Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kARINA2010

Poradźcie czy 800 zł za zdjęcia to dużo?

Polecane posty

Gość kARINA2010

jak w temacie. Szukałam w internecie fotografa i nie ukrywam ze cena była dla mnie bardzo ważna. Poradźcie czy 800 zł za zdjęcia to dużo? Ceny z tego co zobaczyłam kształtują się pomiędzy 500 a 2000 zł. Czasami sięgają nawet 3000 zł choć nie wiem z czego się ta cena bierze. Gdyby choć były ładne ale są jak inne lub nawet brzydsze, bardzo sztuczne. Ślub mamy w Warszawie i tu znalazłam fotografa który dął nam ofertę za 800 zł. Zdjęcia od przygotowań do oczepin i plener w niedzielę. Dostajemy 50 zdjęć w albumie i około 800 obrobionych zdjęć na płycie. Co sadzicie o tej ofercie?. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami sięgają nawet 3000 zł choć nie wiem z czego się ta cena bierze" np . z jakości sprzętu np . z nabytego doświadczenia np . z wieloletniej działalności na rynku . np z dobrej oferty .... moim skromnym zdaniem troche za mało coś bierze ... ale są foty i sa foty http://www.marcinorzolek.com/ np ten bierze 2000 tysie ale jest tego wart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba sie laska pogieło
W zyciu nie dalabym 2tys. za zdjecia:/:/ jest tego wart: he he dobre Co do autorki 800zł to tak średnio sprawdz go dobrze,jakci sie podobaja to spoko Ja mialam taliego za 900 zl i tez byl super a jakie zdjecia mmmmmmmmm:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszowaty
pewnie zależy w jakim mieście. My w Warszawie daliśmy 2000 i zdjęcia były beznadziejne. Czuję się oszukany Radzę dokładnie ustalić, co wchodzi w zakres prac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość friiiigggg
nie ma tak ze cena = jakosc w tym biznesie. zobacz jego gotowe prace i na tej podstaiwe decydujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj Regres
Regres jeśli pan Olczak http://www.marcinorzolek.com/ według ciebie jest tak wspaniały to powiedz czemu na jego stronie co zdjęcie to inna para? Czy jemu więcej ciekawych zdjęć np z pleneru nie wychodzi? Strona i oferta całkowicie nie wiarygodna. Zdjęcia mają dziwne kolory, są zimne i bardzo, bardzo sztuczne. Ani trochę ciepła i naturalności. Więcej tu w tych zdjęciach Photoshopa niż fotografowania. Tak właśnie tworzy się kicz choć czasami kicz też może się pewnym osobom podobać. Co do ceny związanej z wieloletnią pracą to bardzo się mylisz. Młodzi fotografowie narzucającą swój styl zdjęć i spore ceny. Obserwuję jak zdjęcia są coraz brzydsze i wynaturzone a przyszłe panny młode cieszą się że błysną czymś innym niż inni mają. Może i błysną ale czy jest to aby ładne. Cena 800 zł jest ceną bardzo mocno podejrzaną a 800 zdjęć na płycie niby obrobionych to już całkowicie kpina i nabijanie młodych par w przysłowiową butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kARINA2010
friiiigggg co rozumiesz przez gotowe prace? Byłam na targach w Pałacu Kultury gdzie było mnóstwo fotografów. Ci których zdjęcia mi się w ich albumach podobały mieli zlepek wielu par. Nie było fotografa który by pokazał cały jeden album zdjęć jednej pary. Pytałam się o taki pokaz ale tylko wzruszali ramionami i na tym rozmowa się urywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z powyższą wypowie
Popieram powyższą wypowiedź. Te zdjęcia są maksymalnie sztuczne. Owszem profesjonalna sesja, ale raczej do magazynu, reklamy, a nie jako pamiątka ze ślubu !!! Do tego te nienaturalne budynki, krajobrazy, wydaje się, że sztucznie naniesione. Gdyby naprawdę para była nad Morskim Okiem to zdjęcia byłyby cudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z powyższą wypowie
Również wychodzę za mąż, ale nie będziemy mieli żadnych głupich zdjęć typu - w markecie, na budowie, na torach, na plaży, przy samolocie czy co tam wymyślicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z powyższą wypowie
Dodam, że nie mam nic do plaży np., jeżeli ktoś mieszka nad morzem, ale jeździć 500 km specjalnie na plażę albo stworzyć takie zdjęcie w photoshopie ? To wolę mieć zdjęcie na plaży z podróży poślubnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kARINA2010
