Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość zaraa
Hej dziewczyny ! Andzia staraj się mysleć pozytywnie i ze twoja córcia jest największym skarbem , a on moze oprzytomnieje Przepraszam ,ze pytam ,ale czy on się zmienił z dnia na dzień czy to trwało od jakiegos czasu - ochłodzenie stosunków, oziębłosc itd Pytam ,bo się zastanawiam czy on mógł sobie kogoś znalezc ? Jak myslisz czy mozedbyc jeszcze jakas przyczyna czy po prostuy zmienił zdanie i nie chce byc ojcem ? Nie odbierz tego zle , ale on dziwnie się zmienił Skoro nawet znajomi się niespodziewaja po nim czegos takiego , to moze jakas dziewczyna miesza ? Bądz silna i mysl ,ze on kiedys bedzie tego załował Niezaleznie czy będziecie razem czy nie Emila ja słyszałam o bólach partych z krzyza , podobno sa bardzo bolesne , duzo bardziej niz te normalne , szczególnie podczas porodu musza ci naprawde dokuczać Trzymaj sie , jesteś juz na mecie , bedzie dobrze :-) Ja tez zapytam o becikowe Czytałam ,ze mozna się starać od 11 tygodni przed porodem do 3 m-cy po porodzie Tease chciałam sie ciebie zapytać czy formularz brałaś z JobCentre ? Pytali się ciebie o cos czy bez problemu dali ? Pózniej musi go podpisac połozna i mozna go odesłac tak ? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i trzymajcie się ciepło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuelk30
mam pytanie do mam-czy wyslanie formularza o child benefit jest darmowe.bynajmniej tam pisze w adresie freepost.jednak doalcza sie tam dokument skroc.akt urodzenia. jeszcze jedno pytanie mi sie nasunelo.czy kladziecie dzieci na boczku czy na wznaK.SA ROZNE SZKOLY.dzis ta pirlrgniarka nagadal mi rzeczy o smierci lozeczkowej wiec sie zastanawiam.moja najchetniej sie przekreca na bok i czasem jak je zdarzy nie dobic tak jezt najlepiej.choc na wznak tak w ogole jest najlepsza z ewzgledow ortopedycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
madziulek ja wszystkie dokumenty wysyłam SPECIAL DELIVERY Kosztuje ok 5 funtów , ale masz potwierdzenie ze wysłałaś i doszło do adresata ,odbiorca musi podpisac Ja wole tak wysyłac , bo oni maja bardzo wielki bałagan i czasmi listy się gubia lub lezą w stosie papierów , a oni ci pozniej powiedza ,ze niczego nie dostali Kiedyś miałam sytuacje ,ze list gdzies przelezał , a oni powiedzieli ze wysłałam po terminie A tak to mam czarne na białym kiedy wysyłam i potwierdzenie ,ze odbiorca dostaje do rąk własnych Oczywiscie rzadko się zdarza, ze listy się gubią ( u nich ) ale bałagan mają niezły Szczególnie warto tak wysyłąc wazne dokumenty Popytaj moze na poczcie o jakies tansze sposoby , ja zazwyczaj coś waznego wysyłam special delivery Jest drozej , ale jest gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia ciezka sprwa u ciebie:(trzymaj sie kochana,oby sie jakos wszystko ulozylo 🌼 madziulek-ja klade do spania na noc tylko na plecach,jak mala spi w ciagu dnia i jej dogladam to moze na boku(zwlaszcza jak zasnie przy piersi).ladnie twoja przybera na wadze:)placze duzo?spi w ciagu dnia i w nocy? tease sprobuj malej pomoc moze z ta kupka bo widac ze sie meczy z tego co piszesz.moze sprobuj jej czyms podraznic pupke-z mydelka zrob cos w stylu czopka aledaj w ogole viburcol jak masz,nie zaszkodzi a moze popchnie kupke:) my mamy szczepienie 12 bodajze,bo w poradni pwoiedzieli ze nie musi byc w 12 tyg i zapiali w 14:O no mam nadzieje ze fktycznie"nie musi".kolejne cos okolo 9 wrzesnia ptem jakies 4 dni jej damy i wyruszymy do polski.w polsce bede miala dostep do netu oby tylko czas na niego sie znalazl bo w polsce jst cale nasze zycie-mnostwo rodziny i znajomych i tzreba nadrobic ten rok co nie bylismy w domu:)kurcze jak tak sobie pomysle to ja mialam super zycie w polsce(finansowo kulalo ale nie az tak fatalnie-po prostu bardzo chcielismy szybko miec kase a wpolsce szybko sie nie dalo).slowem nie moge sie doczekac wrzesnia:D Emilia trzymaj sie kochaniutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery uk
