Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

hej. ten długi weekend był wyjątkowo za krótki:) ja mam usg połówkowe 22 czerwca, bede wtedy w 20 t. i4 dniu. to chyba dobra pora? bo trzeba między 20-22? i płeć poznam:) wreszcie będę mogła kupować ubranka heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ruchów dizecka nie czuje jeszcze ja jestem w 19 tyg. - zaczelam w piątek 19 tydzień. no ale każdy ma inaczej wiec i na mnie przyjdzie pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Troche zaleglosci mam, ale nadrobie. Wyjazd niestety nie udal sie w pelni :( Z maluchem jest wszystko wporzadku, ale tydzien temu w pon. nas postraszyl i o 12 w nocy wyladowalam na pogotowiu, gdzie dowiedzialam sie, ze musze zostac... Mialam male plamienie i w karcie wypisu mam wpisane poronienie zagrazajace. Wypuscili mnie ze szpitala juz 2 czerwca, ale jesli chodzi o ten szpital to po prostu jakas katastrofa :/ Kiedy tam trafilam niczego sie nie dowiezialam i musialam czekac do rana. Przynajmniej tak myslalam, bo rano rowniez nic sie nie dowiedzialam. Dopiero po obiedzie wpal lekarz na chwile zapytac jak sie czuje, ale zwalil mnie z nog pytaniem "kiedy pani bedzie miala badanie? dzis, cz jutro?". No po prostu zaniemowilam. Ja mam wiedziec takie rzeczy...? Pierwszy raz w zyciu lezalam w szpitali i jak dla mnie to dziwne, ze za TV trzeba zaplacic, termometr miec swoj, papier swoj, mydlo swoje... Dobrze, ze poscieli nie musialam miec swojej... malo tego, kiedy zglosilam sie na pogotowie robiono mi stryszne wyrzuty, ze nie mam ze soba nic na przebranie. Tak jakby czlowiek szedl z nastawieniem, ze sie kladzie na amen. W dniu wypisu mialam miec zrobione badanie i USG o godz. 13 (tak uslyszalam rano na obchodzie). Zrobila sie 13:45, a po mnie nadal nikt nie przyszedl. Chlopak zniecierpliwiony mowi, ze pojdzie zapytac, ale kazalam mu poczekac jeszcze do 14. No i poszedl. I co mu pielegniarka powiedziala? "Ojejku zapomnialam". Zapomniala! I w ostatniej chwili zeszlam na badanie, bo lekarz juz wyszedl z gabinetu i gdybym poszla 2 minuty pozniej to bym nie zdazyla... I lezalabym do piatku, bo w czwartek wypisow nie bylo. I tak pojechalam na 5 dni, a 2 lezalam w szpitalu, w ktorym pracuje nieodpowiedzialny i chamski personel... :( Ale sie rozpisalam. Na szczescie wszystko jest dobrze. Czuje ruchy malenstwa, a 16 czerwca byc moze juz na 100% sie dowiem, czy faktycznie bedzie chlopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
no to mialas przygode z tym szpitalem... najgorszemu wrogowi nie zyczyc. u mnie jakos pocchmurnie sie zrobilo... od 5 dni prawie non stop strasznie boli mnie brzuch, bylam u lekarza, twierdzi, ze to organizm daje sygnaly, ze trzea odpoczac... ale po pierwsze nie da sie caly czas odpoczywac, a po drugie przy lezaniu wcale nie przechodzi. z tym bolem sie tak dlugo nie da, naprawde mi przeszkadza, tak boli, ze robie sie bardzo niemila dla otoczenia. Az zal mi mojego meza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia: Mi lekarz na bole brzucha przepisal magnez. Tylko mnie tak mocno nie boli. Cmi tylko troche i rzadko. Mowil, ze te bole sa przez to, ze wszystko sie rozwija i brzuch szybko bedzie rosl. Najgorsze jest to, ze przy plamieniu nic mnie nie bolalo i teraz za kazdym razem jak ide do toalety to strasznie sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAnia
Witajcie, mam termin na 5 listopada, to moja 2 ciaza. synma juz 12lat i czekamy na corcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Jestem nowa na forum i tak podczytuję :) Mam termin na 1 listopada 2010i to jest moje pierwsze maleństwo. Mieszkam w Krakowie od niedawna , nadal nikogo tu nie znam i trochę mi z tym ciężko . Mam nadzieje ,że tu kogoś poznam . Jestem w 20 tyg ciąży i we wtorek idziemy na usg . Mam nadzieje , że się dowiem czy będzie synuś czy córeczka :) Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku witam przyszłe mamy, które dopiero co tu zawiatły pestycyda - nie zazdroszczę. wiem też przez co przechodzisz. ja po krwawieniu na początku ciąży plamiłam jeszcze raz później. ale teraz już mam odstawioną nawet luteinę. pozostał mi magnez i witaminki (pharmaton matruelle) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer nie wiem jak łykasz te wielkie krówska. Miałam je przepisane od swojego gina, ale zrezygnowałam z nich i biore Feminatal, ten od 13 tygodnia. Ja miałam ostatnio dwa razy taką plamkę, lekko brązową, zmieszaną z wydzieliną i nie wiem co to. Dziewczyny a jak z seksem? Robicie to bez obaw? No i dziś na forum jednym dowiedziałam się, że na zmierzenie przezierności już u mnie za późno, bo już 16 tydzień się zaczął. Najgorsze, że mój gin nic mi na ten temat nawet nie wspomniał :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda, jak dobrze, że wszystko jednak w porządku. Wiem, że się nadenerwowałaś :(. Jeszcze olewający i chamski personel stresują swoim zachowaniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam już drugi raz, wcześniej przerwało mi polączenie z serwerem a tyle sie naprodukowałam. A więc...;D 19 tydzień rozpoczęty, brzuszek już robi się widoczny, +2,5kg zaczynam czuć się jak słoniątko. Skurczy od czasu wizyty na izbie nie mam, i narazie jestem trochę spokojniejsza o maleństwo, tym bardziej, że daje coraz mocniejsze kopniaki, że istnieje ;D teraz to już czuję takie przesuwania się w środku ;D nic nie kupuję jak narazie, mama powiedziała, że nie powinno się nic kupować na zaś, nie wiem co to za zabobon, no ale....co by nie było wstrzymam się do 29.06 do usg, może wtedy już dowiemy się kto w brzuszku gości ;D a dodam, że kompletnie nic nie mam dla maleństwa bo w rodzinie nikt nie ma malego dziecka, a wsrod znajomych, jeszcze plany co do kolejnych dzieci, wiec wiadomo... pestycyda, dobrze, że już wszystko się uspokoiło, takie plamienia czasem się zdarzają też tak miałam jakoś w 15 t.c. Trzeba troszkę zwolnić i odpocząc. Brzuszek jeszcze ci urośnie, nic się nie matrtw, u mnie jak nie było widać, tak przez ostatnie 1,5 tygodnia nieźle urosł ;D kasik26 i inne dziewczyny które juz znają płeć, pochwalcie się! kelis-tak, połowkowe powinno się robić pomiedzy 20-24t.c ja będę miała w 22 ;D coraz grubsza zosia- radzę kilka dni odpocząć, najlepiej jak najwiecęj leżec fasolinka- u mnie z seksem normalnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolinka nie martw się brakiem brzuszka. Ja mam ciążę bliźniaczą i jeszcze do końca poprezdniego tyg było widać ledwo ledwo natomiast w zeszłym tyg wyskoczył tak że się przestraszyłam :) Jak mam bardziej obcisłą bluzkę to ludzie już mnie pokazują na ulicy i uśmiechają się do mnie :) Byłam teraz tydzieńw Hiszpanii i śmieje się że w ciepłym klimacie dzieci szybciej rosną. I wreszcie przytyłam ponad kilogram. I mówiąc szczerze niczego sobie nie żałuję jem wszystko na co mam ochotę łącznie z kebabami grytkami itd. Po prostu czasem musze "zeżreć" coś mega tłustego :) Mam do Was pytanko o siusianie nie wstaję w nocy do łazienki chyba macica się trochę uniosła za to jak przekładam się z boku na bok to czuję ból i ucisk i doipiero jak rano wstanę i się wysiusiam to jest lepiej. Nie wiem właśnie czy to pęcherz tak ciśnie czy moja wielka bliźniacza macica naciska na narządy wewnętrzne :) Aha a co do seksu to u mnie słabiutko jakoś kompletnie brak ochoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni_85
