Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Green my z mężem też długo staraliśmy się o dzidziusia,a wszystkie potrzebne badania oboje zrobiliśmy w Polsce i choć wyszły ok,to i tak jakoś się nie udawało. Dopiero kiedy przestaliśmy się stresować i troszkę odpuściliśmy-zaskoczyło.. Niektórzy potrzebują więcej czasu,a innym wystarczy tylko jeden raz. Nie stresuj się i pogadaj z GP tyle że (tak jak to dziewczyny doradziły wcześniej) powiedz,że staracie się dłużej niż rok,to wtedy inaczej będzie wyglądać. Ja spróbowałabym jeszcze jeden cykl z tą Luteinką,może potrzebujesz czasu i pomiętaj-nic na siłę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
Tease Ty to skarbnica wiedzy jestes! ja bardzo skorzystalam z twoich porad i uwag... 9 lat zwiazana z tym krajem to juz na prawde sporo... My dopiero 4rok zaczynamy...ale nigdy o zadne takie sprawy urzedowe nie mielismy okazji sie ubiegac ...wiec i doswiadczenie male...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30...........24.07.10...........Amelka.......Sta ines Nadal oczekują na swój skarbek: emiliabhx.................28.07.10..........41..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........40...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 37...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........35...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 35..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........34..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........34....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........34......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........32....córcia... Burnham On Sea krisana..............25...08.10.10...........32..synek ...londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10...........32...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......31....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........31..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........31......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........27......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10........25.....synek. ...Birmingham iwonka52...........27....08.12.10.........23...córeczka. . .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Tease ślicznie dziękuje za odpowiedz i za link z formularzem.Ja go znalazłam na jakiejs stronie , ale nie chciało mi się otworzyc , twój się otwiera :-) Dziękuje równiez za info odnośnie recorded delivery - wiedziałam ,ze sa jakies tansze opcje ,ale nie znałam nazwy .Mnie kiedys na poczcie pani zaproponowała special delivery i tak pozostałam .Wysyłałam tak tylko dokumenty , na których bardzo mi zalezało zeby doszły .Teraz będe wysyłać recorded . Co do twojej małej szukałaś jakiegoś info w internecie , jak pomóc przy tych kupkach ? Ja ci kiedyś pisałam o siemieniu lnianym .A co na to połozna ?Ktos proponował , o ile się nie myle chyba Emilia wode z miodem i cytryną , ale ja mysle ze to zły pomysł .Tzn bardzo dobry dla dorosłego , bo słyszałam jest skuteczny ,ale nie dla takiego maluszka .Miód jest silnym alergenem , a cytryna to juz w ogóle odpada .Ale dla dorosłego ta metoda ponoć bardzo dobra . Co do Emili to faktycznie nie pisze , pewnie juz po :-) Pozdrawiam wszystkie dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green sur
Ewula8791 dziekuje Ci za Twoje slowa :) szczerze mowiac to ja sie jeszcze nie stresuje, bo wiem ze stres to najgorszy doradca w tej chwili. na razie to sie martwie, no bo kazdy wie ze jak plamienia w drugiej fazie cyklu to za niski progestereon, progesteron to hormon, wiec cos z hormonami nie tak chcialabym by ta luteina zadziala we wrzesniu bede w polsce wiec sobie zbadam hormony, bo akurat bede tam w moich dniach 21-23 cyklu, wiec to w sam raz na zbadanie hormonow :) dzieki dziewczyny za mile slowa i rady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
