Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Zaweżone to Ty miałas pole widzenia, wyjechałas za granice i się zachłysnęłaś jakbyś w życiu nic nie widziała. Ale tak to zwykle bywa z tego typu zaściankiem. I teraz wszystko co polskie jest fuuj, a angielskie cuuuudo! Ehh.... Obys nigdy nie musiała zmieniac zdania!! Aw ogole po co ten komentarz Twoj był?? Aureala pisała o chorym synku, a Ty sie wtracasz z jakims zaściankowym punktem widzenia!! No i jak to matka mogła dopuścić do tego, żeby jej dzieci w szpitalu wylądowały??? Co to za matka?? Konował?? --> Ot taka riposta na Twoj komentarz odnosnie polskich lekarzy. Ehhhh bez odbioru!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdan27 niektórzy to nie mają pojecia skąd biorą się choroby. Nawet wszyscy tam w szpitalu mówili że mam zachowywać się jak do tej pory. Tzn ubierać dziecko normalnie. Codziennie z nim chodzić na spacery. I przede wszystkim nie przegrzewać. Sądzę że w Anglii w szpitalu tak samo by go leczyli jak w Polsce. Antybiotyki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze.....
Magdan27 zdrowo szurnieta jestes :D ale dostarczas moc rozrywki. Twoje podejscie, ze wszystko co angielskie jest zle :D jest oczywiscie sto razy lepsze? Widac, ze nie dawalas sobie rady w UK ;-) i tyle. Na pocieszenie ci powiem, ze nie kazdy sobie daje rade. Zdanie wyrazac mam prawo - to publiczne forum. Zasad i regulaminu kafeterii nie lamie. I nie pyskuje tak jak ty, pokazujac swoj brak klasy i chamstwo ;-) Na dzis uciekam :D bo zylka ci z nerwow i emocji peknie i do polskiego cudotworcy bedziesz musiala sie udac :P Wyluzuj kobieto bo bedziesz miala rownie nerwowe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela ja nie mówię, że leczyli by go inaczej. Pewnie równie dobrze. :) Tylko osoba "no prosze prosze", uważa, że polscy lekarze to konowały a angielscy wybitni specjaliści. Otóż nic bardziej mylnego!Wszedzie znajdzie się "dobry" i "zły" lekarz, co usiłowałam tej kobiecie uzmysłowić, no ale Ona uważa, że tylko to co w UK jest dobre, a w Pl sam gnój. Załosna jest i tyle! I to moje ostatnie odniesienie do tej PANI (no prosze prosze) bo nie mam zamiaru dyskutować z tego typu zaściankiem!!! Żegnam Cię Babo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze.....
magdan chyba ci wciaz hormony buzuja...a moze nigdy nie potrafilas ze zrozumieniem czytac? ;-) Tez sie zdarza. Smieje sie z was, nie z lekarzy tepa strzalo. Wasz topik jest monotematyczny - wam zle w UK bo zli lekarze, wszyscy Anglicy to kretyni (widac z kim, z jaka czescia spoleczenstwa sie zadajecie) a PL jawi sie wam jako raj na ziemi. A tak drogi tepaku ;-) nie jest. Gdybyscie znaly jezyk to i w UK mialybyscie dobrych lekarzy (nie macie bo nie potraficie sobie tego zalatwic i dlatego lepiej ze wracacie do PL) Gdybyscie znaly jezyk to nie pracowalybyscie na zmywakach i w fabrykach i poznalybyscie troche innych ludzi ;-) Pomijajac magdan twoje nieuctwo i chamstwo to uspokoj swoje nerwy kobiecino bo na dziecko to zle wplywa. Bardzo latwo sie dajesz magadan wyprowadzic z rownowagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiaaa najlepiej gadać jak niezna się sytuacji... ty a po co czytasz ten topik jak jest monotematyczny? nudzi ci się chyba. Idź lepiej ucz się tego angielskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiaaa najlepiej gadać jak niezna się sytuacji... ty a po co czytasz ten topik jak jest monotematyczny? nudzi ci się chyba. Idź lepiej ucz się tego angielskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo dziekuje za wszystkie rady dotyczace odparzen , probuje co moge , stosuje suszarke , bepanthen , wietrze pupcie i nic:( chyba czeka nas jutro wizyta u lekarza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciaa89 a moze Twoje dziecko jest uczulone na pieluszki ???? Jezeli nic nie pomaga to moze jeszcze maka ziemniaczana