Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość euforia84

Tym razem się uda - Starania 2010

Polecane posty

Witajcie:) Ja dopiero teraz mam czas żeby do Was moje drogie napisać wcześniej nie dośc że tysiące spraw na głowie to jeszcze szwankujacy internet. Może najpierw napiszę co u mnie. Otóż z M się juz poukładało ale jakoś jest tak inaczej wiem przynajmniej że nie należy tłumić w sobie złości ani innych negatywnych emocji bo to wszystko prowadzi do katastrofy... Wczoraj byłam u lekarza miałam robione USG miało ono być połówkowe ale niestety mój synek zadecydował inaczej. Skulił się w klębek i nawet nie drgnął dlatego za 3 tyg lekarz mówił że przeprowadzi wszystko dokładnie.... Mały jest zdrowy i duzy i prawidłowo się rozwija i to dla mnie jest najważniejsze:) A i jeszcze jedno mam tak świetne wyniki że juz tylko witaminki będę brać... Tyle u mnie... Maziaa co tam u Ciebie i Twojej kruszynki? Heyo witaj z powrotem w naszym gronie staraczek:) Fajnie że już możesz się na nowo starać oby jak najszybciej były te starania owocne:) Czarna 10 kg jestem w szoku nigdy tyle nie dałam rady być na diecie żeby bł taki efekt jak u Ciebie.... I jak tam wizyta u lekarza? Słonko głowa do góry @ wredną się nie przejmuj tylko idx dalej za ciosem... zobaczysz uda ci się wtedy kedy nie będziesz się tego spodziewać:) A co u reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Kochane :) wlasnie czekam na @ brzuch boli, ale małpy jeszcze nie ma :( i jak tylko się skończy to się bierzemy do roboty :D :D :D czarna - super!!! gratulacje zrzutki :) godne podziwu :) eldcia - jak się czujesz? widzę, że z Maluszkiem wszystko ok. a to najważniejsze :) ściskam wszystkie bez wyjątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej:) Byłam dzisiaj w dolinie strązyskiej-taka piękna pogoda że aż żal bylo nie wykorzystać a że z M prowadzimy swój maly biznesik także możemy sobie pozwolic na takie spontaniczne wypady:):) Super bylo,tylko jednak zastana i zależana bylam he he i teraz leże z brzuchem do góry heh Jutro do mojej ginki idę,mój też by chcial wkoncu dzidzie zobaczyc, mam nadzieje że go z gabinetu nie wyrzuci:( Eldcia super że u synka wszystko ok,no i że wyniki masz super:) Jeszcze tylko 20tyg i Bartus bedzie z Wami:) ale ten czas szybko leci... heyo oby ten cykl był owocny dla was:) jak tylko @ sie skonczy wskakuj na męża hi hi A co u reszty? Meldować sie kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No dziewczyny swietnie ze wasze malenstwa rosna zdrowo, oby tak dalej :) eldcia - zawsze warto mowic co lezy na watrobie, bo jak sie przelezy to nas gniecie, a jak jakas sprzeczka sie pojawi to wtedy sie brudy wyciaga sprzed niewiadomo kiedy i awantura na calego. Lepiej czesciej sie popsztykac na 5 minut niz raz na cale zycie :) Wczoraj tez sie dowiedzialam, ze znajomy ktory mial raka jadra jakis czas temu oddal nasienie do banku s. w razie gdyby chieli miec dziecko i udalo sie cudem naturalnie. A teraz mimo antykoncepcji i jego dawnej choroby i posiadania tylko 1 jadra, jego zona zaszla w ciaze! :D To sie nazywa sila rpzebicia :D Nam wszystkim zycze takiego malego cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtam i ja :) Eldcia super że synuś prawidłowo się rozwija i że u ciebie wszystko ok :) u mnie nic ciekawego czekam na @ która powinna się dzisiaj pojawić :( najgorsze jest to czekanie szału można dostać bo wiem że napewno przyjdzie spodziewałam sie ze jak wstane rano to już bedzie a tu nic dalej czekam ...czy wy też tak macie z tym czekaniem bo mi czasami wydaje sie ze świruję hi hi :) pozdrawiam i buziaczki zostawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej melduje sie na rozkaz. u mnie 20 dc jeszcze 8 i @ albo jej brak, jesli jej brak to super a jak przyjdzie to juz mam skierowanie na badania, wiec co by sie nie stalo bedzie ok/. No wiec czekam :) ale nie fisiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cichutko??? nic się nie dzieje od kilku dni a mi się @ spóźnia tydzień... i nie wiem co mam o tym myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia :) jak do jutra nie przyjdzie to będę testować ale byłabym strasznie zaskoczona! uważaliśmy przecież... raz nas tylko troszkę poniosło :D ale to dni niepłodne były... nic nie rozumiem... objawy jak na @, ale go nie ma i temp. 37....