Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cotton-blossom

Na Dukanie w UK

Polecane posty

naac nie ma za co dziekowac to logiczne ze trzeba sie wspierac.ja zaczelam od dzis wiec na wyniki tez pewnie sobie poczekam ale najwazniejsze ze jak narazie sie czuje bardzo dobrze...ale to pierwszy dzionek wiec nie ma sie czemu dziwic:) wysprzatalam cala chate wiec sie upocilam jak dzik,spadam sie wykapciac:) cotton a ta rybka to niemiecka? czy angielska?bo lidl ma wszedzie te same produkty w calej europie plus niektore lokalne i to moze byc akurat ''wasz'' a nie ''nasz'' produkt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczka - wiesz, że nawet nie wiem, czy to niemiecki czy angielski pstrąg? Nie zastanawialam sie nawet. Nie mam go akurat, ale sprawdzę. Zresztą - zobaczyc mozesz u siebie. Nie wiem jak u Was, ale u nas (przynajmniej w tym Lidlu, w ktorym kupuję) półka z rybami nie jest duża; w sumie tylko makrele są, śledzie, pstrągi, krewetki i chyba nic więcej... Ważyłaś się dzisiaj? ;) Ja mam po 1 dniu prawie kilo mniej. :D To woda, wiem, ale i tak super się dzięki temu dzień zaczął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
witajcie dzielne dietowiczki! Tez mieszkam w UK i jestem na diecie Dunkana, dzisiaj 2 dzien fazy II. Po pierwszej fazie spadlo mi 5.5kg!! tak ze z duza motywacja podeszlam do fazy drugiej. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
BMI nadwaga prawie otylosc wiec waze duzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,dzien dobry cotton mowilam ze nie waze sie (jeszcze) ale jakos ciezko sie czuje chyba okres sie zbliza powoli... lidla nie mam kolo siebie ale jak bede napewno zerkne na regal z rybkami:) dzisiaj zjadlam 2 jajka,2 plasterki szynki (jeszcze nie bylam po kurczaka) i lyzke twarozku.najadlam sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonikk - to podobnie jak ja. Jeszcze niedawno mialam I stopien otylosci. Teraz mi juz zeszlo na przelom nadwaga/otyłość, wiec jest ciut lepiej ;) babeczka - podziwiam Cie, że umiesz sie zawziąć i nie ważyć sie. Ja to juz o 7 rano lece na wage, jak psychopata jakis :D i żadna siła mnie nie powstrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
ja sie waze co dwa-trzy dni, nie ma sensu sie wazyc codziennie. lepiej milo sie zaskoczyc po kilku dniach nie wazenia niz katowac sie tym ze spadlo ci tylko 100g albo nawet przytylas jak jestes na diecie naprzemiennej i jesz warzywa. dziewczyny ta dieta naprawde dziala, duzo moich znajomych ja robilo i schudly po 10kg. trzeba byc tylko wytrwalym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze nie napisalam i wykrakalam-przyszla@ :O nienawidze tego! brzuch mnei boli i znow bede nie do zycia:( dobrze ze wczoraj zdolalam posprzatac dom bo dzis bym chyba padla... dzisja natomist mam w planie SALE ale wczesniej musze sie pozbyc bolu brzucha:/ buziaki i milego dnia aha ja mysle podobnie jak slonik,lepiej sie zwazyc po kilku dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
trzymaj sie dzielnie babeczka! mam pytanie, chciala bym upiec sobie chlebek Duncana ale oczywiscie w przepisie sa drozdze swieze kostce, a w tym pieknym kraju zwanym UK nie ma drozdzy w kostkach tylko w proszku. czy ktos wie ile drozdzy w proszu odpowiada ilosci drozdzy swiezych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
jestem w 2giej fazie, chlebek Duncana nie taki zwykly pachnacy z piekarni niestety :( chcesz przepis to chetnie podesle. przepis wyprobowany, podobno calkiem smaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie podsylaj choc ja doiero w 1 fazie 2 dzien ale moze sie przyda:) a ja myslalam ze w 2 fazie mozna tylko bialka i warzywa i owoce (chyba). jeszcze dobrze nie przestudiowalam ksiazki:O ok kobietki ja zmykam,do uslyszonka potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonikk
