Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Gość oleńka1989
NICK....WIEK..........PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO asia25...........25........30.10........... ?.................Warszaw apestycyda..........20......31.10........... ? .............lubuskie Amarantowy ......23...TC14........02.11...........? ...........pomorskie aneczka1986.......24........04.11..............?. ............ Dorka55.............29................04.11.............. ?............. moppy...............24..................04.11...........? ..........Holandia oleńka1989...........21...............05.11............. ...?..........Lubin Kelis1.................26...............05.11............ ...?.......Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?.........Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...........Łódź Zareczona...........28...............6.11............. ?..........Pfungstadt slonko*...............27.............08.11............. .?.........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11.............?. ...zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ..........pomorskie Sirusho...............22.............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11........... .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11.......... ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11..........?.. ..........Mannheim enna1982...........27...............12.11......bliźni aki?płeć......lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11......... ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11........... ? .............pomors mirabelkax..........30................20.11........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11..........?..........Antal ya kuleczka3..........30..................26.11.......... .?.........dolnośląskie uaktualniam tabelę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się nas dużo zrobiło :) Co do wizyt męża u lekarza mój po ok 2 godzinach spytał co mi doktor "wsadzał" :) tak to chętnie chodzi na każdą wizytę i ostatnio był baaaardzo zwiedziony że nie było usg i nie widział dzieci. Genetyczne też robiłam bez niego bo w Warszawie i mocno cierpiał Ja wózek dostanę od rodziców tak się uparli i nie mam zamiaru z imi dyskutować. Bliźniaczych gondoli używanych jest jak na lekarstwo więc chyba czeka nas zakup nówki. Co do nnych zakupów mimo że korci bardzo to nie kupuję nic poczekam jeszcze ok 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shorty,ale sie ciesze. Dbaj o Was. Czyli nastepne USG za 2 tyg? Zostan z nami na topiku, albo wpadaj od czasu do czasu i dawaj znac jak tam Twoj sliczny pecherzyk!!! U nas wozek kupila moja siostra. Ja wybieralam, ona placila!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, widzę że tu weekendowa posucha była :) JA też nie miałam czasu żeby wpaść na kafe. witam amarantową :) Ja teraz wogóle nie skupiam się na brzuchu albo ciąża inaczej usadowiona bo nie czuję jeszcze ruchów a z Lidką poczułam takie motyle skrzydełka i łąskotki na dole już ok. 13 tygodnia /szczególnie jak siedziałam przed kompem i byłam pochylona/. W 16 tygodniu poczuł i mój mąż /takie pyknięcia i jak się położyło rękę i wizulanie było widać/ lenna... gratki dla mężatki :P Miałaś wesele, czy sobie podarowaliści? Jak było? No i ... jaką miałaś sukienkę :P Ja się mężyłam prawie trzy lata temu, czas tak szybko leci. A moja sukienka ciągle wisi na szafie i nie mogę się zebrać do sprzedania jej :D pestycyda ja też czuję rano ucisk na pęcherz, taki uwierający... ciasno się robi a będzie bardziej ciasno, tylko że ptem ciąża się nieco podnosi /brzuszek jest wyżej/. A co do szczupłych osób i brzuszka ... to o dziwo brzuszek u osób grubszych i z dużymi piersiami późno widać ... a chudzinki jak wybije to od razu widać że ciążowy bambuszek. Ewelinaer ... no ja nie mam przeczuć, w sumie w tej ciąży wogóle o tym nie myślę. Na początku byłam bardzo za chłopcem /bo mamy już dziewuszkę/ a teraz mi to obojętne. Może dlatego że nie zastanawiam się nad ubrankami i