Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Czesc Dziewczyny, my bylismy wczoraj na KTG. No i podobnie, jak u Marczeli1985 wyniki Kamilka idealne, ksiazkowe wrecz, natomiast ja zero skurczy macicy.... Tak sie oszczedzałam przez ostatni miesiac, ze organizm sie totalnie rozleniwił :)) Stad decyzja lekarza, ze moge juz w miare normalnie funkcjonowac. Zatem pierwsze o czym pomyslelismy to sexik i dostalismy pełne poparcie od lekarza :)))) Wychodzac moj maz nawet zawołał: "Dzieki, to idziemy na sex". Nawet polozna wczoraj mi lekko zasugerowała, ze przyczyna przedluzania sie ciazy sa leniwi mezowie, ktorzy nie kochaja sie ze swoimi zonami w ostatnich tygodniach ciazy heheh. Stad nadrabiamy zaległy czas :D :D Myslac o porodzie, doszłam do wniosku, ze nie bede nic na sile przyspieszac. Urodzi sie wtedy, kiedy bedzie jego czas (no chyba, ze dojdzie do tego, ze lozysko bedzie juz stare i bedzie mial w brzuszku gorsze warunki). Wstepnie teraz mam czuwac nad jego ruchami, czy rusza sie jak zwykle. Na II KTG umowieni jestesmy w 24.11 - o ile wczesniej nie urodze. Wtedy tez za jakis czas umowimy sie z lekarzem na wywolanie porodu, ale bedzie to albo pod koniec listopada albo na poczatku grudnia :))) Tyle z newsow... Aaaa z okazji, ze moge w miare funkcjonowac poszlam zobaczyc, jak tam radza sobie beze mnie w firme i zasiedzialam sie do 14 pomagajac troche :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczela1985
Mozliwe,ze na czczo zadziala ja wypilam popijajac sokiem porzeczkowym i przegryzajac makaronem z serem (uwielbiam w ciazy moglabym go jesc codziennie):) Dzis pierwszy raz oblecial mnie strach przed porodem jak zobaczylam dziewczyny meczace sie na pilkach i jeczace z bolu, normalnie stanely mi lzy w oczach...ehhhh jakos trzeba bedzie to przezyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy :) My po pierwszej wizycie u lakarza. Mały niestety ma potworne kolki :( Przesypia je w dzień, ale w nocy jest koszmar. Po dzisiejszej padam na twarz. Malego zabrala mama do siebie, żebym mogła odpocząc, ale udało mi się pospać tylko 1,5h. Dostał jakieś kropelki na kolki i kazała karmić mlekiem BEBA AR na kolki i ulewanie. Cena zaporowa, ale co zrobić. Mam nadzieję, że to coś da. Z mojego karmienia nic nie wyszło. Tak jak się spodziewałam. Nie jestem w stanie sama wykarmić Alexa. Od wczoraj rana ściągam mleko i po prostu wylewam. 100ml w ciągu 6h to po prostu żart. Chciałam bardzo karmić go sama, ale niestety zbyt się męczy. Pozdrawiam wszystkie mamy, a tym, które jeszcze czekają życzę szybkich porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny przede wszystkim gratulacje MgrEndus i Eowinia (Basia bardzo fajne imie) u mnie remontu konca nie widac a to dlatego, ze wczoraj pol dnia nie bylo wody, potem auto moje padlo (ku***!) i nie mozemy pojechac po wykladzine, mebeleki, i inne pierdoly a dzis jeszcze moaj komora walnela... masakra jakas! ja mam olejek rycynowy i moge oddac ;P nie uzywalam... pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara> ja stawiam na nietrzymanie moczu. Często mi się zdarza przy wysiłku właśnie - śmiech, kaszlnięcie, kichnięcie. Wód byłoby więcej. No chyba, że cały czas coś Ci się sączy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara - ja myślę, tak, jak Miracle 🌼 Ania WWW będzie następna ja myślę, że po tym wczorajszym wzięło ją porządnie, a ona ostatnia w naszej tabelce, to teraz może od końca pójdzie??? :P Ale mam podły humor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara- zgadzam się z dziewczynami, to nietrzymanie moczu, sama tak mam, ale po porodzie powinno wrócić wszystko