Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Lola844 nie ma sprawy , 10 funtów to nie majątek a nerwy uspokoi na pewno :D i pamiętaj że potrzebujesz też żelu :) na wracam na ebay porozglądać sie w łózeczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem zadowolona bo to usystematyzowalo moja widze-niby jak cos czytalas to wszystko bedzie wiadome,tyle ze zebrane do kupy. ja czytalam pregnancy book, o ktorej wczesniej pisalam-swietna.ponadto polozne mowia informacje praktyczne-ile sie zostaje w szpitalu,co beda robic z dzieckiem jak tylko sie urodzi itp. ja bylam niechetna zeby chodzic ale teraz nie zaluje. no juz blisko jak cholera jasna:O boje sie tez jak cholera:Doby bylo dobrze,bol,cierpienie i inne doleglwiosci schodza na drugi plan. polozna po wizycie ostatniej kazala juz wszystko miec przygotowane. tak czy siak 2 gora 3 tyg i Mala wyskoczy;)jak nie szybciej:D moja mama tez przylatuje zaraz jak urodze,ale do porodu wybralam jak pisalam meza i przyjaciolke. co do zgagi znam ten bol:O kup sobie,lub neich ci wypisza recepte-bedzie za free- Gaviscon. dziala cudownie i mozna go w ciazy:) napisz cos jeszcze o tym o co ewentualnie mozna sie starac po porodzie.niby wiem ale moze cos przeoczylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka podam ci stronke www.emito.net po lewej stronie w tabelce są "zasiłki i zapomogi" , właśnie mi gości przyszli i nie wiele ci pomogę :( jutro ide po ten gaviscon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
emiliabhx a w ktorym tygodniu sie dostaje od poloznej papiery na health pregnancy grant? i czy kazdemu przyznaja czy tylko tym co maja home office?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia ten papierek dostajesz w 25 tygodniu i masz 30 dni na jego wypełnienie i odeslanie, i nie potrzebujesz znaczka :D nie ma tam nic o home office ale podaje się insurance number, ja znikam, kolorowych snów kochane brzuchatki I do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmar32
cześć dziewczyny , ja też mieszkam w anglii,czytam Was tak sobie i czytam ,pisałyście że macie do spraedania duphaston ale czy któraś z Was ma może do sprzedania luteinę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam luteine. taką pod język i taką dopochwową. ta pod język to chyba jednej czy dwóch brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia dzieki za stronke;) znowu dzis mi sie snil porod-to juz norma u mnie:) dzis w wodzie,czyli taki jaki planuje,szkoda tylko,ze w mojej wlasnej wannie sie odbywal:D ponad to co-kolejny dzien.juz mi sie tak nudzi,ze szok. wszyscy w pracy tylko ja siedze.Dobrze,ze Wy jestescie bo tak to w ogole umarl w butach;) Nescafe dawaj jakis przepis na obiad bezmiesny,bo to chyba Ty ostanio sypalas takimi pomyslalam pysznymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka dobrze że nie pod prysznicem kochana:) też bym chciała w wodzie ale to chyba tylko w Anglii? słyszałyście coś o tym? a kiedy trzeba zapisać się na szkołe rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia aaaa grilll pycha :D my siedzielismy caala niedziele nad woda- mamy 10 minut od domu i wlasnie zrobilismy grila ze znajomymi i nas fajnie sloneczko opalilo, na czerwono no ale zawsze :D majowka hmmmm babka ziemniaczana, nalesniki z farszem jakims fajnym, krokiety z kapusta i grzybami albo z pieczarkami i serem zoltym, ooo pieczonego ziemniaka pycha :D ide na lunch ze znajoma dzis i mam zamiar takiego ziemniaka jesc :D posypany zoltym srerm i do tego salatka zielona z pomidorkiem ogorkiem i cebulka plus coleslaw :) ziemniaki z jajkiem plus kalafior np :) a czemu bezmiesne? nie jadasz wogole? u nas mieso jest 5 razy w tygodniu....bo moj M sobie niczm innym nie poje ;) majowka a jak ze spaniem w nocy? spisz dobrze? bo sie slyszy ze wlasnie pod koniec ciezko ze spaniem jest :) aurelka wspolczuje ci ale sie do nich nachodzisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) Dziewczyny mam do Was jeszcze jedno pytanie co do becikowego