Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cotton-blossom

Na Dukanie w UK

Polecane posty

MoL ja np jem tak: Sniad: kawa z mlekiem odtluszcz.,2 jajka lub jajecznica lub serek wiejski z ziolami,pare plasterkow chudziutkiej szyneczki,tunczyk w sosie wlasnym--->cos z tych opcji obiad:jakas rybka duszona na patelni lub filet z kurczaka lub indyka,generalnie kombinuje na cieplo:) kolacja:jogurt z otrebami lub serek wiejski lub sledzie z octu nie z oleju desery:placuszki dukanowe lub budyn bez cukru(ze slodzikiem) generalnie kombinuje tak zeby nie jesc tego samego w kolko. mozna tez jesc owoce morza(ja nie znosze wiec nie jem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhm... Czyli generalnie nic na oleju raczej smazyc nie wolno? Ja nienawidze jajek, mozna je jakos zastapic? A co z surowymi warzywami? Bo te uwielbiam. Czy miesko wylacznie drobiowe? I wedlina tez? Ile posilkow dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczka przy kosci-ja mialam wage wyjsciowa 82kg.ja mam zboczenie zawodowe i kontroluje ilosc kalorii,nie przekraczam 1000kcal,a zazwyczaj jest to 850kcal.Objetosciowo sa to niewielkie porcje, ale mnie takowe wystarczaja,jest to zasluga wysokobialkowych posilkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoL nie mam pojecia czym zastapic jajka pewnie jakims nabialem moze pij kefir jesli lubisz? wedlina lepiej bardzo chuda.mieso jakie lubisz ale tez chude. wwarzywka niestety dopiero sa w 2 fazie.pierwsze 5 dni (czy ile sobie obierzesz na poczatek) tylko bialka.po 5 dniach dochodza warzywa.owocow do 3 fazy nie wolno jesc.ale mozna przezyc:) aiczi ja tez nie jem az tak duzo.podalam tylko przyklady co jem.ale mysle ze jem ok 1200kcal dziennie nie wiecej:) wiem ze jestes dietetykiem ale nie uwazasz ze 850kcal to troche malo? no chyba ze jestes najedzona to OK. ja mysle ze moglabym jesc tez mneij ale w domu ciagnie mnie do roznych rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayor, tu sa podstawowe informacje z ksiazki, ale osobiscie radze przeczytac cala ksiazke. Czyta sie naprawde sszybko irozwiewa wiele watpliwosci. "DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów: Protal 1 Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw. Protal 2 Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi. Protal 3 faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram. Protal 4 Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas. MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej. Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia. Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć. Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu. -chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu -podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek) -wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane -owoce morza (skorupiaki i mięczaki) -drób oprócz kaczki i bez skóry -chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe -jaja -chude produkty nabiałowe -póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych -środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie) Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO. Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej. Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie. Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników . MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa: pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi. MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji. Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów: -pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej -warzywa kuracji równomiernej -jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni -2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie -40 gramów sera -2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo -udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze: -dwa odświętne posiłki w tygodniu Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo -jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie. Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych. Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielka2303