green zbadaj równiez prolaktyne ( która czesto hamuje progesteron ) i hormony tarczycy. W ogóle to powiedz co cię trapi i zeby ci zrobili mozliwie wszystkie badania w czasie twojego pobytu , które mogą coś wyjasnić .Oczywiscie niektóre się robi w okreslionych dniach ,ale moze zrobią chociaz kilka najpotrzebniejszych . Mozesz równiez prowadzic obserwację objawowo-termiczną , moze ona ci pomoze w okresleniu dni płodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny , sluchajcie mam problemi bardzo was bym prosila o szczegolwe odpowiedzi , ale tylko tych , ktorzy wiedza na 100% jak mi pomoc i jaka jest prawda. Jestem juz w 32 tyg ciazy i ja oraz moj partner nie mamy home officu. Ja od kilku miesiecy probuje wyrwac od pracodawcy , menagerow itd list , ktory potwierdza moja prace ( jest on konieczny do wyslania razem z formularzem,zdjeciami i dowodem). Niestety bezskutecznie , pracodawca caly czas mnie zbywa , mowiac , ze czeka na jakas wiadomosc z biura , po prostu nie chca sie tym zajac nie maja czasu nie wiem...od 4 miesiecy chodzilam , prosilam i nadal listu nie mam a bez tego home officu nie zrobie. Moje pytania sa takie: czy jesli nawet mialabym home office zrobiony po ciazy jak dziecko juz sie urodzi bede mogla miec prawo do ubiegania sie o jakiekolwiek benefity?? Czy jesli moj partner zdazylby zrobic home office przed urodzeniem dziecka moglby on pobierac benefity tylko na siebie czy do benefitow potrzebny jest home office obojga rodzicow?? Bardzo was prosze o szczera odp , szukalam w necie info , ale juz sie pogubilam. Wiem , jestem glupia , bo moglam juz dawno to zrobic , ale jakos o tym zapomnialam , bo moj pracodwaca nie wymagal tego ode mnie. Dodam jeszcze , ze ja pracuje w obecnej pracy niecaly rok -w pazdzierniku minie rok, obecnie jestem na maternity a moj partner pracuje juz pelny rok. Ratunkuu jesli wiecie cokolwiek jak mozna mi pomoc bede wdzieczna i licze na wszelkie komenatrze :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno
Marcia wystarczy home office jednego z rodziców. A skoro Twój partner pracuje już ponad rok legalnie, to nie ma obowiązku wyrabiania home office. Jednak sprawdz to wszystko dokładnie. Najlepiej idz do jakiegoś polskiego biura księgowego. Doradzą Ci i pomogą załatwić wszystko. A druga rzecz to pracodawca nie ma prawa zatrudniać Cię bez home office!!! Więc to w jego interesie leży abyś Ty home office miała. Jeśli nie posiadasz to On ponosi konsekwencje i płaci karę grzywny bo brak home office jest zatrudnieniem nielegalnie!!!!!! Więc powiedz to pracodawcy że jeśli nie da Ci listu to zgłosisz to w odpowiednim urzędzie i Oni się tym zajmą już!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno
-------------------------------------------------------------------------------- Brak rejestracji w Home Office oznacza, iż pracujesz na czarno u danego pracodawcy. Co za tym idzie nie będziesz miał prawa do zasiłku, nie zostanie Ci zaliczony ten okres do rezydentury, itp. brak rejestracji WRS oznacza, ze po miesiącu od podjęcia pracy staje się ona nielegalna, co może skutkować zwolnieniem, a w skrajnym przypadku wydaleniem z kraju. Osoby planujace zostac w Anglii na dluzej musza wiedziec, ze tylko rejestracja w WRS upowaznia do zaliczenia stazu pracy do okresu, po ktorym nabywamy uprawnienia socjalne. Kazda zmiana pracy w przeciagu pierwszych 12 miesiecy od rejestracji wymaga ponownego zgloszenia (bez dodatkowych oplat). Po 12 miesiacach nieprzerwanej pracy (dozwolone sa przerwy wynoszace jednak nie mniej niz 30 dni w ciagu owego roku) nabywamy prawo do ubiegania sie o karte stalego pobytu (residence permit) oraz nabywamy pelne prawa obywatela Unii Europejskiej, przez co jestesmy zwolnieni z obowiazku dalszej rejestracji.Rejestracja WRS jest odplatna. Cena wynosi 90GBP, a procesu tego dopelnia sie wysylajac odpowiednie formularze i wplate pieniedzy. Formularze mozna zamowic telefonicznie lub pobrac z internetu. Do nich nalezy dolaczyc: - list od pracodawcy, - 2 zdjęcia paszportowe, - dowod tozsamosci (paszport lub dowod osobisty) - potwierdzenie wplaty. Forumlarz wysylamy listem poleconym na adres (zachowaj sobie dowod nadania listu poleconego): Work Permits (UK) WRS PO BOX 492 Durham DH99 1WU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki, ktory dobrze otula
nie wydaje mi sie zeby wystarczyl Home Office jednego z rodzicow-na Twoim miejscu probowalabym ich pospieszyc z tym listem. A swoja droga to ja poprosilam o zaswiadczenie z pracy i nastepnego dnia juz czekalo na mnie na biurku. Twoi pracodawcy to analfabeci ze zwyklego listu nie potrafia napisac? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green sur
