Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

madziulek hustawka jest do20kg a kupilismy w toysrus za niecałe100f i z czasem widze minusy w uzytkowaniu - melodyjki są krótkie i tylko cztery, oparcie siedziska sie nie rozklada do pozycji leżacej a pałąk z kurczakami wogóle nie interesuje rozalke , ale mimo tego uwielbia w nim siedziec i spać (czego unikam) a przy kupowaniu popros o otwarcie pudelka żeby sprawdzic czy kolor jest własciwy( bo są w dwóch kolorach) pozatym nic nowego u nas pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Mam pytanie dotyczace antykoncepcj jaka stosujecie lub macie zamiar stosowac bo ja jestem na pierwszego umowiona na wszczepienie implanta ale co raz to wiecej mam watpliwosci i sama juz nie wiem :( Emilka Ty chyba masz implanta mozesz napisc jak sie czujesz? Pochwale sie moja kruszynka jak juz urosla:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be0aa1b02a992530.html pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Mam pytanie dotyczace antykoncepcj jaka stosujecie lub macie zamiar stosowac bo ja na pierwszego jestem umowiona na wizyte wszczepienia implanta ale mam co raz to wieksze watpliwosci i sama juz nie wiem. Emilka Ty chyba masz implanta mozesz napisc jak sie czujesz? Pochwale sie moja kruszynka jak juz urosla:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be0aa1b02a992530.html pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia ja wybralam implant bo przy małej to zapominam o witaminach w tabletkach a co dopiero o anty;) implant wszczepiał mi gp a wczesniej pielegniarka wszystko mi o nim opowiedziała i dała certyfikat wielości karty bankomatowej z datą założenia i do kiedy ważny, położyłam sie na kozetce , wybierasz które chcesz ramie, przychodzi gp dezynfekuje, znieczula lub zamraża miejsce i takim pistolecikiem wstrzykuje implant pod skore , zawija bandażem , implant powinien zacząć działać po 48godzinach a bandaż ściągnąć po 7 dniach , ja mialam siniaka wielkiego ale to nie reguła (moje ciało jest wrazliwe na uderzenia), przez dwa tygodnie nic sie działo, poźniej przez miesiąc miałam mocne krwawienie a teraz śluz lekko zabarwiony, miewałam tez bóle głowy ale nie wiem czy to nie od niewyspania i płaczu malej ;) a pozatym czuje sie świetnie jak masz jakies pytania to wal śmialo ps sliczna córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu faktycznie już rzadko kto zagląda mamuski czasu nie mają? to prawda, im dziecko wieksze to bardziej absorbujące , rozalka nie ma jeszcze 4 miesiecy a juz sie szybko wszystkim nudzi , a najlepiej to na rekach nosic - przodem do śwaiata - żeby wszystko widziala :) nadal w nocy budzi sie na jedzenie co trzy godziny:( ehhh żeby ta przespała kilka godzin więcej dziewczyny kupilam ostatnio pościel z wkładem z tej firmy z londynu i kaftaniki białe i powiem wam że jestem bardzo zadowolona, mała uwielbia przygladac sie tygryskowi i puchatkowi a kaftaniki są z bardzo miekkiego i dobrego materialu a oto moja pyza :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00577e2ee2ee4d25.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e16e1f42c220e860.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Obejrzalam Emilia twoja Rozalke.Fajniusia dziewczynka.Chyba jest 2 tygodnie mlodsza od mojej i miala podobna wage do niej.A ile wazy teraz? Ja dzisiaj wyskoczylam kupic juz dekoracje swiateczne.Chce powoli wszytko juz kupowac, a nie pozniej na szybko.Przy dziecku trudniej sie wszytko robi,same wiecie.W kazdym razie chce zrobic super choinke dla Amelii.Bedzie juz wtedy miala rowne 5 miesiecy. Majowka jak tam twoja mala z jedzonkiem, co jej dajesz?Napisz troche na ten temat.Ja juz w styczniu zaczne stopniowo wprowadzac nowa diete.Poki co karmie tylko piersia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia fajowa ta Twoja mala!!! I fajowa posciel, i