dziewczyny, mam pytanie, czy ktoraz z Was moze korzystala z uslug pani ginekolog krystyny tajcham? doradzcie mi tez prosze gdzie sie udac w uk, gdy ma sie problem z zajsciem w ciaze? do GP i on wypisuje skierowanie dalej? czy jakas Familly Planning Clinik? czy wiecie jak wyglada tam taka wizyta i jak oni pomagaja? czy jest tam prawdziwy ginekolog??? bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
green surgery uk -chyba w pierwszej kolejnosci do GP , pózniej on zrobi wywiad , zapyta się ciebie czy miałas jakies badania w tym kierunku , co sie dzieje i tak dalej i pewnie podejmie decyzje gdzie cię wysłac - tak mi się wydaje Tu trzeba przejsc najpierw przez GP zeby gdziekolwiek sie dalej dostac A ty miałas jakies badania czy dopiero chcesz zbadac co się dzieje ? On się pewnie będzie pytał i albo na sam poczatek zleci badania albo wysle do jakiejs specjalistycznej kliniki Ale moze wypowiedza się inne dziewczyny , moze cos doradza Mnie się wydaje ,ze najpierw do GP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
spróbuj isc do GP , a jezeli jest mozliwosc dostania się do tej kliniki Family Planning Clinik bez skierowania to tez idz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
tease alez ja sie nie obrazam:) po to tu jestesmy by sobie doradzac..i wyrazac swoje zdanie! i rowniez dziekuje ze odpowiedz w sprawie becikowego... A tak swoja droga dlugo jestes w UK? ja wlasnie slyszalam ze ceny nieruchomosci poza Londynem sa duzo tansze.. Nic dziwnego.. zycie w Londynie jest drozsze.. Nas kusi by w przyszlosci wyniesc sie z Londynu do jakiejs mniejszej miejscowosci... bo juz nas meczy ten zgielk. Tyle ze tutaj maz ma prace...ja do niedawna tez pracowalam.... Jak sie dorobimy samochodu to wtedy bedzie mozna pomyslec o wyprowadzce.. green surgery uk - my z mezem dlugo staralismy sie o dziecko..tez wyczytalam ze najlepiej zaczac od GP no i udalam sie do niego...on mnie zbyl powiedzial ze 2lata to jeszcze nie tragedia i mam poczekac jeszcze rok...a ja pytalam czy moze jakies badania by zalecil albo cos..a on najlepiej to pojechac na wakacje..Nie wiem moze zle trafilam..ale poczulam sie jak idiotka u niego w gabinecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery/nieplodnosc uk
no wlasnie chodzi o to ze od maja sie staram zajsc w ciaze tak sie niestety zlozylo, ze w pierwszym cyklu staran dostalam plamienia przed @, wyczytalam na necie to ze moze byc oznaka niskiego progesteronu sytuacja sie powtorzyla w cyklu 2 i 3 na poczatku cyklu 3 bylam wlasnie w tej klinice polskiej u wymienionej pani doktor dostalam do brania Luteine od 16 dc cyklu 3 niestety plamienia pojawily sie znowu teraz mam 12 dzien cyklu 4, bylam dzisiaj na wizycie kontrolnej i mam mieszane uczucie co do tej lekarki teraz bo za bardzo nie przejela sie tym ze mam dalej plamienia, mowila ze sie to ureguluje... nie zalecila jednak zadnych badan hormonalnych :( dlatego ciekawi mnie czy ktoras z Was moze cos slyszala albo wie o skutecznosci metod tej lekarki??? wlasnie sie tak zastanawiam czy sobie nie odpuscic tej kliniki polskiej i nie zaczac chodzic do zwyklej angielskiej, sek w tym ze nei wiem jak w ogole zaczac... czy jak pojde do GP to on mi moze zlecic badanie hormonow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery/nieplodnosc uk