no i ewentualnie inne pieluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Widze ze niezla dyskusja sie rozkrecila.Nie wiem po co postronne osoby sie wtracaja i wymadrzaja.Niestety zawsze ktos sie taki znajdzie.Ale po co??Nie piszemy tu po to zeby kogos krytykowac. Zmiana tematu.Aurela dobrze ze twoj maly lepiej.Ja na pewno bede strasznie przezywac chorobe mojego dziecka.To prawda ze serce sie kraja. Moja Amelia juz poszla spac o 6 na dobre. Myslalm ze przysnie na moment i pojdzie o 7.Widocznie byla bardzo zmeczona. Nie robila kupki 2 dni.Za to jak dzis zrobila to ho ho.Chyba nigdy nie bylo tego tak wiele.Byla cala upaciana.Musielismy ja wykapac w srodku dnia. Ja zrobilam sobie pyszna zupke buraczkowa i teraz wsuwam Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam może głupie pytanie ale do jakiego lekarza idzie się z maluszkiem? Do ogółnego GP? Tutaj chyba nie mają pediatrów w GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madaa, pediatrzy to sa tylko w szpiatalach z tego co wiem. Takze z dzieckiem idziesz do GP i jak jest cos powaznego to mozesz dostac skierowanie do pediatry. . Mi polozna kazala isc na pierwsza wizyte jak dziecko bedzie mialo 6 tygodni to na sprawdzenie czy sie dobrze rozwija, chyba ze wczesniej sie cos dzieje, to wiadomo. Dziewczyny polecam nastepnym razem nie reagowac na glupie komentarze osob typu "no prosze prosze". Swoja droga to ta osoba musi miec sporo wolnego czasu zeby czytac forum i wymyslac rozne prowokacje.... Świeżym mamuskom gratuluje maluszkow i witam w gronie mamusiek!!!! Moje male dwutygodniowe cudo daje mi w nocy popalić, budzi sie co 1,5 godziny i przez nastepne poltorej nie chce spac, za to w dzien spi po 4 godziny ciągiem....powiedzcie czy on sie sam przestawi??? Czy lepiej go budzic w dzien jak tak dlugo spi??bo juz nie wiem, ale wiem jedno ze dlugo tak nie pociagne, bo spie nocami łącznie 3 godziny tylko, i musze w dzien odsypiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my od wczoraj w domku, porod tzn cala akcja szpital wspominam jako ciezkie przezycie ale juz po moj maluszek juz nam daje popalic ale wiecej opowiem wam jak znajde chwilke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 jak będziesz miala wiecej czasu to napisz jak tam poród i jak to się zaczęło. My dziś z Adriankiem do lekarza na kontrole. Nie podoba mi się jego katar. Już mam dość tych choróbsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam chwilke czasu to opisze jak bylo u mnie Jak niektóre pamiętaja ja mialam porod wywolywany bo stwierdzono ze dziecko jest bardzo duze i ja mam problemy z nadcisnieniem, a wiec w zeszla srode pojechalam do szpitala i zaczeli podawac mi cos na wywolanie skurczy, jedna tabletka, druga, kilka masazy szyjki i nic nie pomaga, nastepnie podlaczyli mnie pod ktg i stwierdzili ze mam skurcze tylko ja jakos dziwnie ich nie odczuwam a one podobno byly silne, no i tak lezalam do soboty z coraz wieksza iloscia tabletek i bolu, stresu tym czekaniem i w koncu odeszly mi rano w sobote troszke wod, polozna przebila je do konca i teraz juz mialam tylko czekac na rozwarcie, podlaczyli mnie do kroplowki i zaczely sie porzadne skurcze ale rozwarcie nie postepowalo, wtedy troche sie nameczylam, bolalo strasznie, nic nie pomagalo a rozwarcie w ciagu calej nocy posunelo sie do 5 cm az w niedziele rano zdecydowali ze cesarka i tu juz poszlo szybko o 10.30 nasz Kubcio byl juz z nami. Musialam zostac dluzej w szpitalu bo kontrolowali mi cisnienie, ktore oczywiscie bylo za wysokie a wiec znow zestaw lekarstw a i w nocy po cesrce pojawila sie bardzo wysoka temperatura i nawet niewiem co sie ze mna dzialo,ja wtedy kiepsko kontaktowalam zaraz pojawil sie sztab lekarzy i zastanawiali sie co robic, cala noc bylam pod obserwacja. a wiec mialam ciezki tydzien w szpitalu ale teraz juz o tym zapominam i cieszymy sie z naszego