Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Chyba odszedł mi czop, nie jestem pewna :( taka gęsta brązowa wydzielina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia właśnie wziełam się za czytanie " Pierwszy rok życia dziecka" i tu jest napisanie o pęcherzyku na górnej wardze, cytuje: Nie ma takiego czegoś jak zbyt mocne ssanie- chociaż poczatkujące matki o wrażliwych brodawkach mogą sie z tym nie zgodzić. Pęchęrzyk taki pojawia się na środku górnej wargi u niemowląt karmionych piersią i butelkką. Powstaję u tych dzieci, które ssą łapczywie, jednak nie powoduje bólu ani innych dolegliwości. zanika bez leczenia w ciągu kilku miesięcy, a czasem znacznie wcześniej.mam nadzieję, ze to to i szybko przejdzie. Ja dziś mam termin wg USG jutro wg OM, ale mam nadzieje ze wezmie mnie w poniedziałek:-)weekend jeszcze w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Aga moze się zaczyna, niby może byc podbarwiony krwią, także to może być to:-) powodzenia jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Miracle10 tak jestem całkiem sama zdana na siebie już kryzys psychiczny przechodziłam teraz jest lepiej ,a pociesza mnie to że mój M w we wtorek wraca do domu i 4-5 dni spędzimy razem w trójkę :) niestety jego praca w transporcie jest taka ze jestem 2tyg zawsze sama zdana na siebie, a moja rodzina mama powiedziała mi tak masz dziecko to teraz sama się nim zajmuj ból który noszę w sercu jest nie do opisania ,nikomu nie życzę takiej rodziny :((( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś24 wiem że łatwo mówić, ale nie martw się. Wiem, że strasznie słyszeć takie słowa jeszcze od swojej matki, no ale cóż rodziny się nie wybiera. Tylko , żyby później nie żałowała straconych chwil z wnukiem:-(Trzymaj się ciepło i zaglądaj cześciej, wyżalenie się na pewno coś pomoże:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Jejku jak ten czas leci, dziś Igorek jest już z nami 3 tygodnie i w końcu widzę szansę na odpadnięcie pępka - wisi już jak na włosku ;) Wczoraj podczas spaceru poszliśmy z mężem go zważyć do przychodni, przybrał 700g od wyjścia ze szpitala - waży teraz 4200g Zaraz idziemy na spacer, trzeba złapać troszkę świeżego powietrza. mamaAnia - Fajnie, że sprawia Ci tyle przyjemności masowanie córeczki. Mam nadzieję, że to jest to co napisała anula2500. Mój Igor ma takie jakby odparzenia na usteczkach od ssania cycuszka, choć przystawiam go dobrze do cycuszka. I niestety strasznie mi ulewa od 5 dni nawet noskiem mu leci :( więc po karmieniu muszę go troszkę ponosić i uważać żeby się nie zadusił tym ulewanym mleczkiem. Miracle10 - zobaczysz instynkt macierzyński jest super i na pewno dasz sobie radę z pielęgnacją, przewijaniem, ubieraniem itp. Ja również do tej pory nie miałam styczności z małymi dziećmi i bałam się tak samo jak Ty, ale na szczęście nie potrzebnie bo radzę sobie dobrze. Najważniejsze to się nie bać i zaufaj swoim instynktom ;) mirabelkax - GRATULUJĘ :))) Życzę dużo zdrówka... Mamusie nierozpakowane - trzymajcie się dzielnie, na prawdę już nie długo wszystkie będziemy miały maluszki przy swoich serduszkach. Buziaki i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś24 - trzymaj się i bądź dzielna, wpadaj do Nas częściej. Na pewno będzie Ci lżej na duszy jak się czasem wyżalisz ;) A Twoja mama niech żałuje że traci tak piękny czas. Moi rodzice niestety już nie żyją i bardzo żałuję że nie mogli poznać wnuka i cieszyć się z nami tym szczęściem. Fajnie, że mam kochanych teściów i mały będzie