Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

no masz racje emilia, ze to zalezy od budowy i innych czynnikow.choc duzy brzuch nie oznacza wcale duze dziecko. ja waze okolo 59(zalezy od pory dnia)moja siostra kiedys w ciazy wygladala w 9 jakby byla w 5,6.a urodzila corke 2800, apo paru latach syna ok 3200.a w sumie miala wtedy tyleczek i biodra a szczupla byla w gornej czesci.zobaczymymy jak to bedzie...amam nadzieje ze wizyta u fyzjera udana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja jestem w 10 tygodniu. Brzuszek mnie boli. Mam okropne wzdęcia. Jestem umówiona z położną na czwartek. Czego można się spodziewać po takiej wizycie? Wyśle mnie na USG czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 polozna przeprowadzi z toba wywiad wezmie probki moczu i krwi i umowi na USG miedzy 11 a 13 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krychaa sąsiadkę? czyżbyś mieszkała w birmingham? madziulek30 ej no wizyta jak najbardziej udana :D mnie to cycki sporo urosły :( jak na razie to tylko mąż z nich zadowolony :( ja nie mam pojęcia ile ważę ale tak na oko to pewnie jakies 70 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx okolice birmingham w worcester a co do wagi to przybylo mnie 30 kg:D z 60 wskoczylam na 90 ale szybko spada zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krychaa a to w takim razie witam west midlands :D ja tam sie zbytnio kilogramami nie przejmuje i na pewno jak piszesz , to po porodzie szybko spada , brak czasu na konkretne jedzenie , nieprzespane noce i kilometry wychodzone codziennie z maluszkiem na rękach ;) sie doczekac nie mogę, apropo Krychaa serdeczne gratulacje , 6 tyg to tak niedawno , a jak poród przebiegł ? a może byś nam opisała ?:> bo szczerze to bardzo ciekawa jestem czy jesteś np zadowolona z pomocy i opieki w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dzien dzisiejszy jestem zadowolona na okrees porodu chcialm ich pozabijac:D ( nie ma to jak emocje targaja ciezarna kobieta) mialam termina na 12.12 i od 36 tyg juz nie pracowalam. Luby pracuje na zmiane dzienno popoludniowa wiec od 14 do 4 rano nie ma go w domu;/ wiec siedzialam sama i zbijalam baki:D przenosilam ciaze o 12 dni i zeby bylo ciekawiej urodzialm 25 grudnia:D wiec swieta w szpitalu:D nie mialm nic akcji porodowej od 12 co 2 dzien widzialam sie z polozna ale ze nic sie nie dzialo wizyty koczyly sie na sprawdzeniu cisnienia i macaniu brzuchala:D 23 pojechalam do szpitala na wywolywanie porodu. Wiec 23 kolo godziny 22 dostalam "czopek" dopochwowy i musialam z nim lezec 24 h niestety po tym czasie rozwarcie bylo tylko 2,5 cm;/ ale lekarz zdecydowal ze przebija mi wody. W miedzyczase dostalam epidural i jakies 4 h po przebiciu wod mialam cesarke bo mlodej tetno zaczelo zanikac wiec w sumie nie bylo tak zle. W szpitalu obsluga swietna naprawde trafily mi sie swietne polozne i po 3 dniach byla w domu. Pomijajac fakt ze nie moglam chodzic ( tzn chodzilam ale tepem slimaczym) kolo tygodnia reszta ok. Zycze wam babiny latwych porodow:D tymczasem uciekam kaczuche kompac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodoac ze 7 dni po porodzie codziennie przychodzila do mnie moja polozna a od 2 tyg co tydzien przychodzi Health Visitor a tym tyg bedzie ostatni raz bo mloda skonczy 7 tyg. A co do cesarki to szwy mialam zdejmowane na wlasnej sofie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krychaa no to lekko nie miałaś ale często słysze o przenoszonych ciążach , moja znajoma dwa tygodnie przenosiła , jej mama kupiła bilet na samolot na dwa dni przed planowanym porodem i sie nie doczekała na wnuczkę , ważność biletu sie kończyła i babcia musiała wracać do polski :) dzięki za opis porodu i do zobaczenia a teraz z innej beczki , dziewczyny czy wy utrzymujecie tzw zdrową diete w ciąży czy po prostu jecie to na co macie ochote ? i jak u was z piciem porannej kawy ? bo mnie do trzeciego miesiąca nie tyle co odrzuciło, ile po prostu nie czułam potrzeby picia jej ( przed ciąża piłam średnio 3 kawy dziennie) ale teraz raz na tydzień nie odmówię sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam i tak w sumie kawy nie piję. ALe ostatnio postanowiłam się napić "neski" 3 w 1. Ręce mi się trzęsły po niej i mówię wam, mogłabym fruwać po świecie po tej kawusi. Później bardzo szybko zasnęłam. Ja już sama niewiem jak to z tymi tygodniami się liczy. Jak się ma 10 tygodni i kilka dni to znaczy ze 11 tydzien tak? heheh ja taka niedoświadczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania krwi i moczu miałam w Polsce. Wyniki ok tylko za dużo żelaza. Kiły niemam żadnej itp. Oni tu w UK to pewnie pod innym kątem robią te badania krwi i moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 ja też sie nie orientuję z tymi tygodniami :D krew w uk sprawdza się pod kątem: - poziomu hemoglobiny; - grupy krwi matki; -czynnika Rh+/- (jeśli wynik wskazuje na czynnik ujemny, położna skieruje Cię na dalsze konsultacje i oferowane są kontrolowane zabiegi nazywane tutaj "anti-D"; jest to seria zastrzyków wykonywanych na różnych etapach ciąży oraz tuż po porodzie w celu zapobieganie ewentualnym powikłaniom); - przeciwciał różyczki (jeśli nie byłaś szczepiona położna zaleci wykonanie odpowiedniego szczepienia); -żółtaczki typu B; - HIV/AIDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja jak zwykle późno:P ale dzisiaj od 16 do 18 spałam, ogólnie nic mi się nie chce, mąż zrobił obiado-kolacje:P a j leżałam w łóżeczku, ogólnie czuje się ok, ale dzisiaj podczas tej popołudniowej drzemki złapał mnie taki skurcz, że myślałam iż na księżyc polecę, wziełam no-spe i przeszło, dziwne myślałam, że mi tam zaraz wszystko wyleci, no ale już jest ok. Ciekawa jestem kiedy w końcu pójdę do tej położnej hihi. A co do diety to ja jem to na co mam ochote i tyle, jak bym miała się tk przepisowo odżywiać to bym musiała w kuchni cały dzien stać, a bo to sałatka, a to warzywa i miesą na parze czy gotowane, a mi się nie chce:P Tylko owoce wcinam i gazowanego nie piję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Jak tam samopoczucie ? Co do ruchow dziecka to ja poczulam juz w 16 tygodniu pierwsze kopniaczki i od tamtej pory sa regularne... oczywiscie na poczatku byly takie, ze musialam sie wyciszyc zeby je poczuc. A teraz malutka tak kopie,ze az czasem powietrze zabiera hehe. Powiem wam, ze moj brzuch zaczal sie robic widoczny dopiero po 20 tygodniu... robilam sobie zdjecia brzuszka co jakis czas i teraz patrze, ze wygladal bardziej jakbym sie niezle najadla :P teraz jest juz bardzo duzyyy i nawet nie wiem kiedy tak wystrzelil ;p a tez czekalam z niecierpliwoscia kiedy zacznie rosnac :P zaopatrzcie sie w kremyyy na rozstepy. tzn na poczatek wystarczy zwykla oliwka ale na ostatnie tygodnie bedzie wam potrzebny :) a najlpepiej dbac o skore od poczatku. Z badan krwi w pierwszych tygodniach wyszla mi anemia i moja polozna sama do mnie zadzwonila, zebym odebrala w bootsie tabletki na recepte. oczywiscie