Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

wiecie :P a ja mysle ze z tym kraweznikiem to ie takie glupie :) jak zaczynalam rodzic to polozna kazala mi lazic bocianim krokiem. jak wysoki kraweznik to i bociani krok automatycznie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z synem przed chwilą robiłam lekką gimnastykę i właśnie tzw bocianie kroki :) Zjemy obiad i zbieramy się na spacer, tylko że plecy odmawiają posłuszeństwa a raczej dól pleców mam taki ciągły tępy ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny dzięki za gratulacje:P Ważne, że do przodu a nie myślałam, że pójdzie tak dobrze:P Jak tak czytam o tym wydzwanianiu, to czuję jakbym to ja pisała.. U mnie identycznie, co staje się irytujące. Dobry pomysł, żeby podać termin z 10 dni później. Wszyscy proszą, żeby dała znać jak się zacznie itp itd. Jak się zacznie to na pewno będę miała czas i chęci wszystkich obdzwaniać i informować... Dziś dzwonię do przyjaciółki rano, a ona od razu, że rodzę na ulicy, bo samochody słyszy.. PARANOJA jakaś! Dobry motyw z tym chodnikiem - rozbawia chociaż:) Dziś mój termin porodu, a tu lekarz stwierdził, że jeszcze do 23 nie będzie przenoszenia ciąży. Dopiero 22 mam się zgłosić na ktg, chyba że zacznie się coś dziać wcześniej. Po badaniu stwierdził, że szyjka macicy zmienia kierunek (Co to znaczy!?!?!?!). Brzuch mi twardnieje od wczoraj wieczora i boli podbrzusze cały czas, więc może jednak Franek chce już wyskakiwać.. A miałam sie jeszcze zapytać rozpakowanych odnośnie nacięcia. Wyczytałam, że nacina się skórę i mięśnie i tak dumam jak to ze mną będzie, bo ja jestem bardzo porozciągana tam jedyne co mnie ogranicza to skóra i tak dumam czy mam szanse uniknąć tego krojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkapolka
Melduje ze kraweznik zaliczony hahaha :) Miracle10 - no sama nie wiem z tym olejem rycynowym. Naczytalam sie duzo o tym i z moich obserwacji wynika iz tak owszem olej moze powodowac skurcze macicy jezeli organizm jest juz przygotowany do porodu, (tak samo jak i inne naturalne srodki wspomagajace prace jelit np. suszone sliwki, rodzynki, maslanka itp) ale czasami takie "wywolane" skurcze moga zaszkodzic dzecku - wplywaja na tetno, a po drugie skoro olej dziala przeczyszajaco na matke to i na dziecko rowniez czyli istnieje mozliwosc wydalenia smolki.. Oczywiscie Ty zrobisz jak zechcesz ale ja nie odaze sie chyba sprobowac :) Wczoraj w sklepie jakas kompletnie obca baba podeszla do mnie zaczela mnie macac po brzuchu i stwierdzila ze wygladam jak slonica, ze na pewno mam trojaczki, bo ona jak byla w ciazy z blizniakami to miala mniejszy brzuch odemnie. Co za beszczelnosc... !!! A ja naprawde wcale tak nie wygladam.. przytylam 13 kilogramow nadal sie mieszcze w ubrania z przed ciazy tylko sie oczywiscie nie dopinam w brzuchu. Naleze do grona tych kobiet ktore ciaze nosza tylko z przodu (niektore tyja na biodrach, pupie udach itd) od tylu nikt by nie powiedzial ze jestem w ciazy. Wiec mnie kobieta zdolowala.... Ale powiedzialm jej co na jej temat mysle i popchnelam zakupowy wozeczek dalej... A dzisiaj rozmawialam z moja ciocia - zapytala ile przytylam, zrobilam blad ze powiedzialam ile, bo stwierdzila no bedzie co zrzucac... W takie dni juz bym chciala urodzic... A t telefonami to tez mam urwanie glowy, "koniecznie daj znac jak juz sie cos bedzie dzialo" a ciekawe po co zeby mi sie kibice do szpitala zwalili? My zdecydowalismy ze nie mowimy nikomu wiecej jak Mojego meza mamie (bo oddajemy psa do niej na czas pobytu w szpitalu) i szwagrowi (bo on sie zajmie naszym kotem) no i moim rodzicom. Reszta sie dowie jak juz nasz skarb sie pojawi na swiecie. A z domu tez ostatnio wyjsc nie moge kazdy kto mnie widzi sie pyta a ty jescze chodzisz? A co mam sie czolgac? Oh ale sie namarudzilam... To chyba pogoda tak na mnie dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkapolka
Odebralam wlasnie email od kolezanki (tej samej ktora polecala chodzenie jedna noga po ulicy druga po krawezniku :) na temat naturalnych sposobow wywolania porodu. Ponizej lista: sprzatanie mycie okien sex spacer chodzenie po schodach podnoszenie rak do gory masaz sutkow olej rycynowy lub inne sr przeczyszajace Swoja droga co sie mnie tak wszyscy czepiaja zeby wczesniej urodzic? Szczegolnie ona? Chyba sie ludzie pomiedzy soba pozakladali o gruba kase kiedy urodze i tak jej zalezy haha Mi sie tam nie spieszy.. no moze troche bo jak tak czytam ze sie juz duzo mam rozpakowalo to ja tez bym chciala mojego maluszka miec po tej stronie brzucha.. Ale jak to moja mam mowi na wszystko przyjedzie czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaa
mam pytanie staram sie z męzem o dziecko wczoraj nad ranem obudzil mnnie ból w okolicahc tak jakby wątroby przez 3 h nie umilam zasnąc ale jakos minelo i do tego co prawda torche wymusialm wymioty ale ni e przeszlo dopiero po 2 godzinach zasnelam dzis mam 8 dzien cyklu a moj tem wynosi 37 ,00i od owulacji jest wysoka spadla tylko nie znacznie mam metaliczny smak w ustach pobolewaja mnie jajniki miesaczke mialam 10 pazdzernika niby milam bo nie byla taka jak zawsze w srode miam norlanie okres ,w czwartek byla ae juz nie taka po poludnia nie bylo jej wclae az do piatku gdy rano znow pojawily sie plamienia i w sobote juz nie bylo zawsze mam 4 dni dni okres i zawsze pierwszy dzien to sa tylko plamienia i rozkreca sie dopiero na drugi dzien a tu bylo inaczej i moja tem nie spada nadal jestem jaks ospala i zmeczona robilma test w tatym tygodniu w czwartek ale wyszled negatywny niewem co myslec poczekac pare dni i zrobic kolejny test czy isc na bete???????dodalm ze jestem zdorwa ani nie jestem przezioebiona ani nic mi nie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja strasznie spuchłam :( to tego strasznie boli mnie w dole brzucha i łamie w krzyżu :( Czuje się okropnie :( dalej plamię... A mnie powiedzieli, żeby się mocno wkurzyć, wtedy podziała :D Ale na co :D Idę do piwnicy po schodach pochodzić, bo wygaśnie w piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkapolka
Aga_w a moze to znak ze sie cos zaczyna? Nie kazda kobieta ma "pelne" skurcza macicy, niektore maja bole krzyzowe... z tego co wiem one moga nie przychodzic i odchodzic jak normale bole porodowe - to jest taki tepy ciagly bol a do tego jeszcze plamenie? Kto wie moze jestes nastepna w kolejce? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny :) nie wymuszajcie :) to decyzja dzidziaka kiedy bedzie gotowe (wysle sygnal do Waszego mozgu) i tylko wtedy podziala szczypanie po sutkach i inne bajery. a tak to chocbyscie brzuszki robily to bedzie mijalo sie z celem. Wiem ze Wam ciezko-pamietam to jak codziennie mialam wszytskiego coraz brdziej dosc. Najedzcie sie jeszcze :) wyjdzcie gdziekolwiek, wyspijcie. Teraz tego brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_w- ja mam to samo czyli tępy ból pleców, ciągle myślę czy się wybrać do szpitala czy nie. Możesz mieć też tak po wizycie u doktora, ja kilka dni krwawiłam jak mi zrobiła masaż i też bolały plecy. Ale teraz mnie jakoś inaczej bolą plecy. Życzę ci, żeby to była oznaka