Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

A co do scanu to poprostu nie zapomniane uczucie.Widzisz bijące serce Twojego maleństwa.I nawet facet siedzi wpatrzony w ten ekran jak zaczarowany:)Przynajmniej u mnie tak było. Coś niesamowitego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Jejku ja juz sie nie moge doczekac scanu a tu dopiero bede szla na pierwsza wizyte , w ktorej potwierdza mi ciaze. Co do mojego samopoczucia to bywa roznie :) Jestem baardzo emocjonalna i mam juz takie typowe objawy a to chyba dopiero 5 tydzien. I tez bym z checia kupowala rzeczy dla dzidziusia ;) Poki co na pierwszy plan musze sie skupic jeszcze na pracy i chce sie przeprowadzic z narzeczonym do innego mieszkania , bo teraz mieszkamy w 6 osob a mnie to juz meczy , chce byc sama z chlopakiem i dzidziusiem..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś się czuję dobrze. Wypiłam chyba ze 100 litrów ziółek na ukłąd trawienny. Jest trochę lepiej. Już tak nie boli. Mieszkam koło tesco i tam są takie piękne rzeczy dla dzieci. Takie maluśkie:) Też pomyślałam o primarku. Tam dużo tego jest. My mieszkamy w 10 osób. Też chcemy sami mieszkać ale wyszła taka pewna trudna sytuacja że chyba to nie nastąpi tak szybko...Pierwszy scan w anglii mam w przyszłym tygodniu. Miałam już w Polsce robiony i wiem że napewno cośtam jest:):):) Szkrabek fajny mały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam nadzeje ,ze minol Wam dobrze ten walentynkowy dzien ja niestety z samego rano wymiotowalam ale pozniej juz bylo ok . Wlasnie dziewczyny chce juz widziec bijace serduszko miec pewnosc ze wszystko jest w porzadku ze moja kruszynka ma sie dobrze i byc poprostu spokojna to napewno niesamowite przezycie .:) Aurela Ty uwazaj na siebie nie wiem czy mozna az tyle ziolek pic w ciazy nie ktore sa szkodliwe . ciekawe co z nasza emilka w ogole sie nie odzywa mam nadzeje ze wszystko w porzadku ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz wyjechal i siedze sama : ( z kotem (ktory mam nadzieje nie zarazil mnie toxo : / ) ja jestem w 7 tyg i wydaje mi sie ze przytylam z 1kg....to bardzo niedobrze ...sila rzeczy sie wiecej je....a jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:) U mnie walentynki nawet dobrze.Tylko wieczór myślałam że spędze z moim a tu do pracy musiał jechać:( Ogólnie nie narzekam na dzisiejszy dzień.Tylko moje humory wydaje mi się że są nie do zniesienia:p no ale cóż uroki ciąży. Doczekacie się bijących serduszek.Ja się bałam strasznie przed że znowu nic nie będzie.A tu niespodzianka. Wciąż się boje bo wiele kobiet niestety nawet w póznej ciąży traci swoje maleństwo ale ja wierze że u nas wszystkich będzie wszystko dobrze.I trzymam za to z całego serca kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_z_ciekwoscip
Hej dziewczyny ! nie czytalam wszystkich postow bo troche tego jest ale tak tylko chcialam was pocieszyc :) nie macie sie czego obawiac a wrecz przeciwnie ciescie sie ze tu mozecie urodzic! moj porod trwal 30 godz. ale dobrze go wspominam:) dobra opieka podczas produ, polozne, lekarze bardzo przyjaznie sa nastawieni, jak juz bedzie bardzo bolalo to mozna skozystac z epiduralu (zzo) ktore bardzo polecam, zero bolu-tak mozna rodzic! w ciazy opieka tez dobra i jesli rzeczywiscie nic sie nie dzieje to nie ma co panikowac-wiedza co robia! moja coreczka ma juz 10 tygodni a ja juz mysle o drugim dzidziusiu i jak rodzic to tylko w uk :) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:* Dawno mnie nie było:) A tu tyle nowości:D U mnie wszystko ok, czas jakoś leci, ja już w 7 tygodniu, jeszcze 2 tyg do spotkania z położną, i ok 5 do USG, a ja tak jak i inne dziewczyny chciałabym zobaczyć bijące serduszko mojego maleństwa, ostatnio to się nawet zaczełam zastanawiać czy ja w tej ciąży jestem, bo poza bolącymi piersiami nie mam żadnych objawów, ale od niedawna jakoś zaczeła boleć mnie głowa i zrobiło mi się niedobrze. Ogólnie to chyba jakiś stan zapalny dróg rodnych mi się zrobił, nie swędzi, ale mam dziwny kolor upławów... a dopiero w marcu do Polski i na wizyte do gina na cytologie i prośba o przepisanie lekarstw na zaś. U mnie 2 dni temu z piątku na sobote, spaliła się połowa fabryki w której pracuję z mężem :( teraz oboje siedzimy już 2 dnień w dom i czekamy na wieści, co dalej. Byliśmy pod fabryką zobaczyć jak to wygląda, mniejsza i mniej ważna część się