Borsuk? :) Aiczi - też bym chętnie kupowala tego kurczaka, ale wg mnie jest za drogi, bo ja bym go wciągnęła raz-dwa i nie wyrobilabym finansowo na cos takiego. ;) Kupuję mrożone piersi- najtaniej wychodzi. Nieźle - z tym, że jestes dietetykiem ;) Może bedac dietetykiem - umiesz ulozyc sama diete dla siebie? Ja bym probowala, mając taką wiedzę. A o książkę poproszę. cotton-blossom@gazeta.pl Dzisiejszy spadek wagi zwalil mnie z nóg. Juz nie pamietam kiedy mialam 7 z przodu :D :D Wiem, że to tylko woda, ale i tak wierzę, że w koncu to bedzie tluszcz :) Dzisiaj na sniadanie zjadlam troche mieszanki owocow morza, pare cieniutkich plasterkow szynki wolowej i ok 150g serka wiejskiego. Pilam kawe, a teraz piję czerwoną herbatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cotton,wlasnie wrocilam z pracy,zjadlam kolacje(paczuszka malzy,10dag chudego bialago sera),teraz kawusia,TV I comp. Masz racje, mrozone filety z kurczaka sa tansze,ja kupuje gotowce,bo jestem zbyt zabiegana.Pelen etet w szpitalu,2 razy w tygodniu prywatna praktyka, pieski,kotek ,maz. Oczywiscie ze majac taki zawod,obliguje mnie do odpowiedniego wygladu ale...nie zawsze jest tak jak by sie chcialo. Brak wewnetrznej dyscypliny,problemy z cukrem itd.Nie bede zanudzac wywodami na ten temat. Mam nadzieje ze teraz uda mi sie zrzucic moj nadbagaz haahaha! Ja bede sie wazyla co tydzien,ale widze ze u Ciebie cos drgnelo,super!!! Testuje na sobie food watcher,jak na razie dla mnie bomba!Nie czuje ssania w dolku, a jem nie wiecej jak 800kcal dziennie. Ksiazke wysle za godzinke Pozdrowionka z zasniezonego EXETER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz cos wiecej o tym food watcher. Lepiej Ci z nim? No fakt, że jako dietetyk, to powinnas 'swiecić przykladem' . ;) Bo w koncu reklamujesz w ten sposob swoje umiejetnosci zawodowe ;) A inaczej - to tak jakby dentysta szczerzył czarne, zepsute zęby. ;) Albo fryzjer miał zj...aną fryzure :classic_cool: Podziwiam Cię, że bedziesz sie ważyć co tydzien. Ja sobie tego w ogole nie wyobrazam. Pomyśl, że np. czekasz caaaaaly dlugi, ciągnący sie tydzien na kolejne ważenie, w koncu przychodzi ten dzien,stajesz na wage a tam np. tylko kilo mniej. 😡 Ja bym chyba padła. Tyle czekania, tyle nadziei i nagle taki dissapointment :-0 Dlatego wolę codziennie, bo przynajmniej wiem na czym stoję i nie muszę sie domyslac, zastanawiac, zadawac sobie pytan - czy juz schudlam, czy jeszcze nie? ;) Nie jestes glodna na tych 800 kcal? :( Bo bialko ma sporo kcal i 800 to malo, jak sobie pomysle, że mialabym tylko tyle zjesc. Ja dzisiaj zjadlam (oprocz tego co wyżej) rybe grilowaną i piers z kurczaka (tez grilowaną), jajka dwa, jogurt naturalny 0%, dokonczyłam moją mieszankę z owocow morza, czyli 200g łącznie było, jeszcze kilka plasterkow szynki wolowej i indykowej, aha- 4 klopsiki wieprzowe (wiem, ze nie powinnam wieprzowiny jeść, ale przeczytawszy czego ile mają - skusilam się). Więcej nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze zaczelas wierzyc w powodzenie tej diety,zobaczysz bedzie ok, czyli osiagniemy wyznaczony cel. Ja jestem dietetykiem klinicznym, a konkretnie zajmuje sie zywieniem w chorobach nerek.Wiem ze dietetyk powiniem byc szczuplym,i mam zamiar byc szczupla. W UK jest bardzo duzo otylych ludzi,w szpitalu w ktorym pracuje nie brak monstrualnie grubych pielegniarek i lekarzy....tak wiec ze swoja otyloscia nie musze miec kompleksow... Food watcher dopiero uzywam 3 dni,faktycznie nie czuje glodu,ale nie wiem czy to jest zasluga aparatu, czy mojej