karinka, wiec jak sie Wam w koncu udalo? jak sobie poradziliscie z nieplodnoscia? korzytsalas moze z family planning clinic? czy tam badaja hormony? chcialabym sobie bardzo zbadac wysokosc prolaktyny i progesteronu, a nie wiem w ogole jak tutaj tego dokonac! :( poradzcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green surgery/nieplodnosc uk ---- ja sie może wtrącę w UK wszystko zaczynasz od gp. jednak jak nie starasz sie 2 lata i dłużej to ci powiedzą ze nie ma się co martwic i trzeba czasu ... (a niestety wiadomo ze w niektórym wieku go już nie ma ... ) a i do gina tez tzreba kilka miesięcy poczekać ok. 3 ( zresztą tak do wszystkich specjalistów prawie ) .... powodzenia życzę i jak zależy ci na czasie to polecam prywatne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
u nas to dziwna sytuacja byla..w sumie zlozylo sie kilka czynnikow. po tej wizycie u Gp..dalismy sobie spokoj z takim usilnym staraniem, ja mialam spora nadwage i wyczytalam ze to moze byc jeden z powodow, maz jest jednojajowcem i tez sobie nawkrecal ze moze z nim cos nie tak...W kazdym badz razie ja zrzucilam 20kilo przez rok... i jak juz mi sie waga uregulowala, tzn nie mialam efektu jojo, ale tez juz nei chudlam, to pojechalismy do Polski na badania ...maz zrobil badanie spermy, i wyszlo ze ok. Wtedy juz na wiekszym luzie, kontrolowalam dokladnie dni owulacji , i chyba po 3 cyklu wyszlo... takze spokojnie...My 3 lata w sumie sie staralismy...bo 2 lata wpierw potem rok przerwy... ( mimo ze nadal kochalismy sie bez zabezpieczenia, ale juz nie zwracalismy uwagi na to jakie to dni itp)...no i nastepnie 3 cykle... bedzie dobrze...rok to jeszcze nie jest duzo..chociaz wiem co czujesz i ze mozesz sie stresowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease27, ale wanie o to chodzi, że jak już zaczęłam je brać, to nie mogę przestać bez kontorli gina. ych tabletek sie nie odstawia z dnia na dzień. lekarz mi musi zmniejszac dawke w odpowienim czasie i w odpowiednich dawkach. Mój facet, bo ja nie znam na tyle angielskiego, wyczytał w ulotce działania niepozadane ktore moga wystapic, to m.in. zawroty głowy lub tez wzdety brzuch. Moga, ale nie muszą, czyli zle nie jest. Zadzwonilam do swojej ginekolozki do Polski i ona mi tampowiedziała i dała przykład pytając - jak jestes w ciazy i masz odpowiednia ilosc hormonow to jak organizm reaguje? wiec jej odpowiadam ze zawroty glowy, bole piersi, wymioty, brzuszek tez rosnie :D Na to ona odpowiedziała - " a no własnie, dostajesz hormony jedne z najlepszych i naturalnych nie to co luteina - suntetyk wiec nie mam sie czym martwic, bo objawem ciazy jest podwyzszona ilosc hormonow ktora w kobiecie zmienia niemal wszystko jesli ma podatny na to organizm hehe. Ja poki co przestałam sie juz zamartwiac. Wiem, że lekarz wie co robi, choc nie mowil, ze moze mi cos byc. Dzis wzielam druga dawke ok 18 i nie mialam zawrotow glowy jak wczoraj, ale mnie tak na spanie wzieło, że mało brakowalo a zasnela bym bedac sama w domu z 3 letnia coreczka, ktora nawijała do mnie jak katarynka :) obudziła mnie i wyprowadziła z "dzikiego snu" :D W Piatek nastepny juz de do gina wiec o wszystko sie wypytam. Wiem, ze na ulotce pisalo, ze jezeli ten lek jest brany przez 5 lat, w wieku 70 lat jest duze prawdopodobienstwo zachorowania na raka piersi. Ja jak bym miala brac to max do 12 tygodnia wiec chyba az tak zle nie jest. Hormony nie wiem czy dziecku zaszkodzic moga, wiem ze moga kobiecie. Dzis kolezanka mi mowila, ktora miala dziwne rzeczy w ciazy, ze w wieku 25 tygodniowej ciazy, ilosc hormonow miała 39 tygodniowej ciazy. w 35 tygodniu pękała jej kosc łonowa, nie mogla chodzic, lezala 3 miechy w szpitalu az do porodu, to z nią zrobiły hormony, tylko ze te hormony to były jej, zadne wspomagacze w pigułkach. Straszne co? Nie wyobrazam sobie, by mi kosc lonowa poszła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery uk