skarba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina gratuluje Maleństwa. Z tymi porodami tak to jest. U mnie na 9cm sie zatrzymalo i nie chciało iść dalej i też była szybka cesarka. Trochę podobnie to przeszłaś jak ja. Ja miałam 40,20 stopni gorączki i zaczęłam majaczyć, tylko że u mnie jeszcze ta transfuzja krwi doszła. Cieszę się, że już wszystko w porządku i jesteście w domciu. Odpoczywaj dużo tzn w sprawach poza Maluszkiem. Ja jednego dnia wyrwałam się na zakupy bo dobrze się czułam, potem mieliśmy gości czyli ogólnie zabiegany dzień i przez to zwiększyło mi się krwawienie. Przystopowałam i już unormowało się, ale już wiem, że musimy o siebie dbać, bo jednak cesarka to operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ..........Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford krisana..............25.....19.10.10.........41+3......Kubus ...londyn/nw Nadal oczekują na swój skarbek: ewelina81...........28.....20.10.10............40....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............36.....syne k....Birmingham yalof.........................19.11.10...........36 .....corka......Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 35.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........34...córeczka .....North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ..........Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford krisana..............25.....19.10.10.........41+3......Ku bus ...londyn/nw Nadal oczekują na swój skarbek: ewelina81...........28.....20.10.10............40....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............37.....syne k....Birmingham yalof.........................19.11.10...........36 .....corka......Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 35.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........34...córeczka .....North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Właśnie zdałam sobie sprawę z tego że jestem kolejna na liście i przestraszyłam się!!! Boże zostało zaledwie 2,5 tygodnia!! Ewelinka,gratulacje!! Było ciężko,ale dałaś radę!! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!! Jeśli możesz,to powiedz mi tylko,czy byłaś zadowolona z obsługi w szpitalu ( będę rodziła w tym samym ). Mnie ciśnienie minimalnie się obniżyło,ale opuchnięte nogi nadal mi dokuczają. Macie rację,najlepiej nie reagować na wypowiedzi osób typu "no prosze prosze..." ponieważ to tylko pogarsza sprawę,a niepotrzebna dyskusja nie prowadząca do niczego ciągnie się w nieskończoność. Maadaa nie forsuj się tak.Jak sama napisałaś-cesarka to jednak operacja. Aurela,fajnie że Adrianek już lepiej się czuje-lekarz powinien coś zaradzić na katarek,więc się nie martw-będzie ok. ;) Pozdrawiam wszystkie kobietki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 gratulacje , mialas ciezki porod , duzo teraz wypoczywaj chociaz przy malenkim dziecku ciezko znalezc czas na odpoczynek..;-) dziewczyny jak dlugo czekalyscie na odzew z child benefit i kiedy od wyslania wplynely wam pieniadze na konto? czy ktoras z was starala sie o child tax credit? ja bylam wczoraj w jobcentre i dostalam nr na ktory mam zadzwonic zeby przyslali aplikacje. jesli mozecie powiedzcie jak to wyglada:) a co do odparzen to bylismy z naszym maluszkiem u gp , ktory stwierdzil , ze odparzenie wcale tak zle nie wyglada ( dla mnie wyglada bardzo zle , cala pupcia czerwona z malymi kropkami) , ale mimo wszytsko przepisal nam masc timodine , poki co wiele sie nie zmienilo , ale dzisiaj zmienilam malemu pieluchy z pampersa na huggies i zobacze czy bedzie jakas roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina gratuluje ci malenstwa.Niech sie dobrze chowa i zdrowia dla ciebie i szybkiego powrotu do formy! Marcia ja wyslalam formularz w sierpniu i nadal czekam.Dostalam tez od nich dodatkowy formularz do wypelnienia.Jest