Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

witam :) majówka 1 raz jak wyrabiasz paszport roczny wystarczy witam :) majówka 1 raz jak wyrabiasz paszport wystarczy pelny akt urodzenia z uk ale za 2 gim razem potrzebny juz jest akt urodzenia z PL.za tymczasowym czeka sie ok 6 tyg za 5 letnim do 5 mscy. potrzebne sa wasze paszporty i 2 dokument ze zdjeciem-dowod osobity, prawo jazdy.Mozliwe ze sie pozmienialo wiec lepiej zadzwon i dowiedz sie szczegołow do ambasady i zbroj sie w cierpliowsc niektorzy maja szczescie i szybko sie dodzwaniaja mnie zajelo to 2 tyg po 2-3 godziny dziennie wislalam na telefonie.Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastąpiły zmiany z paszportami :/ niestety nie ma juz paszportów 5cio letnich : Paszporty dla dzieci do lat 5 Rodzice ubiegający się o paszport tymczasowy dla dziecka powinni wiedzieć, że zgodnie z ustawą, małoletnim poniżej 5-go roku życia będą wydawane wyłącznie dokumenty paszportowe z okresem ważności wynoszącym 12 miesięcy. Nie będzie już, zatem możliwości ubiegania się o paszport z 5 letnim terminem ważności. Najważniejszą zmianą w ustawie jest natomiast brak wymogu obecności dzieci do lat pięciu przy składaniu wniosku o paszport tymczasowy. Oznacza to, zatem, że wniosek o paszport składają tylko rodzice. Na wydanie dokumentu paszportowego osobie małoletniej jest nadal wymagana pisemna zgoda obojga rodziców, których własnoręczność podpisów poświadcza organ paszportowy lub notariusz, chyba, że na podstawie orzeczenia sądu jeden z rodziców został pozbawiony władzy rodzicielskiej lub władza ta została ograniczona. Należy pamiętać, że przy składaniu wniosku o paszport dla małoletniego, który ukończył piąty rok życia, obecność dziecka jest nadal obowiązkowa nasz kochany polski rząd chciał zapewne dobrze ale jak zwykle mu nie wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to spore zmiany ja skladalam rok temu w czerwcu i obecnosc dziecka byla obowiazkowa.MOj maz mial niewazny paszport wiec musialiesmy miec zgode notariusza koszt ok 90 f jednorazowe za kazdym razem trzeba placic ale to w moim wypadku bo maz nie ma jeszcze wizy. z jednej strony dobrze ze nie trzeba brac malenstw jak ktos ma mozliwosc zostawic a babcia itd jak widzialam te kolejki od 7 rano czy nawet wczesniej sie ustawiali padalo czy wialo matki z takimi noworodkami staly i czekaly a ambasada pozal sie boze :O mala.Uwaga szczegolnie na starszego pana przy wejsciu potrafi byc nie uprzejmy chodzi o Londyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka no jeszcze sa problemy żoładkowe, teraz juz troszke lepiej nawet skusilam sie na jakies miesko ale ciagle odrzuca mnie od warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Bylam na kolejnym USG i wszytsko jest w porzadku maluch rosnie ma juz 15cm(zastanawiam sie gdzie on sie miesci, bo nic a nic po mnie nie widac, a i waga stoi w miejscu...) Bede miala robiony scan co dwa tygodnie narazie, bo chca cos sprawdzic, a mianowicie, zauwazyli na moim lozysku jakies biale kreski owodniowe (amniotic band on anterior wall), ale mowia ze nie jest to grozne dla dziecka jednak musza to sprawdzic. Moze ktoras z Was wie cos na ten temat?? W srode wracam do pracy po miesiacu wolnego....uffff dosyc siedzenia w domu! Pozdrawiam i zycze milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola z który tydzień ciąży? Ja jestem w 21 i zastanawiam się ile cm ma moja dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhhh sama sobie poczytalam o tym w necie...znowu jestem zalamana, mam nadzieje ze to sie nie potwierdzi, jest tzw. Zespol pasma owodniowego....dziecko moze sie urodzic z wada:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Czesc dziewczyny , pisze , bo jestem zalamana:( zwolnilam sie dzis z pracy , bo baardzo zle sie czulam. Mam potworny katar , zatkany nos , bolace gardlo:(( Na dodatek czasem pobolewa mnie brzuch. Chcialam isc dzisiaj do lekarza , ale moja przychodnia jest nieczynna na weekend:/ Co mam robic?? Znacie jakies super sposoby na walke z przeziebieniem , bo