spaliła, ale jest tyle sadzy, że nie ma mowy pracować. No i pożyjemy zobaczymy... A u mnie walentynki, jakoś w tym roku wyjątkowo nie miałam ochoty na ich obchodzenie, popołudniu się zdrzemnęłam i obudził mnie mój mąż z bukietem kwiatków:) Także miłe zaskoczenie:) No i to chyba na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia nie martw się. Kupiłam ziółka dla kobiet w ciąży i dla małych dzieci na wzdęcia. Nazywają się bobofen. Milka88 przykro mi z powodu tego co się stało z miejscem Twojej pracy.:( Teraz nie wiadomo co zrobić ze sobą. Zwłaszcza że oboje tam pracowaliście. Ciekawe co w takiej sytuacji może pomóc pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :D uaktualniam naszą tabelkę i zaraz was doczytam tylko skocze po herbatke ;) fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33..... .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.........Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 4 ...........londyn/nw dziewczyny jeśli chcecie aktualizowac swoje dane w tabelce , zawsze kopiujcie ostatnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czy moge sie przylaczyc??? :) Mieszkam w Anglii, w sobote mialam bete i jestem w 6 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie myślałam o kupowaniu wyprawki dla malucha, poczekam do drugiego scanu a potem potwierdze w pl, na razie robie ogromną liste rzeczy i leków niezbednych z pl ;) poczekam tez az zrobi sie cieplej i zaczną sie car booty ;) w zeszłym rou jezdziłam z koleżanką właśnie po car bootach i znalazłyśmy masę bardzo tanich rzeczy dla jej bratanka :O normalnie byłam w szoku , ciuszki prawie jak nowiutkie za 50p za szt :O kupiła też wózek za 40 f głeboki plus spacerówka z akcesoriami :D no rewelka , na pewno skorzystam tez z ebaya , ale sklepów omijać nie mam zamiaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia87 ty juz po pierwszym scanie? Marcia89 my też mieszkamy z lokatorami , ale to oni dostają wymowienie od nas ;) już sie doczekać nie mogę :) bedąc w 5 tyg czulam sie jak przed okresem , zmeczona byłam , nie wiedzialam ze w ciazy jestem , odwiedzili nas znajomi i wypiłam kilka lampek martini ze spritem , potem goraca kąpiel ale okres nie nadszedł :) i w weekend zrobilam test i jupi :D po 17stu miesiącach starań dwie kreski :D i Aurela86 czeka na swoj pierwszy angielski scan :D oj dziewczyny czekam na relacje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana w 7 tyg to ja nic nie mogłam jeść :( zjechałam z wagi przez wymioty i ciągłe spanie ale za to teraz to bym tylko jadła i jadła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx - mozesz podzielic sie lista rzeczy z Polski? :) Ja jade na Wielkanoc do PL i to chyba ostatni raz przed porodem wiec musze pomyslec co przywiesc z soba. Dluga ta lista? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa oj lista długa ;) my tez śmigamy na wielkanoc do pl - krem , mydełko i oliwka Bambino - podobno nie uczulają - maść majerankowa - flegamina - czopki Viburcol N - na ząbkowanie - Aphitin - na pleśniawkę 20% płyn - nadmanganian potasu - na ranki i odparzenia - Cebion - witamina C dla niemowląt - Tantum Rosa - Esputicon - na kolki i wzdęcia - Klorane Bebe - żel na ciemieniuche - Clotrimazol - 1% krem - Dentinox N - żel - Alantan Plus - krem - Infacol 0,04g/1ml zawiesina - Bepanthen 5% - maść - tran w tabletkach dla mamy karmiącej - Corsodyl - na zapalenie dziąseł na mamusi - rajstopki - jeśli chłopiec bo tu to przeważnie różowe i żółte ;) - skarpetki antypoślizgowe - nie widziałam tu nigdzie dla maluszków - herbatka Hipp z kopru włoskiego - zawsze taniej niz w polskim sklepie - gaziki jałowe - płyty z piosenkami , bajkami po polsku :) i to na razie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać - Fissan - krem na rozstępy dostępny tylko w pl i rekomendowany przez moje znajome ;) - gaziki jałowe - do pielęgnacji pępusia a raczej kikuta po pępowinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo :) :) :) ale dluuuga lista, zaraz wydrukuje :) Jakby jeszcze ktos mial cos do dodania to prosze bardzo bo ja jak narazie nie mam pojecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:* A ja wczoraj wieczorem pisałam, że zaczęły mi się mdłości w trakcie pisania i potem skończyły się wymiotami, ale tylko raz, chyba mojemu maluszkowi nie zasmakowała zupka pomidorowa amino hehe No a dzisiaj musze leżeć prawie na