Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

dziewczyny, ogólnie jest tak, że robi się tylko 3 razy usg w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia podbno tak. Tzn moj lekarz uważa że minimum potrzebnych, cyzli w 11-14 z przeziernością karkową, w 20-22 to połówkowe i jakoś później jeszcze jedno. Oczywiście tylko 3-4 jezeli ciąża przebiega prawidłowo. Bo nadmierne usg to nie jest za zdrowe podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Powiedzcie mi jakie są szanse że zobacze swoją kruszynkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewcyzny długo nie pisałam ale od soboty jestem mężatką i chwilowo miałam inne zajęcia :) Dziś robiłam usg genetyczne oba dzieciaczki ok. "lewe" czyli z lewej strony brzucha ma przezierność 1.3 i mierzy 68 mm natomiast "prawe" przezierność 1.5 i 61 mm. Lewe bardziej grzeczne natomiast prawe brykające, ssało kciuk i trzymało nogę na nogę w powietrzu. Serduszka biją jak szalone każde ma 2 raczki, 2 nóżki u jednego widziałam paluszki :) Ogólnie jestem zachwycona i pełna optymizmu a jutro zaczynamy 13 tydzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25 ja do tej pory miałam 5 razy usg, ale było to też związane z krwawieniem jakie miałam. wydaje mi się, że trochę dużo, ale chyba gin wie co robi. widać lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić czy wszystko ok. lenna1982 gratulacje! byliśmy u rodzinki na wsi no i oczywiście M popiwkował. nie złoszczę się na niego, bo jak przesadzi to kara sama go dopadnie :). za to powiedział, że sam będzie usypiał juniora. na pytanie co jak będzie juniorka stanowczo odp, że junior i koniec. no to się okaże co przyjdzie mu usypiać bo znajomym z juniora wyszła juniorka :) macie dziewczyny jakieś przeczucia co do płci? ja sobie myślę, że pewnie chłopak będzie, ale chciałoby się zakładac sukienki, spineczki itd. pierwsze to bez różnicy, byle zdrowe. siostry mówiły, że ponoć jak przybywa wszędzie to na dziewczynkę, a jak tylko brzusio rośnie to na chłopca. zmykam, bo m właśnie z zakupów wrócił i lody czekoladowe się topią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer: Ja przeczucia nie mam zadnego co do plci. Chcialabieym chlopca. Mama mowi ze na 100% bedzie chlopak. Dzis bylam u lekarza i wszystko jest ok. Nie wiem tylko ile dzidzia ma cm, bo cos sie zepsulo, ale za 2 tyg mam termin to sie dowiem. Po 20 t.c bede mogla wziac nagranie z usg, a po 23 t.c bedzie juz usg 3D. Z dzis mam zdjecie bardzo podobne do tego sprzed 4 tyg. Werci sie i macha raczkami :) Szkoda, ze chlopak zobaczy dopiero za 2 miesiace jak do mnie dojedzie. Znow przesunal mi sie termn na 2.11, wiec sama juz nie wiem, ktory bardziej prawidlowy. Co do ilosci usg to ja do tej pory mialam robione 3 razy i za 2 tyg na pewno znow bede miala, bo tak jak mowilam dzis cos padlo i zdarzyl zmierzyc tlko glowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie miałam jedno USG w 7 tc żeby potwierdzić ciążę i nie wiem kiedy będzie kolejne USG, ale z tego co się dopytywałam położnej w gabinecie to 3. Wzięłam sobie jutro wolne żeby przez 3 dni wypocząć i wyleczyć przeziębienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Dziękuje ... Pozostaje mi czekać na cud :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shorty a nie bylo ostatnio na USG pecherzyka? Beta wzrasta, wiec jest tez dobry znak. Milego dnia wszystkim zycze. U nas zimno i deszczowo.Musialam odkrecic kaloryfer. Brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że sami chłopcy się szykują hehe, ja też chciałabym chłopca i mój m też.... ja już powoli czuję, że mi wszystko rośnie, chociaż jeszcze nie widać, ale czuję się jakoś grubiej i ciaśniej mi w