kolorami wózków bo już mam wszystko po Lidce /albo większość/. Ja zawsze kupowałam raczej neutralne kolory typu pomarańcz, zieleń, czerwień itp. W poprzedniej ciąży wszyscy mi mówili że wyglądam na chłopaka /bo ładna i kwitnąca i brzuszek jak piłeczka itp./ a tam sobie siedziała cipuszka :) shorty... no musisz się uzbroić w cierpliwość, dobrze że masz takiego spokojnego lekarza. Trzymam kciuki Dziewczyny nie zmieniajcie tak tych terminów wg. usg /czasem dzieci są wyjątkowo duże a czasem jest odwrotnie/. Moja Lidia była w brzuszku zawsze o tydzień starsza a urodziła się z terminu OM. Jak ktoś miał regularny okres to lepiej wieżyć w OM, chyba że komuś się bardzo przesuwała i zmieniała długość cyklu wtedy patrzeć na to usg ok. 12 tygodnia bo podobno najbardziej miarodajne. Co do wózków to ja miałam bartatinę i super wygodnie się prowadzi w Polskich warunkach, tylko troszkę ciężka do wnoszenia po schodach /ja wciągałam albo wypinałam gondolkę/ i mało zwrotna. Polecam szczególnie na pasach /wogóle nie trzepie dzieckiem idzie jak po maśle/. Teraz drugie dzidzi też w niej pojeździ... kupiłam używaną na allegro za 450 zł /super zadbana/ a potem może sprzedam jeszcze za 200 :-D Jest nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, znowu do was wracam po weekendzie.... sprawdziłam w opisnie usg i przezierność mam 1,4mm w 12 tygodniu...czy to jest ok? ja oglądałam z moim M wózki na samym początku i chyba też zdecydujemy się kupić używany na allegro. Ciuszków jeszcze nie kupuje, bo nie wiem jakie kolorki ;p mój M chodzi ze mną na każde usg, i było nawet 2 razy dopochwowo, ale jakoś go to nie ruszało, nawet nie pytał, taki był przejęty oglądaniem dzidzi shorty- ja też jakoś w 5 tyg. miałam lekkie plamienie, właśnie w dniu spodziewanej miesiączki, ponoć to normalne dziewczyny- ja mam prawie codziennie straszny ból głowy, wczoraj położyłam się wcześniej bo już nie mogłam wytrzymać, ale zauważyłam że mam silniejsze bóle przy gorszej pogodzie ( deszcz). Leków żadnych nie brałam, bo się bałam, wolałam się zdrzemnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa zapomniałam, w sobotę rozpoczął się 15 tydzień! czuje jakieś lekkie pobolewania w podbrzuszu co jakiś czas+ straszne wzdęcia, ale ruchów jak na razie nie odczuwam....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25...ja mam taki bol glowy co pare dni. Szczegolnie jak pada. Ale ja mam cisnienie po porannej kawie 90/60. Wiec sie nie dziwie,ze glowa boli. Czasem jak pojde na spacer albo polatac na plac zabaw z moja core to przechodzi, bo cisnienie sie podnosi. A czesem druga kawka jakas lekka idzie w ruch. Zamiast tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom możliwe, że z ciśnienia, chociaż u przed ciążą głowa pobolewała mnie raczej z nadciśnienia- np jak wypiłam za mocną kawę. Co miesiąc na wizycie mam mierzone ciśnienie i zawsze jest w normie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jak jest z tą przeziernością, kurcze martwię się, bo wczesniej ktoś pisał i miał większą a jak na moje dzidzi 12 tydzien i 3 dni bodajże, 71mm tylko 1,4mm przezierności.....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia nie martw sie! przeziernosc w porzadku i wielkośc malucha tez:) ja w 12 tyg jak robilam to maluch mial 3,9 cm i to tez blo w normie, mały ale w normie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1986
Asia nie musisz się martwić tą przeziernością bo jest w porządku, moja dzidzia w 12 tygodniu miała 1,2mm i też wyszła ok, niedobrze jest wtedy gdy ta przezierność jest duża, powyżej 2,5mm bo może to świadczyć o chorobach np.genetycznych maleństwa, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie on nie chodzi ze mna, bo nie ma jak. Ja w Niemczech, a on Polsce. Dojedzie na poczatku lipca dopiero. A wkurza mnie jak nie wiem :/ Zawsze jak jestesmy osobno, to sie klocimy jak pies z kotem. Ja tu siedze sama i moge pogadac ew z mama albo mlodsza 4 lata siostra, a on sobie biega z kolesiami i piwkuje. Tak wiec dzis poniedzialek a ja od soboty jak wstalam tak nie spie do tej pory... I