dzieki dziewczyny, wlasnie tego sie boje ze jak pojde do GP to mnie oleje bo powie ze ejszcze za wczesnie bylam tez u tej wyzej wymienionej ginekolog, i hm.. mam wrazenie ze mnie za bardzo na luzie potyraktowala, a wizyta kosztuje majatek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do andrea
Wciaz piszesz tylko o sobie. Ten topik nie jest stworzony z mysla o jednej osobie. Dziewczyny staraja sie tu sobie pomoc nawazajem a ty wciaz tylko "ja, ja!" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green jeśli chcesz sie leczyć czy zbadać to po prostu musisz skłamać że starasz sie dłużej. Ja zawsze sobie troche dokładałam i wtedy poważniej mnie traktowali. Nie chodziłam do GP bo jakoś szkoda mi było na nich czasu. Na początku jak byłam w Polsce na urlopie poszłam do ginekologa z PL, zapytałam jakie hormony mam zrobić. Oczywiście w pierwszym rzędzie kazali męża nasienie zbadać bo to szybko i tanio a z diagnozą kobiety trzeba kilka miesięcy. Jak okazało się ze nasienie OK. Zaczęłam badać hormony. Tylko 2 czy 3 zrobiłam w PL bo też różne hormony bada się na różnym etapie cyklu. Ta lekarka z PL dała tez mi CLO do Anglii na 4 miesiące. Wzięłam z sobą wyniki do Anglii i resztę hormonów zrobiłam w Anglii. Tu u nas w Bedford jest prywatne angielskie labolatorium. Długo czynne i w weekendy wiec nie trzeba sie z pracy zwalniać. Trochę kosztuje,ale myślę ze warto było. Jak już miałam wszystkie wyniki poszlam do Polskiej Przychodni ale w Acton, taka fajna kobieta przyjmowała- nie pamiętam nazwiska. Powiedziałam ze biorę CLO, mam wyniki hormonow i chce zeby mi monitoring cyklu zrobiła. Byłam chyba 4 czy 5 razy na monitoringu bo to co 2-3 dni sprawdzenie czy pęcherzyk rośnie i pęknie. Jeśli by nie pękl chciałam zastrzyk na pęknięcie w kolejnym cyklu. Oczywiście też lekarka mowiła ze za wczesnie po jednym cyklu juz zastrzyk w drugim ale jak sie uparłabym to by mi przepisała. Na szczęście pękł :) I mam Moją Niunię w brzuszku. NIe powiem, monitoring był stresujący, co 2 dni do ginekologa i to w zimie wieczorem sama po pracy pędziłam do Londynu, ale warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jooosta
maadaa czy ta lekarka moze sie nazywala Tajchman? gdzie szukac takich labolatorium angielskich? czy tam trzeba miec skierowanie od GP czy moge isc i powiedziec zrobcie mi taki a taki test? bardzo przepraszam za te wszystkie pytania ale nie wiem od czego mam tutaj w uk zaczac.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
green surgery ja mysle ,ze mozesz spróbowac u GP ,ale tak jak radzi maada powiedz ,ze staracie się dłuzej niz rok .I koniecznie powiedz ,ze masz coś nie tak z cyklami .Cały czas plamienia i cykle sa dziwne , nie takie jak powinny być , nie sa prawidłowe .Ja mysle ,ze to go wtedy skłoni do wysłania cię na jakies badania .Bo samo staranie on moze uznac ,ze jest w normie i jeszcze mozesz poczekac . Ja mysle ,ze to dobry pomysł jakbyś powiedziała ,ze cyklami nie jest w porzadku .A tak apropo twoje cykle sa regularne czy nie ? I czy ten stan utrzymuje się zawsze ( te plamienia ) czy pojawiły się od jakiegos czasu ? Jak powiesz ,ze zawsze cos było nie tak , to mysle ,ze on inaczej do ciebie podejdzie .Moze trafisz na jakiegoś w miare zorientowanego , który Cię powaznie potraktuje. Wydaje mi się ,ze skoro masz plamienia to ewidentnie jest cos nie tak z hormonami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