czasem rozpieszczany przez dziadków ;) Buźka na pocieszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Mirabelka> gratuluję 🌻 Agus> mam nadzieje, ze te okoliczności nie psują Ci mocno samopoczucia. Niedługo Twój luby będzie z Wami ❤️ Niestety niektóre zawody zmuszają rodziny do rozstań. -------------------------- ja jestem po wizycie. Mały ma ok 3600 g. Szyjka macicy skrócona, miękka, ale jeszcze nie do końca dojrzała. Jeśli nic się nie ruszy za tydzień 25.11 mam wizytę lekarską, a 29.11 kładą mnie do szpitala. Łożysko jest wydolne, ilość wód płodowych już nieco zmniejszona, szyjka macicy ustawiona już w osi kanału (cokolwiek to znaczy :-) ) Lekarz patrząc na mój brzuch nie mógł uwierzyć, ze mały ma taką wagę. Myślałam, że może lekarz powie, że wszystko jest gotowe do startu i psychicznie ten poród wywołam, ale nie... no to czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikalinka: Ja na kolki mam dla małego Lefax i póki co (odpukać!) pomaga. Dzisiejszą noc już dał nam pospać. I już tak nie ulewa jak wcześniej. I tak samo tylko je i śpi. Przewijamy go i kładziemy do łóżeczka. Czasem zasypia natychmiast, a czasem się rozgląda. Wtedy potrzebuje troche uwagi (chociaż żeby ktoś był w pokoju), bo jak nie to zaraz płacze. W ogóle to mam wrażenie, że jego materac (pianka kokos gryka) jest nieco za twardy, bo kiedy nie śpi, a go położe to się kręci i płacze, a w naszym łóżku zasypia bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody na brzusiu na lozku tuz obok mamy i wysyla moc buziorow listopadowym ciociom :************ od dzisiaj sie werandujemy pol h, jutro h, a w niedziele godzinny spacer :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ja po badaniu mam jakieś bóle i w dodatku jakaś krew ze śluzem się pojawiła. Teraz żałuję, że się bliżej nie przyjrzałam, bo może to był czop? Choć kształtu czopa to on nie miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane. Ja jestem okropnie zmęczona. Piotruś daje mi w kość,malo spi duzo czasu na cycku spędza i tak wkoło macieju. Mam nadziek ze z dnia na dzien bedzie tylko lepiej i bedzie wiecej spal. Nierozpakowane-cierpliwości i POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nadal nic się nie dzieje. KTG zaliczone-następne (szóste!) w poniedziałek.Świadomośc że za tydzień już będę miała malucha przy sobie działa na mnie obezwładniająco. Trudno mi w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnS - maleństwo śliczne ❤️ Miracle10 - ja też tak miałam po wizycie, męczę się do dziś z tymi bólami, a może u Ciebie będzie szybciej :D Mi jest niedobrze na dodatek, chce mi się płakać i mam dosyć :( MgrEndus - wszystko się unormuje, będzie dobrze, trzymamy kciuki ❤️ Antena, Ty wiesz, że tydzień jeszcze, na pewno jest to pocieszające, a nóż będzie szybciej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Dzięki dziewczyny za miłe słowa choć Was tu mam i czasami mogę porozmawiać :) dziś byłam 1 raz z małym na spacerku teraz śpi, tak spacer dobrze wpływa na samopoczucie moje ,oby mały się nie rozchorował bo dziś dopiero ma 2tyg i 1 dz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki! AnnS śliczne maleństwo - też już takie chce mieć przy sobie... Widzę, że Tobie humorek dopisuje mimo nie lada zmęczenia pewnie:P Oby tak dalej!! Dziś i mnie dół straszny dopadł - i pogoda do kitu, i ja już jestem zmęczona tym stanem, i jeszcze mój luby dołożył trzy grosze, i hormony szaleją, nic tylko ryczeć się chce, nawet apetytu na nic nie mam...do 20 grudnia mam uczelnie