ubraniach, ale sie nie warzyłam, bo zostawiłam wagę u rodziców ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja byłam dzisiaj na USG - mamy 12tc+5 dni, zgadza się idealnie z OM. Mały/a ma 61mm od główki do pupy, kręciło się jak szalone i fikołki fikało:) Rozwija się podobno wzorowo, co nas bardzo cieszy, lekarz obejrzał kończyny, w tym paluszki, brzuszek, narządy wewnętrzne, serduszko, głowę (w tym mózg! bo tak się na chwilę ustawiło, że się dało), nosek, oczka no i oczywiście przezierność - wynik 2.1 dla zainteresowanych. Lekarz mówi, że wszystko bardzo dobrze i tego się trzymam. Kolejne obowiązkowe USG mam około 20tc, ale mój gin ma aparat w gabinecie i powiedział, że jak będziemy chcieli zobaczyć co nowego u naszego człowieka, to zawsze nam pokaże - widocznie uznaje, że spokój psychiczny matki jest dla dziecka lepszy niż ew szkody z USG. Ja się cieszę, zawsze to fajnie zobaczyć, że małe jest, rośnie zdrowo, rusza się itd. Swoją drogą ono się tak wierci, że naprawdę jestem w szoku, że tego jeszcze nie czuć. Ciekawostka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam od lekarza jestem w 13tc i 2 dni, maluszka sobie nie obejrzałam podobno nie ma konieczności robić USG gdy wszystko jest w porządku a ja czuje się świetnie. Kiedy się pytałam kiedy będę miała USG to powiedział że między 20 a 23 tc. Jestem trochę zawiedziona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny swietna jest ta gondola. Ja ja mialam przy pierwszym dziecku, ktore bylo z pazdziernika,Ta gondola swietnie chroni przed wiatrem i zimnem. Jest rewela. Teraz bede ja miala dla drugiego baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś umilkło forum na weekend:) ja sie obijam:) kupiłam fajne spodnie na allegro z pasem, ciutke za duże no ale przeiceż kiedyś przytyję-brzuch urośnie. Pomimo że wagowo jeszcze nie przytyłam to widze brzuszek i jak dłużej siedze w pracy w jeansach swoich-które są biodrówkami i maja pas niżej to juz mnie cisną troszkę. Także te z pasem się przydadza-są mega wygodne!trochę ten pas mi spada ale za miesiąc się wypełni i będzie idealnie trzymał. dziewczyny czy brałyście w rtrakcie ciąży jakieś leki przeciwbóowe? bo w piątek miałam tak okropny ból głowy ze nie mogłam sobie poradzić, łzy same mi normalnie leciały, mocny pulsujący ból czoła i góry głowy, i przy ruszaniu oczami na boki się wzmagał, jak byłam w jasnympomieszczeniu tak sam:( . nie wziełam nic bo sie bałam, robiłam jakieś zine okłady itp, i płożylam sie spac wczesnie, no ale nie wiem czy jest sie sesntak meczyc. Macie podobnie?jak sobie radzicie?takie bóle są normalne chyba w ciąży?jakby migrenowe... miłego dnia! już 15 tydz zaczynam juhuuuu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy mogę się do was dołączyć bo sama założyłam temat na cafe ale u was chyba jest najwięcej dziewczyn i jest z kim pogadać a ja ma termin na 02.11.2010. i ja widać z suwaczka jestem w 14 tygodniu i 5 dniu ciąży i szukam koleżanek które też są mnie więcej na tym samym etapie ciąży:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kelis - co do twojego pytania ja biorę często apap bo to czysty paracetamol i nic więcej przeciwbólowego na własną rękę nie można brać tak mi mówiła lekarka ogólna, i od samego początku ciąży biorę ranigast bo ma przepuklinę żołądkowo- przełykową i refluks i na nadciśnienie leki i nic mi nie jest ain dziecku ale jeśli cokolwiek cię martwi a propo leków musisz się gina zapytać albo chociaż ogólnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak u was z ruchami dziecka ja wczoraj 1 raz poczułam dzidzię troszkę jak wczoraj wieczorem leżałam sobie położyłam ręce na brzuchu i trochę przycisnęłam brzuch i poczułam takie pulsowanie