Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

chyba kazdy byl wczoraj nad morzem:D my tez bylismy,mala opalila sobie buzi mimo kremu-tak wiec mamy rozowa landrynke w domu:D Mala po szczepionce super-zero stresu tylko poplakala przy ukluciu-ale to juz chyba pisalam:)teraz mamy ok 10 wrzesnia z tego co pamietam. Ja pislam o oilatum na recepte-wlasnie wrocila z apteki zeby zlozyc zamowienie:)swietna sprawa.mi przepisala 6 opakowan i wybieram sobie jak mi sie skonczy.potem znowu ide do gp i nastepne 6 ma przepisac.pytalam tez babeczki w aptece czy jak jade do pl na dlugo czy moge dostac 2(ja uzywam srednio 1 opakowanie na 3 tyg)powiedziala ze nie ma najmniejszego problemu. Mala kapie w oilatum a potem smaruje zwykla spozywcza oliwka.Choc teraz wyprobowalam olejek migdalowy i jest o wiele leszy-swietnie sie wchlania i mala nie jest taka tlusta.kupuje w zwyklym sklepie ja akurat u pakistanczyka ulice dalej.koszt 1,19:) tez bylam wczoraj na carbootcie ale ja juz nie szaleje.szafa peka w szfach,pudlo zabawek lezy wiec kupuje tylko jakies mg okazje lub mega potzrebne rzeczy-i tak wczoraj kupilam juz na zime nowy kombinezonik puchowy za funta:)jest mnostwo tych rzeczy ale na serio dziewczyny czasem nawet za tego funta nie warto brac bo dziecko tak szybko wyrasta.ja wole miec mniej rzeczy a niech chodzi w nich niz 105 i polowe oddawac z bolem serca ze mala ani razu nie miala na sobie. Tease jak czytam o twojej malej to jakbym swoja widziala:)moja spiewa,gada jak najeta jak tylko sie zaczyna do niej mowic,smieje sie glosno-ale jeszcze rzadko chyba ze ja laskocze ale czyms mega rozsmiesze i zaczyna chwytac zabawki w wozku:)sama slodycz,a jaka ekscytacja mamy jak zrobi cos noweg-np przelozy grzechotke z reki do reki-odlot:D Tease ale by byly jaja co akbys byla w ciazy:)chcialbys w ogole? ja dzis swietuje-zmiescilam sie w stare spodnie hurrra:)wprawdzie jeszcze nie we wszystkie ale w wiekszosc juz tak:) aha piore w fairy zel-dla mnie rewealcja za to persil dla mnie do bani-ile osob tyle opini zatem:D, nie plukam w niczym juz. madziulek jak tam? oliwka-wiem ze pod wzgledem nocnego spania mam dziecko aniolka-codziennie dziekuje za to bogu:)zycze wszystkim by ich dzieci tak spaly jak moja w nocy.ale za to w dzien...:D to juz inna bajka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease, Majowka - to polozne moga tez recepty wypisywac? Wiec moge zapytac moja polozna o Oliatum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dzidziusie spokojne dzis to mamuski szaleja z wpisami :P dzieki dziewczyny za informacje na temat soli bo ja juz chciałam prosić kolezanke aby mi zakupiła w Polsce . tesa27 słyszałam o tych spotkaniach podobnież naprawdę super sprawa ale mój język jest marny i nie wiem czy bym dala rade .. Moze zrób test za nim zwariujesz będziesz miała pewna odp. madziulek jeszcze nie dawno czekałaś na Amelkę a tu juz trzy tyg minęły od jej narodzin jak ten czas szybko leci :) ciekawe co tam u emilki nic nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny aplikowalyscie o Health Pregnancy Grant czyli ten jednorazowy L190 dodatek na owoce i warzywa???? mozna o to wystapic bedac w 25tc.....kolezanka poradzila mi, zeby sie o to postarac, bo pieniedzy na zdrowe zywienie nigdy nie za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