hej, dziewczyny. Przypadkiem zajrzałam na ten temat, bo ja też mam termin na listopad, a raczej koniec, bo 24-ego. Przytyłam 2 kg i każdy mi mówi, że jak na 16 tydzień, to mam bardzo mały brzuszek. Ale mam nadzieje że dzidzia będzie rosnąć. Poczytam co tu ciekawego piszecie, może czegoś się dowiem. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie - byłam na wakacjach:) przeczytałam już zaległości i widzę że parę z Was zaczyna już odczuwać kopniaczki. Ja też ale na razie bardzo sporadycznie. Zastanawiam się od czego to zależy, może od ułożenia? Miałam kilka razy skurcz macicy - spinała się w jedną kulkę ale nic nie bolało. Jutro idę do lekarza i mam nadzieję, że nie stwierdzi żadnych problemów. Teraz mam 18tc, z trwogą zważyłam się po powrocie, bo niczego sobie nie żałowałam. Od początku ciąży przybrałam 1kg, więc nie jest źle:) Ale brzuch mi się już nie zapina w żadnych dawnych spodniach, mieszczę się tylko w ciążowe. Postronne osoby jeszcze zazwyczaj nie zauważają. A mi się wydaje, że jest ogromny! Pytanie: planujecie robić usg 3D? to ponoć tylko raczej na pamiątkę, lekarzom niewiele daje. Ja się zastanawiam. Fajnie by było zobaczyć buźkę mojego misiątka:) No i ciągle nie wiem jaka płeć! Już nie mogę z ciekawości wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAnia
Witajcie Jesli chodzi o siusianie to ja od poczatku ciazy wstaje w srodku nocy, najpierw bylo ok 2 teraz o 4. najgorzej, ze o tej godzinie stado wron kracze mi pod oknem i usnac nie moge :( Na sex to mam ochote taka jak nastolatka :) ale maz po pracy zmeczony wiec czekam zwykle weekendu.... Ja wybieram sie za ok 1-2 tyg na USG 3D, moja przyjaciolka takie robila w zeszlym roku i tam dostala opis dzidziusia na cala strone A4, takie szczegoly, ze obie sie dziwilysmy. nawet nie potrafie powtorzyc nazw narzadow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym seksem to miałam na mysli też to, czy nie boicie się, że coś się może stać, bo czytałam, że jakieś plamienia mogą być :/. Z ochotą też u mnie słabiej ostatnio, na początku ciąży była duuuuzo większa :). Piękna pogoda dziś u mnie trzeba na spacerek się udać :) moni85 ja tez 16 tydzień i mały brzuszek :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie chyba dziewczynka:) ale do konca nie wiadomo bo był\była pupką ułozona.Ide 22 na połówkowe to pewnie juz na 100% bedziemy wiedzieć..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna: Z tym wstawaniem w nocy do toalety, to ja mam kiepsko. Nie wazne o ktorej sie klade moze to byc 1 w nocy, ale i tak w nocy raz wstac musze. Rano tez wstaje, wiec nie spie do pozna, bo cisnie strasznie. Az sie boje pomyslec jak bedzie pozniej :P Za tydzien ide do lekarza, wiec sie dowiem co i jak. Poki co czuje sie dobrze i nic mi nie jest. Na cale szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ja też z tym siusianiem mam przerąbane, dziś wstawałam ze 3-4 razy ;/ na dodatek przez ostratnie dni jakoś nie mogę wogóle spać... jak sobie radzicie z tymi upałami, jak mam powoli dostyć, codziennych dojazdów do pracy 1h w jedną stronę z przesiadką, do kiedy planujecie pracowac? czuję się już jak słoniątko ;/ chyba przez te upały, chciałoby się troszkę ciała odsłonić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mnie też dawno nie było, net tak szwankował, że nic nie mogłam napisać. U mnie jutro zacznie się 20 tydzień, brzuch mam już dość duży, ale to może dlatego że przed ciążą trochę mi się tam "zapasów" nagromadziło. A z tym wstawaniem do łazienki to ja wstaję w nocy od początku ciąży, jakoś tez coraz ciężej mi się wstaje, nie mogę już wyskoczyć jak do tej pory tylko przewalam się na łóżku i dopiero po tym na nogi. Też zaczynam się czuć jak słoniątko. A z ubraniami to dopiero porażka...takie upały a garderoba bardzo ograniczona. Będę musiała w coś zainwestować, bo nie przechodzę całego lata w długich spodniach... Już czuję ruchy maleństwa co mnie bardzo cieszy. Dokładnie od tygodnia. Tak fajnie bulgota, na początku tylko jak leżałam, ale teraz jak chodzę to tez daje znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe444