babeczka masz racje, w 2giej f mozna jesc tylko proteiny i warzywa. poczytaj dobrze ksiazke jest tam duzo fajnych wskazowek i rzeczy ktore mozna jesc a nie ma ich na glonej liscie. wklajam przepis i zmykam do pracy! CHlebek: na blaszkę podłużną 30cm na 12cm 3 łyżki do zupy otrąb pszennych 6 łyżek do zupy otrąb owsianych 1 opak.(135 g) serka homogenizowanego 0% 1/2 paczki drożdży 1/2 szkl. mleka 2 całe jajka 3-4 łyżki mąki kukurydzianej kilka kropli aromatu śmietankowego Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Mleko lekko zagrzać, rozpuścić drożdże, odstawić do wyrośnięcia (dla lepszego wyrośnięcia drożdży można dodać odrobinę cukru).Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Wymieszać ciasto. Mąka kukurydziana stanowi zagęstnik, ja dodałam 4 łyżki i konsystencja była jak ciasto na lane kluski.Przelać ciasto do formy (ja wysmarowałam blaszkę odrobiną margaryny i obsypałam mąką kukurydzianą -po upieczeniu wyszło z blaszki bez problemu, ale można blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia). Piec w piekarniku nagrzanym do 230-250 st.C przez 25 minut. Nie wiem dlaczego słabo wyrasta (może otręby nie rosną), ale jest bardzo smaczny.Myślę, że dziennie można zjeść 1/3 tego chlebka -wyjdzie 3 łyżki otrąb i trochę więcej jak 1 łyżka m. kukurydzianej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczka - to Ty sie połóż może. Albo jakies leki weź. Bierzesz cos na ciężki okres? Ja tam chleba żadnego jeść nie będę. :) Jak sie rozbetwię z chlebem, to juz potem krotka droga do tego, by zacząć jesc po staremu. Wolę w ogole zadnych mącznych rzeczy nie jesc; nawet jesli to tylko mąka kukurydziana. Jestem wlasnie po gotowanej rybie. Caly opakowanie 360g ugotowalam i zjadlam z musztardą. ;) Starczy na jakis czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez na diecie...
eee cotton a nie uwazasz ze jesz dosc spore porcje?? moze to jest przyczyna ze Ci tak skacze waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spore porcje?? Ja jem 5 razy tyle i waga spada, wiec jest ok, bo metabolizm sie podkrecil :) Cotton, chleba to moze nie musisz jesc, jesli nie chcesz, ale pamietaj, ze trzeba jesc te 3 lyzki otrab dziennie i akurat chleb lub placek to najlatwiejszy sposob, zeby "przelknac" otreby. Ja pieke bez zadnej kukurydzy, Tylko otreby, jajka, serek i proszek do pieczenia. U mnie narazie waga stoi, bo jestem na warzywkach, ale od jutra czyste proteinki, to zleci cos na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po zakonczeniu I fazy jest -4.8kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestem bardzo zadowolona,Cotton ja tez nie pieke chleba,a otreby jem z odtluszczonym jogurtem.Jedynie co robie to sernik na zimno,zawsze zabieram kawalek do pracy ,bo przy kawce mam ochote na cos slodkiego.Dzisiaj na obiado-kolacje zaplanowalam tatara z lososia wedzonego.Kupowalam pstrogi wedzone w Lidlu,sa faktycznie bardzo smaczne. Ciesze sie ,ze coraz wiecej osob jest z nami. Pozdrawiam wszyskie Dukaneczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spore porcje? Wszystko co sobie robię mieści się na malym deserowym talerzyku, więc to nie jest dużo. Po drugie - przeciez Dukan zaklada, że mozna jesc ograniczen, o ile je sie przepisowo ;) A po trzecie - nie chcąc sie pogubic, liczę kalorie i dziennie wychodzi max. 1100-1200, ale najczesciej mniej niz 1000 nawet. I po czwarte jeszcze - nawet jesli są to wg kogos duze porcje - to wszystko, czyli ryba, piers kurczaka, serek light - to są niskokaloryczne rzeczy, więc mimo, że zjem ich dużo, to kalorii jest mało. Dzisiaj np. zjadlam jak dotąd 885 kcal i myślę, że do 1000 dzisiaj nie dojdę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A otręby to jak jest po ang.? Bo jak patrze do slownika, to tam jest 'bran'.. nic takiego nigdy w sklepach nie widzialam :-0 I dlaczego trzeba je jesc; dlaczego są takie wazne? (Jesli tylko dla dobrego trawienia, to