juz nie mam sily:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 musiszposzukac tzw walk in centre u siebie w miescie. Najlepiej zadzwon na NHS direct 0845 145 1800 najpierw pogadasz z recepcjonistka, wezma nr tel , szczegoly. Masz swoj NHS number? powinien byc na karcie ciazy albo na medical card. Za ok 2 godziny powinna zadzwonic do Ciebie pielegniarka albo lekarz. Jak nie chcesz czekac na to wytlumacz operatorce objawy i sie spytaj gdzie dzis moze cie zobaczyc lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na przeziebienie stosowalam tutaj leki z Polski tylko-polecone przez znajoma farmaceutke.Beznadziejnie tutaj jest z tym,ze nie mozesz sie dostac do lekarza w weekend.Z moja przychodnia jest tak samo-pracuja od pn do pt:O Lola bedzie dobrze,nie nabijaj sobie glowy bo to moze niepotrzebne a stres tylko dzeicku szkodzi.Mysl pozytywnie bedzie dobrze.jestes pod opieka lekarzy-zobaczysz bedzie oki 🌼 No wlasnie a ja mam jeszcze inny problem zwiazany z dokumnetami-mam tylko 1 dokument z nowym nazwiskiem.nie bylo okazji po slubie wymienic paszportu (zbyt dlugo sie czeka w pl) i co teraz?mam dowod na nowe nazwisko a paszport na stare-beda pewnie z tym problemy juz czuje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka a czemu mają być problemy z dokumentami? bo ja tez tylko dowód mam wymieniony z nowym nazwiskiem , paszportu nie wyminiłam bo trwa to wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia jesli moge Ci cos doradzic, to powiem Ci z doswiadczenia, ze lekarz Ci nic nie pomoze, ja przechodzilam bardzo ciezka grype dwa tygodnie temu i ze wzgledu na to ze jestem w ciazy lekarz nie moze przepisac wlasciwie nic, jedynie co mi poradzil to to ze w razie bolu gardla mam wziac paracetamol, a tak pic goraca wode z miodem i cytryna, to wszytsko co powiedzial mi angielski lekarz. Ja leczylam sie mlekiem z czosnkiem i miodem, robilam takze inhalacje z wody z sola, i oczywiscie syrop z cebuli. Jedyne co stosowalam z lekow to Tantum Verde w aerozolu na gardlo oraz masc Vick, ktora powiem szczerze pomogla mi najbardziej juz na drugi dzien po jej zastosowaniu moglam wrocic do zycia, smarowalam nia szyje, migdalki, klatke piersiowa i gore plecow, a takze pod nosem. Jest ona bezpieczna dla kobiet w ciazy. Pozdrawiam i zycze zdrowia!! Majowka masz racje narazie staram sie o tym nie myslec, poczekam na nastepne USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia mozesz tez pojsc do szpitaa na emergency i powiedziec ze jestes w ciazy i bardzo zle sie czujesz musi ekarz cie zobaczyc. majowka ja mam od 3 lat nazwisko rodowe z paszporcie karty bankowe nazwisko po mezu corka mlodsza nazwisko po mezu a 1 corka po byłym mezu :) tutaj nie ma problemu a i prawo jazdy mam brytyjskie gdzie podałma i rodowe i nowe nazwisko podwojne w razie gdyby a Dowod osobisty tez stare nazwisko i adres nieaktuany ae zadnych problemow nie mam,wiec spokojnie raz miałam suprise na otnisku w sierpniu proszono mnie o dokumenty ze dzieci sa moje o kurcze ae serce mi walilo bo mialam tylko ksiazeczke zdrowia najmlodszej,pani na odprawie stiwerdzila ze skad ma wiedziec czy dzieci sa moje kazde inne nazwisko tez planuje zrobic porzadek ale wiem jak to dlugo trwa dlatego zwlekam. jejicu jak mnie plecy bola piekna pogoda ledwo ze sklepu wyszlam dzieci sie mecza a ja nie wyjde bo nie upilnuje najmodszej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkretnie chodzi mi o sytuacje w polskim konsulacie przy wyrabianiu paszportu dla malej-potrzebne sa 2 dokumnety ze zdjeciem jak pisala Emilia.Czy sie wtedy nie przyczepia ze jedno takie drugie takie,ale chyba sa ludzmi i wiedza ile to w Polsce trwa! nie mam zamiaru wyrabiac tutaj za ponad 100 funtow jak Polsce moge za 100zl tylko do tej pory nie bylam az tak dlugo po prostu. wszyscy dookola pytaja kiedy wreszcie urodze-to juz sie robi meczace.bo ja wiem kiedy?!kiedy jej sie zechce:D byle nie przechodzic terminu bo wtedy chyba jest mega stres juz. Moj maz chyba postanowil zaocowac dzis w pracy a ja taka glodna:O na przeziebienie tez