jak słoniątka... dziewczyny to dopiero 5 miesiąc i jesteście patyczkami w porównaniu do tego co każdą czeka... wielki ogromniasty brzuch, który wyskakiwać zaczyna niektórym w 3 a niektóym dopiero w 7 ale wyskakuje wszystkim a dla tych co później to tylko większy szok... a dziewiąty miech to już góra lodowa będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh no niestety trzeba się przemęczyć, następną ciążę będę planowała na okres zimowy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, mam taki sam plan, kolejna ciąza na zime:) te upały mnie już wykańćzają pomimo, że brzuch mały i tylko 40 dkg do przodu, co bedzie za miesiąc, dwa, jak brzuch skoczy i kilogramy tez? chyba umre w ten upał! musze kupic krotkie spodenki bo sie wykoncze:) narazie ratują mnie legginsy i tunika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAnia
Asia25 - ja planuje pracowac jak najdluzej. nie mysle chodzic na zwolnienia chyba, ze moj stan lub dzidziusia bedzie tego wymagal. lubie swoja prace a w domu to chyba bym zwariowala. Z reszta szef wczoraj powiedzial, ze sam mnie wysle na zwolnienie w odpowiednim czasie... (pewnie jak z brzuchem nie zmieszcze sie w fotelu haha) moj maluch od ponad tygodnia daje o sobie znac od srodka. czasami czuje ruchy z pol godz a czasami kilka godzin nic. Nie czytalam calego watku ale moze moglybyscie napisac skad jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Lenna, dla mnie najgorszy jest ten ból w plecach, w nocy nie mogę się przewrócić na bok, tak boli, aż musi coś tam wskoczyć na miejsce i czuje ulgę, a do ubikacji chodzę bardzo bardzo często, w nocy też, nawet gorzej spałam, ale teraz wieczorem wypiję sobie magnez i jest ok. Jak często w ciągu dnia czujecie dzidzię?? Ja szczególnie, jak zjem coś, a tak to sporadycznie, może dlatego, że się tak nie skupiam na tym. A pierwszą ciąże przechodziłam z zimę i było o 1000 razy lepiej :) Też muszę sobie kupić coś lżejszego, bo w długich spodniach jest masakra :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj poczulam pierwsze ruchy maleństwa takie bąbelki kilka wyrażnych a potem takie delikatne :) Upały mnie wykańczają w nocy spać nie mogę, a wpracy też ciężko. Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisha w którym tyg jesteś? ja jeszcze nie cuzje ruchów:( upały mnie ywkończą, siedze w pokoju który cały dizeń ma słońce:( i to przy oknie, bez klimatyzacji:((( i cos cuzje ze pojde na zwolnienie szybciej niz mi sie wydaje. normalnie leje mi si epo plecach, taki gorąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam ograniczoną teraz garderobę, a tyle fajnych ciuszków mam, które mne upijają, mam na myśli spodenki i spódniczki, bo bluzeczki i tuniki, wchodzą spokojnie. Ja byłam dziś u ogólnej pani doktor i mówiła, że brzuch jeszcze zdąży mi wyskoczyć, a może być tak, że dziecko jest poprostu głebiej. No i ż nie ma reguły jak to z tą wielkością jest. Mówiła, że można brązujący Garnier stosować, bo pytałam się jej, a pewna nie byłam ,po tym co na necie ludzie piszą. Jutro czekają mnie badania: morfologia, mocz, TSH. Dziś przeszłam się kawałek, bo mam blisko do przychodni i było upalnie strasznie, nie wiem jak to potem będzie. Wizytę u gina mam zamówioną na wtorek. Stresik znowu mam :] Właśnie jadłam pyszne truskaweczki z cukrem i jabłko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj też znów poczułam jakby ruchy Dzidziolka, ale na stówe nie wiem czy to już to, bo podobne już czułam wcześniej trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moje bliźniaki czuję od ok 3 tyg pierwszy raz po szarlotce :) Uaktywniają się głównie wieczorem jak czuję lekki głód, jak wypiję kilka lyków coli i ostatnio po dwóch łyczkach wina białego na które sobie pozwoliłam to dopiero było szaleństwo :) Czasem trzeba poczekać cierpliwie na te pierwsze ruchy. Ja mam szcęście że przy dwójce czuć szybciej teraz czekam na pierwsze kopniaczki i żeby tatuś mógł poczuć coś przez brzuch bo te motylki niestety czuję tylko ja A zaraz będziemy wcinać truskawki zobaczymy co maluchy na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×