to dla ludzi z zagranicy.Strasznie idiotyczne pytania nie wiadomo po co i na co.Na ten benefit sie czeka co najmniej kilka miesiecy,poniewaz on sie nalezy kazdemu.Wiadomo ile dzieci sie rodzi dziennie stad ten dlugi czas oczekiwania.Pozniej wszytko wyrownuja. Natomiast ja dostalam child tax credit.Normalnie rozpatruja do 3 tygodni.Ja czekalam 3 miesiace,bo musielismy wyjasniac sytuacje mojego partnnera.Przez to dalej mam sprawe w toku sure start maternity grant.Te becikowe nie jest latwo dostac.Nalezy sie osobom o najnizszych dochodach.Wiec wazne jest ile przyzanja ci child tax credit.Ja sie na to zalapuje tylko dlatego ze przeszlam w pracy na part time i mialam zanizona liczbe godzin na payslipach. Ja dzisiaj poszlam pierwszy raz na basen.Po ponad rocznej przerwie.Mam nadzieje ze uda mi sie regularnie chodzic.Zadyszka na poczatku mnie jednak brala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ..........Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford krisana..............25.....19.10.10.........41+3......Ku bus ...londyn/nw ewelina81...........28.....20.10.10...41....Kubuś....Birmingham Nadal oczekują na swój skarbek: Ewula8791................17.11.10.............37.....syne k....Birmingham yalof.........................19.11.10...........36 .....corka......Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 35.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........34...córeczka .....North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewula8791 ja jestem zadowolona z opieki choc wszytsko zalezy od tego na jaka zmiane trafisz Dla mnie wszytskie pozlozne byly naprawde pomocne i zyczliwe, moze jedna sie znalazla ktora miala gorszy dzien ale na opieke nie narzekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wlasnie jak wyslalyscie certyfikat urodzenia do child benefit to kiedy Wam odeslali?? tez trzeba te 3 miesiace czekac az odesla mi akt urodzenia czy odsylaja odrazu??Madziulek moge Cie prosic o dopowiedz?? Madziulek dziwne ze Ci dali ten dodatkowy formularz dla ludzi z agaranicy, bo to daja tylko tym co sa z poza Unii. Przynjamniej takie info mi udzielili w revenue. Ewelinka gratuluje kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akt urodzenia mi odeslali gdzies po tygodniu.nic mi nie wiadomo o ludziach spoza unii.wydaje mi sie ze wszytkim skoro mi przyslali.moj znajomy,ktoremu pomagalam przy tym tez go dostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina 81 gratyluje synka,piekne imie ;p a tak pozatym to te kubusie sie nie spieszyly na swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u a nas maly problem....nie moge malego nakarmic cyckiem,siedzi 1h a czasem i 6h!!!!! I zasnie na 15min a potem jezorek na zewnatrz i lapki do buzki :( jem i pije chyba wszystkie sposoby na laktacje kiedy moge uzywam pompki 10-20ml przez1h!!!! Przystawiam i przystawiam go ale ile mozna do cholery juz do tylu chodze.......a zalezy mi na karmieniu go cyckiem,jak je 5min to zaraz sie denerwuje wypluwa cycka i znow go szuka.daje mu butelke 2-4 razy na dobe w zaleznosci jak bardzo kest glodny :( to co stracil po porodzie to nic nie odzyskal a ma juz 12dni ... Ach mowie wam juz nie wiem co robic?dziewczyny co im sie leje mleko rwacym potokiem cieszcie sie :/ moze ma ktos jakis pomysl bo ja chyba sie poddam...daje malemu butelke i placze ze nie ,oge go sama nakarmic chlip chlip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze.....
Aurela ale cie zjechaly na tamtym topiku, co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten formularz dostaje kazdy
obywatel innego kraju niz Wielka Brytania, rowniez z krajow Unii Europejskiej. W ten sposob tutejszy urzad moze zweryfikowac dane w kraju zamieszkania danej osoby. Mysle ze to pomaga uniknac otrzymywania np.podwojnego rodzinnego, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×