w dodatku mam taka sama karuzele jak Rozalka:-), moj maly wpatruje sie w nia jak zahipnotyzowany:D Moje dziecko tez budzi sie co 3 godziny w nocy i tez jest to dla mnie meczace, nic a nic sie nie wysypiam, bo zanim go nakarmie, przewine i spowrotem poloze to minimum pol godziny schodzi, dobrze ze choc go lulac nie musze tylko sam zasypia, takze ja wysypiam sie tylko w weeknedy kiedy to moj maz ma dyzur w nocy, a ja w koncu moge pospac... Najgorsze jest to ze idzie zima.....juz po niedzieli ma spasc tutaj snieg przynajmniej tak zapowiadaja, az mi sie zimno robi jak o tym pomysle brrrr....Ja przez to jakos melancholijnie sie czuje...a jak Wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem zaglądam:) Adrianek przesypia tak od mniej więcej 23 do 4, później budzi się ok 7 czasem nawet 8 na karmienie. A potem śpimy do 11 :) Wczoraj skończył 3 miesiące. Jest fajniusi. Gaworzy, próbuje siadać i śmieje się w głos. Super chłopak mi rośnie. Zaczyna też wkładać rączki do buzi i mocno się ślini przy tym. Kurczę ale na ząbki to jednak za wcześnie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Musimy troszke rozkrecic to nasze forum zeby nie wymarlo:) Moj synek skonczyl niedawno 2 miesiace i juz sie robi kawal chlopa:) Zaliczylismy pierwsze szczepienie , jejkus jak on plakal , az mnie serce sciskalo , ale jakos sie trzymalam. No i ma juz 62 cm i 5,5 kg wagi! Karmiony jest tylko piersia co mu baardzo sluzy a ja jestem szczesliwa , ze moge go karmic , bo na poczatku nie bylo latwo. Ogolnie synek przesypia ok 8 h w nocy bez pobudki , ale chodzi bardzo pozno spac , zazwyczaj o 1 a czasem nawet 2 w nocy...Zawsze wieczorem jest marudny i nie chce spac i trzeba sie z nim bawic. Ostatnio zauwazylam , ze na jezyczku ma bialy nalot i zastanawiam sie czy to moze byc plesniawka i czy musze isc z nim do lekarza? Czy wy myjecie waszym dzieciom jezyczek i dziaselka??? Tak poza tym synek kocha spacerki , zawsze przesypia 3 h w wozku i czasem jak przyjdziemy do domku jeszcze spi:) Ogolnie jest przekochany:) i juz sie fajnie zaczyna smiac :)) Nie ma nic piekniejszego niz usmiech dziecka:) emilia masz sliczna coreczke i bardzo ladna posciel:) Jak moj szkrabek podrosnie tez mu zamierzam sprawic taka z kubusiem:) a to moj syneczek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c794dd476b28a05b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Musimy troszke rozkrecic to nasze forum zeby nie wymarlo:) Moj synek skonczyl niedawno 2 miesiace i juz sie robi kawal chlopa:) Zaliczylismy pierwsze szczepienie , jejkus jak on plakal , az mnie serce sciskalo , ale jakos sie trzymalam. No i ma juz 62 cm i 5,5 kg wagi! Karmiony jest tylko piersia co mu baardzo sluzy a ja jestem szczesliwa , ze moge go karmic , bo na poczatku nie bylo latwo. Ogolnie synek przesypia ok 8 h w nocy bez pobudki , ale chodzi bardzo pozno spac , zazwyczaj o 1 a czasem nawet 2 w nocy...Zawsze wieczorem jest marudny i nie chce spac i trzeba sie z nim bawic. Ostatnio zauwazylam , ze na jezyczku ma bialy nalot i zastanawiam sie czy to moze byc plesniawka i czy musze isc z nim do lekarza? Czy wy myjecie waszym dzieciom jezyczek i dziaselka??? Tak poza tym synek kocha spacerki , zawsze przesypia 3 h w wozku i czasem jak przyjdziemy do domku jeszcze spi:) Ogolnie jest przekochany:) i juz sie fajnie zaczyna smiac :)) Nie ma nic piekniejszego niz usmiech dziecka:) emilia masz sliczna coreczke i bardzo ladna posciel:) Jak moj szkrabek podrosnie tez mu zamierzam sprawic taka z kubusiem:) a to moj syneczek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c794dd476b28a05b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek, rozalka 10tego listopada ważyła 5,5kg a teraz to nie mam pojecia bede ważyc 5grudnia na szczepieniu , twoje sloneczko ma piekne niebieskie oczka:) tak patrze i porównuje zdjecia i co