Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

hej dziewczyny! Aurela:Ja ostatnio wyslalam formularz maternity allowance.Sciagnelam plik z internetu, wraz z przewodnikiem,wydrukowalam i wyslalam.Nie wiem czy masz mozliwosc wydrkowania w domu.Jest to prostsze niz dzwonic tam i czekac na formularz.Musisz dolaczyc certyfikat mat b1(jakos tak)z pieczatka od poloznej,payslipy z 13 tyg. z najwyzszymi zarobkami i jesli nadal pracujesz pismo od pracodawy.Jest tam wszytko zreszta dokladnie opisane.Jak masz jakis problem z tym to daj znac.Ja jeszcze czekam na odpowiedz, tydzien minal w poniedzialek od dostarczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny :) Majowki nie ma :) :) :) Powodzenia jesli przed, gratulacje jesli juz po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) oj chyba dobry bo majowka skoro nie pisze to pewnie już trzyma swoje maleństwo :D odezwij sie kochana bo my tu wszystkie jak na szpilkach ;) na stronie www.emito.net w poradnikach jest do ściągnięcia formularz MA1 na Maternity Allowance oraz opis co i jak eh to ja sobie kawe chyba strzele jak dziewczyny samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to naprawde sie dzieje ??? Majowki10 nie ma z nami !!! Moze juz wlasnie trzyma swoje malenstwo albo odlicza skurcze !!!! SUPER SUPER SUPER !!!! Juz jedna z nas zakonczyla swoj maraton !!!! Trzymamy kciuki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przeglądam oferte polskiej firmy z londynu , mają praktycznie wszystko dla niemowląt( oprócz wóżków ) , i nawet rożki z matą kokosową :D zdecydowałam , po wcześniejszym zapoznaniu sie z ofertą innych firm , żę jednak skusze sie na kilka rzeczy , ich profil na naszej klasie znajdziecie wpisując " materacyki dziecięce " , zamówię i dam wam znać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tez skonczyla przegladac ich oferte.ale zbieg okolicznosc emiliai.znalazlam ich reklame na onecie.wlasnie brakowalo mi rozka zeby kupic, a tutaj nie sprzadaja.zamowie tez posciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 tak patrząc i porównując to wydaje mi sie że mają lepsze te bumpery na łóżeczko , jakieś grubsze i bezpieczniejsze mi sie wydają , bo jak oglądałam te w uk to takie marne były :P i rożek też zamówie :) to tylko 17 funta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 dziękuję za odpowiedź. Ta cholerna forma ma aż 38 stron i właśnie muszę iść do biblioteki żeby wszystko podrukować i jeszcze SPP ten urlop ojcowski to już 40 stron no i może jeszcze becikowe ...kolejne kilka stron. Więc niewiem co się bardziej opłaca. Kupić drukarkę czy iść drukować do biblioteki :D Właśnie moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Pracowałam tylko 13 tygodni na full time. To było od ok konca pazdziernika do poczatku lutego. Mam pej slipy. Pozniej mnie zwolnili bo stwierdzili że nie chcą kobiety w ciąży. Próbowałam różnych prac. Obecnie pracuję po kilka godzin w tygodniu i właśnie niewiem jak załatwić krok po kroku te Maternity Allowance. Czytałam że biorą 90 % zarobków. Czy wezmą mi z tych śmiesznych paru godzin wyliczą czy może na podstawie tamtej pensji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela nikt w UK nie ma prawa zwolnic kobiety w ciazy!!! Z tego co wiem to prawo jest bardzo to respektowane. Nie rozumiem dlaczego dalas sie zwolnic??Ja mam w pracy dziewczyne ktora pracuje teraz na okresie probnym pierwsze 3 miesiace i tez jest w ciazy i nikt nie ma prawa jej zwolnic musza jej przedluzyc umowe po okresie probnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni beda wyliczac 90 % srednich tygodniowych zarobkow, lub 112 /120(znalazlam 2 rozne kwoty w interneci)w zaleznosci ktora kwota jest nizsza.eWazne, zeby wybrac te 13 tygodni o najwyzszych zarobkach.Musisz tez zarobic conajmniej 30 funtow tygod.,nie pamietam czy netto czy brutto,ale chyba brutto.W okresie ok.60 tyg.przed porodem musisz miec przepracowane conajmniej 26 tygodni.W tym przewodniku