Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

U nas bedzie Matti albo Mia lub Mila. Mamy juz Maje. :-) Ale cos mi intuicja podpowiada,ze bedzie druga lalunia. Ciaza identyczna do pierwszej i ksztalt brzucha taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer a to ciekawostka z imieniem dla dziewczynki bo jesteś pierwszą osobą z jaką mam do czynienia która nie ma wybranego imienia :) Zwykle jest na odwrót u mnie też tak jest i aż się boję co będzie jak okaże się dwóch chłopaków bo nie mamy dla nich imion!!! Wizyta we wtorek już się nie mogę doczekać bo może lekarz zrobi połówkowe, będzie wtedy 19 i pół tygodnia. Póki co odebrałam wyniki i nie mam anemii hurraaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no ja nie mam ani dla chłopca imienia ani dla dziewczynki... napęd na wybór pewnie będę miałą jak dowiem się kto mieszka w brzuszku... W pierwszej ciąży wygrały imiona Lidia Jaśmina a dla chłopca Staś. A teraz sama nie wiem czy Staś :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczko pewnie się najadłaś strachu, no ja też bym trzęsłą portkami, mimo tego, że wiem o tym że dzidzia siedzi w tym worku wypełnionym wodą więc ma amortyzację ;) U nas ostatnio ciężarna wjechałą na czołówkę z autobusem i nic jej się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Razem z mężem wybraliśmy imiona już jakiś czas temu, więc albo będzie Lenka albo Adaś. Pokoju dla dziecka jeszcze nie urządzamy, do 2 latek będzie razem z nami w sypialni. Jedynym meblem jaki potrzebuje dla dziecka to łóżeczko, sypialnie mam nową i zostało mi jeszcze trochę wolnych półek więc spokojnie się zmieścimy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Mamusie :) Na mojej ostatniej wizycie słyszałam serduszko maleństwa i gin mówił, że kopie. Normalnego usg nie mialam, a tylko badanie na fotelu. Znowu schudłam. Waże 48,7 kg. A to już końcówka 17 tygodnia. Wybieram się 6 lipca do innego gina tym razem kobiety i zobaczymy co mi powie. Ten nawet mi nie wspomina o żadnym połówkowym usg, o badaniu przezierności wcześniej nic nie powiedział. No i nie wiem tez jak to będzie jak pójde do drugiej a to za 3 tyg będzie, to już wypadaloby iść do mojego na wizyte, żeby nawet odnotował w karcie ciąży. I nie wiem czy sie mój gin nie wkurzy że byłam u innej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka,,,masz racje, najadłam się strachu i to bardzo, ale naszczęście maleństwo fika jak zawsze:), dobrze, że Was mam :) Poprosiłam już mojego narzeczonego żebysmy zmienili schody, bo te są już stare, wyślizgane i ja już nie chce wiecej z nich spadać :( fasolinka, nie przejmuj się, że Twoj ginekolog się wkurzy, najważniejsze, żebyś miała dobrego ginekologa , który Cię dobrze poprowadzi:) Może ta babeczka okaze się super i reszte ciązy Ona poprowadzi :) Pierwszy raz się spotykam z osóbką z ciąży, która by w 17 tygodniu chudła:/, a lekarz coś Ci powiedział w tym temacie? Bo ja jestem w 21 tc i przytyłam 5 kg, a moja ginekolog na kazdej wizycie mi powtarza, że ja nie powinnam nic przytyć, a tu waga co innego wskazuje :( Co lekarz to inaczej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Mamy straszny problem z imieniem... Chlopak znow jakies wymyslil, a mi sie niezbyt on podoba - Gabriel. Mi podoba sie Sylwek, ale jak mam znow zaczac temat imion to sie chora robie. Wiem, ze mamy jeszcze na to duzo czasu, ale wolalabym miec to za soba. Ja przed ciaza wazylam 49kg, a teraz waga u lekarza pokazuje 53kg (chociaz moja waga w domu tez pokazuje inaczej :P). Nie przejmuje sie raczej waga, bo troche kilogramow nie zaszkodzi. Byle nie za duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna 1982, naprawdę dla dziewczynki ciężko będzie wybrać...może Sylwia, żadnej nie ma w rodzinie. u sióstr jest Klaudia, Sara, Hela, a ja nie wiem...Z tego typu to chyba najbliżej jest Nadia, a reszta co przychodzi na myśl, to takie zwykłe, jak już pisalam wcześniej. Ankanka Jaśmina też ładne, ciekawe czy mojemu m równie by się sposobało jak Staś :) pestycyda, koleżanka w pracy ma Gabrysia a to tylko dlatego, że otworzyli kalendarz i spojrzeli co wypadło i był Gabriel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestycyda to jest tylko moje zdanie ale ja uważam że imię Gabriel jest dla chłopca lekko krzywdzące :( Jak jest malutki to ok ale nastolatek o takim imieniu....Albo poważny dorosły facet na jakimś kierowniczym stanowisku moim zdaniem tak nie bardzo. A mam chrześniaka Gabriela więc wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna : No wlasnie mi tez sie nie podoba. Nie wiem jak z tego wybrniemy. Mam nadzieje, ze RAZEM cos wymyslimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha88
