Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

ja ruchy też już czuję od 3tygodni i moj M czasem jak przyłoży rękę też czuje ;D chyba mały rozrabiaka rośnie hehe nie wiem dlaczego ale po truskawkach mam straszne wzdęcia ;p oczywiście nigdy przedtem nie miałam hehe kelis- ja mam to samo, plus codzienne dojazdy, z domu wychodze o 8:00 rano a wracam o 19:00. Zero odpoczynku. A zresztą firma nie warta, żeby sie jej poświecać, nie mam zamiaru tu wracać, wieć pewnie niedługo ide na zwolnienie, tym bardziej, że nie płacą kasy na czas ;/ masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Jak to fajnie, ze mozna juz jesc swieze truskaweczki, tez wczoraj je jadlam ze smietana. Jakie bierzecie witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja żadnych ;/ coś tu pusto na naszym forum, w sumie co się dziwić w tak piękną pogodę, tylko gorzej jak trzeba siedzieć w pracy, i straszna nuuuuuuuuuda......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja siedzę w pracy i nudzić się nie nudzę, ale w tym upale co ciężko coś myśleć... Byłam wczoraj u lekarza - wszystko dobrze, człowiek ładnie rośnie, machał do nas rączką. Mam za sobą 2 trzygodzinne loty samolotem i wakacje nad morzem, więc trochę się martwiłam jak to będzie. Ale lekarz mówił, że można jechać, żeby odpoczywać i korzystać z kuchni śródziemnomorskiej. Więc pojechaliśmy:) Polecam, objadłam się rybek, owocków i warzyw że hej, morfologię mam na medal. za to upał chyba dziecku się podoba, bo dzisiaj chodzi i drepcze mi po brzuchu co chwila:) mogłoby tak codziennie, a jeszcze nie codziennie tak czuję co tam porabia. za 3 tygodnie idę na połówkowe i już się nie mogę doczekać, bo ciągle nie wiemy jaka płeć! z witamin biorę feminatal 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie biorę witamin czekam do wizyty u lekarza bo póki co nie kazał a nie chcę nic łykać na własną rękę awiec ja leciałam 2.5 godziny i to był najgorszy lot w moim życiu!Ciągle miałam zawroty głowy, od ciśnienia potwornie bolały mnie uszy i nie mogłam się doczekać lądowania.Nie wiem czy to wpływ ciąży czy tego że 2 lata nie latałam ale było okropnie Ale w Hiszpanii dzieciaki bardziej brykały niż tu w Polsce więc chyba bardziej im odpowiadał tamtejszy klimat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ciężaróweczki :) Ja jestem w 20 tc i w poniedziałek idę się dowiedzieć kto tam mnie kopie? Synuś czy córcia? :) Z witaminek łykam Pregnavit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna - ja się właśnie bałam lotu, naczytałam się w necie rożnych rzeczy i nie wiedziałam jak to będzie, ale pragmatycznie postanowiłam zaufać opinii lekarza prowadzącego. No i w sumie w czasie lotu czułam się tak jak zawsze w czasie lotu, ciąża nic nie zmieniła. Każdy znowi inaczej, a przecież czasem wystarczy mały katarek, żeby były problemy z uszami, czy też stres z powodu lotu, żeby się coś działo. Niemniej cieszę się, że Twoje maluchy doceniły południowy klimat:) A powiedz, opalałaś się? Jakie miałaś podejście do tego tam na miejscu? co do dzisiejszego dnia to u mnie w pracy jest spokojnie ze 35*C i zaduch, jak wszędzie gdzie nie ma klimy z resztą. Na szczęście atmosfera nieformalna, więc mogłam sobie poleżakować na kanapie, żeby trochę odpocząć. Byle do niedzieli, ma się ochłodzić trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awiec nie opalałam się za bardzo bo na plaży leżeliśmy tylko jeden dzień bardziej nastawialiśmy się na zwiedzanie. Ale jak już byłam na plaży to filtr na brzuszek i trochę wystawiłam maluchy na słońce ale nie na długo. Co ciekawe czytałam gdzieś ostatnio że na tym etapie ciąży na ostrym słońcu dzieci mogą zasłaniać rączką oczy :) Obok nas leżała inna polka z odrobinę większym brzuchem niż mój i też filtr 30 i leżała plackiem!!! Mój lekarz ma bardzo luźne podejście do ciąży i cały czas jak mam jakieś obawy to każe mi dać pożyć dzieciom i się wyluzować :) Jednego tylko dnia troche za dużo połaziłam miałam bóle brzucha.Zadzwoniłam do gina kazał wziąć 4 duphastony 2 nospy i poleżeć. Tak też zrobiłam i jest ok. Myślę że trochę można brzuszek poopalać żeby był ładniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o podroze