na głowie jeszcze i nie wiem jak podołam z zaliczeniami mając malucha u boku... dobija mnie to coraz bardziej.. Co do postępów ciążowych brzuch coraz częściej mi twardnieje, ale po skurczach ani śladu... Kręgosłup jak na początku bolał tylko w krzyży to teraz cały naiwania nieźle.. mirabelka gratuluję córuni... Trzymajcie się moje kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anns-rozczuliłaś mnie tą fotką! Zauważyłam że nierozpakowane z dnia na dzień mają coraz gorsze humory. Mnie też to dotyczy.Każda chciałaby miec już ten nieszczęsny poród za sobą a tymczasem musimy czekac, czekac, CZEKAC! No cóż-mam nadzieję że za jakieś dwa tygodnie żadna z nas nie będzie w dwupaku. Pytanie do mam-czym pielęgnujecie kikut pępowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dopisuje się do tabelki. Mój syn przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, najpierw próbowali mi poród wywołać ale przez 20 godzin miałam tylko rozwarcie na 2.5 cm podali oksytocyne, przebili pęcherz płodowy ale nie pomogło. Synuś jest strasznym łakomczuszkiem, cały czas byłby tylko przy piersi, trochę mi popłakuje ale byłam z nim u pediatry i muszę wprowadzić dietę tzn.wyekliminować nabiał może pomoże, bo się pręży myślę że może go pobolewać brzuszek. Pozdrawiam wszsytkie mausie bardzo serdecznie, będe zaglądała częściej o ile mały pozwoli:) Dwupaki fasolinka............26..........10.11......dziewczynka.. ...świętokrzyskie Maja112010........30..........16.11......chłopiec....... ...........Katowice Anuszka4 ...........30..........17.11......synuś.................... ...Pozna& marczela1985......25..........17.11......Aleks........... .....Podkarpackie marty88.............22..........17.11......Franek........ ..........Warszawa anula2500...........25..........20.11......chłopiec..... .........dolnośląskie Antena1985.........25..........23.11......chłopiec...... ........dolnośląskie maramaj.............24..........23.11......dziewczynka... ............śląskie moni_85.............25..........24.11.......??????????... .........wielkopolskie Miracle10...........29..........25.11.......Ignaś....... ................Gdynia Lou_La..............29..........25.11.......Kamilek...... .........małopolskie fra_nia..............23..........27.11.......??????????.. ..........Gorzów Wlkp. aga_w...............25..........28.11.......Ania......... ...............opolskie AniaWWW..........27..........30.11.......Natalia......... ........Warszawa Rozpakowane PORÓD_NICK______WIEK__IMIĘ_____ WG/WZR___ TYDZIEN __MIASTO 29.09_asia25______25___Martynka __2600g/51cm_ 35t3d _Warszawa 05.10_kelis1_______26___Hania______???????/????___35t_Św ietokrzysk 06.10_lenna1982___27___Hania______2430g/???? ___???????______?????? 06.10_lenna1982___27___Jerzyk_____2330g/????___???????___ ___?????? 08.10_Aisha_hm____25___Adaś_______2150g/49____35t5d_____ R-w y 14.10_Amarantowy_23___Roksanka___3150g/54___35tc___Pomors kie 29.10_Megi84_____26___Igorek______3660g/55___39t____Warsz awa 02.11_Drumla_____32___Staś________3500g/56___39t_______O pole 04.11_pestycyda__20___Alexander___3490g/54___40t2d___Fran kfurt 06.11_Anns_______26___Natan______3600g/56___39t_______Poz nan 07.11_Zareczona__28___Lenka______3050g/50___40t1d__Pfungs tadt 07.11_bela_mi___26____Zosia______3360/54cm__39t____Gliwic e 08.11 aneczka1986__24__Kacper_____3650/55cm__40+4d_warm.