z karta NHS za darmo :) i przeszlo. Hmm jeedzenie... szczerze mowiac to jem wszystko na co mam ochote... wiem ze czasem nawet za duzo fast foodow ale mialam poprostu na nie ochote... ale oczywiscie nie zapominalam o zdrowotkach. owocow bardzo duzo no i warzywka do kazdego obiadku :) poza tym suplementy witaminowe (ja mam ''mother to be'' z bootsa) no i jest wszystko ok :) nie zapominalam tez pic duuzo wody ok 2 litry dziennie :P bo to tylko na zdrowie. a co do kawy to w pierwszych 3 miesiacach nawet nie mialam na nia ochoty a teraz codziennie jest kawusia albo i dwie ;p nie przesadzam tak jak jest napisane w angielskich ksiazkach ktore dostalam od poloznej, ze mozna 4 filizanki dziennie wypic .... heh. Mozna sobie pozwolic na wszystko tyle, ze z umiarem :) napewno nie zrobicie krzywdy swoim malenstwom. POzdrowionkaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki no szczerze to ja tez jem to na co mam ochote , staram sie jeść dużo owoców , Paulina_UK czyż to nie są najprzyjemniejsze kopniaczki w całym twoim życiu? ;) a jaki krem na rozstępy polecasz? bo oliwke to ja juz od dawna używam , oj tej kawy 4 filiżanki to ja bym nie dała rady chyba :/ i mąż zaraz kręciłby nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż to w ogóle nie zwraca uwagi na to co jem, jak go poproszę to zrobi obiad, pojedzie do sklepu po coś na co mam ochotę, ale ogólnie o dziecku nie rozmawiamy, a mi czasami smutno, jak mówie, że mam mdłości, czy boję się podnosić czegoś cięzkiego, to mówi że przesadzam i ciąża to nie choroba, a jak pokazuje mu jakiej wielkości jest nasz robaczek to mówi dobra, dobra wiem, i się ze mnie śmieje. Ogólnie to chyba jeszcze do niego nie dotarło, że ja w tej ciąży jestem naprawdę, wczoraj to pewnie przez hormony miałam już takie myślenie (choć tak dzisiaj nie czuję) , że mogliśmy z dzieckiem jeszcze poczekać, że po co nam to było tak wcześnie po ślubie, że ja mam dopiero 22lata, a już się pcham w taki obowiązek na całe życie, że już się skończyły beztroskie lata, że od kiedy dowiedziałam się o ciązy to wszystko robie pod dziecko i tak już zostanie do końca życia, a to całe myślenie przez zachowanie mojego męża i jak teraz to czytam co napisałam to mi się chce płakać:( Sama już nie wiem czego chcę. A najgorsze jest to , że jak zwrócę mężowi na coś uwage, w czym mnie denerwuje, to się zaraz unosi i mówi, że przesadzam i że sie stara i takie tam, ajjj..... z facetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja tylko na chwilke przywiatac sie z Wami i zyczyc Wam milej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skończyliśmy z mężem wypełniać te papierki dla położnej. Emiliabhx dziękuję za informację na temat anti - D. Nie wiedziałam oco chodzi i co to za skrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kremow na rozstepy jest cale mnostwo i szczerze mowiac sama nie wiem ktory jest lepszy :) najlatwiej jest dostac Palmersa w kazdej drogerii, cena jest spoko i slyszalam duzo dobrych opinii najego temat. jednak mnie nie odpowiada zapach... a same wiecie jak sie pozmienialy nasze kubki zapachowe i czasem mnie odrzuca nawet od ladnych zapachow :P Ja zamowilam sobie krem z Avonu i jak narazie jest ok :) rozstepow nie widze a juz sporo przytylam ;p nie kombinuje z zadnymi zimnymi prysznicami bo nie chce mi sie ;p ale oliwke obowiazkowo dwa razy dziennie tez smaruje :P mam nadzieje ze to wystarczy:) poza tym od picia wystarczajacej ilosci wody tez poprawia sie skora :) Dziewczynki nie bojcie sie o to, ze mezowie nie czuja jeszcze tego klimatu dzidziusia... wszystko przyjdzie z czasem.do pierwszego usg,zdjecia dzidzi czy pierwszego kopniaczka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha ja tez mialam cc ale nie zdejmowali mi szwow bo rozpuszczalne mialam na cale szczescie cc mialam w 37 tyg w znieczuleniu ogolnym opieka super , naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Wczoraj do Was wieczorkiem nie zaglądnełam ale teraz mam czas to skrobne coś od siebie. Co do diety to jem wszystko.Jakoś zapominam o zaleceniach położnej. Kawy nie pije wogóle ale za to czasem jakąś cole sobie wypije. Nie w padam w paranoje bo to jeszcze gorzej. Martwiłam się że nic nie przytyłam a tu na wadze prawie 2kg na plusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry brzuchatki i mamuśki :) pogoda sie troszkę poprawiła , no przynajmniej nie pada ;) milkaa88 nie martw się mężem chociaż wiem że to nie takie proste, ale może rzeczywiście jeszcze to do niego nie trafiło a może oświeci go jak zobaczy maleństwo na usg , i nawet nie myśl o tym że jesteś za młoda żeby być matką , chciałabym w twoim wieku mieć dziecko , masz młody organizm i podjęłaś dojrzałą decyzje , a teraz skup sie na dziecku i na sobie , wiem że cięzko kiedy najbliższa osoba nie dzieli z tobą tej radości tak jak ty, daj mu czas a wszystko sie naprawi :) Aurela86 jakie papierki wypełnialiście dla położnej? czyżby zieloną kartę ciąży? Paulina_UK racja z tymi zapachami, ja przed ciąża miałam swój ulubiony miodowy krem do rąk , a teraz to leży na samym dnie kosmetyczki bo zapachu nie mogę znieść :P , i zimnych prysznicy nie lubie brrr Maliniakowa :) gratuluje słodkich 2 kg :D ja dziewczynki sie zbieram dzis do położnej na wyniki krwi i oddanie moczu , jakiś taki mętny ten mój mocz:/ i mam małe obawy co by sie jakieś choróbstwo nie przyplątało :( no i nie wiem co tam jeszcze bedzie mi robiła , pewnie typowe pomiary , cisnienie i waga itp trzymajcie sie kochane wpadnę jak wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wróciłam a tu dalej nikogo ;) no więc , nic szczególnego , sprawdziła wyniki krwi ( więkoszośc jakimś cudem nie dotarła do niej) , ale mam sie nie martwić bo zawiadomi mnie jak już dojdą , pozatym gdyby było coś nie tak , zadzwoniliby do mnie wcześniej, dalej , rutynowe badanie ciśnienia - w normie , kilka pytań odnośnie zdrowia i żywienia , a później na kozetkę i szukanie serduszka u malucha , oj cięzko było , tak mi brzuch wygniotła że o mało sie nie ze siusiałam na tej kozetce :P , po dobrych 10 minutach serduszko znalezione , bije wiec wszystko jest świetnie , zapisała kolejne spotkanie na 25 tydzień ciąży - rutynowe badania i pobranie krwi no i właśnie - zapytałam czy powinnam brać jakieś witaminy w tabletkach dodatkowo , powiedziała ze nie ma potrzeby jeśli odżywiasz sie w normie bo dziecko i tak weźmie to co potrzebuje, a jak coś bedzie potrzebowalo , to objawi mi się to w tzw zachciankach :) no i kolejna sprawa , badanie na syndrom downa , nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale nie zgodziłam sie , nie musiałam , to zależy zupełnie od pacjentki , więc co ma być to będzie a wiem że bedzie dobrze , w razie co do konca tygodnia moge zadzwonic ze zmieniłam zdanie , ale raczej nie zadzwonie no jak tam dziewczynki humory? u mnie calkiem dzis ładnie i sporo slońca , więc ide na spacer , do zobaczenia za dwie godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dalej