porodu :) Jak widać na mnie nie zadziałał masaż, mycie okien, dzienne sprzątanie, bieganie po schodach itd. Nie śpieszy się jej z przyjściem na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maramaj, na pewno masz rację, to po wizycie u lekarza tak się ze mną dzieje, nie mam aż takiego szczęścia, żeby nagle mnie tak porządnie wzięło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Na mnie też nie zadziałał masaż szyjki, sprzątanie, chodzenie i sex. Wyspać się nie mogę, bo ciągle wstaję w nocy, a pozycja półsiedząca najczęściej nie sprzyja wysypianiu. Wyjść też nie wychodzę. Zjeść jeszcze co nieco próbuję, ale i tak delikatnie żeby w razie czego nie jechać do porodu z pełnym brzuchem. Także za dużo sobie nie wykorzystam. Wiem, że po porodzie lekko nie będzie, ale teraz też przyjemnie nie jest. Ale już się poddałam. Nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pragne was poinformowac ze 15.11.2010 o godz 8:35 urodzilam Piotrusia ;-) Waga 3550 wzrost 55cm Jest sliczny ;-) Dzis wrocilismy ze szpitala o porodzie opowiem wam pozniej bo jestem skonana a mały daje w kość. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczela1985
Dziewczyny ja jakas godzinke temu wypilam 2 lyzki oleju rycyynowego zobaczymy czy podziala.Wieczorem ciepla kapiel i kilka przysiadow podobno dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
odpowie mi któras wiem wrózkami nie jestescie ale co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Po pierwsze gratulacje dla nowo rozpakowanych mamusiek :) Ja pragne z duma powiedzieć, że mój maluch kończy dzisiaj tydzień. Zmiania się z dnia na dzień. A jego minki i uśmiechy rekompensują wszystko co boli i że trzeba wstawać w nocy:) Ciężko mi nadrobic za wami, i jeszcze nie przeczytałam wszystkich wpisów. I szczerze się przyznaję mniej zaglądam na kafe,nawet przyznam że malo siadam przy kompie :( Mam wiele wolnego czasu, bo Maluszek mi ślicznie śpi, co 2 godz budzi sie na jedzonko i dalej śpi :) Aniołek malutki, ale nie mam sil na nic. Jak tylko moge mykam pod kocyk kłade sobie go koło mnie na łóżeczku i tak przesypiamy chwilke za chwilką :) Chyba nie wspominałam o moim porodzie, ale miałam bardzo szybki 5,5 h z zzo, poprostu czułam sie jak w niebie. Wszystko szło spokojnie, sprawnie i szybciutko. Mój mąż bardzo angażowł sie w całą akcje i parł razem ze mna i dumnie przecinał pepowinke :) Jest bardzo kochanym człwoiekiem, bo gdyby nie on, nie wiem czy dałabym rade psychicznie. Mam nadzieje, ze i wy macie wsaprcie w swoich partnerach. Mówi mi że chyba nie zdecyduje sie na 2 dziecko, bo widzi jak ja teraz cierpie (ból krocza) i nie chce mi przysparzać kiedys tego samego hihi. No ale maluszek kiedys musi mieć siosrzyczke albo braciszka :P:P OK laseczki ja mykam, coś ogarnąc domek a pozniej pod kocyk do synusia :) Aha!! Nie wywołujcie porodów :) Dzieciaczki same wiedzą kiedy sie urodzą :):) któraś z dziewczyn pisała, że najedzcie się dużo (na zapas) bo pozniej dietka maksymalna :) Zyczę szczęśliwych porodów:) Czekamy na was :) Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrEndus - dopiero pisałaś, że na zajęciach byłaś a tu już po wszystkim GRATULACJE 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