i lekkie falowanie takie raz z jednego boku raz z drugiego i raz koło pępka a potem mąż jak przyłożył dłoń też to poczuł bo chciałam żeby też dotknął żebym nie myślała że świruję bo to dość wcześnie a tak cały dzień wydawało mi się że mi tam coś się dzieje takie lekkie przelewanie. hmm.. może kopniaczki też dość szybko poczuję a M mówi że jeszcze mnie zmęczą te wariactwa dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie słyszałam i cyztałam że jedyne co można to paracetamol..ale jednak sie boje:) zapytam lekarza przy kolejnej wizycie o te bóle głowy i środki przeciwbólowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwoow ale fajnie! w sumie czytałam że w 15 tyg, a Ty własnie zaczełam są możliwe odczuwalne bardzo bardzo delikatne ruchy, takie jakby "musnięcie motylka" - tak to peknie było napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....WIEK..........PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO asia25...........25........30.10........... ?.................Warszaw apestycyda..........20......31.10........... ? .............lubuskie oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin Amarantowy ......23...TC14........02.11...........? ...........pomorskie aneczka1986.......24........04.11..............?. ............ Dorka55.............29................04.11.............. ?............. moppy...............24..................04.11...........? ..........Holandia Kelis1.................26...............05.11............ ...?.......Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?.........Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...........Łódź Zareczona...........28...............6.11............. ?..........Pfungstadt slonko*...............27.............08.11............. .?.........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11.............?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ..........pomorskie Sirusho...............22.............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11........... .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11.......... ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11..........?.. ..........Mannheim enna1982...........27...............12.11......bliźni aki?płeć......lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11......... ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11........... ? .............pomors mirabelkax..........30................20.11........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11..........?..........Antal ya kuleczka3..........30..................26.11.......... .?.........dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wpisałam się na tabelkę i dodałam sobie tydzień ciąży, a co tych leków jeśli ufasz lekarzowi to lepiej się jego zapytaj ja od nadciśnienia mam migreny i u mnie w rodzinie są one dziedziczne i prze ciążą miałam z nimi dużo problemów ... gratuluję 15 tygodnia ciąży ja u mnie minie we wtorek i zobacz niby ja mam spora nadwagę i niby wtedy później z reguły ruchy się czuje ale strasznie się cieszę i czuję żebyś ty jak najszybciej tez poczuła swoją dzidziunię.. a co dpłci to bym bardzo chciała córcię ale w męża rodzinie już 3 pokolenie sami faceci więc cieżko powiedzieć ale u mnie więcej babek i u mnie w rodzinie pierwsza ciąża to zawsze córki były ja też byłam pierwsza a potem byl mój brat:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... odośnie lekóww przeciwbólowych to też raz wzięłam apap, bo głowa bolała. poza tym zaraz przed ciążą gin chciała przepisać mi jakieś tabl na bolesne @, ale w końcu uznała, że na wypdaek ciąży lepiej, żebym brała apap. wczoraj byłam z m na zakupach...dziewczyny - na rynku