mozna sobie gadac... Mam dosyc wszystkiego. Jedyny plus jaki jest, ze siedze w Niemczech to to, ze nie musze sluchac jego mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czyli mniejsza znaczy lepsza, niż jakby miała być wieksza? wielkością maluszka się nie martwię, bo widzę, że jest w miarę duże jak na swój wiek ;D jeju, ten ból głowy mnie dobija, zrobiłam sobie lekką kawę, zobaczymy czy przejdzie (albo się jeszcze pogorszy ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,lepsza mniejsza generalnie, takze sie nie martw,. ja wlasnie wypilam mala kawke z mlekiem - z zatkanym nosem-bo mi smierdzi:) i cisnienie mam 80/50! tazke chyba trzeba poczekac az sie podniesie,a glowe mi rozwalaaaaaa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankaanka wesele mieliśmy na ponad 100 osób planowane od roku więc nie można było odwołać i było super!!!Wszyscy znajomi mówią że było fajne wesele trwało do 6 zarówno ja i dzieciaki czuliśmy się świetnie i balowaliśmy oczywiście z dużymi przerwami na odpoczynek. Co do sukienki to miałam model white one 411 wybrana prawie pół roku temu i gdyby ślub był za miesiąc miałabym problem ze zmieszczeniem brzuszka. Dzieci dość szybko rosną z tego co widzę to dorównują prawie że rozmiarami Waszym dzieciaczkom z pojedyńczych ciąż co mnie bardzo bardzo cieszy. Chętnie wyszłabym za mąż jescze raz oczywiście za tego samego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he...jeszcze nieświadomie będziemy licytowały wózki między sobą :) pestycyda współczuję teściowej, zresztą moja też pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio ma fazę, chodzi i opowiada nam o remoncie jaki robi jej siostrzeniec na górze (mieszkają nad nami). Nam też się szykuje urządzanie pokoju, ale m chce to zrobić jak się trochę bardziej ociepli. Wkurzył się jak diabli, bo chodzi tam i gada jakby wyznacznikiem wszystkiego było to co na górze się dzieje. Powinniśmy sobie pokój urządzić jak Jaruś z Małgosią, a talerzyki do ciasta to takie ładne mają. Wyobraź sobie, że nawet papier do d..kupują lepszy. Sama nie wiem co myśleć w związku z tą pracą, bo jestem więcej niż pewna, że mi tylko przedłużą, a dziś szef spytał o urlop wakacyjny a chciał mi dać tylko tydzień. Wynegocjowałam 1,5, twierdząc, że później już go nie wykorzystam jeśli firma zakończy ze mną współpracę. Powiedział, że lepiej sobie tym głowy nie zaprzątać póki co, a i będzie później okazja skorzystać z urlopu. W tym samym terminie co ja to i on bierze urlop (nie pierwszy raz zresztą) i zażartował, że jeśli nas oboje nie będzie, to tak jakby pół firmy nie było. Sratytaty, ale ciekawe co to będzie po macierzyńskim.. macie jakieś sposoby na ten dziwny smak w ustach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna... aż sobie sprawdziłam na necie... sliczna, taka prosta a jednocześnie wyszukana i elegancka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka dzękuję bardzo :) Mi też sukinka się podobała nie lubie takich "bezowych" z falbanami itd więc ta była dla mnie idealna! Dziewczyny do kiedy trzeba brać kwas foliowy. Jestem teraz w 13 tyg i 5 dni mam jeszcze jeden listek foliku i nie wiem czy brać do końca czy już nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie !!!! dziś ja 15 tydzień !!!! w czwartek lecę na kontrolną wizytę do gina :) a dziś byłam na badaniu krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna ja w 13 tyg bylam na wzycie i lekarz kazal wykończyc folik ktory mam i kupic witaminy ja mam feminatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna suknię miałaś kapitalną ;) gratuluje Ci udanego slubu i wesela! Mnie gin kazał brać feminatal 800 aż do połowy 4 miesiąca. Mam jeszcze tabletek na 3 tygodnie i zamierzam je zjeść, poniewaz dużo mnie kosztowały i szkoda mi ich wyrzucać. Potem chyba dostanę feminatal 400, ale o to zapytam dopiero podczas wizyty. Na szczęście juz w tym tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam od początku ciąży faminatal N a kwas foliowy na 1,5 miesiąca przed ciążą i do 12 tygodnia teraz cały czas biorę