witajcie dziewczyny! chwilke mnie nie bylo...ale juz wrocilam:) jakos tak nastroju nie mialam...teraz jest lepiej... maz cierpliwie zniosil moje humory i obawy... juz chcialabym miec moja dzidzie przy sobie..a jednoczesnie boje sie jak sobie dam rade sama... no i kwestia tego mieszkanie...nie wiem czy wyprowadzac sie jeszcze teraz przed porodem ( termin mam na 30 wrzesnia) czy poczekac i po porodzie, na spokojnie.. jak juz wszystkie swiadczenia mi przyznadza... majowka gratuluje ! zmiescic sie w spodnie sprzed ciazy bezcenne:) hehe ja przytylam juz 17kg i sie boje co to bedzie pozniej..czy strace szybko..zawsze mialam sklonnosci do nadwagi..nigdy szczupla nie bylam...no ale coz zobaczymy... fajnie macie z tymi carbootsami, ja sprawdzalam i nie mam nigdzie blisko...a za londyn nie mam sie jak wybrac bo z mezem samochodu nie mamy i duppaaa ;/ agi27 ja aplikowalam o health in pregnancy grant, formularz dala mi polozna, wypelnila swoja czesc..wyslalam..i juz dostalam 190f. tease to prawda twoje posty duzo tutaj wnosza..i wcale sie przy nich nie przysypia..ja juz kilkakrotnie znalazlam w nich opowiedz na nurtujace mnie pytania wiec dziekuje ze jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wróciłam niedawno od lekarza. Wyniki dobre tylko ta bakteria w moczu cały czas jest. Powiedział że czop powoli się ulatnia i że mam 2 cm rozwarcia. Główka nisko i dość przygięta. Hm mmm...ciekawe ile może minąć do porodu jeszcze. Trochę spanikowałam a trochę się ucieszyłam. Tylko niewiem co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile- niektóre położne mogą wypisywać recepty, chyba te co jakis certyfikat na to mają, takie zwykłe to nie, moja health visitorka jest zarazem połozną i wypisuje mi recepty czasem, ale w baby clinic inna położna ostatnio nie mogła mi wypisac i kazała isc do gp testu nie robie bo się booooooojęęęęę!!!!wolę nie wiedzieć, majówka- jaja by były jak berety..a czy chcę?? :o nooo..wiesz ..liczę na to, że jednak los będzie łaskawy i mnie nie obdarzy kolejną latoroślą tak szybko, no ale cóż za chwilę głupoty czasem sie całe życie płaci :P musze spróbowac tego olejku migdałowego;) moja jeszcze nie przekłada grzechotek, na razie w nie wali łapkami i piszczy, czasem uda jej sie złapac :D a mnie juz targa za włosy niemiłosiernie i drapie po dekoldzie, zawsze wiem kiedy pora jej pazurki obciąć bo mam sznyty jak po króliku jakimś albo kocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale się rozpisałyście:) Przez weekend ciasza, a teraz... hehe Super! Tease- ja też lubie czytać Twoje posty:D Dużo można się z nich dowiedzieć:) Dzisiaj u mnie super pogoda, siedziąłam sobie w ogrodzie i książkę czytałam:) Zrobiła pranie, wschło w 1,5 godziny:P No i dzisiaj poprasowałam pościel i pieluszki tetrowe i koniec. Pojutrze rozkładamy łóżeczko z mężem, jeszcze tylko wanienke kupimy, pare rzeczy dla mnie i wszystko gotowe. Już się nie moge doczekać mojego maluszka:) Dzisiaj z mężem rozmawiałam, że moge urodzić za 3 tyg, bo od 37 tyg już norma, albo za 8 tyg, czyli w 42tyg i przeraziła mnie ta rozbieżność. To jak bym miała wybór to bym wolała za te 3 tyg, ale znając moje szczęśćie to długo po terminie urodze... a wolałabym wcześniej bo się człowiek mniej stresuje i nie wyczekuje co chwile jakiś objawów porodu... Ale niestety co natura zaplanowała, tak będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAurela -kurcze juz sie cos zaczelo:dD informuj nas:) Tez slyszlalam o tych zajeciach co teae pisala ale jakos ne bylam na zadnych-opory w gadaniu po angielsku:O jak musze to gadam wiadomo w koncu milion rzeczy trzeba tu bylo przez te 2 lata zalatwic w tym ciaze i porod przejsc:D ale jakos tak...to nie jest moj jezyk i tyle.ja bardzo milo wspominam za to szkole rodzenia:) Tease a wiesz ze moja mala porafi caly czas jeszcze zrobic 4 kupy jednego dnia?nie