sugestii,poczekamy, zobaczymy. Nie upieram sie przy 800kcal, mozna i 1200ckal, ale wowczas na efekt trzeba dluzej poczekac. Trzymaj sie ,do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, pozwolicie, ze sie przylacze? Na Dukanie jestem od polowy grudnia i do tej pory zrzucilam 5 kg, a troche sobie pozwolilam w swieta i sylwestra na drobne odstepstwa :) Chcialabym zrzucic jeszcze 5 i wg testu dukana, wywrozyli mi to na 21.02. Jem naprade duzo, nie liczylam kalorii, ale 1500 bedzie na pewno, bo ta dieta ma to do siebie, ze im wiecej sie wcina bialka, tym szybciej waga spada, a poza tym ja lubie duzo jesc i pewnie przez to przez ostatnie pol roku przybylo mi 10kg, ktorych teraz mam zamiar sie pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała sue
Hej, pozwólcie że się do Was przyłącze. Własnie dzisiaj zaczełam,szukać skutecznej diety i znalazlam pozytywne opinie o tej diecie. Aczi czy pogłabyś mi przesłać na maila elektroniczną wersję tej książki txitxina@yahoo.pl ? Mam do zrzucenia 7 kg i mam nadzieję,że z Waszym wsparciem uda mi sie je zgubić. Dietę mam zamiar zacząć od poniedziałku:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala Sue,Senesual,fajnie ze dolaczylyscie,razem bedzie nam latwiej i przyjemniej. Sue przesle Tobie ksiazke, nie ma problemu. Trzymajcie sie,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cotton-blossom vel
rozmiar 48 znów założy nowy topik, bo jej dieta nie idzie...i po co zaśmiecasz kafe, mogłaś pisac na swoich tematach o ketogenicznej, a nie zakładac durne topiki, na których cie nie ma:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton blossom
Witam nowe dziewczyny. :) Życzę Wam, rownie bardzo, jak sobie, by nam wszystkim się udało. :D I słowko do detektywa, ktory chyba specjalnie swojego nicka nie ma, bo przeciez musi pamietac nicki wszystkich innych na kafe ;) Po pierwsze - nie zaśmiecam forum; równie dobrze mozna by powiedziec, że ktos zaśmieca śmietnik :D Po drugie - skoro przeszlam na diete Dukana, to nie bede o niej pisac na temacie o ketogenicznej. :-0 Dla Ciebie to nielogiczne?? Dzisiaj ok. 1000 kcal na liczniku. Rano na śniadanie: jajecznica z 2 jajek smażonych bez grama tluszczu oraz jogurt naturalny. Potem gotowana ryba i pierś kurczaka. Kilka plasterkow szynki wolowej i drobiowej. Serek wiejski. Nic wiecej nie przemietam jakoś.. Waga dzis wieksza o ponad pol kilo niż wczoraj. Jedyna przyczyna tego, jaka przychodzi mi do glowy, to to, że.... w wc nie bylam juz kilka dni. :( Aiczi - dzieki za książkę !!!!!!!! Im więcej czytam, tym bardziej wierzę, że mi sie uda. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis pochlaniam wszystko, co znajde na drodze, oczywiscie zgodnie z dieta. Cotton, to u mnie 1 posilek tak wyglada, jak u Ciebie caly dzien! :) No, moze nie jeden posilek, ale ze 2 a zjadam tak z 5 dziennie. Dzis to przeszlam sama siebie i chlapalam lodowka co godzine, ale zajadam stresy, wiec to tylko przejsciowe. POza tym i tak waga spada :) A na sprawy kibelkowe sprobuj sobie wypic sokj z kiszonej kapusty, ale radze nie wychodzic z domu :) A jak reszta sobie radzi z dietka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wydrukowałam sobie I fazę i zaczynam od jutra - rozkręciłam sobie metabolizm Stillmanem i mam nadzieję, że kilogramy spadną. Ja też mieszkam w UK i to w mieście, gdzie jest mało sklepów spożywczych, ale do dietki niczego nie zabraknie:) Jeszcze pytanie do Aiczi: Napisałaś, że zajmujesz się dietami przy chorobach nerek - mój syn ma kamicę szczawianową, niby wiem co wolno, a czego nie, ale tak