Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

witajcie! jestem tutaj nowa ale bardzo mi sie spodobal ten temat, bo sama jestem na etapie przygotowan do slubu wesele mam 9.07 takze jeszcze tylko 2 miesiace wczoraj bylam an przymiarce sukni slubne,pozostaje ja skrocic i juz gotowa, tak wyglada http://www.slubnysalon.com/index.php?option=com_ponygallery&func=watermark&id=154&orig=0&Itemid=35 to zdjecie jest troche kiepskiej jakosci ale narazie nie mam innego. wczoraj ustalilam tem menu bo ja na weselu bede miec kucharza. faktycznie jest tego bardzo duzo,mozna poglubic sie w tych wszystkich zalatwieniach dlatego ja zrobilam lsite co mam zrobie i co musze jeszcze zrobic tak jest o wiele prosciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze tyle razy wyslalam ale szkwankuje mi net i komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy :) sukienka bardzo ładna :) jak dla mnie jest koronka jest git :D cos ostatnio zrobiłam się jej wielką fanką :P a co od tej listy, to chyba sama musze o tym pomyslec, bo już nie wiem co trzeba załatwić, kiedy, gdzie, jak...a tak będe odchaczać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka;)
Siemanko ;) Ja też mam taką listę ;) a przymiarke mam za 2 tygodnie juz nie moge się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na chwile obecna mysle czy moja sukienka sie spodoba,wiem ze to mi sie ma podobac ale chcialabym zeby wszystko bylo ok. mila7 ciesze sie ze Ci sie podoba moja sukienka licze tez na inne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wróciłam od fotografa...musze przekopać jeszcze albumy w poszukiwaniu większej ilości zdjęć...no i będziemy mieli sesje jak remontujemy nasze mieszkanie :D w ogóle jakoś fotograf bardzo się przejął tymi fotoksiążkami i w rzeczywistości będą jeszcze bardziej rozbudowane niż myślałam na początku, bo gościu okazał się kopalnią pomysłów...niby dobrze, ale cena będzie 2 razy wyższa niż myślałam...i szczerze to ona mnie troche przeraziła, no ale jak się chce to trzeba płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ewka23, suknia ma piękna górę, dół tez ok, choć ja jestem fanką rybek. Haniu czekamy na pytania, bardzo mnie ciekawią. Co do listy, to ja mam kalendarz, gdzie mam wszystko zapisane, co załatwiłam , co zostało, do kogo mam zadzonić i kiedy co potwierdzić, niestety moja pamięć już sobie z tym wszystkim nie radzi, musiałam się nim wspomóc;) A my nadal jesteśmy na etapie zapraszania, idzie to bardzo powoooli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka witaj :) Mnie również Twoja sukienka bardzo się podoba, bardzo dobry wybór :) Pamiętaj, że najwazniejsze abyś Ty się dobrze w niej czuła, a co myślą inni to średnio ważne :) Olka ja też mam przymiareczkę za ponad dwa tygodnię, a dokładnie 25 maj :):) mila nic nie jest za darmo :P Chcesz mieć super prezen niestety musisz również super zapłacić ! Ale ja uwarzam, że w taką rzecz opłaca się zainwestować :) a co do koronek to podejrzewam, że zakochałabyś się w moich butach ślubnych, ponieważ są powleczone koronką :)) Renix My też mamy taki kalendarzyk, co i kiedy trzeba załatwić, jakieś nasze terminy itp Dostaliśmy już nie pamietam od jakiej firmy, na targach ślubnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renixxx,mnie rozwiezienie prawie 90 zaproszeń przeraża...w tym w sumie tylko kilka jest do wysłania...a reszte trzeba rozwieść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że bardzo interesują Was pytania z protokułu także proszę: (Pieczęć podłużna parafialna) FORMULARZ NR 1 L.p.prot............................................. L.p.zapowiedzi................................. Ślub zamówiono na........... godz...... PROTOKÓŁ Z ROZMÓW KANONICZNO-DUSZPASTERSKICH Z NARZECZONYMI PRZED ZAWARCIEM