płasko bo jak siedzę, czy stoję to mi się niedobrze robi, no i głowa mnie pobolewa. Cóż uroki ciąży hehe jeszcze 5 tygodni i zaczne 2 trymestr i mam nadzieje, że będzie lepiej. Ja się do Polski wybieram w marcu, mam nadzieje, że do tego czasu będę już miała tu zrobiony scan, jak nie to zrobie w PL, no i poproszę lekarza o zapisanie czegoś na infekcje dróg rodnych i w aptece poprosze o jakieś syropy na przeziębienia dla kobiet w ciąży i nie wiem co jeszcze:P A właśnie dzisiaj przyszła mi karta maternity exemption certificat, używacie jej? I jak to z nią jest, na jakiej podstawie wydają bezpłatnie leki? A właśnie tak mnie ciekawi, czy w UK jest zasiłek wychowawczy? Wiecie może coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tabelke byłam wcześniej wpisana, ale ktoś skopiował starszą:p fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 4 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie grubo nad witaminą D3 , bo tutaj raczej nie rekomendują i mówią że to co jest w mleku zastępczym i matki wystarcza , ale w anglii mało słońca i chyba jednak kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Jutro mam pierwsza wizyte u poloznej i strasznie sie boje a z drugiej strony tak dlugo na nia czekalam i ciesze sie , ze bede wiedziec juz wiecej. Poki co rano mecza mnie straszne mdlosci , dzisiaj rano o malo co nie zwymiotowalam , ale zjadlam kanapke i pwooli mi ulzylo...Straszne uczucie te mdlosci , jak bede miala tak rano przed praca tooo :/ A tak poza tym chcialam was zapytac dziewczynki jak to w koncu jest z urlopem macierzynskim? Jestem w Anglii prawie poltora roku. w pierwszej pracy pracowalam ok. 9 miesiecy a w obecnej pracuje niecale 4 miesiace. Zeby uzyskac platny urlop macierzynski trzeba przepracowac pelne 26 tygodni w obecnej pracy??? Czyli 6 miesiecy? Ja pracuje 4 miesiace czyli za 2 miesiace moge sie juz ,,zwolnic,, , przeniesc na urlop? Czytala troszke o tym ale sie pogubilam. Mam nadzieje , ze wy wiecie lepiej. I kiedy powinnam powiedziec o ciazy? Juz teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milkaa88 , kochana ja dzis 17 tydzien jestem w drugim trymestrze i nie udało mi sie śniadania utrzymać ;) , komuś herbatka z cytryną i kanapka z ogórkiem nie zasmakowała :P o karcie maternity exemption certificat pisałysmy wcześniej - jest to certyfikat, dzięki któremu będziesz mogła otrzymywać przepisane lekarstwa za darmo, oraz będziesz mogła skorzystać z usług stomatologicznych bez żadnej opłaty, co do zasiłku wychowawczego to myśle , że poszukaj w googlach , bot o zależy od twojej sytuacji , może tu coś znajdziesz http://www.kobietaiprawo.pl/pn,1,fraza,wychowawczy%20w%20uk,szukaj.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 4 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford# maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o ciąży powiedziałam już teraz, bo mam mdłości i 2 razy już z tego powodu w pracy nie byłam i żeby mnie nie zwolnili, że za często robie sobie wolne, to powiedziałam i luzik:) im wcześniej tym lepiej, bo jak by się cos(odpukać) stało to wiedzą że w ciaży jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 , myśle ze każda z nas miała obawy przed pierwszym spotkaniem z położną , popyta o twoją historie zdrowia , wytłumaczy jeśli bedziesz miała pytania , i da mnóstwo książeczek i ulotek do czytania ;) Marcia wpisz sie w tabelke a bedzie nam łatwiej odpowiadac ci na pytania , bo nie wiemy w którym tyg jestes , co do tego urlopu macierzyńskiego powinnaś dostać od położnej ksiązke w której są opisane wszystkie benefity i zasiłki i urlopy , co i kiedy powinnaś ,jeśli jednak nie dostaniesz , to daj znać a ja postaram sie poszukać swojej , a poki co zajrzyj tutaj http://www.bobasy.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja choć nie pracuję , również wolałabym powiedzieć wczesniej w pracy , milkaa88 ma rację , bezpieczeństwo w pracy twoje i maleństwa jest najważniejsze , zmykam dogotować barszczyk , zaraz wróce bo już głodna jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie znalazłam w internecie, że w angli przysługuje 52tygodnie macierzyńskiego, czyli cały rok. Z tego 39 jest płatnych i 13 niepłatnych, ale możesz potem wrócić na swoje stanowisko pracy. Tylko jeszcze musze doczytać jak to się załatwia:) http://www.emito.net/poradniki/print/612847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×