Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

marcia89 bo oni wszystko liczą od home office. Odkąd masz to się liczy czas pracy itp. Bynajmniej u mnie tak było. Chyba że to jakoś przejdzie jak zdążycie załatwić przed urodzeniem dziecka. A pejslipy masz? To też ważne. Bo jak masz pejslip to znaczy że praca legalna i składki odprowadzane.Kurczę ale to wszystko jest pogmatwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marcia
A jak dlugo jestes w Uk i jak dlugo pracujesz? Powiem szczerze ze sytuacja jest niewesola. Prawo brytyjskie dosc stanowczo mowi o OBOWIAZKU rejestracji w Home Office. I tu juz nawet nie chodzi o benefity ale o lamanie prawa. Będąc w UK radziłabym sie nie łudzić myślą, ze jeśli ktoś płaci podatki (tax) i ubezpieczenie społeczne (National Insurance) zaliczany jest do pracownika legalnego. Rejstracja WRS zapobiegnie znalezieniu sie w sytuacji kiedy nie ma sie prawa w zupełności do niczego i Ty znalazlas sie w takiej sytulacji. Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy z poważności tegoż dokumentu. Jego brak grozi deportacja do Polski i zakazem wstępu do UK przez okres dziesięciu lat. Jego posiadanie, to podstawowe prawa i poważne traktowanie, a po dwunastu przepracowanych miesiącach prawo do tak zwanych benefitow. Pracodawca naruszyl prawo zatrudniajac Ci bez rejstracji po wyzej 30 dni i Ty rowniez - nie dokonujac tej rejstracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w anglii jestem 1 rok 8 miesiecy. Wczesniej pracowalam w innej pracy a w obecnej pracuje od pazdziernika 2009. Dzisiaj poszlam do pracy i w koncu po kilku miesiacach udalo mi sie dostac list... na dodatek pytalam o smp i mam platne od tej pory ! a ktoras z was pisala , ze jak nie mam ho to nie bede miec smp a jednak. Wiem , ze ciezka sparawa z tym ho ale jutro mam zamiar go wyslac i czekac - do porodu zostaly mi niecale 2 miesiace wiec mam nadzije , ze do tego czasu dostane ho i bede mogla starac sie o benefity. Jak myslicie??? pozdrawiam i dziekuje za wszelkie odpwidzie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marcia
A pracodawca podal w lisce do HO faktyczna date zatrudnienia Ciebie? :O W sumie to bardzo ciekawa jestem co z tego wyniknie bo przepisy zostaly zlamane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia89 to ja pisałam o tym że jak się niema HO to praca nielegalna i tym samym nie mają jak naliczać czasu pracy potrzebnego do SMP czy MA. Dobrze że dostałaś ale żeby nie było jakiegoś nieporozumienia i żebyś nie musiała oddawać zasiłku który pobrałaś bo się np dopatrzą że praca jest nielegalna. Swoją drogą to za każdym razem załatwiaja coś inaczej. Raz tak a raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno
A przestańcie ją już tak straszyć!!!!!! Bo za chwilę CBA i ABW z Polski wezwiecie zeby dziewczyne zgarnęli!!!! Przecież po 12 przepracowanych miesiącach nie ma obowiązku wyrabiania HO. Ja również nie mam HO a SMP pobieram i nikt wielkiego halo nie robił. SMP płaci pracodawca. MA płaci "państwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno
A Ty Aurela86 powinnaś przy horrorach pracować!! Bo taki jej czarny scenariusz napisałaś że koniec śiwata. JUż bedzie musiała zwracać wszystkie pieniądze. Taaaa.... A jak Ona je zwróci to wpłacą Tobie na konto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki, ktory dobrze otula
Marcia - no to spoko, masz juz list :) Powinno wszystko byc ok - zanim zlozysz o Child Benefit to bedziesz juz zarejestrowana w Home Office :) Tak jak pisalam Ci wczesniej nie martw sie karami, ja wyslalam swoj formularz po 9 miesiacach i niedlugo dostalam dokument potwierdzajacy rejestracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz nie strasze
:D co sie przejmowac ale przeczytajcie na stronie Home Office co czeka osobe i pracodawce nie wywiazujacego sie z obowiazku rejestracji :P OBOWIAZEK dopilnowania tego spoczywa na PRACOWNIKU i jezeli dopatrza sie niescislosci lub braku rejestracji wszystkie pobrane nielegalnie wtedy benefity nalezy oddac i mozna byc wydalonym z UK. Robta co chceta ale trzeba byc glupkiem aby nie dopilnowac tak waznych dla siebie spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki, ktory dobrze otula