pestydcyda: my tez myslelismy o imieniu Gabryś ale jak kolezanki wczesniej zauwazyly imie to jest fajne gdy dziecko ma gora 10 lat.. Dziewczyny mam pytanie; Jak sobie radziecie ze zgaga? i mausie ktore macie alergie,. jak sobie ulzyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha mi na zgage jedynie pomaga jadanie malych porcji ale czesto- moze dlatego tez nie tyje zbyt mocno... i nigdy (niestety) nie leze/spie na plasko tylko prawie na siedzaco. Nie jem takze niektorych produktow po ktorych czulam pieczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też staram się mniej jeść, szczególnie wieczorem, bo wtedy mnie najczęściej dopada:( Wypijam dosłownie z 3 łyki wody i kładę się na lewym boku, bo każda inna pozycja sprawia, że mi jest niedobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha88
u mnie kochane na zgage ni nie pomaga bo byle co zjem to sie pojawia, jedynie usmierzam ją jak wypije szklanke mleka. najgorzej jest z alrgia bo ona nie meczy a tu nic nie mozna brac, oczy zalzawione, nos zakatarzony ciagle kicham totalna masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedactwo, wiem jakie to męczące, bo ja co roku mam tak na przełomie lipiec/sierpień, co prawda nigdy nie zbadałam się na co jestem uczulona, bo zawsze w połowie sierpnia samo mijało. Teraz pewnie tez mnie to czeka i też nie będę potrafiła sobie z tym poradzić:( A jak sobie radzicie z bólem głowy? Dzisiaj mnie chwycił tak od połowy nocy i trzyma do teraz, żadne wietrzenie pokoju nie pomaga, nawet zażyłam juz paracetamol bo chyba mi głowa zaraz na pół pęknie i też nie pomaga, co tu zrobić, mam tak rzadko ból głowy ale jak mnie dopadnie to konkretnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha88 - ja tez jestem alergikiem, zawsze na wiosnę i w lecie cierpię. Można brać. Idź do dobrego alergologa, poinformuj o ciąży i niech Ci przepisze bezpieczne leki - moja lekarka dala mi dużo słabsze niż normalnie biorę ale mimo to pomagają. A jak mi ładnie powiedziała lepiej coś wziąć niż się męczyć, a razem z sobą dziecko... :) Lekarze wiedzą co można bezpiecznie brać w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, byłam u nowego gina, w koncu przepisał mi witaminki matruelle, nawet nie musiałam pytac i dostałam zwolnienie do 8 lipca ;D najdałam się od rana jakis groszkow, i chyba mi one zaszkodzily bo strasznie mnie boli zoladek na wadze +3,5 wagi początkowej, aż się przeraziłam ;D w sobote zaczelismy 21 t.c ogolnie ostatnio za duzo jem, szczegolnie slodyczy i niezdrowego jedzenia, szczegolnie na noc ;/ zgagi nie mam wogole, tylko bole glowy, przy deszczowej pogodzie nad imieniem jeszcze sie zastanawiamy, ale bedziemy myslec na powaznie po usg, jak juz dowiemy się jaka płeć, to samo z wszelkimi zakupami dostalam skierowanie na badania glukozy mialyscie to? widze ze szykują się sami chlopcy wsrod listopadowek ;p ja juz nie moge się doczekac przyszłego wtorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Asia badanie na glukozę jest obowiązkowe. Podobno nie straszne jak piszą niektóre dizewcyzny. DO przeżycia:) a do glukozy podobno można wcisnac cytrynke, troszke smaczniejsze wtedy a nie przeszkadza w wyniku badania:) Asia ja na wadze domowej +1,5 kg! a do ostatniej wizyty bylo tylko 40 dkg:) ale widze ze juz mam wiekszy apetyt no i zdarza mi się zjesc "niezdrowe" dobre rzeczy ehehhehe:) Ale ważne ze dzieciaczek rośnie zdrowo, my zrzucimy wszystko po porodzie:) Ja jutro mam usg!! już odliczam godziny! a sobotę 3 razy się budziłam przerażona że zaspałam na usg hehehe:)a to jutro:) Ja myślę ze to chłopiec będzie.Chciałabym. Ale dziewcyznkę też chcę:) więc mi w sumie wsyztsko jedno:) Mąż mów ze wazne zeby zdrowe, ale wiadomo, po cichu jak każdy facet marzy pewnie o synku:)Ale jak nei teraz to następnym razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my podobno mamy jedną dziewczynkę :) Między rozłożonymi nóżkami nie było widać nic co mogloby świadczyć że siedzi tam chłopiec więc jestem bardzo szcześliwa. Ciekawe tylko czy mogę wierzyć temu lekarzowi i nie będzie już zmiany co do jednego z bliźniat :) Drugie myślę że chłopiec ale zacisnęło nóżki i nic nie dało się dojrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia25: Ja mialam badania na glukoze. Juz 4 razy w tym roku mialam krew pobierana, a ostatnio niby pobierala ostatni raz. To pewnie przez to, ze bylam w szpitalu. Ja zgagi nie mam prawie wcale. Moze 2 razy sie zdarzylo. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze tylko nadal boli mnie tylek po zastrzyku w miejscu uklucia, ktory mialam 3 tyg. temu... Powoli sie zastanawiam, czy tak powinno byc... Przeszkadza mi to przy chodzeniu. Nie mowiac juz o skurczach w posladkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) bylismy z mezem dzis na usg i bedziemy miec zdrowa coreczke :) bardzo sie cieszymy. malutka spala w wiekszosci i caly czas zaslaniala buzie nozkami lub raczkami. ulozenie jest niestety miednicowe ale oczywiscie moze sie odwroci- jeszcze polowa ciazy i jest czas. Pozdrawiam Was mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Muszę się pochwalić, że nie na 100% ale mam w środku najprawdopodobniej chłopca, który wierci się jak szalony. I już wiem, że naprawdę go czuję. Ważę 51.9 wiec 3 kg przytyłam od początku ciąży. Jednak jak dziś pani dentystka dowiedziała się ze jestem w 19 tyg to w szoku była, ze taka szczupła jestem. Sukienkę ślubna dzis ostatni raz przymierzałam i jestem zachwycona, talia jest dekoltu zazdroszczą sprzedawczynie;D Ach śmiać mi się chciało na usg, bo tak sie cieszylam ze narzeczony zobaczy dzieciąto a on nic nie rozpoznał tylko mózg, w sumie najwazniejsze;D Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku gratuluje wam wszystkim serdecznie waszych chłopcow i dziewczynek hehe ja tez ogolnie bardzo dobrze się czuję, dziwi mnie to że wogole nie mam zachcianek, jem normalnie tak jak przed ciążą....i slodkie, i kwasnie wszystkiego po trochu brzuszek mam w ksztalcie arbuza ( co niby wskazuje na chlopca), wczoraj zrobil mi sie ogromniasty, ale to chyba przez wzdecia ktore mnie strasznie męczą prawie codziennie. Nawet po truskawkach i czereśniach! Dzis brzuszkek już dużo mniejszy.... przyszlam do pracy z nudow, chociaz na zwolnieniu, ale posiedze troche i spadam do domu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie.Dostałam żelazo :( wyniki lecą w dół więc lekarz zadecydował że lepiej dać teraz niz leczyć anemię. Kupiłam też Feminatal 400 tak na wszeki wypadek jak byście miały coś tańszego i dobrego to polecajcie. A połówkowe w przyszłą środę oby dzieciaki się dobrze ujawniły muszę je chyba ładnie poprosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) nie było mnie kilka dni tutaj. Ja mam wizytę 6 lipca. Teraz leci mi 18 tydzień, brzuszek trochę urósł. Chcialabym już bardzo poznać płeć dzidziusia. Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strawberrrry właśnie lekarz zaniepokojony tą moją wagą. Początkowo stwierdził, że może być chora tarczyca i od tego niższa waga,ale jak badania to wykluczyły to już całkiem nie wiadomo co jest grane :(. Wiem, że niektóre dziewczyny nie chcą tyc, ale mi się wydaje, że w ciąży tak powinno właśnie być, żeby dla maluszka lepiej było. Poza tym mój gin mi powiedział, że zazwyczaj przychodzą do niego grubsze kobiety w ciąży, a ja jestem szczupła i moze dlatego tak. Czytałam na necie i wiele osób jest takich co mają małe brzuchy i nawet takich co im do 7 miesiąca nie było widać, że są w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny uaktualniajcie tabelkę rozumiem, że wszystkie liczycie tygodnie ciąży wg OM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po usg. Zdrowa dziewczynka:) Położenie dizecka miednicowe, łożysko niskoschodzące, lokalizacja tylna sciana miednicy i za mało wód plodowych:( Musimy (z lekarzem) kontrolować poziom wód i ułożenie łożyska, czy nic się nie zmienia. Mam nadzieję że wody "wzrosną" , pije gdzies 2,5 l wody dizennie wiec nie wiem czemu taki niski poziom. a na łożysko to raczej nei ma wpływu. dobrze ze dzieciątko zdrowe:) CÓRCIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis gratuluję córeczki Ja bardzo mocno bym chciała aby ta jedna co niby córeczka już tą córeczką została :) Wierzysz tak mocno lekarzowi że to na pewno dziewczynka?Ja się boję że będzie pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×