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyo oj coś mi sie wydaje że sie udalo:) rób teściora i oby dwie grubachne kreski byly:) 3mamy kciuki!!! i daj znać a u mnie nudy:( mąż wyjechal na kilka dni... W piątek u lekarza bylam ale moja ginka niezbyt wylewna byla:( tylko tyle że jest ok no i laskawie zdjęcie maluszka mi dala... tyle fajnie:) niecale 5 min wizyta trwala także niepocieszona wyszlam z gabinetu:( Ale trzymam sie tego że powiedziala że jest ok he he dziewczynki co u Was? Wszystkie chyba weekendują bo cisza... Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! ja przyznam sie szczerze że nie mam wogóle czasu na siedzenie przed internetem tyle mam roboty w domu że chcę te ostatnie miesiące kiedy jeszcze mogę pomóc porobić cos w domku. Prace nad kominkiem trwaja więc sprzątania masa a jeszcze jak nie obszywam firanek to sprzątam itd. Mały coraz bardziej jest wyczuwalny dla mojego M ale tak potrafi kopać że nawet nie chcę myśleć co będzie w 8 czy 9 miesiącu... Narazie jestem w 23 tyg i 4 dniu ciązy czas tak szybko mi leci a tutaj jeszcze tyle przygotowań na przyjście małego no i oczywiście sama muszę się przygotować na tę rewolucję:) Z M się juz wszystko na szczęście poukładało i nawet atmosfera jest zupełnie inna taka oczyszczona:) Maziaa troszką szkoda że Twoja lekarka nie poświęca Ci czasu tyle ile byś chciała ja to mogę z mężem siedzieć i siedzieć w gabinecie najwczesniej wyszłam po 20 minutach a ostatnią razą lekarz powedział żeby na badanie połówkowe u mnie będzie po połówkowe bo nie udało się zrobić wcześniej bo był zwinięty kazał się przygotować na conajmniej godzinną wizytę. więc ja jestem bardzo zadowolona z lekarza prowadzącego:) Ale jeśli czujesz i masz zaufanie do tej kobiety w końcu wie co robi to musisz uwierzyć że jeśli mówi że z dzidziusiem wszystko dobrze to tak właśnie jest:) już niedługo będziesz tulic maleństwo:) a wiesz już czy to dziewczynka czy chłopiec? Heyo może los sprawi Ci taką niespodziankę jaką ja miałam i zobaczysz piękne wyczekiwane dwie kreski życzę Ci własnie tego i już przesyłam ciążowe fliudy:) jak będziesz cos wiedzieć to melduj koniecznie:) Czarna no z tym twoim znajomym to naprawdę ciekawa chistoria najwidoczniej lekarze swoje a natura swoje:) A co tam wogóle u Ciebie słychać? Anitia i jak @ się pojawiła czy nie mów koniecznie i nie trzymaj nas w niepewności tyle:) Chuda a co u Ciebie jak sytuacja z @. Mam nadzieje że sie nie pojawiła:) Pyskapyska jak się czujesz Ty i maleństwo? Ava, AgaTon, Słoneczko co u Was odezwijcie się dziewczynki:) Ja zajrzę później tutaj bo ciekawa jestem nowych wieści:D A teraz idę zjeść śniadanie bo mały się dopomina o swoje:D Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim szscesliwym i starajacym sie :) ;D Co tam u was slychac ? Mozna sie dolaczyc?:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zrobiłam testu :( jakoś w głowie mam myśl, że zaraz @ przyjdzie... brzuch boli i przestaje i tak na zmianę... jak przed @ dziś 39 albo 40 dzień cyklu i temp. rano 37,2 męczy mnie zgaga :( ale czekam na ten okres... i tak mam w głowie zakodowane, że to przecież nie możliwe :( ciągle latam do WC sprawdzić czy już @ jest... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyo wiesz co to moze jednak nie rob tego test a ja juz ci skladam gratulacje, bo jestem pewna ze jestes w ciazy. Wiec nie masz sie czym martwic, ale wiesz z drugiej strony to ja ci sie dziwie jak ty dziewczyno wytrzymalas nie robic testu tak dlugo. U mnie 25 dc i byle do piatku co ma byc to bedzie. Palutka witaj, pewnie ze mozesz dolaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. dawno nic nie pisałam ale za to śledziłam Was co jakiś czas. a nie pisałam bo jakoś nie było o czym. za parę dni termin @ a psm dopadło mnie już tydzień temu, brzuch pobolewa a piersi dotknąć nie mogę, czyli normalka jak co miesiąc :( starania zeszły trochę na dalszy plan, bo ileż można się nastawiać, że