ale ja nie pobieralam wtedy zadnych dodatkow, jak pisalam bylo to kilka lat przed urodzeniem dziecka, pracowalam na pelny etat i o nic nie skladalam, bo raczej przekraczalam limity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "podobno" pisz pod prawdziwym nickiem to po pierwsze. Po drugie to niewiem czy wiesz ale ludziom zabierają np Working Tax Credit. A ile było przypadków jak polacy musieli oddawać to co dostali??? Co mało razy tak było??? Po trzecie odzywaj się normalnie a nie piszesz jakieś bzdety typu "wpłacą tobie na konto"..... Ciekawe która z nas pisze takie durne posty jak "podobno". Bo nie wierzę że komuś kto na codzień tego nie czyta nagle by się zachciało pisać... Co do aktualizacji HO w kolejnej pracy to czekałam ponad 3 miesiące na nowy dokument...a byłam jednak tylko na kursie przygotowującym a później była cisza w fabryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojo widze ze niezla burza sie wywiazala:/ chcialam tylko porad i pomocy a tu ktos na kogos naskakuje niepotrzebnie. aurela86 dzieki za odpowiedzi - chodzilo mi wlasnie o to , co kto wie o mojej sytuacji - przeciez wiadomo , ze nie bede wszystkim sie kierowac , a i tak jestem wdzieczna za wszelkie komenatrze. Mam nadzieje , ze jutro wysle ho i wszystko bedzie dobrze czyli bede miala smp i bede mogla sie ubiegac o benefity - a wydalenie z kraju hmm to juz chyba najczarniejszy scenariusz jaki mozna sobie wyobrazic. I tak w oogle , ktos napisal ze trzeba byc glupkiem zeby nie zalatwic spraw...moj/moja drogi/a ja chcialam to zalatwic a ze nie otrzymywalam listu od pracodawcy to nie byla moja wina...wczesniej nie robilam ho bo zaden z pracodawcow nie wymagal ode mnie tego , zaczelam sie tym interesowac jak uslyszalam , ze jest to potrzebne do benefitow...zreszta uwazm temat za zakonczony dam wam znac jak sie rozwiaze i naprawde dziewczyny nie naskakujcie na siebie o byle co bo nie ma sensu... pewnie dziwicie sie czmeu tak pozno pisze...worcilam wlasnie z przywitania kolezanki , ktora po dlugim czasie odwiedzila miasto i padam na twarz jestem wykonczona i ide juz spac dobranoc :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Marcia moja koleżanka była w bardzo podobnej sytuacji co Ty tez pracowała dłuższy czas bez HO dopiero jak zaszła w ciąże i to jeszcze na finiszu wyrabiała .HO otrzymała bez problemu i benefity tez tak ze nie martw sie będzie dobrze:)i żadnych kar nie płaciła.. A my dzis prawie caly dzień nad rzeczka zrobiliśmy sobie grila później długi spacer tak ze dzien super nam sie udal wróciliśmy padnięci myślałam ze padnę i zasnę bez problemu a tu jednak znów mi sie zapowiada bezsenna noc:( Tesa27 nie martw sie Twoja kruszynka teraz tylko je i spi wiec i rośnie na wadze poczekaj jak zacznie raczkować później chodzić migiem to wszystko spali :) Madziulek mała nie źle Ci już psoci hihi :P Emilka nie daje znaku chyba juz po wszystkim i pewnie tuli swoja kruszynkę:)czekamy na relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia nic nie bedzie nie martw sie;)po prostu jak najszybciej to wyslij i juz.zadnych konsekwencji miec nie bedziesz.ja nie mialam moj maz nie mial,kolezanka z pracy tak samo-nie martw sie tlylko wsylaj;) Madziulek moja tez barzo chciala byc noszona zwlaszcza przed spaniem-oduczylismy czesciowo(bo po czesci uwazam ze dziecko musi byc troche przytulane i noszone).To byl horror bo po 20 razy musilismy ja odkladac zanim zasnela:(teraz jest troche noszona jak juz robi sie senna odkladamy,jak placze smoczek,czasem poplacze i sama zasnie.roznie bywa.ale w ciagu dnia nie chce byc w ogole noszona-glownie przed nocnym spaniem.ale wiesz jest juz wieksza interesuje sie wsystkim,gada non stop i spiewa-o zgrozo ze dzieci wchodza na tak wysokie tony:D. Moja nie wiem ile wazy ale nie idzie tak jak twoja Tease.Miala 4g wagi wyjsciowej wiec nei musi gonic za duzo.jest za to bardzo dluga.ide w srode na szczepionke to bedzie wazona i mierzona. dla mnie moglby byc ciut grubsza.wszyscy mowia ze jest idealna do wzrostu.Fajnie masz Tease z ta waga moja jak stanela na 5kg na plusie tak nic.Tease ile zamierzasz karmic piersia?a ty Madziulek? Andzia co u ciebie?mam nadzieje ze sie trzymasz. Ciekawe jak Emilka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
