Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna porzeczka*

Dlaczego wybraliście takie nicki?

Polecane posty

Klitajmestra (Klitemnestra, gr. Κλυταιμ(ν)ήστρα Klytaim(n)estra) w mitologii greckiej córka króla spartańskiego Tyndareosa i Ledy, siostra Polluksa i Kastora (Dioskurów) oraz Heleny. Była żoną Tantalosa i miała z nim syna Agatosa. Agamemnon zabił jej męża i ożenił się z nią. Z drugim mężem Klitajmenstra miała czworo dzieci, Elektrę, Ifigenię, Chrysotemis oraz Orestesa. Zamordowała (lub była tylko w zmowie - Homer oraz tragicy greccy podają różne wersje zdarzeń) wraz ze swoim kochankiem Aigistosem wracającego z wojny trojańskiej męża. Z Aigistosem miała dwoje dzieci, Erigone i Aletesa. Po ośmiu latach Orestes pomścił ojca mordując (w porozumieniu z Elektrą) Aigistosa i najprawdopodobniej również matkę. Ten mit jest częstym tematem sztuki antycznej (Oresteja Ajschylosa, Elektra Sofoklesa oraz Eurypidesa) i współczesnej. Poza tym, już dawno, to imię urzekło mnie pięknem swego brzmienia. Zwyczajnie, ładnie brzmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nick ewoluował gdyż ... 1. poprzedni mi się znudził ... co jest u mnie normą ... 2. LUBIĘ WAS DRAŻNIĆ :P a teraz idę spać ... z bogiem !!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od głównej bohaterki mojej ulubionej gry komputerowej, troszeczkę tę imię przerobiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo lubię Ladaco a on tępi szmondaków, jestem też fanką bajo szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×