dobry jest amol-czy tam cos rozgrzewajacego wlasnie,stopy kark,plecy,klatke piersiowa posmaroac i zapakowac sie do lozka.ja wierze tez w gorace mleko z miodem i czosnek na chleb z maslem-troche upierdliwe dla partnera ale co tam-zdrowie najwazniejsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Cos ostatnio nie chce mi sie pisac.Przegladam tylko.Pracuje po 5 godzin i juz wracam do domu padnieta.Musze sie z 3 godz.regenerowac.I czuje ze coraz bardziej plecy mnie bola, gdyz brzuch coraz wiekszy.Wszyscy mowia ze mam maly.Jednak czuje roznice.Waga stanela mi w miejscu.Na szczescie.Zamierzam jeszcze pracowac tydzien,gora dwa.Mialam badanie na poziom tolerancji glukozy.Na szczescie wszytko ok, bo dzwonilam po wynik.Odetchnelam z ulga. Dzisiaj byla piekna pogoda,bylam w miescie na zakupach z kolezankami.Kupilam malej kilka fajnych rzeczy.Juz powoli sie zaopatruje.zamowilam tez na ebay trzy takie obrazki z miskami. Czy wy czujecie juz instynkt macierzynski? Ja czasami juz ni moge sie doczekac tej mojej malej,a sa momenty ze nie wyobrazam siebie w tej roli i wydaje mi sie to wszytko jakies ekstremalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dziewczyny dziekuje wam za cenne rady , juz dzis jest troszke lepiej , bo gardlo tak nie boli tylko dalej ten zatkany nos echhh. Na szczescie nie mam goraczki , leze caly czas w lozku i sie kuruje... Madziulek30 co do instynktu macierzynskiego to ja tez mam tak roznie;) W sumie to juz go czuje , nie moge sie doczekac dzidziusia , ale jeszcze nawet nie znam plci hehe. A czasem strasznie sie boje przede wszystkim porodu i tego co bedzie po , ale wierze , ze dam rade , przeciez nie jestem sama - od teraz jest nas trzech;) Ciezko mi czasem zwlaszcza w pracy...teraz jeszcze zaltwianie nowego mieszkania a ja sie rozchorowalam:/ Ale wierze , ze dam rade nie moge sie wiecznie nad soba litowac. Tylko niech mi to cholerne chorobsko przejdzie:P Za oknem sliczna pogoda ale co z tego...no nic leze sobie dalej:) Milego dnia dziewczyny choc dzisiaj pewnie bedzie pelen wzruszen , bo niedlugo pogrzeb pary prezydenckiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
dziękuje dziewczyny za odpowiedzi, pozdrawiam was i życze zdrówka dla mam , maluszków i brzuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki Poradzcie troche jutro mam pierwszy skan, moze macie jakies wskazowki co pytac, na co sie przygotowac, na co zwrocic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina co mogę poradzić to postaram się nie mieć pustego pecherza bo przy pełnym podobno lepiej widać , zabierz ze sobą butelkę wody w razie gdyby polozna poprosiła Cię o uzupełnienie płynu , i zabierz tez pare drobnych funtów bo my za zdjęcie płaciliśmy 5 funta , osoba robiąca USG raczej powinna ci tłumaczyć co robi i pokazywać na ekranie co i jak , nie stresuj się , życzę powodzenia i czekamy na relacje :). A ja własnie z mężem wrocilam z wycieczki motocyklowej ze znajomymi i to chyba moje ostatnie takie podrygi bo kombinezon na brzuchu się nie dopina już ;) dobrej nocy brzuchatki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje emilka bo coraz bardziej sie stresuje tym bardziej ze musze isc sama, z partnerem bylo razniej no ale niestety tak wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Hej Ewelina81! Ja bardzo dobrze pamietam swoj pierwszy scan! A teraz czas zlecial i zaraz bedzie drugi;) Przede wszystkim lepiej zebys miala pelny brzuszek czyli trzymaj siusiu hehe. Ja jak weszlam do malej ciemnej salki polozylam sie od razu i babka dala mi papier kazala zsunac spodnie nisko i zaczela maziac zelem a potem naciskac takim przyrzadem i szukac dzidzi. Na pocyatku nie mogla znalezc az sie zmartwilam , ale za chwile pokazala sie nasza dzidzia:) Potem pytalam czy wszystko ok lekarka mowila ze tak , pokazala nam male serduszko. Potem odczekalismy z 20 min i zostalam wezwana na pobieranie krwi. Pobrali mi az 3 fiolki , ale to dlatego , ze na rozne badania m.in. syndrom downa. Wyniki przyszly pare dni pozniej listownie. A i nie zapomnij drobnych na