MAŁŻEŃSTWA I. Dane personalne [narzeczony / narzeczona] 1. a) Nazwisko (panieńskie i poprzednio używane) b) Imiona c) Imię i zawód ojca d) Imię, nazwisko panieńskie matki e) Dowód osobisty (seria, nr, miejsce i data wydania) 2. a) Data i miejsce urodzenia b) Data i adres parafii chrztu c) Rok i parafia I Komunii św. d) Rok i parafia bierzmowania 3. a) Miejsce i adres stałego zamieszkania b) Miejsce, czasokres i adres tymczasowego zamieszkania c) Miejsce, adres parafii i czasokres poprzedniego zamieszkania d) Miejsce i adres zamieszkania rodziców 4. a) Stan cywilny (wolny, wdowiec, cywilnie związany, rozwiedziony) b) Wykształcenie c) Zawód 5. a) Wyznanie (obrządek) b) Czy uznaje zasady moralności chrześcijańskiej? c) Czy rozumie potrzebę modlitwy, przystępowania do sakramentów św. i uczestniczenia we Mszy św.? d) Czy zamierza przed ślubem w sposób świadomy przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.? e) Czy ukończył katechizację (podstawową, ponadpodstawową, przedmałżeńską)? 6. a) Od jak dawna narzeczeni się znają? b) Czy i od kiedy są zaręczeni? c) Czy rodziny narzeczonych się znają? d) Czy rodzice i opiekunowie wiedzą o zamiarze małżeństwa? e) Czy wyrażają zgodę? Jeżeli nie to dlaczego? II. Przeszkody małżeńskie 7. Przeszkoda niezdolności fizycznej (kan. 1084) a) Czy narzeczony nie ma wątpliwości co do stanu swojego zdrowia? b) Czy uważa, że będzie mógł mieć własne dzieci? c) Czy nie ma wątpliwości co do zdolności do współżycia małżeńskiego? 8. Przeszkoda węzła małżeńskiego (kan. 1085) a) Czy nie zawierał małżeństwa z inną osobą? b) Jeżeli tak, to w jaki sposób małżeństwo to przestało istnieć? c) Czy nie zawierał (-a) związku cywilnego z inną osobą? d) Jeżeli tak, to w jaki sposób związek ten przestał istnieć? e) Kiedy i dlaczego nastąpił rozwód? f) Czy z poprzedniego małżeństwa lub związku cywilnego wynikają zobowiązania względem współmałżonka, dzieci lub innych osób? 9. Przeszkoda występku (kan.1090) a) Czy narzeczeni znali się przed śmiercią współmałżonka? b) Co było powodem śmierci? c) Czy któryś z narzeczonych nie jest współwinnym tej śmierci? 10. Przeszkoda pokrewieństwa (kan. 1091) Czy narzeczeni są spokrewnieni w jakim stopniu? (zob. formularz nr 14) 11. Przeszkoda powinowactwa (kan. 1092) Czy narzeczeni nie są powinowatymi w linii prostej? (por. formularz nr 14A) 12. Przeszkoda przyzwoitości publicznej (kan. 1093) Czy narzeczeni nie pozostawali z krewnymi drugiej strony w związku małżeńskim nieważnym lub w konkubinacie? (zob. formularz nr 13) 13. Przeszkoda pokrewieństwa prawnego (kan. 1094) Czy między narzeczonymi nie zachodzi stosunek rodzicielstwa lub rodzeństwa na skutek adopcji prawnej? (zob. formularz nr 13) 14. Przeszkoda święceń (kan. 1087) Czy narzeczony nie przyjął święceń diakonatu lub kapłaństwa? (zob. formularz nr 13) 15. Przeszkoda wieczystego i publicznego ślubu czystości (kan. 1088) Czy narzeczeni nie składali wieczystego i publicznego ślubu czystości w instytucie zakonnym? Dotyczy tylko katolików obrządku wschodniego 16. Przeszkoda pokrewieństwa duchowego (kan. 811 KKKW) Czy narzeczeni nie pozostają względem siebie w jakiejś relacji w związku z sakramentem chrztu? III. Wady oświadczenia woli zawarcia małżeństwa 17. Jedność (wyłączność), nierozerwalność, sakramentalność małżeństwa, dobro potomstwa (kan. 1055, 1-2; 1056) a) Czy chce zawrzeć małżeństwo zgodnie z nauką Kościoła jako jedno i nierozerwalne do śmierci? b) Czy wewnętrznie zgadza się z nauką Kościoła co do nierozerwalności i wierności? Jeżeli nie, dlaczego? c) Czy dopuszcza rozejście się czy separację w wypadku trudności w małżeństwie? d) Czy chce przyjąć potomstwo w małżeństwie i po katolicku je wychować? e) Czy przyjmuje zasady etyki katolickiej w planowaniu rodziny? 