tutaj. Wiem, ze niegdys bylo tak ze trzeba bylo pobierac jakis benefit zeby to becikowe dostac, czy cos sie zmienilo? Nadal trzeba miec jakis benefit? Ja nie mam zadnego i raczej mi sie zaden nie nalezy....Wiem, ze niektorzy staraja sie specjalnie nawet o kilka funtow Working Tax Credit, zeby pozniej dostac te bicikowe, znacie moze jakies progi zarobkowe na ten rok? Dziekuje za odpowiedz z gory i zycze wszytskim milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna rodzic w Polsce w basenie ale trzeba niestety doplacic za ta przyjemnosc.U mnie w miejscie tak jest bo znajoma na dniach ma rodzic wlasnie.Nie wiem czy to cos pomoze-ja generalnie uwielbiam sie moczyc w wannie relaksuje mnie to wiec jestem dobrej mysli,ze choc ciutke znieczuli;)problem tylko czy akurat bedzie wolna sala,ale tego juz nie przewidze i bedzie jak los bedzie chcial. Nescafe dzieki-wiedzialam,ze na ciebie mozna liczyc:) jem miesko jak najbardziej,ale czasami jak jem kilka dni pod rzad to mam dosyc i potrzebuje przerwy. ze spaniem jest tragedia!zaczyna sie juz od poczatku,ze nie moge znalezc pozycji do zasniecia-pozycja na plecach odpada od razu (choc to moja ulubiona)bo zatyka mnie w momencie,w ogole nie moge nabrac powietrza-to chyba ten slynny uscisk brzucha na glowne zyly i tetnice.wiec zostaja 2 boczki.Problem taki,ze jak uloze sie na lewym a to nie to,przejscia na prawy zajmuje wieki:Dto juz nie takie hop siup jak kiedys.no jak juz zasne to przez momnet jest oki ale niestety co najmniej 2 razy ide siku wiec zabawa zaczyna sie od nowa.Wiecie ja nie pracuje juz od miesiaca wiec spoko bo moge pospac do pozna wiec nie jest zle.Ale zamiast spac ile sie da teraz mi sie nie bardzo wlasnie chce. co do becikowego to ja nie bardzo wiem o co chodzi.wiem tylko ze my z mezem sie nie lapemy ze wzgledu na zarobki-co jest chyba glownym powodem przyznania lub odmowy. Dochod wspolny(w przypadku malzenstw,czy zwiazkow partnerskich)musi nie przekraczac jakies tam kwoty,gdzie nasz przekracza bo przeciez do wszystkich benefitow podaje sie zeznanie podatkowe za poprzedni rok.A ja nie pracuje od miesiaca dopiero.To dziwne tutaj bo przeciez nasza sytuacja teraz sie zmienia,teraz bedzie ciezej(mniej kasy)teraz potrzebujemy jakiegos wsparcia najbradziej a oni obliczaja i przyznaja wszystko na podstawie starego roku.czemu tak jest ktos wie?czy ja zle to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry popołudniem :) widzę że temat pomocy socjalnej wraca ;) becikowe czyli Sure Start Maternity Grant (SSMG), o tą zapomogę można starać się jeśli ty lub partner pobiera : * Zasiłek dla osób o niskich dochodach Income Suport; * Zasiłek dla poszukujących pracy Jobseeker's Allowance; * Employment and Support Allowance (świadczenie, które od 27 października 2008 zastępuje Incapacity Benefit); * Child Tax Credit (w kwocie wyższej niż dodatek rodzinny); * Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych); * rentę lub emeryturę (Pension Credit); SSMG jest wolny od podatku. Twoje oszczędności nie mają żadnego wpływu na wysokość brytyjskiego becikowego, a becikowe nie ma wpływu na inne otrzymywane przez Ciebie zasiłki Aby się ubiegać o SSMG należy wypełnić formularz SF100 (Sure Start) (15 stron PDF, 204 KB, en) (dostępny także w lokalnych placówkach Jobcentre Plus). jak jakieś konkretne pytania to walcie śmiało ;) będziemy szperać w internecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie można rodzić w basenie ale trzeba dopłacić :( dlaczego? płacisz podatki , płacisz zusy i inne pierdoły i co? pytanie czy państwo polskie dba o swoich obywateli w sposób wystarczający obywatelom? majówka10 każdą z nas czekają nieprzespane noce :D ehh Lola844 polecam stronke www.emito.net , po lewej stronie w poradnikach jest opis progów zarobkowych i podatkowych na ten rok rozliczeniowy :) Nescafe87 suuuper masz z tą wodą , szczególnie latem pewnie pięknie sobie posiedzieć :D a co to ta babka ziemniaczana? :D Aurela86 przedwczoraj byłam u położnej na kontroli i dała