nie do końca, on jeszcze rośnie...Może coś podpowiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie :) Czytalam wczoraj tę książkę o Dukan ciągle przekonuje,że mozna jesc ile sie chce, pod warunkiem, że je sie rzeczy z listy. Ja jednak bede uwazac, bo panicznie boje sie tego, że jak zjem za duzo, to organizm sobie z tym nie poradzi. W tym sensie, że bedzie mu za duzo i zacznie tradycyjnie odkladać :( A sok z kiszonej kapusty mozna w ogole???? On nie ma węgli przypadkiem?? Dzisiaj waga super niższa niż wczoraj :D Ponad kilo mniej. W wc nadal nie bylam :-0 Dzisiaj moj 4 dzien. Będę jesc naprzemiennie 5/5. Jak na razie zjadlam gotowaną rybę + jogurt naturalny + 50g serka wiejskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Sok z kapusty kiszonej na pewno mozna na II fazie, jak juz warzywa wejda, chociaz, jak mam potrzebe to i na czystych P pije.wczoraj mialam nerwa, o mimo restrykcyjnego przestrzegania diety waga poszla mi w gore wiec zaszalalam z jedzeniem, nawet przesadzilam z produktami tolerowanymi. Wczoraj zjadlam: 2 nalesniki dukanowe(2jajka+3lyzki otrebow+proszek do pieczenia+odrobina mleka) z serkiem homo (250g)+slodzik+aromar rumowy, 4 jogurty owocowe 0.5%tluszczu, 8 plasterkow szynki z salata, pomidorem i ogorkiem, salatke (puszka tunczyka+4jajka+2marchewki+ogorek kiszony+szypiorek+jogurt naturalny), szklanke mleka w proszku na sucho, miske zoladkow kurczaka gotowanych z pieczarkmi i pomidorami, piers kurczaka smazona w jajku bez tluszczu i szklanke mleka :) I chyba z 2 litry pepsi max. W efekcie dzis -0.5 kg :) i wez tu badz madra i zrozum wage :) Wiec po raz kolejny w moim przypadku potwierdzilo sie, ze im wiecej jem, tym szybciej chudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z zakupow,kupilam duzo tunczyka ,krewetek,szukalam glupia otrebow...i nie znalazlam.Moze ktoras z Was wie gdzie mozna je zdobyc? Chyba jestem masochistka, bo dzisiaj robie super kolacyjke dla rodzinki-kaczke w pomaranczach,mnie pozostanie tylko wachanie tym wspanialosci....ale jestem twarda i zjem na kolacje tunczyka z korniszonami. Odnosnie problemow z wyproznianiem to radze lykac kapsulki z blonnikiem, albo pic herbatke z senesem.To oczywiste ze beda tego typu problemy,bo nie jemy warzyw,czyli nie jemy blonnika,przez co pertaltyka jest kiepska,wiec radze wspomagac prace jelit ,zeby nie nabawic sie zespolu jelita leniwego. Lili11, jezeli masz jakis problem z dieta syna, to napisz mi na priva z czym jest problem,a ja postaram sie pomoc. Wiem na pewno ze nie wolno w tej jednostce chorobowej jesc soi, ani produktow sojowych ze wzgledu na wysoka zawartosc jonow szczawianowych. Co do kalorycznosci diety dukanowej to nie trzeba sie umartwiac i glodowac,ale tez nie mozna jesc za duzo.Ja uwazam ze 1200kcal to max jezeli chce sie schudnac. Dieta wysokobialkowa jest bardzo sycaca, Tak wiec po kilku dniach stosowania zoladek sie obkurcza, przez co mniejsze ilosci jedzenia daja odczucie sytosci. Jutro stane na wadze.....zobaczymy jaki jest efekt? Do juterka.pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otreby mozna kupic w slepach Holland&Barret ( czy jakos tak). Ja widzialam jeszcze w tesco na polce z kaszami i suszonymi rzeczami i w paru mniejszych sklepach ze zdrowa zywnoscia. Jutro bedzie miesiac odkad jestem na tej diecie i wcale mi sie zaladek nie skurczyl, moze przez to, ze wczesniej jadlam bardzo duzo a moj jadlospis opieral sie na pizy, slodyczach, czipsach i piwie. Za to napewno "skurczyl" mi sie tylek i brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×