ja piję herbatki i łykam kapsułki z senesu i wyciagu z suszonych sliwek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cotton,dobrze widzialas w slowniku bran to otreby,oat bran to otreby owsiane.Otreby nie maja wlasciwosci odzywczych,chodzi o blonnik,zeby nie bylo jak juz kiedys pisalam zespolu jelita leniwego.Uwazam ze jezeli je sie blonnik w kapsulkach,to nie trzeba jesc otrebow.Oczywiscie jak to w marketingu bywa, czesto wypisuje sie bajki na temat cudownych wlasciwosci...np.o otrebach owsianych pisze sie ze pochlaniaja tluszcz,obnizaja poziom zlego cholesterolu itd. To jest bujda!!!!!Ja lubie otreby z jogurtem,bo sa dla mnie substytutem sniadania,ktore jadlam przed rozpoczeciem diety tzn.platki z jogurtem. Ja bylam na I fazie 10 dni,moze dlatego jest taki wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O otrębach owsianych i ich szczególnych właściwościach na stronach 134-135. Ja wychodze z zalozenia, ze jesli decydujemy sie na jakas diete, to przestrzegamy jej we wszystkich aspektach. Jesli dukan mowi, ze trzeba jesc otreby od pierwszego dnia diety do konca zycia, to tak robie. Ja jem te otreby i w formie placka zastepuja mi zupelnie pieczywo i juz sobie nie wyobrazam sniadania bez nich. A dostac mozna w sklepach Holland & Barrett. U mnie maja kilka roznych, wiec mozna sobie wybrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac do otrebow, sa zacelane od pierwszego dla w diecie, bo jezeli je sie same wysokowartosciowe produkty bialkowe (mieso zwierzat rzeznych i ryby)na marginesie powiem ze jajka,sery sa produktami bialkowymi ale pelnowartosciowym bialkiem jedynie w polaczeniu z produktami wysokobialkowymi(jak wyzej)to nie ma tzn,ubocznych produktow spalania tzw, produktow resztkowych czyli wyproznianie sie graniczyloby z cudem. Blonnik powoduje nie tylko lepsza perstaltyke,ale w zoladku w polaczeniu z plynem pecznieje, dajac uczucie sytosci. Reasumujac,blonnik jest mam niezbedny,natomiast forma jego spozywania,otreby czy kapsulki, nie ma zadnego znaczenia. Sorry ze sie tak wymadrzam,ale to po prostu moja profesja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aiczi, wymadrzaj sie ile sie da!! Przyda nam sie opinia kogos, kto ma wiedze :) Lepiej posluchac kogos doswiadczonego niz sie domyslac, zgadywac, albo uczyc sie metoda prob i bledow. Ja zawsze chetnie poslucham rad ludzi madrzejszych ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu,ja uzywam food watcher i jestem zadowolona z efektow. Nie wiem czy to jest dzialanie watchera,czy sugestii,ale prawda jest ze jedzac objetosciowo bardzo malo, nie czuje glodu. Wiem, cena powala, bo to £99, ja kupilam go za £50,bo firma produkujaca food watcher chciala zebym pretestowala to urzadzenie.Jezeli moja opinia (po 3 mc)bedzie pozytywana lub negatywna,bez wzgledu na to czy zatrzymam urzadzenie, czy oddam dostane zwrot £50.Uwazam ,ze food watcher jest jak na razie za drogi, moze wkrotce cena bedzie nizsza,tak jak jest z wiekszoscia nowosci rynkowych. Senesual,dzieki ze mnie nie zbesztalas,wiesz jak to jest , ja powinnam przykladem swiecic, byc szczupla....ale tak to jest ze szewc bez butow chodzi, niestety.Ale teraz jestem twarda i... nie dam sie!!! Licze na Wasze wsparcie dziewczyny! Pa, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam taka oferte,dlatego ze mam taki a nie inny zawod,normalnie nie mozn kupic taniej niz £99,wiem ze w Polsce cena jest bliska 700 zl,koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aiczi - jasne, że powinnaś pisać i wymądrzać się! W końcu jesli ktos ma wiedzę i zna sie na czyms, to dlaczego ma sie to wstydzić wygłosić. Pisz, może sie czegos nauczymy tu z Tobą ;) Zjadlam na kolacje kulke mozarelli light i już. :) Co do tych otrębów (..otrąb?) - nie chcę ich jesc bo panicznie boję się tego ogromu węglowodanów, które mają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×