mi numer do szkoły rodzenia , mówiła żeby zapisać sie już teraz bo często brak miejsc, a ogólnie lekcje zaczynają sie około 30tygodnia , a co dokładnie chcesz wiedzięc na temat rodzenia w wodzie? bo to nie takie proste jak nam sie wydaje niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia tak się zastanawiałam tylko bo jak biorę kąpiel taką ciepłą to od razu lepiej na duszy. Taki fajny relaks dla ciała jak woda dźwiga za nas ten cały ciężar. Pewnie położnej trzeba o tym powiedzieć albo położną o to spytać. Mam wizytę za tydzień i zbieram kolejną litanię dla niej. hehehe Zastanawiam się jeszcze jak załatwić sobie dofinansowanie mieszkaniowe. Chcielibyśmy się przeprowadzić do takiej jakby połówki domku lub do jakiegoś mieszkania ale szczerze mówiąc to nas na to nie stać. 700 - 800 funtów to jednak sporo. W tym domu co obecnie mieszkamy niema warunków na dziecko. Pokój spory ale to nie to. U nas mieszka 9 osób...i w końcu kiedyś komuś zacznie przeszkadzać dziecko. Tak na dobrą sprawę to ja też nie bardzo będąc na ich miejscu chciałabym mieszkać z obcym dzieckiem i znosić jego płacze i żale. A po co mamy się denerwować i kłócić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem:)kurcze co rusz mam problemy z kafeteria-nie moge otowrzyc forum bo sie od razu wszystko zamyka:O komputer bez wirusow,sprawny wiec o co chodzi?moze to wina przegladarki? znajoma na dniach bedzie rodzila(o ile juz nie urodzila)w prywatnej klinice w moim miescie.po wszystkim chce zapytac ile ja ta przyjemnosc kosztowala.Jestem pewna,ze cena mnie powali z nog. ja do szkoly zaczelam chodzic 5 tyg temu,wiec faktycznie po 30 tyg jest oki,alejak ktos chce to moze wczesniej. Np mnie zdziwilo jak na zwiedzaniu porodowki pryszla para gdzie kobieta nie miala nawet zrysu brzuszka-nic,zero,a jednak juz postanowli zwiedzic:) z tym rodzeniem w wodzie wlasnie tak jest,ze rzadko ktora dopuszczaja-bo tak jak podkresalaja ciaza musi byc idealna.Wiec pewnie jak dotrzesz do szpitala jeszcze cie badaja i albo zezwalaja na basen albo nie. kurcze ciekawe jak to bedzie i kiedy przede wszystkim... nie ma juz chwili,zebym o tym nie myslala.Ukladam sobie jakies scenariusze w glowie,co bede sobie powtarzac,co zrobie najpierw itp.Slowem ukladam sobie cos czego i tak pewnie nie zrealizuje:) ktos wie o co dokladnie pytaja jak sie dzwoni do szpitala?wiadomo o czestosc skurczy ale o cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u mnie wszystko w porzadku tak prawie :O zaczelam 20 tc a ja zero ruchow kompletna cisza wiem ze prawdpodobnie lozysko jest winne ale niepokoi mnie to strasznie tym bardziej ze w poprzedniej ciazy odczuwam juz ruchy w 13 tc. ja rowniez zakupilam doopler ale nie za wypozyczenie bo sie nie oplaca wydam ok 50 f lub wiecej i musze oddac a za ta cene mam swoj i moge sprzedac go Pozniej :) juz raz tak zrobilam :) serduszko bije ladnie ale ledwo je slysze :( pewnie lozysko zaslania ehh zwariuje do poniedzialku naprawde chetnie zobaczylabym przepis na babke ziemnaiczana jesli nie jest skomplikowana to zrobilabym taka :) a z czym sie podaje jakies miesko?salatka? majowka ja wstaje co pol godziny lub co godzine do wc dobrze ze mam na pietrze przy sypialni bo w poprzednim domku mialam na dole a sypialnia na gorze tragedia :O w uk wanna do rodzenia to standard,pilki prysznic kadzidelka tv muzyka polozne przemile,ale do rodzenia w wannie trzeba sie rownniez kwalifikowac ja 9 lat temu rodzilam w Polsce w Tychach oplata wtedy 200 zl albo 150 nie pamietam dokladnie,ale mnie nie pozwalano ze wzg na gestoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Aurela ja mowie o klinice w Polsce,znajoma m wlasnie rodzic. Standard tutaj jest super-ja jak weszlam do sai z basenem to normlanie nie wiedzialam gdzie jestem:D czy to szpital czy czyjsc salon na wypasie. tez bym sie pokusila o babke-Nescfe dawaj nam przepis;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowka o czestosc skurczy i jak dlugo juz sa.czy odeszly wody tak przynajmniej