iemc zemu tak jest ze jedne raz na tydzien a drugie raz dzienni i to minimum:D moja mala tez nie przeklada regularnie grzechotek z reki do reki raczej to przypadek ale mama sie cieszy jak glupia:D ja ide w srode do baby clinic zwazyc mala. Tease czy u ciebie mierza od razu?bo u mnie jak bylam 1 raz to tylko zwazyli:O no ale chyba musze bo przeciez nie ebde sie na wizyte do gp umawiala zeby dziecko zmeirzyc tym urzadzeniem:D Emilka skarbie nie chcialam wczesniej naciskac bo wiadomo jakie sa te pierwsze dni ale napisz cos bo ciekawa jestem:D jak sobie radzisz?jak malutka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Hej dziewczyny , ale postów przybyło, dopiero co skończyłam czytac. Piękna pogoda dzisiaj była , ale od jutra znów ma padac :-( Dziewczyny pisałyscie o rozstępach, kiedys czytałam na jakims forum o takim specyfiku , podobno rewelacyjny ,likwiduje rozstępy ,ale ponoć bardzo drogi.Sama nie sprawdzałam w internecie " z czym się go je ", ile kosztuje i czy dostępny w UK, ale w razie czego spisałam nazwe to STRI VECTIN SD - moze którejs się przyda . Co do okresu podczas karmienia to ja tez nie miałam , ale zdarzają się wyjątki , reguły nie ma .Tease ostatnio w polskim sklepie rzuciła mi sie w oczy herbatka Hipp poprawiająca trawienie od 1 m-ca , moze ona pomoze twojej małej .A herbatke koperkowa próbowałaś ? Emilia słodka maluka :-) Mnie tez w pierwszej chwili wydawało sie ,ze troszeczke podobna do Amelki Madziulka :-) Kurcze , tyle było postów , jak czytałam to chciałam odpisac , a teraz nie pamiętam :-0 Ta moja pamięć , chyba za bardzo rostrzepana jestem ;-) Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie mam zamiar sie wybrac na takie zajecia, o ktorych pisl tease.Dzwonila w zeszlym tygodniu health visitor, z informacja na ten temat.Przynjmniej troche oderwania od codziennosci. Moja mala dzis zaczela wyc na miescie.W ciagu dnia budzi sie nawet co godzina.No i mialam problem gdzie sie z nia usadowic.Jak glodna to wyje niemilosiernie.Przypomnialo mi sie nagle ze w moher care jest jakis pokoj dla matek.faktycznie byl pokoik siedzonko przewijak,nawet pogrzewacz do butelek.Tylko od kosza zalatywalo zapachem pampersow:) Aurela jak mialam rozwarcie na 2 cm i glowka dziecka bylo nisko to kazali mi jechac do domu i czekac na mocniejsze i czestsze skurcze co 3 min.Wrocilam po 5 godzinach i juz mialam 5 cm,a po nastepnych 5 godzinach mala byla na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wage to ja 5 kg zrzucialm nastepnego dnia.W zadadzie powrocilam do mojej starej wagi po tygodniu,moze z 1 kilogram mi zostal.Tylko ze ja przytylam 9 kilo,wiec mi bylo prosciej.W ciazy nie ciagnelo mnie kompletnie do slodyczy,za to teraz mam straszna ochote.Brzuch mi zszedl calkowicie,tylko nieco sflaczaly.zaczne chodzic za 2 miesiace na basen to wzmocnie sobie miesnie brzucha.Ja do pielegnacji w ciazy stosowala taki krem z mother care na elastyczna skore i rozstepy.Pozniej zaczelam kupowac BioOil i do tej pory stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie ja tez tak mialam-rano sluz z krwia potem caly dzien nic,nastepnego ranka znowu i wtedy juz poszlo.nie mowie ze dzis urodzisz ale mysle ze juz sie cos ruszylo:)nie stresuj sie bedzie dobrze;) Tease co robisz ze twoja mala ma taka pupke jak mowisz ze nie musisz nawet smarowac?ja jak nie posmaruje to zaraz czerwona miedzy posladkami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Miała któras z Was i wie co jest w tym mums-to-be essential pack'u z bootsa? Bo nie wiem czy mi sie chce po niego iść:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) jesli