nikogo ;) to idę sie zdrzemne ,zrobiłam zupe brokułową mmmm pychaaa, w sumie fajnie już prawie piąta a tu jeszcze ciemno nie jest :D oby tak dalej do usłyszenia babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Emilia właśnie podsunęłaś mi dobry pomysł na obiad. Przed chwilą rozmawiałam z koleżanką o grilu jak bedzie cieplo i zachcialo mi sie takiej karkóweczki.mmmm pyyyyyycha. Wypełnialiśmy taką teczkę różnych testów. Dostaliśmy ją w przychodni. Słyszałam o różnych przywilejach w Anglii dla kobiet w ciąży. Wiecie coś może o tym dziewczyny? Np że niby komunikacja miejska jest za darmo. Że witaminy itp też za darmo. Jakby któraś nie wiedziała jak dać dziecku na imię to tutaj znalazłam przez przypadek takiego linka z imionami http://gorny.edu.pl/imiona/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny : ) wlasnie wrocilam z pracy.ostatni tydzien bylam ciagle nie przytomna ale za to w tym tygodniu juz mam wiecej enrgii i nie moge narzekac.poczytalam was i co do kway to przestalam pic .zawsze pilam 2-3kawy dziennie ale zdecydowalam ze przezyje bez.napewno poteguje to sennosc ale jest to rzecz z ktorej jestem w stanie zrezygnowac.moj maz troszke swieruje...dzwoni i i sie pyta czy plodek juz kopie?rano mnie glaszcze po brzuchu i wogole trosze mu odbilo hhehehehe.jak na razie to tylko 5tydz wiec wiele sie moze zdazyc.ja juz sie tak przyzwyczailam do tej mysli ze tam mieszak myly kosmita ze straszne by bylo jakby sie nie utrzymal : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh kiedy ten sezon grilowy sie zacznie :P Aurela86 dalej nie mam pojęcia co za testy mogliście wypełniac , ale skoro poradziliście z tym sobie to w porządku ;) W ramach programu Healthy Start (Zdrowy Start) możesz być uprawniona do otrzymywania darmowego mleka, owoców, warzyw oraz witamin dla siebie jeśli jesteś w ciąży bądź dla swojego dziecka. Do programu Healthy Start mogą przystąpić kobiety w ciąży oraz matki dzieci w wieku do lat 4, które jednocześnie spełniają jedno z poniższych kryteriów: * otrzymują zasiłek Income Support; * otrzymują zasiłek Jobseeker’s Allowance; * lub otrzymują (one same lub ich rodzina) zasiłek Child Tax Credit (ale nie zasiłek Working Tax Credit), a łączny roczny dochód rodziny w roku podatkowym 2009/2010 nie przekroczył 16,040 funtów. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ramach programu Healthy Start rodzice otrzymają bony – każdy o wartości 3,10 funta – które można wydać na zakup mleka, świeżych owoców i warzyw oraz odżywek dla dzieci. Kobietom w ciąży oraz dzieciom między 1 a 4 rokiem życia przysługuje 1 bon tygodniowo. Na dzieci poniżej 1 roku życia przyznaje się 2 bony tygodniowo. Bony można również wymienić na suplementy witamin. W celu uzyskania informacji na temat placówek oferujących bezpłatne suplementy witamin należy się zwrócić do swojego lekarza lub położnej.Bony można wymienić w każdym sklepie biorącym udział w programie (szukaj naklejek Healthy Start na witrynach sklepowych lub zapytaj obsługę sklepu). Aby stać się uczestnikiem programu i otrzymywać bony, musisz wypełnić aplikację i uzyskać na niej podpis swojej położnej, pielęgniarki środowiskowej (Health Visitor), lekarza bądź pielęgniarki. Formularz można pobrać ze strony www.healthystart.nhs.uk/en.... Możesz go też wypełnić i wysłać online za pomocą strony www.healthystart.nhs.uk/en.... Formularz otrzymasz także na prośbę telefoniczną pod numerem 0845 607 68 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×