jest w uk jesli skurcze sa krotko i nieregularne to prosza cie abys wiela paracetamol kapiel odprezyla sie jesli nie przejda dzwonisz 2 raz i prosza cie bys przyjechala. Mnie sie marzy szybki porod 1 faze i polowke 2 giej fazy chcialabym przejsc w domu a pozniej do szpiatala ale zycie pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka bedzie dobrze,nie denerwuj sie bo tak to Dzidzia si wcle nie ruszy.Ja tez jak sie zdenerwuje czy obejrze lub przeczytam jakies glupoty od razu cisza.A cisza nakreca zle mysli,a zle mysli dziecko i tak sie krag zamyka. bedzie wszystko oki. w poniedzialek masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka maszjuz dziecko?jak bylo z poprzednim porodem?dlugo?krotko?bolalo?:Dpytanie ktorego zakazalam zadawac na porodwce:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wszelkie info!! Bylam dzis u lekarza na kontroli i jutro mam kontrolny scan jednak mi lekarz zabookowal, to bedzie moj 3 scan od poczatku ciazy, czyli 2 nadprogramowy. Dziewczyny trzymajcie kciuki zeby bylo wszytsko dobrze, bo ja jak zwykle mam glupie mysli:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 położna sama mi przypomniała o szkole rodzenia, ale Ty lepiej zapytaj na wszelki wypadek gdyby zapomniała :) możesz postarać sie o Housing Benefit , sprawdz na stronie swojego City Council czy ci przysługuje i stamtąd tez pobierzesz aplikacje , dokumenty potzrebne do aplikacji to : zaświadczenie o dochodach, odcinki wypłat (payslip) , kopia umowy najmu,dowód tożsamości, np. paszport lub prawo jazdy, numer ubezpieczenia społecznego (NIN, National Insurance Number), nie musisz posiadać żadnego benefitu z tego co wiem , w aplikacji wpisz że spodziewasz sie dziecka , http://www.direct.gov.uk/en/Dl1/Directories/Localcouncils/index.htm oczywiście usuń wszystkie spacje bo pewnie sie pojawią i na tej stronie zlokalizujesz oddział City Council twojego miasta :) jak masz pytania wal śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka to moja 7 ciaza .mam 2 corki.Raz rodzilam w PL a 2 razy w uk teraz bede rodzic 3 raz w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka10 odnośnie komputerów i internetu to ja nie pomoge :D i nie mam tez pojecia o co pytaja jak sie dzwoni do szpitala , może patinka bedzie wiedzieć , bo juz chyba to przeszła :) przeciwskazaniami do porodu w wodzie są m.in. ciąża zagrożona, poród przedwczesny, duże dziecko , wady wrodzone u dziecka, choroby matki: układu krążenia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby naczyń, ciężka niedokrwistość, choroby skóry, choroby infekcyjne i nie jestem pewna ale chyba jak wody odejdą to też nie biorą juz do wanny patinka26 nie zamartwiaj sie , bedzie dobrze, nam trudniej znaleźć serduszko dziecka , bo położna zanim je znajdzie naciska brzuch w poszukiwaniu właściwego miejsca , Nescafe no wszystkie czekają na przepis na babke ziemniaczaną ;) Lola844 myśl pozytywnie :) super że masz kolejny scan , będziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka nie bede opowiadala teraz jak juz jestes na koncowce masz sie nastawic ze bedzie pieknie a nie tragicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich matrwiacych sie Mam-bedzie dobrze dziewczyny zobaczycie:)Myslcie pozytywnie i sie nie stresujcie.To i tak nic nie da a tylko Mlauszki beda zdenerowane.Trzymam kciuki za wszystkie 🌼 Wlasnie a skad do cholery oni moga wiedziec czy dziecko jest duze-moze ktoras mi odpowie.Chyba na macanego bo nie wiem w jaki inny sposob:O Ja sie nastawiam na basen ale jak to mowi moja polozna podstawa to "open mind":D czyli jak przyjdzie rodzic na zwyklej sali o widocznie tak mialo byc(a warto zaznaczyc,ze tylko tam jest mozliwe pelne monitorowanie dziecka) wiec...bedzie co ma byc. Ja planuje poczekac z telefonem tak do momnetu az bede miala skurcze co 5 minut,dopiero wtedy zadzownic i wyruszyc do szpitala. No chyba wczesniej bede sie wydzierac ze chce epidural w dawce dla konia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×