-m 08.11_geezona____27___Zuzia______3700g/57___40+4d_Obornik iWlk 08.11_susanaaa___31___Kubuś_______4120g/59___39t_______ ląskie 08.11_ewelinaer___30__Elżbieta _____2400g/54 __39t_________Łódź 09.11_mamaAnia___29__Ilonka-Alicja__3250/57___40t4d______ B-stok 09.11_goska32____32___Nikodem_____4300/60____41t_wielkopo lskie 10.11_Pikalinka___27___Alexander____3820/55____40t3d_Fran kfurt/Main 13.11.mirabelkax -30---Freya_________2900/54____39t___maz. 14.11_eowina_2010__33_Basia________3430/55____40tc_Warsza wa 15.11_mgrEndus_24_Piotr_3550/55_40t_zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka nierozpakowanych kurczy się :-) marty88> mi tez twardnieje brzuch, od kilku dni, bardzo często, ale zupełnie bezboleśnie. AnnS> niezły cycuch mamusi z Twojego maleństwa :-) słodkości aga_w> akurat mnie boli jak siedzę lub stoję, jak leżę jest OK. Szyjka już delikatna i pewnie stąd te bóle. Póki co, żadnego krwawienia. Może faktycznie to był czop, albo jego fragment. Lekarz mówił, że może mi odejść czop, ale raczej chodziło mu, ze w przyszłości, a nie że po badaniu. żadnego KTG lekarz mi nie zalecił. Kurczę, może na własną rękę zrobię w tygodniu....? aneczka> gratuluję ❤️ synka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za info o babelku na ustach, w nocy ladnie zasechl i dzis skorka odpadla :) agus kochana ja mam odwrotnie- moja mama chcialaby caly czas trzymac na rekach malą - tzn gdy spi a ja na to nie pozwalalam- jakas glupia! jeszcze mi dziecko do rak przyzwyczai! wogole nie chce by moja matka dotykala moja corke... nie bede wchodzic w szczegoly dlaczego... pepuszek mojej Ilonki odpal wczoraj czyli w 9 dniu od urodzenia. Ja mam Leko ale to wielkie g*** bo nie wiadomo jak uzywac takiego sztywnego "wacika". ja wyciskalam z niego spirytus prosto na pepek i patyczkiem rozcieralam dookola pepuszka :) mirabelka i aneczka gratluacje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena1985 - ja przez 1,5 tygodnia stosowałam octenisept 2 razy dziennie tak jak w szpitalu (rano i wieczorem). Następne 1,5 tygodnia po wizycie położnej zaczęłam stosować spirytus. Kupiliśmy spirytus rektyfikowany i mąż rozcieńczył do 70%. Nasączałam gazik i wpuszczałam kilka kropelek do pępka i przemywałam 4-5 razy dziennie, troszkę ruszając ten kikut i wycierając te wydzieliny, które się wysuszały z pępowiny. Przy octenisepcie, który stosowałam przez pierwsze 1,5 tygodnia tylko psikałam i nic nie czyściłam w środku bo się bałam i pępowinka w ogóle się nie wysuszała. Na szczęście przyszła położna i powiedziała żeby kupić ten spirytus i pokazała mi że mogę go odchylać troszkę żeby wymyć gazikiem. I się udało dziś na 3 tygodnie mu odpadł pępuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka1986 - Gratuluje SYNKA :) Niech rośnie zdrowo. AnnS - śliczności :) Buziaki od cioci Ani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena: Ja na kikuta nic nie dostałam. Od wczoraj 3 razy posypałam pudrem przepisanym przez lekarke i dziś ładnie odpadł po 2 tyg i jednyj dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam dzidzię :) Chłopa :) Najprawdopodobniej Mateuszka.. Poród to coś strasznego.. Napisze więcej kiedy indziej.. chciałam się tylko pochwalić.. ur. 17.11 3130g/50cm w 38 tyg :) Pozdrawiam dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne gratulacje dla kolejnych mam! :-) Mam wrażenie że niedługo sama w dwupaku zostanę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRatulacje dla nowych Mam SPokojna głowa ja dołączam do grona tych, które mają wrażenie, że zostaną same tutaj..Już nas jest trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolinka............26..........10.11......dziewczynka.. ...