jest tez tabelka, z ktorej uwzglednia sie poszczegolne tygodnie i daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta strona z polskimi rzeczami na NK. Dzieki :) Jak bede robila zakupy to napewno sie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ochroniacze faktycznie maja dosc duze.Ladne komplety poscieli tez mozna znalezc.Ja kupilam w matalanie fajny komplet,ale ten ochraniacz ma wymiar 32/135 z narzuta i kocykiem.Jest tam jednak informacja ze komplet jest przeznaczony pow.12 m-cy.Nie moglam nigdzie dostac kompleti poscieli i rozkow.Sa jedynie wieksze, dla starszych dzieci.Na naszej klasie ma natomiast duzo takich rzeczy.Ciekawe czy jest wiarygodny,ale sadzac po opiniach to chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka kiedyś pisała że polacy mają taki sklep , ale nie jestem pewna na 100% czy chodziło o ten , ale myśle że są wiarygodni , ja teraz na ebayu buszuje w kompletach I Love My Bear , wczoraj kupiłam z tej firmy pare ciuszków i chyba pokój dla malucha zrobie z tego kompletu :) kolory są róż , niebieski i uniwersalny - kremowy :) wybieram kremowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby nie mają prawa zwolnić kobiet w ciąży ale mnie ładnie zrobili w huja. Przepraszam za wyrażenie ale ja już niewiem jak to nazwać. Zrobili to tak że nawet jakbym poszła do sądu to mogliby się wyprzeć że nie wiedzieli o tym że jestem w ciąży. Koszty procesu...itd. Niewiem sama. Może któraś z Was się orientuje ile mam na to czasu??? To mi ten frajer życie skomplikował. Teraz muszę kombinować za co ja dziecko utrzymam. Gdybym dalej tam pracowała to na początku lipca normalnie mogłabym iść na macierzyński a nie teraz muszę się wszystkiego dopytywać, wszędzie latać i się denerwować. A z tego co widzę i co czytam to raczej mi się Maternity Allowance nie należy. Nie pracowałam 26 tygodni przed którymś tam tygodniem przed porodem. (15 tydzien przed???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby nie mają prawa zwolnić kobiet w ciąży ale mnie ładnie zrobili w huja. Przepraszam za wyrażenie ale ja już niewiem jak to nazwać. Zrobili to tak że nawet jakbym poszła do sądu to mogliby się wyprzeć że nie wiedzieli o tym że jestem w ciąży. Koszty procesu...itd. Niewiem sama. Może któraś z Was się orientuje ile mam na to czasu??? To mi ten frajer życie skomplikował. Teraz muszę kombinować za co ja dziecko utrzymam. Gdybym dalej tam pracowała to na początku lipca normalnie mogłabym iść na macierzyński a nie teraz muszę się wszystkiego dopytywać, wszędzie latać i się denerwować. A z tego co widzę i co czytam to raczej mi się Maternity Allowance nie należy. Nie pracowałam 26 tygodni przed którymś tam tygodniem przed porodem. (15 tydzien przed???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurella na pewno cos dostaniesz.A ile masz przepracowanych tygodni moze idz do citizen bureu advice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam mam 13 tygodni przepracowane właśnie. Przed tym pracowałam jeden tydzień gdzie indziej. Na początku przyjazdu do Anglii pracowałam dorywczo. Później przerwa 2 miesiące i w końcu znalazłam pracę na kilka godzin w tygodniu. Moja sytuacja jest co najmniej beznadziejna a jeszcze miałam pieniążki uzbierać na urodzenie dziecka w Polsce...heh już sobie pojechałam chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To troche ci brakuje tygodni.Jak sie nie myle, jak ci nie przysluguje maternity allowance,jest tez cos innego.Poza tym jak ktos juz wpomnial, walcz o to ze cie zwolnili.Nie ma sytuacji bez wyjscia.Na pewno masz jakis dowod ze tam pracowalas bedac juz w ciazy.Najlepiej szukaj jakies porady prawnej w tym biurze.Jest darmowa,napisza ci podanie, wniosek, cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja już jutro o 5.00 rano wyjeżdżam znowu na 4dni do pracy, tym razem na nocki, wrrr..... ;/ Także wszystkiego dobrego dla Was i do poklikania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela masz 3 