faminatal N a ten kwas to i tak trochę za krótko brałam (bo myślałam że dłużej mi zejdzie zachodzenie w ciążę a udało się za pierwszy m razem) bo bralam tabletki hormonalne a przez nie ma się niedobór kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Ja jestem już w 14 tc. czuję się coraz lepiej mdłości ustąpiły :) i zmieniam witaminy na Prenatal Clasic. Mamy z mężem już upatrzony model wózka :) ale kupować będziemy dopiero w 7 mieciącu wcześniej nie :) Lenna sukienka bardzo ładna :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz nie kazał brać żadnych witamin co mnie dziwi bo przy bliźniakach myślałam że będę miała większe zapotrzebownie. Ale skoro ladnie rosna to moze faktycznie nie trzeba Następną wizytę mam za 2 tyg zobaczyy co powie ale nie chciałabym nic brać na właśną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w I trymestrze brałam Feminatal 800, teraz gin kazał mi się przerzucić na feminatal 400, akurat mi się poprzednie opakowanie skończyło, więc się fajnie zbiegło. 400 mi się podoba, bo oprócz tabletki witaminowej ma też kapsułkę z kwasami DHA, czyli jedną z odmian Omega3, potrzebnych dziecku do rozwoju, a których podobno mamy mało w diecie. Lenna - sukienka kapitalna - prosta, kobieca, śliczna, na pewno wyglądałaś powalająco. Małżonek czasem nie zemdlał z wrażenia? ;) Aisha-hm - A jaki Wózek Wam się podoba? My z mężem 'zachorowaliśmy" na Emmaljunga Nitro - fajny, zwrotny i bardzo lekki, co u nas jest ważne, bo czeka nas sporo noszenia (IV piętro bez windy, czyli fitness w cenie;) Nowy jest dosyć drogi, ale widziałam na allegro w korzystnej cenie, więc pewnie tak będziemy polować. Ja dzisiaj poinformowałam szefa - ku mojemu zaskoczeniu reakcja była pozytywna. Na szczęście czuję się dobrze, więc mogę normalnie pracować, co go z pewnością cieszy. Jego żona jest teraz też w ciąży, miesiąc przede mną, więc to pewnie zwiększyło wyrozumiałość;) Jak już szefowi powiedziałam, to w końcu mogłam się przyznać koleżankom w pracy (wcześniej nie chciałam, żeby się czasem plotka nie rozniosła i żeby się szef z plotek nie dowiedział). Radości było co niemiara:) miły dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena - ja jak byłam w szpitalu to miałam tak super wyniki krwi że się mnie ordynator pytał czy jakiś sport uprawiam (he he ta siedzenie w pracy za biurkiem) bo nie widział jeszcze tak dobrej morfologii a szczególnie w ciąży :):) (ale ja kocham warzywa owoce i nabiał) ale i tak mi powiedzieli żeby brała witaminy bo może dla mnie starcza to co jem żeby być zdrową ale dziecko mi teraz będzie dużą część zabierało i muszę brac witaminki żeby nam niczego nie zabrakło...może twojemu lekarzowi wyleciało to z głowy spytaj się go lepiej po dwójka jak cię tam zasysa od środka to tym bardziej nie zjesz tyle żeby im zapewnić całą ciążę odpowiednią ilość witamin...:P zresztą zachcianki w ciąży nie zawsze pokrywają się ze zdrowym i pełnowartościowym jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P jak chcecie w diecie uzupełnić kwasy Omega to najwięcej mają ich ryby ale też siemię lniane - ja je dodaję do sałatek sosów itd. bo są bardzo potrzebne i dziecku i mamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, chętnie dołącze do Waszego grona. Ja mam termin na 20 listopada, właśnie jestem po usg. maluch mierzy 6cm. mam nadzieje, że teraz miną już dolegliwości ciążowe. najbardziej dokucza mi ból głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Jutro ide do ginekologa. Troche sie martwie... Bo ostatnią @ była 16lutego, ale 28lutego tez wystąpiło krwawienie i nie wiem czy to była miesiaczka czy nie... Nie pamiętam czy chorowałam w tym okresie czasu... I czy możliwe, że ciąża może być młodsza o taki okres czasu? wg. USG 5-6tydz - pęcherzyk 11mm... A wg miesiączki jeśli brać pod uwage krwawienie 16.02 - 12tygodni, a 28.02- 10tygodni. Obliczone przy cyklu 40dniowym (moje cykle od 33dni nawet do 50dni (rzadko ale sie zdarzały)... Powiedzcie mi czy taki odstep czasu jest możliwy... Bardzo sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×