świętokrzyskie Maja112010........30..........16.11......chłopiec....... ...........Katowice Anuszka4 ...........30..........17.11......synuś.................... ...Pozna& marczela1985......25..........17.11......Aleks........... .....Podkarpackie marty88.............22..........17.11......Franek........ ..........Warszawa anula2500...........25..........20.11......chłopiec..... .........dolnośląskie Antena1985.........25..........23.11......chłopiec...... ........dolnośląskie maramaj.............24..........23.11......dziewczynka... ............śląskie moni_85.............25..........24.11.......??????????... .........wielkopolskie Miracle10...........29..........25.11.......Ignaś....... ................Gdynia Lou_La..............29..........25.11.......Kamilek...... .........małopolskie aga_w...............25..........28.11.......Ania......... ...............opolskie AniaWWW..........27..........30.11.......Natalia......... ........Warszawa Rozpakowane PORÓD_NICK______WIEK__IMIĘ_____ WG/WZR___ TYDZIEN __MIASTO 29.09_asia25______25___Martynka __2600g/51cm_ 35t3d _Warszawa 05.10_kelis1_______26___Hania______???????/????___35t_Św ietokrzysk 06.10_lenna1982___27___Hania______2430g/???? ___???????______?????? 06.10_lenna1982___27___Jerzyk_____2330g/????___???????___ ___?????? 08.10_Aisha_hm____25___Adaś_______2150g/49____35t5d_____ R-w y 14.10_Amarantowy_23___Roksanka___3150g/54___35tc___Pomors kie 29.10_Megi84_____26___Igorek______3660g/55___39t____Warsz awa 02.11_Drumla_____32___Staś________3500g/56___39t_______O pole 04.11_pestycyda__20___Alexander___3490g/54___40t2d___Fran kfurt 06.11_Anns_______26___Natan______3600g/56___39t_______Poz nan 07.11_Zareczona__28___Lenka______3050g/50___40t1d__Pfungs tadt 07.11_bela_mi___26____Zosia______3360/54cm__39t____Gliwic e 08.11 aneczka1986__24__Kacper_____3650/55cm__40+4d_warm.-m 08.11_geezona____27___Zuzia______3700g/57___40+4d_Obornik iWlk 08.11_susanaaa___31___Kubuś_______4120g/59___39t_______ ląskie 08.11_ewelinaer___30__Elżbieta _____2400g/54 __39t_________Łódź 09.11_mamaAnia___29__Ilonka-Alicja__3250/57___40t4d______ B-stok 09.11_goska32____32___Nikodem_____4300/60____41t_wielkopo lskie 10.11_Pikalinka___27___Alexander____3820/55____40t3d_Fran kfurt/Main 13.11.mirabelkax -30---Freya_________2900/54____39t___maz. 14.11_eowina_2010__33_Basia________3430/55____40tc_Warsza wa 15.11_mgrEndus__24_Piotr_______3550/55_40t_zachodniopomorskie 17.11_fra_nia_23__Mateuszek_____3130/50___38__Gorzów Wlkp. przepisuję Franię do tabelki rozpakowanych. 🌻 Frania, i zagadka się wyjaśniła! Gratuluję syna :-) 🌻 macie parkę :-) ------------------------------------------------ chyba to był czop co ze mnie wylazło, po teraz cały czas czyściutko. Podbrzusze boli (ale żadne to skurcze), zwłaszcza, jak mały się rusza, pomimo, że lekarz badał mnie b. delikatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaga
Hej. Mam do sprzedania jedno opakowanie kropelek Sab Simplex. Kropelki są oryginalnie zamknięte, w opakowaniu. Ważne do 2012 roku. Chcę je sprzedać gdyż po prostu mi zostały (przywiozłam z Niemiec trzy opakowania). U mojego dziecka bardzo się sprawdziły na kolki. Nie chcę na nich zarobić, kosztowały około 10euro, więc chciałabym za nie 40zł+ ewentualne koszty wysyłki. Możliwy jest także odbiór osobisty okolice Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Osobę zainteresowaną proszę o kontakt mailowy kolkula@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×