tym razem się udało. uda się to wspaniale, jak nie to załamki też nie będzie. już płakać nawet mi się nie chce. jak Wam już wcześniej wspominałam mam problemy z ósemkami, strasznie mi dokuczają więc postanowiłam się wreszcie z nimi ,,rozprawić". miałam nadzieję, że zajmę się tym jak urodzę ale minęło tyle miesięcy a ja nawet w ciaży nie jestem więc w środę ruszam do dentysty.do tego spuchły mi dziąsła i mi co jakiś czas krwawią więc nie ma na co czekać. Eldcia, mazia to super że z Waszymi maluszkami wszystko w porządku :) Oby tak dalej:) heyo, a może ci się owulka przesunęła i to wcale nie były niepłodne dni,kiedy działaliście :p w każdym razie trzymam kciuki chuda, a co tam u Ciebie? @ przylazła czy może wreszcie sobie darowała na parę miesięcy? patulek, pewnie że możesz się przyłączyć. witamy:) Miśka, ava, dajcie znać co u Was :) Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patulek witaj w naszym gronie:) wskakuj do tabelki heyo ja tez myślalam że to dni nieplodne a tu taka niespodzianka:) W dniu w ktorym na wczasy lecialam dopiero mi sie okres skonczyl wiec nawet przez myśl by mi nie przeszlo że do tyg po okresie mogliśmy sie wstrzelic! a jednak:) i ta temp wysoka u ciebie,wiem że nie chcesz sie nakręcać ale może warto zrobic test i niech sie dzieje wola nieba... aguś witaj kochana:) no wiem coś o ósemkach sama mialam niezle przeboje,bo uparlam sie żeby je leczyć zamiast wyrwac i nie dość że na leczenie poszlo kupe kasy to jednak ząb dalej strasznie bolal i wkońcu za namowa dentystki usunęlam... Balam sie strasznie bo u mnie korzenie duże i z rwaniem 6tki bylo ciężko,ale ósemka ma male korzenie sjak sie okazalo i gladziuko poszlo takze juz mam spokoj:):) uff eldcia zazdroszczę podejścia twojego lekarza:) ja mogę tylko pomarzyć.. To mala mieścina i ona ponoć jest najlepsza... Jest jeden cudowny lekarz-z powolania:) na początku ciąży bylam u niego to gonil kolo mnie,troszczyl sie zdjęcia fasolki robil ale on L4 nie wypisuje a boję sie troche że jak bede potrzebować to lipa.. Dwa msc przed porodem myślalam iść na L4. Ty pracujesz? super że maluszek kopie ja na razie nic nie czuję:( może jeszcze za wcześnie to 15-16tydz... anitko oby wredziucha @ sie nie pojawila! dolna tabelka musi sie wkoncu zapelniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyo trzymam kciukasy:) maziaa ja nie pracuję miałam zakładać własny biznes ale zrezygnowałam więc problem z głowy. Ale mój lekarz od razu się pytał czy wypisać L4 u niego jest to bez problemu:) przynajmniej dobrze wiedziec na przyszłość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczynki, dzieki za mile slowa, ale niestety brzuch mnie jjuz naprawde mocno boli i jutro@ musi juz przyjsc :( gdzies cichutko mialam nadzieje, ze moze jednak... ale przez ten bol brzucha juz w to niestety nie wierze :( i boli mnie tez w dole brzucha - tak jakby jajniki - na tym poziomie, ale caly brzuch i piersi mnie nie bola :( wiec juz sie nie nakrecam dzis :( sciskam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) Witam nowe staraczki!!! I ściskam mooocno te weteranki, które wspierają mnie od początku:) Dziękuję Wam dziewczynki, że o mnie nie zapomniałyście mimo, że odzywam się tak rzadko... Tyle napisałyście od mojej obecności na topiku, że nie sposób wszystkim odpisać. W każdym razie ja czytam Was cały czas i wiem na bierząco, co u Was. A co u mnie... W sumie sytuacja podobnie jak wcześniej. Raz lepiej, raz gorzej. Zapisałam się na studia i zaczynam od października. Mimo, że z M jeszcze nie do końca się poukładało... to zaczęliśmy starania. Nie wiem czy to jest dobra decyzja, zwłaszcza, że w ostatnim czasie kilka razy pakował się i wyprowadzał ( co prawda zawsze po 2 godz. wraca ale...). A wszystko przez zazdrość. Cały czas próbuje mnie kontrolować. Ma pretensje o moich kolegów z pracy, a nawet o samą pracę ( uważa, że nigdy nie ma mnie w domu). Faktycznie nie miałam dla niego ostatnio zbyt wiele czasu. Cały czas mam świadomość, że wszystko dzieje się w mojej głowie i wystarczy się pozytywnie nastawić, żeby wszystko się poukładało. Z drugiej strony pamiętam jak było cudownie kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. No i po poronieniu też cały czas był przy mnie i był wtedy dla mnie prawdziwym oparciem. Dlatego chyba będzie co ma być... może pojawi się dziecko i wszystko wróci do normy... a może po prostu to nie jest nam pisane. Co ma być to będzie... Dosyć o sobie! Eldcia i mazia tak mi się miło czyta o Waszych brzuszkach... Wszystkiego dobrego Wam życzę. Dbajcie o siebie i swoje maleństwa:) Heyo może to jednak nie @... Jeszcze trzymam kciuki! Aga życzę szybkiego załatwienia sprawy z ósemkami:) Ja też powinnam się wziąć za swoje ząbki... Anitia trzymam kciuki również za Ciebie:) chuda co u Ciebie? mam nadzieję, że @ się nie pojawiła! Czarna co z Twoimi starankami? Pewnie po tym zrzuceniu ciałka w sypialni atmosfera się podgrzała;) Buziaki dla Wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny wpadłam z rana się przywitać. ostatnio mam sporo zaległości w pisaniu ale w najbliższym czasie postaram się to nadrobić. heyo, a może warto wykonać test? wiedziałabyś na czym stoisz i przy okazji zaspokoisz naszą ciekawość :) gwarantuje Ci, że my tu wszystkie czekamy na wieści od Ciebie :p ava, fajnie, że się odezwałaś. pewnie, że o Tobie pamiętamy :) mam nadzieję, że wszystko się ułoży. ja podobny kryzys miałam parę miesięcy temu, kiedy płaczem reagowałam na każde pojawienie się okresu. od kiedy przestałam histeryzować jest między nami o wiele lepiej :) mazia, ja podobnie jak Ty zawzięłam się z tymi ósemkami. chciałam je za wszelką cenę ratować, bo tak się boję wyrywania. ale niestety z nimi tak się nie da, zwłaszcza jak tylko połowa wyszła. nie warto takich leczyć, przynajmniej tak mówi moja dentystka. ostatnio zdecydowałam się jedną wyrwać (niestety zostało jeszcze 3) i to była najlepsza decyzja. wyrywanie trwało może pół minuty. byłam w takim szoku, że aż okna pootwierali, żebym im tam nie zemdlała... a ja po prostu nie mogłam uwierzyć, że już po wszystkim :p narazie dziewczyny. zajrzę do Was póżniej. mam nadzieję, że trochę naskrobiecie, żebym miała co czytać. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :( nie stety @ sie pojawiła z nie wielkim opóźnieniem i jakoś tak źle to zniosłam dla tego się nie odzywałam .nie wiem ale zaczynam chyba popadać w jakąś depresję przez to wszystko:( nic mi się nie chce i w ogóle jestem strasznie rozdrażniona do tego dopadło mnie przeziębienie i ta wstretna pogoda masakra jakaś . na dodatek miałam zamiar jechać w tym cyklu do kliniki bo w zeszłym nie mogłam i gdy już sobie ten cykl zarezerwowałam okazało się że koleżanka z pracy w ten dzień kiedy miałam jechać będzie miała robione ważne badanie ginekologiczne i nie wiem co robić bo jak ostatnio byłam to lekarz kazał przyjechać w 12 dc bo chce mi zrobić ocene owulacji tylko jak on sobie to wyobraża ? przecież nie bede tam co drugi dzień jeździć troche daleko i w pracy moze byc problem .może któraś z was sie orientuje bo ja zapomniałam zapytać lekarza czy nie wystarczy ocena owulacji którą robił mi mój lekarz gin bo jak chodziłam u mnie w miescie to miałam robioną ? ale się rozpisałam mam nadzieję że się nie gniewacie :) teraz zmykam zrobic obiad doi końca bo niedługo mąż wraca z pracy buziaczki dla was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeszcze tabelka NICK..............WIEK........ILOSC CYKLI.......................TEST groszek27........27..........PRZERWA..................... ............. Iwetta21.........21.......... PRZERWA (3)................................ ava85.............24,5.........PRZERWA (4)............. .................. heyo.............25............PRZERWA................... .. ............. kachna79.........31................6.................... ...........???????? magusia9........30.................PRZERWA(9)....... ................... czekająca ......21 ...............11(2 z luteiną)=12.......ok.04.07.10 anitia............28..................8.................. .........03.09.2010 czarna_06.......27.............26... oby nie, ale jak juz to 06.10.2010 chuda845.......26.............długo................... .....ok.20.10.2010 Słonko_ona7....32.................6..................... .. ....30.08.2010 Miśkaaaa........32...............27(7).................. . .ok.20.