dziewczyny ja u niej bylam juz dwa razy pierwszy raz bo plamienia mi sie pojawily - juz od kilku cykli, wiec stwierdzilam ze skoro sie staramy to cos trzeba z tym zrobic dostalam od niej luteine, ale pplamienia znowu sie pojawily bylam u niej na kolejnej kosultacji, mowilam ze mam plamienia ale ona wyskoczyla, ze to nic, ze to minie, ze organizm sie regeneruje itd i mam dalej luteine brac od razu mnie polozyla na fotelu i usg zrobila - okazalo sie ze mam sliczny 18mm pecherzyk gotowy do pekniecia z jednej strony sie ucieszylam ze pokazal sie pecherzyk bo jak bylam u niej po raz pierwszy w tym samym czasie w cyklu to pecherzyka nie bylo... ale z drugiej strony nie wiem czemu nie dochodzila skad dalej te plamienia, czemu ten progesteron niski, jak niski itd... no bo co jak mi prolaktyna blokuje progesteron? wiec ja naprawde nie panikuje ze w ciaze nie moge zajsc martwia mnie te plamienia - chcialabym wiedziec jak niski mam progesteron i czy go pralaktyna za wysoka nie blokuje tego progesteronu... o to mi chodzi ale cale szcsecie za miesiac bede w polsce to sie czegos wiecej dowiem, i zbadam te hormony... ale jak sie okaze ze prolaktyne sie bada w tak wczesnych dniach cyklu to lipa co do pigulek to bralam je bardzo dlugo z przerwami, w kiedzyczasie plastry.. ale generalnie pigulki nie biore od marca 2009, ale staray sie od maja 2010. wiec jak pozbede sie tych plamien to na pewno wyluzje bo wkurzaja mnie na maksa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dyskusje byly w weekend :) W ciazy hormony dzialaja i latwiej ostro reagowac. Choc moj maz mowi, ze zlagodnialam teraz. Ja tylko dodam ze moja znajoma jest w 34tc, pracuje juz w Anglii kilka lat i nie rejestrowala sie. Pytalam czy ma zamiar odpowiedziala ze nie. Jest pewna ze i tak wszystko dostanie bez HO i to tylko zbedna formalnosc. WIec za kilka miesiecy okaze sie co i jak. Dam wam znac. Green powodzenia zycze i 3mam kciuki :) A ja wczoraj zestresowalam sie bo stanelam na wage i juz 14kg na plusie a jeszcze 2 miesiace przede mna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
maadaa :) no az mi glupio w miedzyczasie wrzucac moje pytania zupelnie nie na temat ;) kochana zazdroszcze Ci tych kilogramow ;) a u mnie maly postep. skoro we wrzesniu bede w polsce u gina to moze juz bedzie latwiej i szybciej jak pojde do niego od razu z wynikami! dlatego obdzwonilam szpitale w manchester i .. :) znalazlam miejsce gdzie moge wykonac badanie hormonow! musze isc najpierw do GP po tz Blood form - tam sie tez dowiem w ktorym dniu cyklu mam isc do laboratorium wiec jak dobrze pojdzie i GP da mi to skierowanie w ogole to powinnam sie z hormonami wyrobic do wyjazdu! ;) teraz mam druga faze cyklu wiec w drugiej moge po 20 dniu cyklu sprawdzic progesteron tak? a reszte tzn LH, FSH i prolaktne w fazie pierwszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dyskusja odnośnie home office sie rozwineła:) Ja nie miałam takiego problemu, 4 lata temu pracowałam pierwszy raz na wakacje i nie miałam home office, potem za roz przyjełam się do tej fabryki co teraz pracuje, ale też tylko na wakacje i sami pobrali mi 90f z wypłaty, rozłożyli to na dwie raty i mówili że zdjęcia mam przynieść, sami wszystko załatwiali:) tak samo NIN, do firmy ludzie przyjechali i robili spotkanie:) No ciekawe jak Emilka:) Ja wczoraj zaczełam prać ciuszki maluszka, suszą się na suszarce, a dzisiaj druga tura, bo pogoda super i mam nadzieje, że nie zacznie padać i zdąży wyschnąć wszystko:P Bo jeszcze z 3 prania musze zrobić:D Dzisiaj do domu poleciała moja babcia:( Szkoda, bo mogłaby być tu cały czas, no ale niestety... Jak się maluszek urodzi będę częściej w Polsce:D Jak tam Wam mija czas na macierzyńskim? Co macie dla swoich maluszków? Na ile przed planowanym porodem rozkładałyście łóżeczko? Bo ja sama nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja przez to , ze pozno poszlam spac niedawno sie obudzilam , ale zaraz musze sie szybko ogarnac i lece na poczte wyslac ten nieszczesny ho :-) milka88 co do twojego pytania o lozeczko to ja mam zamiar rozlozyc je miesiac przed porodem tak w razie czego;) no moze niecaly miesoac przed a2 tyg przed planowana date chce spakowac torbe , boje sie jakos dziwnie , ze to moze stac sie wczesniej caly czas maM takie mysli nie wiem czmu.....Dzisiaj mialam bardzo realistyczny sen swojego dziecka , snilo mi sie jak wyglada , jak wiozlam go w wozku , ale juz za bardzo nie pamietam jak wygladal , ale z tego co pamietam nie byl podobny ani do mnie ani do P. haha , ach te sny.... Pozdrowionka dziewczyny i milego dnia aa no i wlasnie ciekawe jak tam emilka , kurcze ale nam sie szybko powieksza grono mamusiek a w pazdzierniku to w ogole bedzie wysyp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30...........24.07.10...........Amelka.......Sta ines Nadal oczekują na swój skarbek: emiliabhx.................28.07.10..........41..