zdjecie z usg. U nas kosztowalo 4 funty i to byla taka maszyna w poczekalni , ktora drukowala bilecik i z tym bilecikiem szlo sie juz do salki , w ktorej bylo usg. Pokazalam babce i cyknela jedna fotke:P Caly czas trzymam ja w ramce , to cudowny moment moc widziec swoje dziecko po raz pierwszy nie zapomnisz tego:) I nie martw sie , ze bedziesz bez partnera dasz rade sama zapomnij o wszystkim i skup sie na dzieciatku:) To tyle z mojej strony mam nadzieje , ze bedziesz juz wiedziala wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) Eweilna na pierwszy scan tak jak mowia dziewczyny najlepiej miec pelny pecherz.U nas bylo tak,ze kobieta robiaca usg mowila -ale nie wszystko.Zrobila pomiary,potem byla wizyta u polozne.Pobieranie krwi-fatalne w skutkach w moim przyadku-reka jak balon,smialam sie ze mam nadzieje ze z porodem poradza sobie lepiej:D dasz spokojnie rade sama,choc wiadomo z partnerem zawsze razniej. U nas dawali zdjecia za darmo,dostalismy 4 z pierwszego i 4 z drugiego scanu,ale to chyba zalezy od szpitala w takim razie. My wczoraj bylismy 12h na swiezym pwoietrzu,zroblismy sobie wycieczke za miasto-tzn ja z tych 12h chodziam moze ze 4 a reszte siedzielismy i sie dotlenialismy:)fajnie bylo,za tydzien chocby bla pogoda juz tak dlaeko sie nie wypuscimy,bo juz sie bede bala. Z moim instynktem jest tak samo jak u was-ogromnie sie nie mog doczekac,ale tez okropnie sie boje jak dam rade-z porodem,potem z opieka nad taka kruszynka i w ogolejak sie sprawdze jako matka. nie moge spac(co widac:) ) i jakas taka jestem zaniepokojona wewnetrznie.chcial nie chcial licze ze w ciagu 1,5tyg do 2 bedzie koniec mojej ciazy.kurcze wiecie jakos tak zal ze to juz koniec mimo ze ciezko jak cholera z tym brzuchem. Mowie Malej ze mozewyjsc jak samoloty zaczna latac:D pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ja na ten 1 scan mialam z pecherzem pol na pol hehhe bo jedni mowili tak inni inaczej to poszlam do wc domu a w szpitalu juz mi sie chcialo siku ale stwierdzialm ze zrobie jak kaza. Przy wejsciu zaraz dali pojemniczek i kazali isc siku zeby zbadac poziom bialka i costam jeszcze wiec zanim to usg sie odbylo nie mialm juz nic w srodku :D wez wlasnie ze soba pare funtow na wszelki wypadek jakby trzeba bylo placic za zdjecie- my nie placilismy nic. Po usg polozna pobrala 3 fiolki krwi, kazalam sobie zrobic badania na wszystko mozliwe :) a ja zawsze przy pobieraniu krwi mowie ze mala igla chce bo pozniej nawet siniaka nie mam :D Majowka juz juz niedlugo koniec, ja ostatnio ogladam w kolko wozki lozeczka posciele itp, z ubrankami sie wstrzymuje do srody, mam nadzieje ze juz bede wiedziec co to jest :) kupilam sobie spodnie jeansy ciazowe w new looku a niecale 20 funtow, calkiem fajne :))) majowka wlasnie jak kupowals ubranka- w sensie skad wiedzialas ile czego ??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry mamusie:) Pije sobie właśnie kawkę. Taką prawdziwą fusiastą z Polski. Jakoś tak naszła mnie ochota. Zaraz muszę coś zjeść i spadam do roboty. Pracuje tak jakby na Part Time ale nie codziennie. Jutro wreszcie ten upragniony scan. Już spać po nocach niemogę. Jak ja już bym chciała żeby było jutro 12.20 :D:D:D Oczywiście od razu Wam zdam relację. Mam nadzieję że mi powiedzą wszystko dokładnie. Że kobieta będzie milsza niż poprzednim razem. Wyczytałam w tych broszurkach od położnej że to zależy od szpitala czy Ci powiedzą płeć czy nie. Albo czy każą zapłacić za zdjęcie czy nie. Jak byliśmy na pierwszym scanie to nie płaciliśmy za zdjęcia. W sumie bardzo dobry sprzęt mają. Jak porównywałam ze zdjęciami koleżanek to niebo a ziemia- jeżeli chodzi o widoczność dzidzi. Pęcherz też miałam pełny do granic:) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Nescafe:) Nie mialam absolutnie zielonego pojecia o i ile.Wszyscy radzili,zeby nie kupowc duzo rzeczy tych z first size (newborn) bo dziecko szybko wyrosnie a noz w ogole urodzi sie duze. Ale jak mialam po 10 spiochow,body,kaftanikow to wpadlam w panike ,ze mam za malo. Ja mam zdecydowanie za duzo teraz:D ale