-22.09.2010 aga_ton.........26................17.................... . ....02.10.2010 2 KRESECZKI NA TEŚCIE NICK..........WIEK.........CYKL STARAN..... DATA OSTATNIEJ @ CIĘŻARNE NICK............WIEK..........CYKL STARAŃ...........TERMIN PORODU Eldcia......... 24............... 5 (2 z luteiną)= 7..........31.01.2011 pyskapyska....25.........16(2 iui)...................... 08.03.2011 maziaa..........32..........4lata........................ ..17.03.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Kochane za wsparcie... dziś 41 dzień cyklu... @ dalej nie ma :( nie wiem co mam myśleć... to nie jest możliwe.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Kochana, u mnie atmosfera w sypialni zawsze jest podgrzana bo ja nie mam kompleksow przy mezu i on tez nigdy nie dal mi odczuc, ze jest cos nie tak i ze mu sie nie podobam :) A waga leci bo sama chce ladnie wygladac :) Aczkolwiek nie mamy czasu sie starac, bo maz ciagle w robocie, do tego chory byl i w ogole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczynki - zrobiłam test - jedna kreseczka :( dziś 42 dzień cyklu, @ brak... temp. 37 :( nie wiem już co się dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Czarna mam nadzieję, że nie uraziłam Cię tym co poprzednio napisałam... nie miałam na myśli tego, że nie byłaś atrakcyjna. Chodziło mi raczej o to, że u mnie zawsze tak jest, że jak czuję się choć odrobinę szczuplejsza... to tak jakoś mam większą ochotę na przytulanko i takie tam;p W każdym razie przepraszam jeśli to źle zabrzmiało! :) Heyo nie chcę Cie niepotrzebnie nakręcać, ale może jeszcze nie wszystko stracone... Nadal trzymam kciuki:)!!! chuda przykro mi:( Trzymaj się dzielnie i wracaj do zdrówka!!! A co do badań, to myślę, że twój lekarz chciałby sam ocenić sytuacje a nie opierać się na badaniach innego lekarza. Sama wiesz, że oni nie zawsze mają to samo zdanie... W każdym razie powodzenia:) Aga to gratuluję odwagi! Ja mam jeszcze wszystkie ósemki i szczerze mówiąc jedyny kłopot jaki z nimi mam to taki, że przez nie trochę krzywią mi się inne ząbki. A to chyba także kwalifikuje je do wyrwania:/ Pyskapyska a co u Ciebie??? Pozdrawiam serdecznie całą resztę staraczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tabelka:) NICK..............WIEK........ILOSC CYKLI.......................TEST groszek27........27..........PRZERWA..................... ............. Iwetta21.........21.......... PRZERWA (3)................................ heyo.............25............PRZERWA................... .. ............. kachna79.........31................6.................... ...........???????? magusia9........30.................PRZERWA(9)....... ................... czekająca ......21 ...............11(2 z luteiną)=12.......ok.04.07.10 Słonko_ona7....32.................6..................... .. ....30.08.2010 anitia............28..................8.................. .........03.09.2010 Miśkaaaa........32...............27(7).................. . .ok.20.-22.09.2010 czarna_06.......27.............26... oby nie, ale jak juz to 06.10.2010 aga_ton.........26................17.................... . ....02.10.2010 ava85............25............1 po przerwie ...............ok 18.10.2010 chuda845.......26.............długo................... .....ok.20.10.2010 2 KRESECZKI NA TEŚCIE NICK..........WIEK.........CYKL STARAN..... DATA OSTATNIEJ @ CIĘŻARNE NICK............WIEK..........CYKL STARAŃ...........TERMIN PORODU Eldcia......... 24............... 5 (2 z luteiną)= 7..........31.01.2011 pyskapyska....25.........16(2 iui)...................... 08.03.2011 maziaa..........32..........4lata........................ ..17.03.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyo pamietaj, dopoki nie ma okresu jest nadzieja. A moze masz szanse zrobic bete? To bys miala wiarygodne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszłam na betę, ale już wiem, że to 44 zł wyrzucone w błoto :(((( @ dalej nie ma :( pozdrawiam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×