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........40...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 37...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........35...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 35..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........34..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........34....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........34......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........32....córcia... Burnham On Sea krisana..............25...08.10.10...........32..synek ...londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10...........32...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......32....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........31..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........31......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........27......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10........25.....synek. ...Birmingham iwonka52...........27....08.12.10.........23...córeczka. . .North West ostatnia tabelka zeby nie bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green nie pamietam co kiedy robilam, w domu mam moje notatki :) Jak nie zapomne to sprawdze po pracy. Ja mam w sobote urodzinki i z tej okazji zabieram moja Niunie na zakupki :D Mam jeszcze malo ubranek wiec szalenstwo sklepowe w sobote :) Lozeczko jakos w 9 miesiacu rozlozymy. Moj maz meczy mnie aby juz torbe do szpitala pakowac :) Biedak boi sie ze kazdego dnia moge urodzic. Ale z drugiej strony dobrze ze jest nastawiony i w pogotowiu caly czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
witajcie dziewczyny w sumie to temat HO juz zakonczony ale moze dodam, ze ja w sumie to w pierwszej pracy wyrobilam w obowiazujacym terminie, ale jak zmienilam prace to tego nie uaktualnilam... i wyszlo ze uaktualnilam to po 2latach pracy w nowym miejscu,..tez sie balam ze bede miala jakas kare albo cos...dlugo czekalam na uaktualnienie chyba z 2 miesiace..no ale przyslali...i mam. wiec spokojnie.. tez jestem na etapie prania rzeczy dzidziowych:) trzeba przyznac ze to przyjemne zajecie...prasowanie juz troszke mniej, bo duszno przy tym strasznie....ale takie malenkie rzeczy to nawet ladnie sie prasuje...nie moge sie doczekac mojej kruszyny....( jestem w 33tyg) a generalnie to jakos zyje... jednego dnia czuje sie lepiej innego gorzej...ale to chyba normalne...w naszym stanie., pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Widze ze wielkie pranie ubranek sie zaczyna no ale przy takiej pieknej pogodzie nie ma sie co dziwic :PJa juz ubranka te co dostalam mam wyprane wyprasowane teraz tylko musze jeszcze isc i do kupic pare rzeczy :)Jutro wezme sie za pranie poscieli dla dzidzi bo mi przyszła w zeszłym tyg :D Jejku zostal mi jeszcze tylko miesiac jak to szybko minęło:) za jakieś dwa tyg rozłożymy łóżeczko bo każdy sie ze mnie śmieje ze urodzę wcześniej:P Green surgery ja tez miałam takie plamienia jak ty lekarz przepisał mi jakieś tabletki ziołowe na nie ale nie zdarzyłam ich nawet zażyć bo zaszłam w ciąże a tez bardzo sie martwiłam ze cos jest nie tak bo prawie rok czasu bez żadnego zabezpieczenia i nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30...........24.07.10...........Amelka.......Sta ines Nadal oczekują na swój skarbek: emiliabhx.................28.07.10..........41..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........40...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 37...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........35...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 35..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........36..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........34....