samolotem to ja lecialam w 4-5 tyg ciazy i swietnie to przezylam, opalalam sie w sumie wowczas 2 x po pol dnia z filtrem 30. a wiekszosc czasu spedzalam na wycieczkach fakultat jezdzac autokarem/busem i w muzeach itp... ja mam dzis 2 dzien wolny do niedzieli wiec smaze sie ewentualnie waucie. Bylam dzi u gin i mam skierowanie na USG polowkowe na 25 tydzien ciazy! kurde, sadzilam, ze moze za tydzien... a tu ponad miesiac czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, mnie od czwartku męczyły bóle brzucha w piątek poszłam na wizytę no i mam L4 dwa tygodnie, mam wypoczywać. Jak bóle się powtórzą to mam wziąć no-spe no i zlecił morfologie. Mój szef to się troszkę zdenerwował tym L4, troszkę mnie to martwi. W poniedziałek pojadę do pracy zawiozę L4 może uda mi się z nim spotkać. Jeśli chodzi o witaminy to biorę Prenatal Clasic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha88
czesc dziewczyny, tez zaczelam juz czuc ruchy dziecka, dopiero w poniedzialek poczulam, bylam taka szczesliwa, a w czwartek dowiedzielismy sie z mezem ze bedziemy mieli synka:) wiec mąz chodzi ciagle i usmiech mu nie schodzi z twarzy wspolczuje wam dziewczyny upałów bo ja sama tez nie moge wytrzymac, a jak pojade nad jezioro to plywac ciezko bo brzuch ciagnie na dno;p, najlepiej na plecach plywac ale iadomo nie kazdemu pasi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łykam Feminatal 400 + DHA. Mnie znowu wczoraj dopadł ból w żołądku i w dole pleców, jakby nerkach, czy kręgosłupie. Nie mogłam się z bólu wyprostować ani oddychać. Straszny przeszywający ból. Na szczęscie samo przeszło. Jutro idę po wyniki badań, a we wtorek-wizyta. Mnie podczas lotów samolotem przeszkadzało ciśnienie, w uszach czasem czułam, w ciąży nie latam, bo nawet jakoś nie mam potrzeby, ale wybieramy się z mężem w góry kilkasetek kilosów i nie wiem, czy można :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestcyda
WITAMINY. Mi kazal lekarz brac Centrum Materna wiec biore. Pomimo tych wszystkich dziwnych komentarzy nt tych tabletek :P Ja ruchy dziecka czuje jakos od 3 tygodni i z kazdym dniem sa mocniejsze :) W srode byc moze sie juz dowiem na 100% kto mnie tak kopie, bo miesiac temu mowil, ze podobno chlopak :) Upaly niestety strasznie mi przeszkadzaja :( Jak nie ma wiatru to nawet nie wychodze z domu, bo sie dusze i jest mi slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O z rozpedu zle sie podpisalam :) * Jeszcze przy okazji zapytam: Jak u Was z rozstepami? Bo ja masaze gabka robie i smaruje kremem zapobiegajacym, ale juz pierwsze 4 mam na posladku i strasznie to przezywam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha88
pestycyda: ja na całe szczescie, odpukac w niemalowane, jeszcze nie posiadam rozstepow, ale codziennie rano i wieczorfem smaruje brzuch kremem perfecta mama .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) by uniknac rozstepow smaruje brzuch i uda oliwka Hipp. W poprzedniej ciazy pojawily mi sie wielkie rozstepy i duzo oby teraz tak nie bylo.... Moj kochany maluszek wczoraj kopal tatusia w ucho (ktore lezalo na moim brzuchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruję oliwka babydream z rosmana tania, ladnie pachnie i mam nadzieję jest skuteczna :) Mam kilka rostępów sprzed ciąży takich białych na biodrach i poki co żadnych innych. I tak myślę ze jak mamy mieć rostępy to będziemy je mieć i żadne kremy ani oliwki nie pomog niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na razie nie zauważyłam żadnych rozstepow, a smaruję sie jakims kremem tak w kratke jak mi sie przypomni. Wydaje mi się że to zależy od tego jak podatna i elastyczna jest skora, oraz od genow, moja mama mowila ze nie miala, mam nadzieje ze i ja nie bede.... wkurzam się bo zostawiłam wage u rodzicow i nie moge kontrolowac wagi ;/ w czwartek ide na wizyte, niestety usg dopiero 29 ;/ ale wam dobrze, niektore z was znaja juz plec ;DDD gratuluje! moj brzuszek ostatnio jakos przystopował z rośnięciem, i nawet jakby się zmniejszył, nie wiem od czego to zależy, być może od wzdęć ;D to juz 20 t.c!!!! półmetek ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja tez zazdroszcze mamusiom co znaja plec. u mnie 