zaara, tak prolaktyne tez :0 mam juz ja na liscie, wyczytalam ze to wlasnie ona moze powodowac obnizenie progesteronu ;) mam liste hormonow do zbadania, w polsce bede dwa tygodnie, mniej wiecej od owulacji, wiec powinnam sie zalapac w dniach 21-23 cyklu na badania dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''jest taki , ktory dobrze otula '' - no najwidoczniej moi pracodawcy to analfabeci ja tez nie rozumiem dlaczego nie moga mi tego listu napisac , co ich trzyma na przeszkodzie....uwierzcie mi , ze ja ich pospieszam , nie pracuje a nadal chodze do miejsca pracy i im mowie o tym i chodze od menagera do mnagera masakra :( moj chlopak poprosil wczoraj o ten list i jutro go bedzie mial wiec zrobi ten home office i mam nadzieje , ze w razie czego jego wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Do Green : pamiętaj,że prolaktynę zalecają badać pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu,no ale podobno co Lekarz to opinia-lepiej sprawdź na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia, pracodawca cię zbywa bo złamał prawo - nie zgłosił cię i boi się konsekwencji ( z tego co wiem, to kara pienięzna mu grozi, tobie nic), nalegaj na dostanie listu potwierdzającego twoje zatrudnienie -bo bez tego nie załatwisz home office a bez home office nie załatwisz nic jak nadal będzie cię zbywał to idź do najbliższego citizen advice bureau po darmową poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno - po 12 miesiącach ciągłej pracy staje się rezydentem tymczasowym, nie jest to rezydentura stała. Stała jest dopiero po 4 latach. Wiem bo ubiegałam się o rezydenturę. Tzn rezydenturę ma sie tak czy owak po danym czasie ale ubiegałam się o dokument stwierdzający moją rezydenturę. Niby nie jest obowiązkowy ale taki papierek ułatwia życie. Aby dostać zaświadczenie o rezydenturze tymczasowej musiałam po roku ciągłej pracy wysłać orginalne PaySlipy z całych 12 miesięcy. Potem odesłali mi PaySlipy i karte rezydenta dla mnie i dla męża. Mąż nie musial oddzielnie składać, wystarczy że jedna osoba w małżeństwie ma rezydenture to i automatycznie druga i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Ja właśnie czekam na mojego męża, posprzątałam cały dom, a teraz siedze i dysze:P Wczoraj w Asdzie kupiłam laktator ręczny za 10f, 2 butelki antykolkowe też 10f i szczotke do mycia butelek:D Jeszcze musze kupić wanienke, monitor oddechu i pieluszki, choć już troche mam rozmiar 2 i 3 new born, od przyjaciółki dostałam, bo jej zostały po córci. A dla siebie wkładki laktacyjne, jakąś koszule do szpitala, wkładki i majtki jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia popatrz na formularzu na home office bo jak ja wysylalam to mozna bylo albo list od pracodawcy albo kontrakt wyslac :) to pisac bedzie na aktualnej formie na HO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marcia
Napisze ci dokladnie jak to wyglada. A wyglada niewesolo niestety :-( Pracujac bez zgloszenia w HO pracuje sie nielegalnie. A co za tym idzie takiej osobie nie przysluguja zadne benefity. Zgloszenie do HO powinno nastapic najpozniej w ciagu miesiaca od podjecia pracy! W tej chwili oboje z partnerem pracujecie nielegalnie. Pracodawca boi sie wystawic listu z faktyczna data zatrudnienia bo wie, ze dostanie kare finansowa za to. Caly przepracowany przez was okres nie liczy sie wam do emerytury, uzyskania benefitow itd. Zalatwcie to jak najszybciej bo mozecie wpakowac sie w niezle bagno. Aha, do uzyskania benefitow wystarczy jak jedno z was bedzie mialo HO, na nazwisko tej osoby mozna wtedy starac sie o benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia ja tez nie mialam dlugo listu ale z mojej winy-jakos nie mialam czasu tego zalatwic albo mi sie nie chcialo.I tak zalatwilam to dopiero po 11 mcach pracy.Z tym ze u mnie nie bylo problemu najmniejszego z dostaniem listu-przyslali nawet do domu.Wyslalam do HO z dusza na ramieniu ze beda konsekwencje nie wyslalnia od razu-cos ty.Zero.przyslali po 3mcach ten swistek ze zmianami do pracodawcy tak samo-zadne z nas ie mialo konsekwencji.Wymus list-to postawa.moj maz tez dopieroteraz zmienial po 1,5roku pracy-tak samo-zero konsekwencji-przeslali mu po 1 mcu nowy. do chb trzeba poda 2 HO albo podac powody dla ktorych sie nie ma rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10 dzieki za info troszke mnie pocieszylas...moj chlopak bedzie w przyszlym tyg wyrabial list jak go dostanie a ja nadal bede sie upominac o ten list ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia89 wyrobi sobie home office i dostaniecie chyba tylko child benefit. Bo jak pracowałaś nielegalnie (bo bez HO) to nie naliczą Ci dni pracy ani na Maternity Allowance ani Statutory Maternity Pay. Pracodawy mają na to miesiąc czasu. Dziwne że wam nic nie powiedzieli i że tego nie zrobili. Może to wszystko trochę potrwać zanim załatwicie. A NI macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na child benefit czeka sie