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........34......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........32....córcia... Burnham On Sea krisana..............25...08.10.10...........32..synek ...londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10...........32...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......32....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........31..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........31......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........27......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10........25.....synek. ...Birmingham iwonka52...........27....08.12.10.........23...córeczka. . .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moją piekną pogode szlak trafił... Sończyło się prać i tak niebo pochmurnialo, że zdecydowałam się rozłożyć drugą suszarke i nie wieszać ciuszków n dwó, bo nie wiadoo kiedy zacznie padać. Do prania pozostały mi kolorowe ciuszki, kombinezoniki, pościel, ręczniczki, pieluszki tetrowe i śpiworek do wózka:) Mam nadzieje że do jutra wczorajsze pranie wyschnie to już wszystkie ciuszki poprane będą i będę mogła je poprasować i posegregować rozmiarami:P A Tyle mam wszystkiego, że chyba maluszek tego nie znosi:P Ale co tam:D Jaką wanienke kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
oliwia87 lekarz to znaczy GP angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wanienke na carboodzie kupilam, taka jaka sie trafila ;P Nie przywiazywalam zbytniej wagi do wanienki. A ja mam jeszcze takie pytanko o farbowanie wlosow w ciazy. Do tej pory nie farbowalam a teraz dla poprawy humoru i wizerunku samej siebie naszlo mnie na farbowanko. Wiem ze czesc dziewczyn farbuje wlosy a inne nie. Co Wy o tym myslicie? Jestescie za czy przeciw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykła wanienkę z Wilkinsona chciałam zamówić z nk ale koszt przesyłki jest prawie dwa razy droższy od samej wanienki :P Green surgery lekarz Polski tutaj nie wiem jak to wszystko wygląda W listopadzie byłam w Polsce i u lekarza a w grudniu miałam ostatni okres :) A tez juz zaczęłam strasznie panikować i świrować wmawiać sobie rożne choroby i w ogóle w końcu prawie rok bez niczego i nic .Najlepsze to ze w listopadzie w ogóle nie miałam okresu i myślałam ze sie udało i bodajże 30 lis chciałam zrobić test ale sie wstrzymałam a na drugi dzien miałam juz miesiączkę załamka totalna i po tym wszystkim odpuściłam sobie i w styczniu dwie kreseczki :) A lekarz przepisał mi tylko te tabletki i powiedział ze wszystko jest w porządku i ze mam sobie dac trochę czasu ze z pozoru tak naprawdę nie jest łatwo zajść w ciąże nie miałam robionych żadnych badan tylko te ogólne i usg Myślę ze Ty za dużo o tym myślisz i wszystko siedzi w Twojej psychice daj sobie trochę czasu i nie wymyślaj chorób a samo Cie zaskoczy:)tego Ci z całego serca życzę;) maada ja już dwa razy farbowałam włosy przeczekałam tylko te trzy pierwsza miesiące bo bałam sie ze będę wymiotować jak poczuje ten zapach .Jestem jak najbardziej za :) Szczęśliwa mamusia równa sie szczęśliwa dzidzi . Rożne na ten temat opinie słyszałam ale większość jest na tak a lekarze nie widza żadnych przeciwwskazań . Dla mnie to jakieś porostu zabobony .Jedna z moich koleżanek oburzona jak nie wiem co jak sie dowiedział ze sobie włosy ufarbowałam prawie mię zjadła ze to szkodzi dziecku jak ja mogę i w ogóle takie kazanie mi dala ze szok a sama przez cala ciąże paliła a jak sie jej uwagę zwróciło aby rzuciła palenie to ona nie wolno bo lekarze mówią ze to morze zaszkodzić i ze ona sie ogranicza :Phehe i kto tu bardziej krzywdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green sur
ja sie chce pozbyc tylko tyhc plamien, bo ewidentnie cos ze mna nie tak :( pozniej wyluzuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalof
witam, jestem w 26 t.c i pozwolcie,ze do was dolacze fajnie,ze was znalazlam bo mam kilka pytan jak to jest ze spotkaniami z polozna,bo ja mialam zaledwie jedno i chyba nie jestem doinformowana jak to powinno wygladac.czy to one powinny przyslac mi list badz zadzwonic z data spotkania czy tez ja sama powinnam zadzwonic do nich by na te wizyte sie um owic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×