tak mi zapachniały truskawki, że szok! ja bym się oparła pokusie ze wzgl na cenę,ale dla m nie było dyskusji i wszamałam 0,5 kg :) nawet smakowały truskawkowo :) poza tym, prawie cały dzień w kuchni, bo znajomi nas odwiedzili, a dziś powtórka z rozrywki. teraz "słodko" leniuchuję. ostatnio przeglądałam wózki na allegro i chyba zdecydujemy się na używany. każdy grosz się liczy i wydatek w granicach 800 -1000 pln może zaboleć. z kolei jak mam wydać na nowy za 300 pln, w którym rama mi się złoży po pierwszym lepszym wjechaniu w dziurę to wolę chyba ten "lepszy" używany. Zresztą siostry też nie kupowały z "salonu". Byleby nie był zniszczony i tyle. Oczywiście chciałoby się nowy, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Będą jeszcze inne wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wczoraj przegladalam wozki na allegro. Bardzo duzy wybor, ale na to jeszcze czas. Drazni mnie podejscie przyszlej tesciowej, bo wydaje jej sie, ze to ona MUSI kupic nam wozek. A z jej podejsciem do wszystkiego, to nie potrafie sobie wyobrazic tego "wozka" za 300zl. Poza tym wozek to akurat chcielibasmy sami kupic. Z kolei ja siedze u mamy i kupuje ciuszki. Troche jeszcze wczesnie, ale nie umiem sie powstrzymac :) Kupuje poki co w neutralnych kolorach, bo jeszcze nie wiemy co bedzie. Jest mi tylko przykro, ze kupuje je sama i sama chodze do lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda głowa do góry... ja też sama chodzę do lekarza i raczej nie zapowiada się żeby to miało się zmienić. Jak poszłam na usg to gin spytała czy jest mąż to głupio mi było powiedzieć, że czeka w samochodzie. Cóż taki już jest. Zmuszać go nie będę, pewnie uważa że to zbyt intymne, kurcze...w łóżku jest chyba intymniej niż u lekarza:) Cieszy się na juniora (a może juniorkę :)), ale jakoś specjalnie się nie angażuje w zakupy itd. Raczej myśli o remoncie pokoju dla maleństwa, tyle że wózki razem oglądamy. Ciuszki i całą resztę kupię z siostrą. ja to próbowałabym delikatnie wyperswadować teściowej kupno wóżka, zwłaszcza jeśli byłby taki za "300" może niech kupi łóżeczko albo coś innego. pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój M za bardzo też ze mną nie kupuje i na usg nie poszedł bo się bał że w 12 tyg. mogę mieć dopochwowo ( a było tak i tak) i nie poszedł...ale jak kupiłam parę maleńkich skarpetek to widział że się wzruszył- i spytał się żartem - czy to jakieś nakładki na kciuki :P:P może nie zachwycał się jak ja ale widziałam że się wzruszył... zresztą to on pierwszy chciał dzidziunię już 2 lata temu to ja tak długo się namyślałam a teraz kończę magistra więc nie miałam juz tyle powodów do wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Witam Panie :)) Wczoraj wieczorem dostałam plamienia z lekkim krwawieniem bez zadnych bóli, bez skrzepów. Lecz ustąpiło po czym znów dziś około 12 sie pojawiło. Pojechalam do szpitala, gdzie przyjmował akurat na dyżurze lekarz do którego miałam chodzić od samego początku. Uspokoił mnie i zalecił duphaston. Zrobił USG na którym widział cytuje 'śliczny zdrowy 5-6tygodniowy pęcherzyk' i że najwcześniej maluszka zobacze za około 2tygodnie a może nawet później. Najprawdopodobniej wypadł mi cykl miesiaczkowy bo z wyliczen spóźniłaby sie około 1,5-2tygodni (biorac pod uwage prawdopodobna date poczecia). I termin jaki wykazało usg to daleeeko za wami dopiero 3styczen 2011 W czwartek znowu na wizyte - musi sprawdzic czy nie tworzy sie krwiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
czesc dziewczyny. byłam na badaniach i jestem w 14 tc dziecko ma przeszło 8 cm i badanie na przezierność nie wykazało żadnych nieprawidłowości:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×