do normy:-) Jestem po KTG, u mnie też książkowe, mały ładnie reaguje, ale skurczy brak. termin niby na sobote, ale sie nie zapowiada. Jak nic się nie wydarzy to we wtorek kolejne KTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez witamy w kolkowym piekle :( kocham mleczne przetwory a nie moge ich spozywac bo to najwyrazniej po nich moj syn cierpi. Dzisiaj podajemy sab simplex. serce peka jak sie patrzy na tego stekajacego malca. co do parcia :) to ja wlasnie parlam "na kupe" :) i w kosc ogonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, właśnie miałam pisać do Was, że nadal nic, a tu chyba zaczęły odchodzić mi wody :) Głupie uczucie. Jakby się sikało (przepraszam), a nie da się tego powstrzymać. No nic, czekam. Mam sprawdzać na wkładce Bella mama, czy przesiąka. Jeżeli tak to znaczy, że to, to :) Póki co nie boli a w brzuchu mi bulgocze. Gratulacje nowej Mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barabara 25 123
dzieki , jestem teras spokojniesza :), to jest moja pierwsza ciaza i bardzo bym chciala juz urodzic :) Moja mala coreczke trzymac na recach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Maja> do boju! :-) czasem mi szkoda mojego synusia, że on ma tam tak ciasno. Te jego ruchy już w niczym nie przypominają dawnych harców. Tylko mi się brzuszek przesuwa z jednego boku na drugi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 to do boju! Trzymam kciuki by wszystko poszło gładko! Ania www rzeczywiście się nie odzywa coś dlugo - może już trzyma swojego szkraba na rękach. Miracle10 dzięki za linki, niby cały czas coś czytam i się doksztalcam, w temacie jak być dobrą mamą, ale nadal się obawiam czy podołam mojemu maluszkowi.. a w dwupaku nas coraz mniej - ciekawe która będzie miała ten zaszczyt zamknąć ranking:P Wszystkie latają na KTG, a mnie lekarz dopiero w poniedziałek wysyła - ciekawe czy dotrwamy:P CZuję się trochę lepiej, zaraz zrobimy kurację czosnkową, będę umierać na zgagę pewnie potem, ale teraz pewnie prędko nie pojem czosnkowych potraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja, a wczoraj nie wierzyłaś, że to już może się zacząć a tu takie coś :) Super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marty> chyba wszystkie mamy takie wątpliwości (te, których to pierwsze dziecko). Też starałam się przez całą ciążę czytać o opiece itd nad maluchem, ale nadal odnoszę wrażenie, ze nic nie wiem. Wszystko wyjdzie w praniu. Najważniejsze to chyba się nie bać i odważnie podchodzić do dziecka. Myślę, ze po wyjściu ze szpitala każda z nas jest choć "oswojona" z maleństwem, nie boi się go trzymać (to akurat moja zmora, w życiu nie trzymałam tak małego dziecka), podstawowe zabiegi też będą już za nami. Mam nadzieję, ze będę bardziej odważna, bo w domu będę tylko ja i mój jeszcze bardziej zielony mężyk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co mogę na bieżąco donosić : rozmawiałam z położną to są wody. Zaczęły odpływać o 16:20. Mamy 6 godzin chyba, że coś się zacznie dziać. Będziemy cały czas z nią w kontakcie. Skurcze chyba dopiero teraz się zaczynają. Czuję drętwienie w krzyżu i ból miesiączkowy w dole brzucha. No nic czekamy nadal. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja, trzymamy kciuki ❤️ Jeszcze trochę i będziesz miała maleństwo na rękach :D Fajnie, że możesz to przeczekać w domu, bo wiadomo szpital... Zanim tam dojedziesz, już będzie po wszystkim :D POWODZENIA 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja powodzenia w takim razie! Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło jak po maśle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 powodzenia :) A ja byłam u koleżanki na pogaduszkach i nagle naszedł mnie tępy ból kręgosłupa i lekkie skurcze, koleżanka chciała mnie już wysyłać do szpitala:D bo ona jak rodziła to miała właśnie bóle od kręgosłupa i mówiła, że ten ból nie ustaje, to cały czas boli. Zaliczyłam jeszcze spacer i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki. Gratuluje kolejnym Mamusiom ;) mamaAnia - tutaj masz opis na czym polega masaż shantala http://shantala.pl/baby/masaz.html a tu jak się go wykonuje krok po kroku http://ekodzieciak.pl/Masaz-Shantala-szybki-kurs,032 Szkoda tylko, że nigdzie nie ma całego filmiku żeby mieć pewność że wykonujemy go dobrze. Ja we wtorek robiłam masażyk Igorkowi, tylko trochę inny, który dostałam od położnej. Taki masaż był dla mnie wielką przyjemnością i powiem wam że jest to niesamowita bliskość z maluszkiem. Chciałabym się bardzo nauczyć metody shantala. No i tyle z pisania bo Igorek chce cycusia ;) Maja - POWODZENIA ;) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja-powodzenia! Gratulacje dla kolejnych mamuś. Ja znów miałam KTG. Mały tak szalał w brzuchu że zapis był mało wiarygodny i jutro muszę jechac znowu.To będzie już piąte KTG w ciągu niecałych dwóch tygodni.Nie cieszy mnie to bo dojazdy do kliniki mnie wykańczają.Ale już oswoiłam się z porodówką bo tam mi to robią.Łóżko jest całkiem wygodne a położne miłe. Dziś chciały mnie na zapisie okrywac kołderką żebym nie zmarzła i podkładały mi poduszki pod plecy bo uznały że może byc mi niewygodnie.Nawet z boku na bok pomagały mi się przekręcac żebym się nie męczyła.Ogólnie na dzisiejszym zapisie towarzyszyły mi 4 położne i mój lekarz prowadzący.Jeżeli podobna opieka czeka mnie w czasie porodu to jestem spokojna... Dziś mija kolejny termin wg USG.Chyba jednak dotrwam do terminu wg OM :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja powodzenia :) trzymamy kciuki. U nas cisza i spokój. Maluszek przesypia mi ładnie, co 2-3 godzinki budzi sie na mleczko. Ogromnie boje sie tych nieszczęsnych kolek, ale jak na razie odpukać obchodza nas szeroką drogą. troszke mam wyrzuty sumienia, że nie zajmuję sie nim wystarczająco dużo. Zje, poklepiemy po pleckach potulimy, wycałujemy i kładziemy do łóżeczka... i śpi aż nas zawoła, ale ja czuję taki niedosyt... pestycyda kurde szkoda małego :( dzieciątko musi sie potwornie męczyć. Słyszałam o tych kropelkach sab simlex że są zbawienne i mam nadzieje ze takie sa. Życzę wytrwałości i cierpliwości!! Z każdym dniem coraz mniej dni z kolkami... kiedyś się skończą.życzę ci oby jak najszybciej! Dziewczyny które jeszcze są w dwupaku :) wytrwałości!!! do końca listopada juz nie daleko :):):) i za niedlugo każda z nas będzie opisywać poczynania naszych dzieciaków ze swoimi charakterkami :) życze dobrej nocy ja mykam do łózeczka :)pa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka x
hej,mimo,ze wykasowano mnie z tabelki donosze,ze już urodzilam nie pamietam hasła wiec wpisuje sie jako pomaranczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka x
witajcie, długo mnie nie było, bo wylądowałam na patologii ciąży 9 listopada i opuściłam szpital dopiero wczoraj, ale już rozpakowana 14 listopada urodziłam córeczkę Basię i jestem przeogromnie szczęśliwa. Na razie tyle, gratuluję wszystkim szczęśliwie rozpakowanym a tym oczekującym życzę cierpliwości i szybkiego rozwiązania!!! dopisuję się zatem do tabelki Dwupaki fasolinka............26..........10.11......dziewczynka.. ...