zaraa jejku dziewczyny u Was to normalnie skarbnica wiedzy dziekuje ze mnie nie olalyscie bardzo dziekuje!!! na plamienia dostalam wlasnie w polskiej klinice Luteine, ale w cyklu w ktorym wzielam po raz pierwszy Luteine, plamienia i tak sie pojawily wczoraj bylam w klinice i lekarka mi powiedziala ze organizm sie reguluje i mam mu dac czas.. nie wiem co mam myslec o tym martwi mnie tylko dlaczego nie wyslala mnie na badanie hormonow. plamienia mam od okolo 5 cykli a cykle 27-36 dniowe na podstawie obserwacji rocznej,- chociaz ostatnie 6 roku to w miare regularnie 29-31 dni nie wiem tylko co powiedziec temu GP bo on sam mi wypisal w marcu pigulki antykoncepcyjne, ktore nigdy nie zaczelam brac. powiem mu ze sie staramy od ponad roku, w marcu kiedy bylam po pigulki, stwierdzilismy ze skoro jeszcze w ciaze nei zaszlam to odlozymy to na pozniej, ale jednak pigulek nie zaczelam brac i kontynuowalismy starania.. przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
greem surgery mozesz tak powiedziec lekarzowi , ze pigułek jednak nie brałas , bo zdecydowliscie się na dziecko i kontynuowaliscie starania Ale jezeli GP wysłał by cie na badania to musiałbyś mu powiedziec ,ze przyjmujesz progesteron , bo badania wyszły by nie prawdziwe Moze spróbuj pobrac ta luteine , moze tak jak mówi doktorka one pomoga tylko organizm potrzebuje czasu, tyle tylko ,ze to pewnie duzy koszt ( wizyta +leki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
zaraa aaa wlasnie, bede musiala mu powiedziec o Luteinie, ze biore progesteron. bede kontynuowac ten cykl z Luteina, jesli pojawia sie znowu plamienia to pojde do GP i nie wyjde dopoki mnie na badania nie skieruje :) owszem koszta sa duze, ale nawet nei chodzi o koszta, ale o tego lekarza, sama nie wiem, za luzacko do mnie podchodzi albo to ja sie zabaradzo przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wpisałam w google dane miasto i slowo 'laboratory' tzn 'Bedford laboratory' i to mi wyskoczyło wtedy. Miałam szczęście bo nie ma ich w każdym mieście. Napisałam meila i przez meila sie umówiłam na wizyte http://www.mullhaven.co.uk/ To jest prywatne i nie trzeba zadnego skierowania. Tzn pytali sie po co robie to mowiłam ze Polska lekarka zalecila i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dziś w domu więc wyciągnęłam papierki z monitoringu i sprawdziłam Przychodnia PRIVATE MEDICAL CENTRE, 1 Eastfields Road, Acton Lekarka Dr Elżbieta Kowalczyk-Pekalska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
maadaa wielkie dzieki :) a duzo zaplacilas? wiesz, w tej polskiej klinice jest laboratorium, tez trzeba placic, ale zalezy mi na zbadaniu sie w innym miejscu, bo sama ginekolog wywoluje u mnie mieszane uczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam na stronie labolatorium są ceny, np. progesteron kosztuje 30 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green surgery
swietnie, dziekuje Wam dziewczyny za pomoc :) wielkie dzieki!!! jak mi sie pewnego dia uda to sie dopisze do Waszego watku, bo to bedzie moje pierwsze malenstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dawno mnie nie było, ale jakoś nie mam czasu, babcia u mnie w odwiedzinach jest i w poniedziałek już wraca do Polski. Od wczoraj jestem na macierzyńskim:) Super się czuje z tą myślą, że przez najbliższe 12miesięcy nie będzie mnie w pracy:D Już nie moge się doczekac mojego maluszka:) W środe byłam u położnej, maluch już jest główką w dół. Ostatni w nocy strasznie ciężko mi się przewracać z boku na plecy i odwrotnie, bolą mnnie w pachwinach całe kośći, położna mówiła że to normalne ,ale sama nie wiem. No i teraz już lece, zaglądne później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) widzę że temat starań o dzidziusia króluje, ja nie zabiorę głosu w tym temacie, bo po pierwsze jestem przeciwna braniu jakichkolwiek hormonów, a po drugie zielona w tych sprawach, my specjalnie się o dzidzię nie staraliśmy, po prostu przestaliśmy się zabezpieczać i po jakimś roku zaciążyłam to stronka z formularzem o becikowe: www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/sf100_print.pdf