zauważyłam? wiekszośc polskich dzieci ma bardzo malo wlosow lub bardzo króciutkie a jak byłam po porodzie te piec dni w szpitalu to uwierzcie lub nie ale te angielskie dzieci to zarośniete na maxa:D ostatnio w gp koleś pytał sie nas czym golimy glowe małej bo on chciałby swojej ale nie wie jak :D i jak ściagnąl małej czapeczke to aż rozalka wiekie oczy zrobiła:D a drugie - dziewczyny czy wy na co dzien ubieracie maluszki w spodenki, spódniczki itp? bo moja to całymi dniami w pajacykach bo zlości sie jak jej rajtuski ubieram :D madziulek gratuluje wytrzymałości z karmieniem piersią:) ja teraz kupie kaszke i dam na noc to może naje sie nią i dłużej pośpi 4 lata jestesmy z mezem w uk i jeszcze nigdy na swieta nie mieliśmy choinki a wszystkie swieta tu spedzalismy ale teraz to bedzie dla kogo choinke ubrać;) ciekawe jakie miny zrobia nasze maluszki jak zapalimy światelka na choinkach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek, rozalka 10tego listopada ważyła 5,5kg a teraz to nie mam pojecia bede ważyc 5grudnia na szczepieniu , twoje sloneczko ma piekne niebieskie oczka:) tak patrze i porównuje zdjecia i co zauważyłam? wiekszośc polskich dzieci ma bardzo malo wlosow lub bardzo króciutkie a jak byłam po porodzie te piec dni w szpitalu to uwierzcie lub nie ale te angielskie dzieci to zarośniete na maxa:D ostatnio w gp koleś pytał sie nas czym golimy glowe małej bo on chciałby swojej ale nie wie jak :D i jak ściagnąl małej czapeczke to aż rozalka wiekie oczy zrobiła:D a drugie - dziewczyny czy wy na co dzien ubieracie maluszki w spodenki, spódniczki itp? bo moja to całymi dniami w pajacykach bo zlości sie jak jej rajtuski ubieram :D madziulek gratuluje wytrzymałości z karmieniem piersią:) ja teraz kupie kaszke i dam na noc to może naje sie nią i dłużej pośpi 4 lata jestesmy z mezem w uk i jeszcze nigdy na swieta nie mieliśmy choinki a wszystkie swieta tu spedzalismy ale teraz to bedzie dla kogo choinke ubrać;) ciekawe jakie miny zrobia nasze maluszki jak zapalimy światelka na choinkach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia ale ten twoj mały mężczyzna duży :D rozalka jest miesiac starsza a i 3 cm mniejsza:D po którym z rodziców taki wysoki chlopak?:) no ja jestem bardzo z pościeli zadowolona i tez mogłam poczekać ale bałam sie że mi wykupią ;) niestety nie pomoge z tym języczkiem i plesniawką ale poszukaj w googlach zdjęć i porównaj , ja nie myję ani dziąselek ani jezyka aurela moja córa tez od miesiąca ślini sie bardziej i rączki do buzi wklada i tez pierwsze co mi na mysl przyszlo to ząbki ale jak na razie ani widu ani slychu ;) lola moja mała jak złapie czasem kubusia albo prosiaczka z karuzeli to puscić nie chce i tylko słychac jak trybiki przeskakują ;) dobrze że chociaz sie weekendy wysypiasz , moj niestety na nocki caly czas pracuje a w weekendy to nadgodziny czasem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia maly pzystojniak rosnie.Bardzo ladne zdjecie.Ja mam ten sam lezaczek.Duzo go jednak nie uzywam wiec jest niezniszczony.Zazwyczaj klade mala na mate.Zamierzam kupic bujaczke niedlugo. Emilia moja chyba juz bedzie miala niebieskie oczy.My obydwoje mamy taki kolor.Co do wlosow moja Amelia ma caly wytarty tyl i jak sie dotknie glowki to wloski jej wychodze.Nie martwie sie bo to normalne. Ameli lubi spodniczki, rajstopki itd.Od jakiegos czasu czesciej jej ubieram, a pajacyki glownie na noc.Na poczatku jednak tylko body itd,bo byly najbardziej wygodne. Andzia ja ja bym chcial zeby moja przesypila 3 godz. na dworzu.Teraz znowu sie buntuje i placze w wozku.Pospi zawsze okolo pol godziny,Jak byla mlodsza to z kolei plakala, bo robila sie glodna czesto.Wyszlam czasami i po polgodzinie placz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia nie wiem po kim on taki wysoki! my z partnerem do bardzo wysokich nie nalezymy:-) ale