chodzi o ten pack jest tam pare probke z roznych firm wkladki z aventa do biustonosza pampers i chusteczki nawilzacjace pampers oraz kupon L 2 na zakup pampersow,coca cola free cofeine :D puszka kostki do prania same probki duzo ulotek :) kochane ja juz po :) Ayse przyszla na swiat 11 sierpnia.10 sierpnia poszlam na zdjecie szwu i po niespelna 2 godzinach odeszly mi wody.Porod ciezki i dlugi ale dalo sie przezyc procz poloznej z ktora bede sie gryzla teraz bede skaldac na nia claim za to ze mnie uderzyla. Mala jest slodka :) urodzila sie z waga 3020 w 36 tc jest maciupka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinka dzieki za odpowiedz, ja przcezcytalam na stronie direct gov, ze trzeba poczekac do osiagniecia 25 tyg pozniej zadzwonilam do poloznej i potwierdzila, ze da mi forme troszke pozniej:) po 2 usg dobrze wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka ojejku w jakim Ty szpitalu rodzilas??? czemu polozna Cie uderzyla??? okropne! Gratuluje coreczki:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Patinka gratulcje 🌼 :-) Zszokowało mnie to co napisałas :-0 Jak to cię połozna uderzyła ? :-0 Dobrze ,ze składacz complain :-0 Jestem w szoku , jak ona mogła to zrobic? :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinka1987
Ja Tez mam bon na ten pack I bylam juz w trzech sainsburych I nie mieli.. Dopiero dzis zobaczylam ze w bootsie tez mozna odebrac... Wiec moze sie na dniach przejde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela juz na pewno ci sie zacznie.przynajmniej nie bedziesz wyczekiwac terminu. Patinka gratuluje.troche mnie zaskoczylas z ta polozna.bardziej bym sie spodziewala w polsce,nie tu.niech sie chowa zdrowo!:) Moja Amelka juz sobie reguluje cykl dobowy od paru dni.w dzien budzi sie przewaznie po ok. godzina i chce cyca.wieczorem zasypia midzy 8-9 na 3 godziny.budzi sie kolo 12 w nocy, no i pozniej mniej wiecej co 3 godziny do rana. Mialam dzis isc na te zajecia, ale sie nie moglam wygramolic.Za pozno wstalam, a poza tym ma dzis padac i znowu taki dzien pochmurny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK poludnia mialam sciagniety szew dosc sporo krwi stracilam bylo kmilka podejsc bo szew byl inny szyjka wysoko w koncu musili mi dac epidural.Polozna myslala ze mam pelne rozwarcie bo mialam w pewnym momencie skurcze parte zapytala sie czy moze mnie zbadac zgodzilam sie powiedziala ze zrobi to delikatnie a ona na sile cala reke wepchnela i syjke chciala mi rozwierac bez mojej zgody a wiedziala ze jestem obolala po zabiegu wczesniej poprosilam by przestala to wepchnela reke glebiej i robila to mocniej zaczelam wrzeszczec i chcialam odciagnac jej reke wiec bylo jeszcze mocniej myslalam ze glowa wbije sie w sciane.Wyciagla reke i wyrwala maske z gazem mi z reki i walnela mi ja do buzi sila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale historie :( Dziewczyny ratujcie mnie! Mam hemoroidy i juz nie moge. Budze sie w nocy i swedzi niemilosiernie. Polozna kazala mi smarowac Anusol to smaruje ale niewiele dziala. Macie jakies sposoby? Praca niestety siedzaca i musze 8 godzin dziennie odsiedziec. Wszedzie pisza o diecie i spacerach. Tylko jak spacerowac jak musze byc w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka-gratulacje:) historia jednak niemila jak cholera:O maadaa ja mam masc scheriproct pomaga tyle ze nie mozna tosowac dluzej niz 7 dni.a nie ejst napisane nic nt powtarzania kuracji-tz co ile mozna:(ja juz mam 1 za soba bylo super teraz znowu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×