18. Niezdolność do przyjęcia obowiązków małżeńskich (kan. 1095) a) Czy w rodzinie nie było wypadków choroby psychicznej? b) Czy narzeczeni są przekonani o własnym zdrowiu psychicznym? (kan. 1095, n. 1) c) Czy mają zdolność do rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich? (kan. 1095, n. 2) d) Czy nie cierpią na przewlekłe lub dziedziczne choroby, o których wzajemnie nie wiedzą? (kan. 1095, n. 3) e) Czy nie nadużywają alkoholu lub innych środków odurzających? Czy nie są od nich uzależnieni? Czy druga strona o tym wie? 19. Warunek (kan. 1102) a) Czy są stawiane jakieś wymagania, od których uzależnia się zawarcie lub trwanie małżeństwa? b) Czy wymagania te nie mają formy warunku? Czy warunek ten dotyczy przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? c) Jakie jest stanowisko drugiej strony w tej sprawie? 20. Przymus (kan. 1103) a) Czy narzeczeni sami dobrowolnie podjęli decyzję zawarcia małżeństwa? b) Komu zależy na zawarciu tego związku? c) Czy nie ma nacisku ze strony rodziny lub otoczenia, np. względy materialne, społeczne, obawa zniesławienia? d) Czy nie ma innych okoliczności przymusu, np. bojaźń z szacunku dla rodziców? 21. Umyślne wprowadzenie w błąd (kan. 1098) Czy narzeczeni nie tają przed sobą okoliczności mogących zakłócić wspólnotę życia małżeńskiego, np. niepłodności, nałogów, zobowiązań finansowych? IV Małżeństwa mieszane z braćmi odłączonymi, z niechrześcijanami, z niewierzącymi i niepraktykującymi kan. 1086; 1124-1129. 22. Pytania dla strony katolickiej: a) Czy zdaje sobie sprawę, że zgodne pożycie w małżeństwie jest zagrożone z powodu różnic w sprawach najbardziej wewnętrznych, czego z racji zaangażowania uczuciowego się nie dostrzega? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... b) Jak postąpi w wypadkach konfliktowych, gdy żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić, np. w sprawach moralnych i religijnego wychowania dzieci? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... c) Czy zgodzi się na postępowanie wbrew prawu Bożemu, czyli na życie grzeszne dla zachowania wspólnoty w małżeństwie? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... 23. Pytania dla strony niekatolickiej: a) Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji różnicy poglądów, różnej oceny moralnej w wielu sprawach? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... b) Czy zdaje sobie sprawę z naturalnego obowiązku tolerancji względem przekonań i zobowiązań strony katolickiej? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... c) Czy zna obowiązki sumienia współmałżonka? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... d) Czy uznaje jedność i nierozerwalność małżeństwa oraz jego cele: wspólne dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... 24. W przypadku małżeństw mieszanych obrządkowo: - jeśli narzeczony jest obrządku wschodniego: Czy narzeczona chce przejść na obrządek narzeczonego? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... - jeśli narzeczona jest obrządku wschodniego: Czy któraś ze stron chce przejść na obrządek drugiej strony? .................................................................................................................................................................................................................................................................................... Uwaga: a) w przypadku małżeństwa z niekatolikiem lub osobą nieochrzczoną (z wyjątkiem odstępców od Kościoła katolickiego) należy wypełnić formularz nr 4 (w trzech egzemplarzach) oraz nr 12 lub 12A i 27A; b) w przypadku odstępców od Kościoła katolickiego oraz osób niepraktykujących należy wypełnić formularz nr 5 (w trzech egzemplarzach). V. Duszpasterska rozmowa z narzeczonymi 25. a) Rozmowę ustalono na dzień........................................................................................ b) Rozmowę przeprowadził ksiądz (diakon)................................................................... VI. Dokumenty 26. a) Metryka chrztu św. b) Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej c) Prośba o wygłoszenie zapowiedzi d) Odpis aktu małżeństwa z USC. Nr dokumentu e) Zaświadczenie konkordatowe. Nr dokumentu z USC Protokół sporządzono dnia .................................................................................................... ................................................. czytelny podpis narzeczonego ................................................. ................................................. podpis duszpasterza czytelny podpis narzeczonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusiaczek, ale wiesz 500 zł za jedną to wydaje mnie się sporo, chyba że to tylko dla mnie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie powinnaś liczyć się z taką kwotą, może byłaś po prostu nie świadoma w tym temacie. Możnaby nawet powiedzieć, że 500 zł to korzystna cena za dużą foto ksiązki i to z takimi różnymi wstawkami-kombinacjami w stylu podziękowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no liczyłam jednak na mniejszą kwotę, bo za bardzo sugerowałam się cennikiem fotografa co do ksiąg robionych ze zdjęciami ślubnymi...no a tutaj rzeczywiście będzie miał sporo pracy...ale mam nadzieję że będzie warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmn... no nie wiem, bo my za swoją foto ksiązkę Ślubną zapłacimy no prawie 1800 zł, a ty sugerujesz, że wg tamtego cennika cena takiej ksiązki jest niższa niż cena tej foto książki na podziękowanie. Widocznie wasz fotograf ma baaaaaaaaaardzo korzystne ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ile w sumie płacicie za fotografa i za jego usługe skoro fotoksiazka kosztuje 1800 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila a Ja nie wiem ile płace za to a ile za to. Fotograf postawił sprawę jasno 1800 zł to koszt foto książki - a to ile on wezmie za usługę czy foto ksiązkę to mnie juz nie interesuje. U nas nie ma takiego czegoś jak liczenie tego czy tego oddzielnie. Płacisz za album czy książkę i tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzisz u mnie jest podzielone...fotograf bieze za zdjecia, za pakiet, ktory wybralismy cos powyzej 2 tys. a jesli chcemy fotoksiazke to doplacamy, w zalezności od jej wielkości i ilości zdjeć czyli u Ciebie sama fotoksiazka nie kosztuje tyle...tylko przypuszczam ze kolo 300 zł...skoro do pomniejszonych wersji dopłacacie 200 zł...bo wiem że dużych różnic cenowych w formatach nie ma , a cała reszta z tych 1800 zł to sama usługa fotografa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila ale ja tego nie mogę rozgraniczyc, że tyle zapłace za usługę a tyle za fotoksiążkę bo nawet on tego nie rozgranicza skoro ma taki pakiet. On robi zdjęcia i on robi foto książkę pakiet kosztuje 1800 zł. A w innych zaznajomionych studiach koszty takiej książki co zdązyłam zauważyc wynoszą powyżej 800 zł. Więc na prawdę to nie jest takie tanie jak myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tego dopłacania to cena jest atrakcyjna tylko i wyłącznie dlatego aby każdy się na to skusił, jeśli nie wezmiesz tego pakietu to nie ma możliwości dostac takich dwóch fotoksiązek A5 w takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, nikusiaczek już mnie wyręczyła:), powiem tak ustalcie tylko wcześniej czy mieszkacie razem, okazało sie ze jak ksiadz sie o tym dowiedzial i sprawdzil nasz adres zamieszkania okazało sie za należymy DO INNEJ PARAFII i musimy zalatwiac zgdode tamtego proboszcza ale nagielismy troche prawde naciagneliśmy troche rawde ( do