miesiace na zlozenie wniosku w Emplyment Tribunal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 miesiące od dnia zwolnienia? o kurczę to muszę się streszczać...do 11 maja mam czas... a wkurza mnie już to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co tu tak cicho???? Wszystkie na Majowke czekaja? :) Obserwuje kurs funta i calkiem ladnie stoi. Mamy troszeczke funtow to chyba wymienimy. Kupilam tego dopplera. Polowalam na uzywany, ale tak licytuja ze cena nie wiele nizsza od nowego, wiec kupilam nowy :) Dzis albo jutro przyjdzie to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) pospałam dziś dłużej ale co godzine sie budziłam i sprawdzałam na telefonie czy majówka na kafeterii sie już pojawiła ;) pewnie zmęczona jest bidulinka maadaa kurs rośnie ale pewnie około czerwca - lipca znowu spadnie , jak studenci przyjada , my daliśmy pare funtów męża bratu żeby reagował i wymieniał jak bedzie okazja , to jak na jesień z maluszkiem pojedziemy to złotówki juz na koncie czekać bedą ;) super z tym dopplerem , ja juz nie potrzebuje bo mała czasem jak kopnie w okolice pępka to aż mi tchu brak ;) pije ktoś kawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM MAMA :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Mala sie urodzila w srode przed polnoca:) jestem przeszczesliwa:):):):) i jestesmy juz w domu co najwazniejsze.Mala 4kg,55cm-bardzo duza wiec nie bylo latwo,ale...bylo minelo.wszystko opisze na dniach bo narazie sie organizujemy;)dziekuje za gratulacje-te juz i te na zas:) tylko mnie prosze z forum nie wyrzucac jak juz urodzilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka10 !!! gratuluje z całego serca :D nareszcie sie doczekałaś :) świeżo upieczonym rodzicom dużo cierpliwości a córeczce zdrowia i niech sie duża rośnie :D nie martw sie nie wyrzucimy cie :) po prostu zrobimy nową tabelkę :P ogarniaj sie tam a jak juz bedziesz miała chwile to czekamy na relacje z porodu :) jeszcze raz wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowkka hurrra!!!!! Jestes mamuska!!!! Ale fajowo ze masz to juz za soba. Jak juz troszke odpoczniecie i sie ogarniecie z dzidzia, to prosimy o szczegolowe sprawozdanie!!! Aurela z tego co sie orientuje, to pracodawca nawet jak nie wie ze jestes w ciazy i Cie zwolni, a potem poinformujesz go ze w momencie kiedy Ci zwolnil bylas w ciazy i to udowodnisz to on musi przyjac Ci spowrotem do pracy. Wyczytalam to na jakiejs stronie , ze wtedy prawo jakby dziala wstecz. Postaram sie poszukac tej stronki, ale najlepiej jakbys zlozyla ten wniosek jak njaszybciej, bo jesli tego nie zrobisz mozesz duzo stracic, byc moze pracodawca bedzie musial Ci zaplacic za nieprzepracowane miesiace i dac Ci nalezne macierzynskie, zrob to jak najszybciej!!! Ja mam jutro wizyte i troche sie boje jak zwykle czy wszytsko jest dobrze, ja nie wiem, mysle ze jestem przewrazliwiona na punkcie swojej ciazy, ale to wszytsko dlatego ze mnie tutaj NHS tak traktuje. Teraz na pewno bede wspominac ciaze jako okres najwiekszego stresu w zyciu:-( No nic trzymjacie za mnie kciuki jutro!!! Milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez gratuluje majowce.Bardzo sie ciesze ze wszytko w porzadku i mala jest duza.Czekamy oczywiscie na relacje z przebiegu.;)))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówko10, wielkie gratulacje i buziaki dla malutkiej:) szybko Cię wypuścili więc to znaczy, że poszło gładko..chyba :P i jaka duża dziewczynka, pewnie jest śliczna!!! a ja..następna w kolejce..do terminu mam 9 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola daj znac jak tam jutro u tego lekarza.Ja tez mam zamiar sie tam wybrac.Nie wiem czy jutro czy poniedzialek.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Majowka nareszcie :D:D:D porzana masz dziewuszke 4 kg :))) super!!!! jak sie ciesze, jak bedziesz miec chwilke to nam napisz jak bylo :) ja tez juz tego malego chcialabym :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×