tylko dlatego,ze mi znajoma sprzedala mase nowych ubran za doslownie przyslowiowe pare funtow.szkoda bylo nie wziac,wyszlam z zlozenia ze chocby miala wyrzucac po upraniu(oczywiscie AZ tyle nie mam;)ale wiesz o co chodzi)Ja mam tez sporo rzeczy 0-3.One sa juz wieksze niz newborn,stad mowie troche powinny posluzyc zwlaszcza,ze koszty ponieslismy smieszne. tak samo dorodzono mi,zeby nie przesadzac z pieluszkami-kupic po paczce z kazdego rodzaju,bo kazde dziecko preferuje inne-znaczy mam na mysli,ze do dupki kazdego dziecko moze sie inna pielucha lepiej wkomponowac(corka znajomej tylko huggies,corka drugiej tylko pampers,synkowie kolezanki zwykle najzywlkejsze z Asdy). Ja praktycznie nie mam kosmetykow-mam jakies probki i chce wyprobowac,po ktorych nie bedzie uczulenia(nieszczesny jest tutaj Jonson ktory powoduje mase uczulen- z tego co slyszalam). takie to wszystko na macanego,ale chyba dobrze,po co kupowac cos co potem trzeba wyrzucic bo uczula,nie pasuje lub cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........38...corka . ......Lancs Tease27........................16.05.10..........36.. córka.......płn Anglia madziulek30.................13.07.10............27...cork a .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........22......?? .. ....... londyn Aurela86...........24........31.08.2010.........20....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............20....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........18.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........29.09.2010........16.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........15..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........04.10.2010........15.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........13............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......14.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........38...corka . ......Lancs Tease27........................16.05.10..........36.. córka.......płn Anglia madziulek30.................13.07.10............27...cork a .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........22......?? .. ....... londyn Aurela86...........24........31.08.2010.........20....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............20....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....21........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........18.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........29.09.2010........16.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........15..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........04.10.2010........15.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........13............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......14.... .....Birmingham witam :) trzymcie dzis za mnie proszekciukio 4:00 pm mam scan dzis mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadeczku :) milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymamy Patinka trzymamy :D Ty masz dzis, Aurelka jutro a ja pojutrze na 15.00 :D ale bedzie dobrych wiadomosci!! :) dzieki Ci majowka, tez wlasnie nie bede kupowac duzo tego samego rozmiaru bo dzieciaczki szybko rosna. Ale orientacyjnie pasowaloby wiedziec jakie sa minimum zeby nic nie zabraklo :) 🌼 my bylismy na zakupach i wdepnelismy do sklepu z dzieciecymi ubrankami w glareii takie super ogrodniczki chyba na 6 miesiecy gdzies za 75 funtow o matko a ja mam zamiar to 190f z health pregnancy grant przeznaczyc wlasnie na ubranka :D Aurelka... kawa mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm tesknie za nia ale nie smakuje mi teraz jakis smak dziwnny ma i nie podchodzi mi to nie pije :P jak sobie dajesz rade w pracy? mialam w weekend troche czasu bo moj M wybral sie na ryby, pogoda beznadziejna wiec siedzialam w domu na necie i poczytalam o miesniach kegla i masazach z olejkami zeby uniknac naciecia. mam zamiar zastosowac, a nuz sie uda :D a wy? milego dnia mamuski 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×