cześć dziewczyny. Myślicie, że mogę do was dołączyć jeślisiedzę sobie w PL, a nie w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny...ja juz po kawce i 2 placuszkach dukanowskich na sniadanko:)musze przyznac ze syca...i sa pyszne:) mniam:) cos czuje ze na weekend upieke sobie nastepne:) dzis moj 5 dzien proteinek.Mam nadzieje ze spadlam choc z 2 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, wczoraj upieklam placuszku dukanowe - pycha :) mogla bym sie nimi zajadac przez caly czas. babeczka - w 3ciej fazie sie juz nie chudnie tylko stabilizuje wage, wiec w 2giej fazie musisz osiagnac swoj cel. przygotuj sie ze spadek wagi w fazie 2 nie bedzie jzu taki szybki jak w fazie 1, mniej wiecej 1kg na tydzien. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki slonik.no ale po 2 fazie moge wrocic do fazy 2 tak?bo ja bym chciala schudnac tak z 10 minimum:/ mi tez placuszki smakuja tylko sie boje czy aby napewno one nie sa kaloryczne bardzo... jak je zajadam to mam wrazenie ze zlamalam diete,jakies poczucie winy mam jak je jem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 3 fazie zdarza sie, ze niektorzy chudna jeszcze 1 kg lub dwa, ale nie ma co sie nastawiac, tylko lepiej ciagnac 2 faze do osiagniecia pozadanej wagi. Dlugosc trwania poszczegolnych faz okresla sam Dr Dukan w tescie na jego stronie? Robilyscie? Latwiej zrobic test i dowiedziec sie kiedy co i jak, niz samemu kombinowac. Tu jest link do tego testu. http://www.regimedukan.com/fr/212-je-minscris.html Strona jest po farancusku wiec podaje tlumaczenie 1. Państwa Imię: ……… 2. Jesteście: ………(une femme) – kobieta, (un homme) – mężczyzna 3. Wasza aktualna waga w kg - na czczo i bez ubrania: ………tylko cyfry 4. Ile chcielibyście ważyć: ………tylko cyfry 5. Czy przechodziliście już jakieś diety: ………(aucun - żadnej, plus - więcej niż 3) 6. Wasz adres e-mailowy: ……… 7. Jaka była Państwa najwyższa waga w życiu (nie licząc ciąży w przypadku kobiet): ……… 8. Jaka była Państwa najniższa waga po ukończeniu 18 roku życia (nie licząc wagi w okresach choroby): ……… 9. Jaka jest Wasza waga stosunkowo łatwa do utrzymania bez specjalnych ograniczeń: ……… (tylko cyfry) 10. Wasz wzrost w cm: ………(tylko cyfry, a więc np. 165, a nie 1,65), 11. Spieszno Wam rozpocząć dietę?: ……… oui (tak), non (nie) 12. Czy w Państwa rodzinie ktoś ma skłonności do tycia: ……… (oui - tak, non - nie) 13. Ile razy byłyście w ciąży: ………(aucun - ani razu, plus - więcej niż 3 razy) 14. Czy macie wrażenie łatwego chudnięcia w momencie ograniczenia jedzenia: ……… (facilement - łatwo, difficilement – trudno) 15. Ograniczenie ilości jedzenia jest dla Was męczące: ……… (oui - tak, non – nie) 16. Musimy ocenić grubość Państwa kości. W tym celu proszę prawą dłonią objąć nadgarstek (podobnie jak na rysunku). • drobna kość (kciuk i palec wskazujący zachodzą na siebie po objęciu) • normalna grubość kości, kciuk i palec wskazujący się stykają • gruba kość , kciuk i palec wskazujący nie stykają się po objęciu nadgarstka 17. Państwa wiek: ……… (wybieramy datę z okienek) 18. Proszę podać Wasz nick: ……… 19. Proszę wpisać Wasze hasło dostępu (chodzi o stronę Dukana, bo zrobienie testu wagi jest równoznaczne z zarejestrowaniem się na jego stronie) 20. Je souhaite bénéficier des réductions tarifaires et des offres des partenaires de regimedukan.com - chciałabym korzystać z upustów cen oferty sklepu internetowego partnerów Dukana - odznaczyć kwadracik (jest to opcja ważna po ewentualnym zapłaceniu opieki dietetyka, przy analizie wagi niczym nie skutkuje!!!) Placki mozna jesc codziennie, pod warunkiem, ze ilosc spozywanych otrab nie przekracza 3 lyzek dziennie i plackow nie jemy na noc, tylko najlepiej codziennie rano. Nie ma co sie martwic o kalorie, bo sam Doktorek powiedzial, ze nie ma ZADNYCH ograniczen, co do spozywanych ilosci i pory dnia, pod warunkiem, ze sa to produkty z listy. Ja jem ok 2000kcal dziennie, ostatni posilek o polnocy i chudne. rozmawialam z osobami, ktore schudlu po 40-50kg na tej diecie i maja duze doswiadczenie w tej sprawie i gdzy ograniczaly jedzenie, waga spadala 2 razy wolniej.Dopiero przy zwiekszeniu poslikow waga poleciala w dol. Najlepiej notowac, co sie je i obserwowac jak na to waga reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik nie jest zbyt skomplikowany, pikazuje dlugosc trwania poszczegolnej fazy i ile kg powinno sie w kazdej z nich zgubic. Jesli nasal sa jakies watpliwosci, polecam skorzystac z tlumacza googlowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czegos nie rozumiem zrobilam test i wyszlo mi ze powinnam byc 3 dni na fazie a na fazie 98dni... sadzilam ze najlepszy model to 5/5 i jesli sie nie osiagnie swojej wagi nalezy wrocic do 1fazy i znow do 2 a dopiero po uzyskaniu wymrzonej wago do 3 fazy...hmmm...chyba cos nie doczytalam znow:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczka Pierwsza faza – jej długość zależy od ilości kilogramów, której chcesz się pozbyć: jeśli jest to mniej niż 5 kg, powinna trwać 2 dni, jeśli między 5 a 10 kg, 3 dni Jeśli masz do zrzucenia 20 kg, pierwsza faza trwa 5 dni, powyżej 20 kg – co najmniej 7 dni. Nigdy nie powinna przekraczać 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem sloniku i obralam sobie 5 dni w 1 fazie.ale terza nie rozumiem ile ma trwac 2 faza?w ksiazce jest ze 5 dni tez a potem co?3 faza?czy spowrotem 1 moge robic?juz sie pogubilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też na diecie
do babeczki wydaje mi sie ze troszke Ci sie myli 1 faza z 2, to nie jest ciagle mieszanie faz tylko w fazie 2 wyznaczasz sobie ile dni samych protein robisz i nie koniecznie musi to byc 5/5 ... wszystko zalezy od ilosci kg do zrzucenia u mnie 1 faza trwala 3 dni a druga faze prowadze systemem 2/7 az do osiagniecia wymarzonej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczko - tak jak napisala 'tez na diecie' w 2giej fazie wybierasz sobie system ktory najbardziej ci odpowiada. po twoich 5 dniach fazy 1wszej wybierasz sobie jaki system sposrod:5/5(5 dni warzywa+proteiny/5 dni same proteiny), 2/7 (2 dni proteiny/7 dni prot+warzywa )lub 1/1 (1proteiny/1warzywa) . ja jestesm na 5/5 czyli 5 dni warzywa+proteiny i pozniej 5 dni samych protein bo jest podobno jabardziej efektywny. odzywiasz sie tym systemem do momentu osiagniecia wymarzonej wagi, a pozniej dopiero przechodzisz do fazy 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aiczi - gratulacje ogromne za takie super postępy! Jestes żywym dowodem na to, że dieta dziala, jesli się ją stosuje zgodnie z zasadami. Naprawde dobra robota Aiczi 🌼 :D Jesli chodzi o ten test Dukana - do dziewczyn, ktore go robily - czy jest sens go w ogole robic? Pytam, bo nie wiem czy taki test, uniwersalny, dla kazdego, jest w stanie dać odpowiedzi na temat indywidualnej diety. Dziewczyny na innych forach mowily, że z testu im wychodzilo np. kiedy (z dokladną datą) osiągną idealną wagę itp. Czy to mozliwe, by to jakos wyliczyć? :-0 U mnie też sukces, bo znowu waga w dół. To mobilizuje jak nic innego ;) Dzisiaj jak na razie 3/4 mozzarelli (reszte dziecko zjadlo) ;) + troche pstrąga, ok 50g może, co mi zostalo z wczoraj + mała pierś też z wczoraj bo nie dojadlam ;) Zaraz jajka zjem na twardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotton mi wyszlo w tescie ze wage 65kg osiagne 20.05 :) patrze na tym z przymruzeniem oka ale kto wie...w koncu cuda sie zdarzaja hehe:) pozatym taki test motywuje.w koncu do maja niedaleko,a wiec szczescie jest blisko...tylko czy ja tyle wytrwam?hmmm oto jest pytanie.tego sobie zycze i wam rowniez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobilam sobie wlasnie TEST i wpisalam, że chcialabym dojsc do 68 kilo. Wg tego testu, sorry, ale zasluguję tylko na 69,3 ;) ktore osiągnąć mam szansę 29 marca (2 miesiace czyli.. kurde, dlugo troche) :-0 Wyliczyło mi, że mam być 4 dni na pierwszej fazie, gdzie powinnam schudnac 1,8 kilo. Potem naprzemiennie (II faza) aż do 29 marca wlasnie. (-6,9 kilo) Od tego dnia aż do 24 czerwca powinnam być na fazie III (152 dni) , a potem faza czwarta juz - for ever ;) Tak napisalam to sobie dla mojej wiadomosci, bym miala to tutaj, jak sie wyloguję z tamtej strony. :) Myślicie, że to rzetelne badanie jest?? Ja śmiem wątpić, ale dla zasady, wyznaczam sobie taki wlasnie cel teraz. 69 kilo 29 marca. Akurat wiosna sie zacznie, wiec będę laska, jak nie wiem co :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×