gdy sie urodzil mial 50 cm wiec w przeciagu 2 mies urosl 12 cm szok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Byliśmy w Manchester wyrobic paszport:) No i 02.12 do odbioru. Wczoraj bylismy na zakupach, kupilam malemu kombinezon taki bialy z kubusiem w Asdzie, bodziaki z długim, zabawke swiecaca na tylne siedzenie z melodyjkami i lusterkiem ze widziec go w lusterku wstecznym w samochodzie i do tego pilot umożliwiający zmiane molodyjek. No i była super promocja w Tesco 2 opakowania po 6 paczek chusteczek pampers sensitive za 10f czyli 12 paczek, a tak normalnie jedno opakowanie kosztuje 14.99 . Co do ubierania w domu, to mój w pajacach śmiga, najwygodniej, a jak idzemy gdzies to go stroje:) Dodaje nowe zdjecia synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ..........Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford krisana..............25.....19.10.10.........41+3......Ku bus ...londyn/nw ewelina81...........28.....20.10.10...41....Kubuś....Bir mingham Nadal oczekują na swój skarbek: Ewula8791................17.11.10.............41.....syne k....Birmingham yalof.........................19.11.10...........41 .....corka......Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 40.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........38...córeczka .....North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury witam dziewczynki!!! ale macie sliczne malenstwa!!!! jak sobie ogladam te wasze fotki to tym bardziej nie moge sie doczekac az utule moja malutka niunie!!! u mnie ok, czuje sie w porzadku , czasami tylko zle sie spi w nocy. jak bylam u poloznej tydz temu to mowila ze glowka juz jest b nisko no ale jak narazie zadnych objawow zblizajacego sie porodu nie ma. tak naprawde chcialabym zeby sie urodzila w grudniu no ale to juz od niej tylko zalezy :-) dziewczyny w tabelce przede mna chyba juz urodzily. mam nadzieje ze jak znajda czas to opowiedza jak minal porod no i jakie sa ich maluszki! my tez spedzamy swieta tutaj w uk, ale nie moge sie doczekac bo to pierwszw swieta z naszym maluszkiem!!!! pozdrawiam wszystkie dziewczynki!!!!! trzymajcie sie cieplutko w te chlodne dni brrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka juz tuż tuż, trzymam kciuki :) U nas odliczanie dni do powrotu do Polski, już tylko 3 tyg. Cieszę się i boję jednocześnie. Czas pokaze czy i jak damy rade. Już 6 tydzień a ja dalej krwawie. Po cesarce chyba szybciej powinno się skończyć. Dziewczyny długo krwawiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madaa ja nie mialam cesarki i u mnie tez minelo juz 6 tygodni w sobote i tez dalej krwawie, jedengo dnia sa to tylko brązowe plamienia a drugiego żywa krew ze tak powiem, ale zadnych skrzepow, bo wiem ze jak sa skrzepy to trzeba szybko do lekarza. a ja wczoraj bylam u GP bo mialam to sprawdzenie po 6 tygodniach, i ona powiedziala zeby sie nie przejmowac ze czasami krwawienie jest 8 tygodni a czasami tylko 2 ze to zalezy od organizmu, ale jak beda skrzepy to do lekrza szybko, bo to moze byc krwiak czy cos takiego, przynjamniej tak ją zrozumialam. u nas piekne sloneczko, choc zimno. a w Polsce pada snieg..... dziewczyny ile czekalyscie na odpowiedz o becikowe?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejasek :) Madaa cesarka nie ma wpływu na długo krwawienia po. Macica musi sie oczyscic bez względu na to czy rodziłas siłami natury czy poprzez cesarke. 6 tygodni to norma także nie masz się co przejmowac. Fakt niektórzy kwawią krócej nawet dużo krócej ale to już sprawa indywidualna i zależy od organizmu :). Emilia moja córcia też najczęściej po domu ubrana jest w pajacyk, wydaje mi się że jest jej nawygodniej w takim ubraniu. Nic ją nie gniecie, nie uciska, nie zwija się :). Marcia ja nie czyszczę regularnie buzi. Też miała taki biały nalot (to robi się od pokarmu) to aphtinem jej czyściłam. Po 2-3 razach zniknęło i już się nie pojawia. No i oglądałam fotki dzieciaczków. No wszystkie są śliczniutkie :)). A najważniejsze, że są zdrowe :). Ostatnio tak mi się przypomniało jak się w ciązy obawiałam, żeby wszystko było w porządku, żeby mała była zdrowa, żeby nie było komplikacji przy porodzie :) albo jak panikowałam jak dłużej się nie ruszała... Ehh... Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola :( Kurcze nie wiem czy skrzepy to jest coś niepokojącego.. Hmm.. skoro macica się oczyszcza to uważam, że są sprawą zupełnie normalną... Czy Ty aby na pewnoo ja dobrze zrozumiałas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nieliczne Brzuchatki i wielkie grono Mateczek :) :) Dlugo sie nie odzywalam gdyz musialam dojsc do siebie po nieciekawej niespodziance. Ciagle jednak mam jeszcze chwile kiedy lezka zakreci sie w oczku i w sercu zrobi sie smutno ale wystarczy spojrzenie na Moja Kochana Kruszynke i odrazu usmiech wraca na swoje miejsce. Zuzia w ta sobote konczy juz dwa miesiace !!! Boju jak ten czas szybko leci. Wazy juz 5kg i mierzy 58cm. Pannica nabiera cialka i jak babcia powiedziala robia sie jej serdelki z raczek. Karmie caly czas piersia tylko czasami jak mnie wydoi do konca dostaje formulke. W ciagu dnia dostanie jeszcze z dwa razy po 50ml herbatki rumiankowej na trawienie a tak to ciagle cycus - Najlepszy Przyjaciel !!! :) :) :) A zdecydowalam nie dawac sie jej zadnych kropelek gdyz po nich strasznie sie prezyla i strasznie plakala. I powiem szczerze chyba jest nawet lepiej bez tych kropelek. Zaczynam tez pic herbatke z rumianku bo slyszalam ze dobrze robi. Zuzia juz smieje sie swiadomie co jest wspanialym przezyciem dla Mnie. Kazdy Jej usmiech jest na miare zlota. Takich chwil nie da sie opisac trzeba je przezyc aby to zrozumiec. Uwielbiam ta Moja Coreczke. Zycia juz nie wyobrazam sobie bez Niej, a Ona beze mnie. Dzis wlasnie wrocilismy z pierwszego szczepienia. Jak strasznie plakala. Dostala dwa oddzielne zastrzyki, najpierw w jedna potem w druga. Jak sie strasznie rozplakala az mi sie chcialo plakac. Niedobra pani pielegniarka. Ale potem w nagrode dostala Zuzia cycusia i sie uspokoila i zasnela. Zobaczymy jak bedzie sie czula pozniej. Czy bedzie strasznie markotna i czy bedzie miec goraczke. Sprobuje pozniej zalaczyc pare zdjec Zuzi i moze odezwe sie jeszcze pozniej, a narazie ..... papapapa :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia 8 godzin snu, gratuluję :) Moja usypiała ładnie a ostatnio ma większe problemy. Jakieś 2-3 godz po kąpieli nie może usnąć. Jak w końcu uśnie to już nocka ładnie mija. Do tej pory używaliśmy Pampers Baby Dry 2 a w tym tyg nagle zrobiły się za małe. Często wylewa się bo jest tak pełno. Muszę kupić r.3 tylko, że mam 2 opakowania rozmiaru 2 w zapasie i nie wiem co z nim zrobić. Może rzucę na Ebay :) Bardzo szybko dzieciaczki rosną :) CO do krwawienia to ja mam żywą, czerwoną krew ciągle i w tym tyg więcej. Byłam wcześniej u GP jak też tak mi się zwiększyło i powiedziała jak nie ma innych objawów np. bólu brzucha, głowy czy gorączki to krwawienie jest OK. Skrzepy też mogą być. W poniedziałek mam wizytę na 6 tyg, zobaczymy co powiedzą. Mam pierwsze szczepienie wypada 5 dni przed powrotem do Polski i myślę co zrobić. Może nie będę tu szczepić tylko już w Polsce zacznę od początku szczepienia aby nie namieszać. W PL jest to chyba trochę inaczej rozlożone w czasie i ilości. Kurcze tylko zanim zrobię to w Polsce to MAła będzie miała już 9-10 tyg. Nie wiem czy nie za późno na pierwszą szczepionkę. Muszę z kimś porozmawiać o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. my dzis mamy wazenie. Magdan dobrze zrozumialam bo ten termin znalam juz wczesniej, bo jak mnie jeszcze polozna odwiedzala to sie pytala o blood clots czy sa czy nie ma, wlasnie dlatego tez ze gdyby