o mam rozumieć przez tą wypowiedź- ,,Cena 800 zł jest ceną bardzo mocno podejrzaną a 800 zdjęć na płycie niby obrobionych to już całkowicie kpina i nabijanie młodych par w przysłowiową butelkę". Całkowicie nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
mnie sie zdjecia z tej stronki osobiscie podobaja ALE nie chcialabym miec takiej pamiatki ze slubu... sa na prawde bardzo zimne, pozorowane i malo w nich prawdziwego zycia... a co do pytania autorki, to wydaje mi sie ze cena 800zl to raczej malo, ale to wcale nie znaczy ze zdjecia beda zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz czemu na jego stronie co zdjęcie to inna para? róznorodnośc to chyba nic złego ;) nie powiedziałem że go chwalę lecz podałem tylko przykład ze łądne foty wymagają wkładu w sprzęt i umiejętnosci Więcej tu w tych zdjęciach Photoshopa niż fotografowania." a pokaz mi fotografa który nie korzysta z programów do obróbki ? nie ma takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie zdjecia z tej stronki osobiscie podobaja ALE nie chcialabym miec takiej pamiatki ze slubu... sa na prawde bardzo zimne, pozorowane i malo w nich prawdziwego zycia..." to juz jest rzecz gustu :D jednym sie podoba to innym tamto , jeszcze innym spodoba sie co innego ... topik jest o cenach fotografów ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wyda się wam dziwne ale ja wybierałam spośród fotografów którzy nie dotykają się do zdjęć Photoshopem. Wbrew temu co napisała Regres jest ich sporo. Mają za sobą naprawdę sporo lat pracy w zawodzie fotografa robiącego min. zdjęcia na ślubach. Oni nie muszą się reklamować poprzez internet lub targi ślubne bo zazwyczaj mają zlecenia z polecenia. To tzw. fotografowie którzy prawdziwa fotografię na kliszach a teraz przestawili się na aparaty cyfrowe. Właśnie z takim fotografem podpisałam umowę. Tak jak nam tłumaczył nie używa Photoshopa a jedynie program do wywoływania zdjęć z plików RAW. Może coś tu delikatnie pokręciłam ale pokazywał nam czyste zdjęcia RAW i dla nas bez tego wołania były śliczne. Cena 800 zł jest podejrzana. Cena sprzętu, podatki to spore wydatki. Hi hi ale fajnie się mi napisało. Jestem ciekawa jakości tych 800 zdjęć na płycie. Słyszałam że tu fotografowie mocno kombinują z tymi zdjęciami i trudno z tych fotek zrobić dobrej jakości odbitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W fotografii cyfrowej rejestracja zdjęć w formacie RAW pozwala na zachowanie najwyższej jakości obrazu oferowanej przez aparat dając możliwość dokładnej obróbki pliku na komputerze" GENERALNIE pliki RAW poddaja sie łatwiejszej obróbce na kompie co stanowi wieksze ułatwienie dla fotografa ,ale nie zawsze ... takie pliki moze wam zostawić w stanie surowym , tylko czy to ma sens ? Czasami światło czy balans bieli czasami jest dobrze poprawić ,bu efekt końcowy fotografii był zadowalający .... ech pamietam te czasy jak foty robiłem na kliszach :) by pózniej w ciemni je wywołać ... niezapomniane czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
800zł jest dla mnie kwotą mocno podejrzaną... przede wszystkim upewnij się czy fotograf ma zarejestrowaną działalność i płaci podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraków ten rok
Po co sprawdzać czy ma zarejestrowana działalność? Przecież to nie ma wpływu na koszt usługi. Każdy chyba chce aby było jak najtaniej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi akurat nie zależało na jak najtańszej usłudze, ale na zdjęciach na wysokim poziomie. a po co rejestracja? np. po to, że jak fotograf spieprzy Ci zdjęcia to będziesz miała podstawę żeby walczyć o swoje. poza tym ktoś kto ma działalność jest dla mnie bardziej wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraków ten rok