widze fajne hamstwo tutaj jest nawet nie umiecie odpowiedzec czy to takie trudne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polkapolka: http://forum.gazeta.pl/forum/w,548,117350404,,olej_rycynowy.html?v=2 sama przeczytaj. Katarzyna Oles to położna z wieloletnim doświadczeniem oczywiście zgadzam się, ze organizm musi być przygotowany do porodu, ale tyczy się to wszystkich sposobów wywoływania porodu. Seks czy wytężona praca (także chodzenie po schodach) ma za zadanie wywołać skurcze. Podejrzewam, że przy niedojrzałej szyjce może być to problem tego typu, że poród będzie trwał dłużej i będzie bardziej bolesny... Nie sądzę, aby olej rycynowy przeczyszczał dziecko... ------------- Właśnie kończę robienie obiadu. Nie mam siły, nie chce mi się gotować, nie wiem co to będzie, jak jeszcze urodzi się maluch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza myza, spadaj to po pierwsze po drugie to ja nie wiem jak możesz być po owulacji i być w 8 dniu cyklu a po trzecie, jeśli Cię to uszczęśliwi to: TAK: na 100% jesteś w ciąży i w 8 dniu cyklu masz już wszystkie jej objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
to czytaj ze zropzumieniem moj niby okres byl 10 listopada i nie byl taki jak zawsze ja nie pisze o o wulacji owulacje to ja bede dopiero miala chodzi mi o moja tem i moje objawy a nie o owualcje jesli juz sama spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
chyba jka mialam 10 listopada okres to chyba ma 7 dzien cyklu logiczne nie???? dzieki za odpowedz !!!!!!!!!!!!nie chodzi mi o owulacje bo tępa nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
jesli chodzi o mija miesaczke to milam 10 listopada to ja sie pomylilam sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza> gdyby to była ciąża, to test z moczu wyszedłby pozytywny, chyba, ze masz nieregularne cykle i owulacja mogła Ci się przesunąć. Dla pewności zrób test z moczu, będzie taniej niż z krwi, a teraz będzie on na 100% wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
nie lwasnie ja ma regualrne cykle ale moglam zrobic za wczesnie test w czwartek bo rzekoma@ dostalm w sorde tydzien temu ale nie wygladla tak jak zawsze gbyla dosc skapa a potem plamienia moja tem nie znacznie od owulacji spadla i wynosi 37,1 mam metaliczny smak w ustach i pobolewaja mnie jajniki ale jestem zdorwa i nie jestem chora wiec mnie to zastanawiam jestem zmeczona i senna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyza myzaaaaa
i jeszcze tam to co pislam w moim pytaniu odnosnie tego klucia i bólu ale nie mam zadenego stan ani nic z tych rzeczy uzapalnego wczoraj nad ranem tez obudzil mnie ból i wymiotywalam nigdy tak nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyzia najlepiej idz do lekarza. Zadna z nas nie moze Cie zapewnic ani w ta ani w druga strone. jak nastroje pod wieczor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Zyza myza - kurde, Twoje posty są tak chaotyczne, że ciężko wyczaić o co Ci chodzi!!! Poza tym chamstwo się przez "ch" pisze, jak już nam zarzucasz to przynajmniej poprawnie pisz. Ja na początku ciąży też miałam metaliczny smak w ustach. Radziłabym więcej cierpliwości, odczekaj jeszcze kilka dni i powtórz test, a jeśli nie możesz się doczekać to zrób test na beta hcg i tyle. AnnS ma rację dziewczyny, dzidziole same będą wiedziały kiedy wyjść i nie przyspieszajmy tego co i tak nieuchronne :) U mnie dziś właśnie termin porodu wypada no i pojawiły się pierwsze skurczyki bardziej bolesne niż do tej pory. Pojawiło się też plamienie i nawet odrobina jasnoczerwonej krwi. Zadzwoniłam spanikowana do lekarza czy mam w te pędy do szpitala gnać, ale uspokoił mnie, że jeśli czuję ruchy (a czuję ojjj czuję :D) i krwawienie się nie nasila, to jest ok. MgrEndus - gratulacje!!!!!! Czekamy na relację z porodu (oby w miarę pozytywną :) ) i pierwszych dni z Maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×