byly to do szpitala, i tak samo przedwczoraj mi gp powiedziala, ale ja nie mam skrzepow, tylko tez żywa krew jak madaa. Aha dziewczyny ja nie dostalam zdanej dodatkowej formy na Child Benefit tak jak niektore z Was, tylko odeslali mi Certyfikat i wlasnie dzis mi przyszly pieniazki na konto z wyrownaniem od 10 pazdziernika mysle, bo jest tego wiecej niz za jeden miesiac. Takze nie wiem czemu jednym wysylaja te forme a drugim nie.A na becikowe dlaej czekam na odpowiedz. Kurcze przepowiadaja śniegi u nas niebawem....jestem przerazona tym, bo w sumie ani na spacer dluzszy i w3 ogole wolalabym zeby snieg dopiero na swieta spadl. Pozdrawiam mamuski i te ktore jeszcze maja swoje maluszki w brzusiu, dziewczyny korzystajcie z tego ze mozecie sie wyspac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milkaa ale ci synek rośnie zdrowo :) iwonka już niedługo Ty będziesz sie chwalić swoja dzidzią :) najważniejsze że sie dobrze czujesz :) a tak nawiasem to wszystkie maluszki są śliczne :) maadaa ja krwawiłam 8 tygodni po cc, czasem czysto czasem malutkie skrzepy, ale wszystko zależy od gospodarki hormonalnej kobiety andziaaa głowa do góry, masz swoja kruszynke :) teraz każdy dzień bedzie przynosił tylko radosne niespodzianki :) pierwszy ząbek czy trzymanie w reku grzechotki :) a lekarz nie dał wam syropu w razie gorączki po szczepieniu? my tez juz przeszliśmy na pieluchy rozmiar3 :D ale nadal uzywamy asdowskie maadaa a ty chcesz w pl płacic za szczepionki? wiesz ile one kosztują? majątek! to chyba bardziej by sie opłacalo przylatywać z maluszkiem do uk na szczepienia raz w miesiącu ( w 8 / 12 i 16 tygodniu ) a pózniej aż na roczek, o ile masz sie gdzie zatrzymać na dwa -trzy dni i o ile płacenie w pl nie jest dla ciebie problemem lola no widzisz , szczesciaro ,a my dostalismy dodatkowe papiery i wciąz czekamy na decyzje:/ ehhh pogoda nie nastraja na spacery, wiec siedzimy w domu, kupiłam kaszke bobovita i zaczne rozalce podawac przed spaniem, może ją zapcha i pośpi chociaż te 5-6 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam sie zapytac czy któraś z mam puszcza maluszkowi piosenki i muzyke z serii MUZYKA DLA BOBASA? oraz muzykę RAIMONDA LAPA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie, ja w temacie Polski to niedoinformowana jestem. To w PL płaci się za szczepionki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dodatkowe szczepienia czyli w polsce to rotarowirusy i pneumokoki i meningokoki sa z pewnościa platne cytuje nescafe która zreszta wraca do uk : "...25 idziemy na szczepienia malego, sa 3 dawki i koszt kazdej to 810 zl. Szok. Czasem zaluje ze wyjechalismy tutaj..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe 810 zł za jedną dawkę? To jakie to szczepienie? W Polsce za podstawowe szczepienia się nie płaci. Chyba że weźmie się szczepionki skojarzone to wtedy tak ale nie ponad 800 zl za jedną dawkę. Są jeszcze szczepionki na pneumokoki i rotawirusy i te są dodatkowo płatne i faktycznie dość drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś wylądowałam w szpitalu. Rano zaczęłam silnie krwawić dosłownie lało się ze mnie. Zanim dojechałam do szpitala to przemoczyłam spodnie i zabrudziłam siedzenie samochodu. Podpaska nie wytrzymała. W szpitalu jeszcze odszedł mi wielki skrzep wielkości cytryny! Przebadali mnie, wzięli próbki krwi, cisnienie itp i stwierdzili, że wszystko OK i mam wracać do domu. Mówią, że to może być taki silny pierwszy okres i takie skrzepy też się zdarzaja. Wyniki OK wiec mam odpoczywać, pić dużo wody i jakby było coś gorzej albo krwawienie nie zmniejszało się to wrocić. Powiem szczerze, że nieźle się przestraszyłam tym wszystkim. Narazie leżę i krwawienie zmniejszyło się, już tak nie leje się. Mam nadzieje, że wrócę do normy. A dziś dokładnie mija 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×