Co to znaczy zdjęcia na wysokim poziomie? Czy to takie z udziwnieniami mało naturalne a kolory jak w trupiarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli dla Ciebie zdjęcia na wysokim poziomie to foty z "udziwnieniami mało naturalne a kolory jak w trupiarni" to nie zazdroszczę. mi zależało na pomysłowych zdjęciach, z dobrym światłem, nieźle wykadrowanych, zrobionych doskonałym sprzętem. ponadto wywołanych na papierze jedwabnym. za to byłam w stanie zapłacić więcej niż 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecierz mozna wziasc slub cywilny ale nieeee mentalnosc polaka to mentalnosc burka lub murzyna z Konga - " chłopak /dziewczyna cię rzucił/a ? czy kasy brak ? :P można brać ślub cywilny i owszem :) ale niektórzy chcą ślubu kościelnego ,to też weż pod uwagę ... niektórym wystarczy skromnie przyjęcie , inni chcą wesela na 100 osób , a jeszcze inni po ślubie wsiadaja w samolot i lecą w podróż poślubną .... skąd wiesz że mnie nie stać na fotografa za 5000 tysi ? może mam akurat taki kaprys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co sprawdzać czy ma zarejestrowana działalność? Przecież to nie ma wpływu na koszt usługi. Każdy chyba chce aby było jak najtaniej" a chociaż by po to gdy już zapłacisz zaliczkę za fotografa żeby sie nie okazało ze w dniu slubu jedynym fotografem na twoim weselu jest 15 -nasto letni siostrzeniec wujka Józefa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcfui osiol
Regres spalily ci sie zwoje. Nie chodzi o to czy stac czy nie... ale o to ze jest to wywalanie kasy w bloto.... A jak pokazuja badania to wlasnie bogaci czesciej zastnawiaja sie nad sensem wydania kasy niz niezamozni badz nowobogaccy. Polacy to taka biedota z aspiracjami albo nowobobackie hamidla. Na zachodzie np. na komunie nie kupuja drogich prezentow a u nas quad badz laptop musi byc.... I to pomimo tego ze tak naprwde nas nie stac. Ale taka jest nasza mentalnosc. Moj kolega np. wynajmuje mieszkanie w wawie bo nie ma jak wydac za 1 razem 800 tys zlotych a kredytu brac nie chce. Kupil sobie za to uzywanego Jaguara za 100000 zł. Po czym stwierdzil ze samochod za duzo pali i go nie stac wiec.... zamontowal w nim gaz..... Ot polskie myslenie. Aha no i oczywiscie wersja ze go na Jaguara nie stac to dla bliskich znajomych. Przed wszystkimi innymi zgrywa Pana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale o to ze jest to wywalanie kasy w bloto " pieniadze sa po to by je tracić :) masz na mysli dobrego fotografa czy w ogólnym znaczeniu piszesz o imprezie weselnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zachodzie np. na komunie nie kupuja drogich prezentow a u nas quad badz laptop musi byc" wiesz w takiej Japoni np to wcale nie ma pierwszej komuni :D jak już tak porównujemy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"po to, że jak fotograf spieprzy Ci zdjęcia to będziesz miała podstawę żeby walczyć o swoje." Do tego akurat nie trzeba być zarejestrowanym. Zawierasz z kimś umowę na określonych warunkach i obie strony mają obowiązek się z niej wywiązać. Jeśli tak nie jest, dochodzisz swoich praw. Mój fotograf kosztował dokładnie 800zł i wiem, że będziemy zadowoleni - jest to nasz "półznajomy", polecony przez znajomych fotografów, oraz przez znajomych już zadowolonych z jego pracy. Nie musi to wcale kosztować 3,500tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawierasz z kimś umowę na określonych warunkach i obie strony mają obowiązek się z niej wywiązać. Jeśli tak nie jest, dochodzisz swoich praw." ale na logikę żeby z kims zawrzeć umowę trzeba wiedzieć z kim ową umowę sie zawiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone kwiatek Gda.
delilah__ Pierwsza sprawa że jak fotograf nie ma zarejestrowanej działalności i spieprzy ci zdjęcia to mu nic nie możesz zrobić. Jeśli będziesz dochodziła z takim fotografem zadośćuczynienia w sadzie to on i ty będziecie ukarani. Dwa lata temu w Gdańsku była taka sprawa i młoda para była mocno zdziwiona że i ona poniosła konsekwencje prawne nielegalnie wynajmując usługodawcę.Można spisać umowę zlecenie ale tu są problemy z podatkiem który załatwia młoda para. Co do zdjęć za 800 zł to chyba że robi to znajomy fotograf. Taka cena nie jest opłacalna dla fotografa który uczciwie robi zdjęcia. Zdjęcia na płycie to totalna przewałka o której już prawie wszyscy wiedzą. Jeśli natomiast chcemy aby wszystkim tylko pokazać że mamy zamówionego fotografa profesjonalnego który profesjonalnie się zachowuje to cena 800 zł jest dobrą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość według mnie to cena jedna
z niższych. My za zdjęcia płacimy jeszcze mniej :P, 600 zł, razem z albumem (plener, kościół, do pierwszego tańca), w albumie ok. 70 zdjęc, na płycie ok. 700, ale cena jest po znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×