trzech miesiecy można) i uznał ze moze zostac tak jak jest. AAA no i na pytania odpowiadaliśmy każde z osobna. Ale mamy załatwione i nie moge sie doczekac dzisiejszego popołudnia bo dziś mam przymiarkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!ja miałam wczoraj przymiakę...i okazało się że uszyli suknię za małą...nie można jej dopiąć na dole....moja waga sie nie zmieniła poprostu ktoś się walnął...suknia jest do poprawki, trzeba ją jeszcze skrócić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusiaczek chodziło mi o to że te 1800 zł to nie jest sama wartosc fotoksiazki, bo oprocz tego wchodzi caly dzien i pol nocy pracy fotografa, zdjecia ktore bedzie robil, to co wam da na plycie itd. hanka pozazdroscic, sama chciałabym mieć już za sobą spisanie protokołu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! a ja ejstem na etapie szukania piosenki na pierwszy taniec.Chodze z narzeczonym na kurs tanca i chce cos znalezc zeby pomogli nam dobrac taniec do tego Jest duzo fajnych piosenek ale problem jest jak do nich zatanczyc i sama juz nie wiem dla rodzicow tez nie wiem co kupic.a na dodatek moi rodzice w dzien mojego slubu maja28 rocznice slubu (mamy w ten sam dzien slub co moi rodzice):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka, to fanatastyczna data :) możesz oprócz jakiegos tam prezentu, zadedykować rodzicom piosenke w trakcie wesela :) ja myślałam żeby tak zrobić w czasie wesela dla brata bo bedzie mial akurat urodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka to chcecie jakiś wystrzałowy taniec czy coś w stylu walca ? Też uważam, że można by zadedykowac utwór dla rodziców i złożyc im jakieś życzonka przez mikrofon ;D W końcu twoi rodzice mają czym się pochwalic 28 lat razem ;D hanka więc pytania nie odbiegały od protokołu który wgrałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do protokołu to pytań było mniej, ale napewno sie pojawiło o wykształcenie i zawód rodziców, o adres zamieszkania rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka23x data jak marzenie, super. Oh Haniu zazdroszcze Ci, że masz to za sobą, ja za 3 tyg jak pojadę na komunię to dopiero będe się umawiać na termin spisania protokółu. Co do fotografa, to u mnie 2 tys( w tym pakiet wszystkich zdjęć, 200 obrobionych, 80 w albumie, do 1 na weselu plus plener około 4 godzin) Zamiana albumu na fotoksiążkę z 26stronami to koszt plus 360zł, dla mnie to za dużo, gdyż taka fotoksiażka na photoboxie to koszt 160zł, a znam się na tym programie, wiec sama sobie to zrobię z podpisami , wstawkami itd. Dlatgo nikusiaczek cenę masz super za daną usługę, u mnie już z tym gorzej. mapa1989 nie przejmuj się, ważne, po poprawkach na pewno będzie super;) mila 7 my rozwozimy około 50 zaprszeń, kolejne 60 wysyłamy, bo znajomi rozsiani po całej Polsce, a nawet świecie, nie mam możliwości do nich dojazdu. Staram się choćby do rodzinki zajechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renixx też myślę, że cena jest bardzo korzystna :) i oczywiście plener też będzie :) Tylko nie podpisywaliśmy jeszcze żadnej umowy, bo to miesiąc przed ślubem i boję się aby cena nie poszła w górę. My na szczęscie mamy tylko 35 Zaproszeń do rozwiezienia, a i tak mnie to przeraża, jakiś plus z tego wesela na 70 osób ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z moich anrzeczonym tez nie spisywalismy umowy z kamerzysta i fotografem nie dawalismy zaliczki ale jak dzwonilam zeby sie z nim umowic i zapytalam czy cena jest bez zmian to powiedzial ze cena sie nie zmienia bo zamowienie bylo robione rok temu ja ma dzis kurs tanca konczymy z moim narzeczonym 1 stopien i za tydzien zaczynamy drugi w koncu trzeba sie jakos ruszac na tym weselu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×