ja gotowy formularz wydrukowałam i wysłałam, z job centre też mozna wziąc(dają bez problemu i pytań), można oddac im, albo wziąc od nich kopertę freepost i wysłać zawsze korzystam z freepost i nie miałam problemów, w urzędach też tak wysyłają i jest ok, swego czasu wysyłałam dużo takiej poczty, w tym ważnych dokumentów u mnie w pracy i nie zdarzyło mi się, żeby cos nie doszło- ale każdy robi jak chce, jak chcecie z podpisem to najtaniej jest recorded delivery, płaci się za znaczek 1 lub 2 klasy plus 74p za podpis- dostaje się dowód wysłania i odbiorca musi pokwitowac odbiór, znaczek first class 36p plus 74p recorded - list idzie do 2 dni, special delivery są dwa rodzaje- jeden za 5f (next day)a drugi za 11f(by 9.am), oprócz podpisu daje gwarancje że list dojdzie następnego dnia lub do 9 rano, w zależności od wagi listu moze to kosztowac więcej madziulek o child benefit tez darmowo wysyłałam i akt urodzenia odesłali mi w 3 dni co do aktu urodzenia( tak piszę w razie, jakby któraś z was nie wiedziała) to za darmo dają "short", ale radziłabym wam wziąc też "full" plus 2-3 odpisy skróconego i 1 odpis pełnego, to kosztuje grosze- u mnie 3f za odpis, w Polsce do tłumaczenia wymaga się pełnego madziulek- moją dzidzię nieraz kładę na boczku, bo widze że mała tak chce..co prawda położne tego nie polecają, bo to źle robi na bioderka ale czasami ją tak kładę na krótko - na brzuszku jest najbardziej niebezpiecznie pod wzgl śmierci łóżeczkowej, ale moja mała nie znosi leżeć na brzuchu a właśnie, zapomniałam wspomniec że moja mała ma w tym miesiącu skan bioderek, bo lekarz przy urodzeniu dopatrzył sie, że lewe klika :( oby wszystko było dobrze Ewelina, w uk na stałe mieszkam od 4 lat ale wczesniej dorabiałam do studiów co wakacje, więc w sumie już jakieś 9lat jestem związana z tym krajem kurcze, mała dalej nie zrobiła kupki :( pozdr. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30...........24.07.10...........Amelka.......Sta ines Nadal oczekują na swój skarbek: emiliabhx.................28.07.10..........41..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........40...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 37...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........35...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 35..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........34..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........34....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........34......córka ..........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........32....córcia... Burnham On Sea krisana..............25...08.10.10...........31..synek ...londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10...........32...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......31....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........31..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........31......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........27......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10........25.....synek. ...Birmingham iwonka52...........27....08.12.10.........23...córeczka. . .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Widzę że Emilki już dwa dni nie ma,więc pewnie już urodziła i niebawem w domku będzie :) Mam nadzieję że wszystko poszło ok. bez żadnych komplikacji i że odydwie są całe i zdrowe!! Do Green,ja do doktor Tajchman bym nie chodziła-wpisz w google jej nazwisko to sobie poczytasz "ciekawych" historii .. no ale to nie moja sprawa.. Nie odzywałam się długo,ponieważ była u mnie rodzinka z wizytą i niedawno wyjechali,a teraz strasznie smutno bez nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×