19 tydzien a gin skierowala mnie na usg 20 lipca jak bedzie 25 tydz- dopiero! jednka z mezem zdecydowalismy sie pojsc na usg prywatnie za tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja tez sie zastanawiam czy by nie pojsc prywatnie wczesniej.... odebralam wyniki badan, przeciewcial nie stwierdzono- wiec rozumiem ze nie ma konfliktu serologicznego z dzidziusiem ;D martwi mnie troche morfologia, juz drugi raz mam zawyzone leukocyty 10,5tys/ul i neutrofile 8,3 tys/ul ( 78,8%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczak dzwonilam do prywatnej kliniki koszt usg polowkowego 200zl masakra poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W klinice gdzie ja sie wybieram kosztuje ok 170-180zl ale mam znizke wiec chyba 140zl zaplacimy. U mnie tez przeciwcial nie ma co mnie bardzo cieszy :) a moja gin to wkurzyla mnie ostatnio w piatek -nasza rozmaowa: Ja: powieka mi skacze, czy to brak witamin? Ona: prosze isc do okulisty ja: czy nie powinnam zrobic badan na toksoplazmoze? ona: Jak nie ma kotow w domu to po co (a w pracy mam) ja: jakie mozna brac leki na bol glowy? ona: no-spe mozna brac ale to na brzuch.... poza tym nie wspomniala kiedy przyjsc na kolejna wizyte, nie dala skierowania na badania, i wogole byla jakas zdziwiona, ze przyszlam po miesiacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia, jestem w szoku po tym co napisałas!!! Co to za lekarz??? masakra :( Mi na każde pytanie szczegółowo odpowiada, wyznacza termin wizyty i co miesiąc na wizycie daje skierowanie na badania. A z tą toksoplazmozą przegięcie, nie tylko od kotów można to złapać, co za baba :/ Chodzisz do niej prywatnie??? A co do usg ja miałam robione jak na razie na każdej wizycie, co 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na tą skaczącą powiekę pij sobie magnez, przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... U nas po staremu...brzuchol rosnie, Fasola lub Groszek kapia,ale duzo mniej niz przy mojej zwariowanej corce. Za 1,5 tyg USG polowkowe i wypad na urlop zaraz potem. Jedziemy w gory. Bylam sie dzisiaj zapytac czy w ogole moge to lekarka troche odradzala. Powiedziala, ze najwyzej to tak 800 ldo 1500 m.n.p . No nasza miejscowosc lezy w dolinie 770 m.n.p m,ale sa tam obok lodowce,na ktore chcielismy wjechac kolejka. Stanelo na tym,ze maz wjedzie z corka a ja ide na masaz w tym czasie. I gitara. Tylko ciekawe jak mi go zrobia jak nie moge lezec na brzuchu,bo juz zawadza.heh Wiem,ze jedna z Was tez planuje jechac w gory.Co na to Twoja doktorka? Moja nie nalezy do panikar,ale i tak jej sie ten pomysl nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodze na NFZ do tej lekarki ale caly czas planuje w 6-7 miesiacu pojsc prywatnie do innego gin, poki co do niej chodze bo nie chce kasy wywalac na prywatnego lekarza. Jesli sie okaze,ze moge naturalnie rodzic to wole wydac pieniadze na porod w klinice. Bardzo chcemy z mezem rodzic razem a ze mam raczej kiepskie wspomnienia z 1-szego porodu to wole zaplacic i czuc sie jak ksiezniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dawno mnie tu nie było... któraś kiedys pytała jak mogę łykać pharmaton matruelle - jakoś daję radę :) bardziej mnie przeraż acena niż łykanie, no ale cóż... tak sobie myślę czy nie przejść na feminatal z DHA, bo wystarcza na 2 mies a tu za 30 kapsułek najtaniej 36 zł wychodzi przeciw roztępom gin zaleciła smarować się oliwką. Myślę, że obojętnie co by to nie było ważna jest systematyczność. Mojej koleżance sama farmaceutka tak powiedziała, gdy kupowała tani krem przeciw rozstępom, a chwilę wcześniej wciskała jej preparat za prawie 40 zł. na usg połówkowe idę 01-07 , a póki co nadal nie wiem co mnie tak kopie :) za to w sobotę jadę do znajomej obejrzeć wózek i resztę rzeczy po jej córce, no i pewnie od razu przywiozę do domciu, bo jak za pół darmo (niby nic nie chce, ale i tak jej zapłacę) to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. jak co iektóre z was również zajadam się truskawkami, ostatnio na wizycie po 3 tyg przybyło mi 2,8 kg, więc trzeba się przerzucić na coś lżejszego, bo inaczej to z 30 kg mi do końca przybędzie :( pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×