świętokrzyskie Maja112010........30..........16.11......chłopiec....... ...........Katowice Anuszka4 ...........30..........17.11......synuś.................... ...Pozna& marczela1985......25..........17.11......Aleks........... .....Podkarpackie marty88.............22..........17.11......Franek........ ..........Warszawa anula2500...........25..........20.11......chłopiec..... .........dolnośląskie Antena1985.........25..........23.11......chłopiec...... ........dolnośląskie maramaj.............24..........23.11......dziewczynka... ............śląskie moni_85.............25..........24.11.......??????????... .........wielkopolskie Miracle10...........29..........25.11.......Ignaś....... ................Gdynia Lou_La..............29..........25.11.......Kamilek...... .........małopolskie fra_nia..............23..........27.11.......??????????.. ..........Gorzów Wlkp. aga_w...............25..........28.11.......Ania......... ...............opolskie AniaWWW..........27..........30.11.......Natalia......... ........Warszawa Rozpakowane PORÓD_NICK______WIEK__IMIĘ_____ WG/WZR___ TYDZIEN __MIASTO 29.09_asia25______25___Martynka __2600g/51cm_ 35t3d _Warszawa 05.10_kelis1_______26___Hania______???????/????___35t_Św ietokrzysk 06.10_lenna1982___27___Hania______2430g/???? ___???????______?????? 06.10_lenna1982___27___Jerzyk_____2330g/????___???????___ ___?????? 08.10_Aisha_hm____25___Adaś_______2150g/49____35t5d_____ R-w y 14.10_Amarantowy_23___Roksanka___3150g/54___35tc___Pomors kie 29.10_Megi84_____26___Igorek______3660g/55___39t____Warsz awa 02.11_Drumla_____32___Staś________3500g/56___39t_______O pole 04.11_pestycyda__20___Alexander___3490g/54___40t2d___Fran kfurt 06.11_Anns_______26___Natan______3600g/56___39t_______Poz nan 07.11_Zareczona__28___Lenka______3050g/50___40t1d__Pfungs tadt 07.11_bela_mi___26____Zosia______3360/54cm__39t____Gliwic e 08.11_geezona____27___Zuzia______3700g/57___40+4d_Obornik iWlk 08.11_susanaaa___31___Kubuś_______4120g/59___39t_______ ląskie 08.11_ewelinaer___30__Elżbieta _____2400g/54 __39t_________Łódź 09.11_mamaAnia___29__Ilonka-Alicja__3250/57___40t4d______ B-stok 09.11_goska32____32___Nikodem_____4300/60____41t_wielkopo lskie 10.11_Pikalinka___27___Alexander____3820/55____40t3d_Fran kfurt/Main 13.11.mirabelkax -30---Freya_________2900/54____39t___maz. 14.11_eowina_2010__33_Basia________3430/55____40tc_Warsza wa 15.11_mgrEndus_24_Piotr_3550/55_40t_zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka x
ten tekst na gorze tabelki niechcący skopiowalam razem z tabelka,ale nie jest mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi dzieki za linka :) sprobuje choc moj masaz wydaje sie tez dobry bo jest robiony z miloscia :) maja trzymam kciuki mirabelka gratulacje moja malutka wieczorem byla roche niespokojna, w trakcie karmienia wiele razy plakala... nie wiem czy to przez dolegliwosci zaladkowe czy problem tkwi w usteczkach- ma jakies dwa babelki na ustach- wydaje mi sie, ze wyskoczyly od niewlasciwego zasynia piersi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Co to za cisza??? Pikalinka, super, że maleństwo tak super przesypia, ale masz fajnie :D A nie masz się o co obwiniać, takie maleństwo potrzebuje snu, piszesz, że całujecie, przytulacie, super, dzieciątko szczęśliwe później śpi :) A sab simplex jest ponoć najlepszy na te kolki... Mirabelka GRATULACJE 🌼 mamaAnia, a bierze całą otoczkę razem z brodawką, czy tylko brodawkę??? Bo to istotne. Może się denerwuje, bo jej źle leci mleczko, nadwyręża usteczka i dalej nic. A próbowałaś przez nakładkę na brodawkę karmić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ze mnie pisarz :) Ciągle to super i super :( Przepraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×