nawet ponad rok w tej chwili :-( Zadne benefity wam sie nie naleza w tej chwili marcia bo oboje pracujecie NIELEGALNIE. Okropnie sie wpakowaliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki, ktory dobrze otula
Marcia - nie wiem jak to jest z karami bo ja zaczelam pracowac w styczniu i wlasciwie z wlasnej winy nie wysylalam HO. W koncu we wrzesniu albo pazdzierniku wzielam list od pracodawcy i wyslalam. I to wszystko. Wiec w moim przypadku 8-9 miesiecy opoznienia nie pociagnelo za soba zadnych konsekwencji. Tylko to bylo kilka lat temu i wtedy jeszcze nie myslalam o dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki, ktory dobrze otula
wiec ja nie martwilabym sie o kary tylko o to czy w takiej sytuacji bedzie ci sie nalezec SMP/lub MA,Child Benefit, itp. Sprawdz to koniecznie. Co do Child Benfit to ja czekalam ponad 2 miesiace,ale to zalezy od tego ile beda musieli sprawdzac (tak mysle) w Polsce. Ja wyjechalam zaraz po studiach wiec mialam czyste konto w US w PL, zero pracodawcow, byc moze dlatego trwalo to krocej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) moja mała w końcu wczoraj zrobiła swoją "kupę życia" - dosłownie po pachy!!!! jak otworzyłam pieluchę, nie wiedziałam co robić, całe śpiochy, plecy, wszystko w kupie.., mąż jak zobaczył to od razu po aparat poleciał :D , musieliśmy to uwiecznić, jak mała kiedys zobaczy to się przerazi, oczywiście trzeba było dziecko od razu do wanny włozyc bo nic innego się nie dało zrobić :D ale nawet nie wiecie jak mi ulżyło, po prawie tygodniu nie robienia kupki przez dziecko dostawałam już swira :) a do tego dzisiaj mi spała od 22 do 4 rano :) majówka, madziulek- co tam u waszych maluchów? ja dzisiaj swoją zważyłam, ważę ją tak, że najpierw się sama waże a potem z nią na wage wchodze i wiecie ile???? 6700!!!!!, kurcze biorąc pod uwagę że urodziła się jako kruszyna 2900..to przybrała dość sporo, chyba za dużo, jak myślicie ? nie chcę żeby była grubaskiem w przyszłosci... mi do wagi sprzed ciązy zostały 3 kg z czego większośc w cyckach pewnie siedzi;) więc nie jest najgorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 tak mamy NIN. Gdy rozmawialam z moja glowna menagerka mowila ze SMP bedzie mi sie nalezalo , tylko ona musi to wszystko dokladnie wyliczyc. Wiec ja juz sama nie wiem :(((( A dlaczego maja nam sie nie nalezec benefity jesli zdazylibsymy zrobic HO przed urodzeniem dziecka??? Kurcze nie wiedzialam , ze to wszystko jest takie pogmatwnae. Moi pracodawcy ani razu nie napomkneli mi o HO i nie kazali robic....mam nadzieje , ze wszystko bedzie ok kurcze:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi88_
Witajcie. Jestem w 6 miesiacu ciazy. To moja pierwsza dzidzia. Czy ktoras z was rodzila badz zamierza rodzic w Northwick Park Hostpital? A tak do wszystkich ciezarowek - jak samopoczucie przed porodem w Londynie, bo ja szczerze to jestem troszke przerazona . Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi88_
Marciaa89 - Kwestia wyrobienia HO to max miesiac. Potrzebujesz tylko listu od pracodawcy ze jestes zatrudniona w danej firmie. Reszta nalezy do Ciebie, tzn musisz pobrac formularz ze strony HO wypelnic i wyslac wrac z listem dowodem i 92 funtami ( tak bylo pol roku temu). Nie stresuj sie nie potrzebnie!! Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Moja mala tez rosnie z dnia na dzien. Tease dziecko ktore mniej waza szybciej przybieraja na wadze niz dzieci powyzej 4 kg.pozniej ta roznica sie zaciera.Dobrze ze zrobila ta kupke.:)Ja cos mam problem z pampersami.wydaje mi sie dobrze wszytko jest zalozone,przylega,a mimo to wczoraj polala na mnie siku z rana, a dzis kupa poleciala.i to jeszcze na poduszke:)moze powinnam uzywac mniejszych,juz sama nie wiem.jak u niej poleci to jak sikawka czasami.w trakcie przebierania tez czesto zdarza jej siku zrobic .wiem musze szybko podkladac druga pieluszke. ja HO mialam juz dawno zalatwione.Zalezy od pracodawcy niektorzy zwracaja uwage a niektorzy olewaja.Ja teraz bede dzwonila o child tax ccredit.Wyslalm juz o child benefit.Ciekawe ile ja bede czekac. Zauwazylam ze moja mala zoraz bardziej chce byc noszona na raczjkach.Mialam raz taki dzien ze co ja polozylam na nowa musialm ja brac na rece.A w y dziewczyny jak sobie radzicie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×