Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Cześć Mamuśki :) kelis1 mam nadzieję, ze z tą myszą to nie był koszmar :p bo będę czuła się współwinna i będę miała wyrzuty sumienia :p Ankanka może lepiej wstrzymaj się z tym wyrzucaniem ubranek :p, zaś z drugiej strony, w razie czego gdyby urodziła się córcia może przecież założyć chłopięce ciuszki :) No niestety, niektóre dzieciątka są bardzo wstydliwe :p Pikalinka Ty to się chociaż przyznałaś do tej tabliczki czekolady, a ja nawet nie wspominałam co ja zrobiłam bo mi wstyd było :( Poprosiłam przedwczoraj mojego narzeczonego żeby poszedł do sklepu i kupił trochę słodyczy bo coś tak za mną chodziło. Kupił mi 4 różne wafelki, batoniki, dwa gumowe węże i dwa lizaki i ja to wszystko prócz lizaków pochłonełam, bo lizaki On zjadł :p jakie ja miałam wyrzuty sumienia, ale normalnie czułam, ze mi tego brakuje :) Teraz już nie mam ciągotek na słodkie :p Ale mi wstyd :( Witamy Miracle10 :) My kupiliśmy pościel z kołderka i podusią, przescieradłem i osłonką na łóżeczko, z tym że 140x70 http://allegro.pl/item1159970679_wk_posciel_6el_140x70_nowe_wzory_producent.html, bo takie łózeczko dostalismy :) Co do komody, to zdecydowałam się na samą komodę bez przwijaka, gdyż przewijak mam taki co na łóżeczko się zakłada http://allegro.pl/item1155443579_przewijak_berber_dino_80cm_3xgratis_w_0zl_24h_hit.html A tak to jeszcze kupa rzeczy do kupienia :) Dal mojego potworka mogę nawet zbankrutować :p Dziewczyny, a czy macie wyrobione jakieś zdanie na temat wkładek laktacyjnych i majtek jednorazowych, które kupić? Bo tyle tego jest, że już niewiem, które są najlepsze :( Ja niestety mam dzisiaj nie przespaną nockę, trochę nad ranem, nadrobiłam, ale w nocy nie mogłam spać, synuś też wojował :) Dotrzymywał mamusi towarzystwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strawberry- jesli chodzi o wkladki to kilka moich kolezanek najbardziej chwalilo tommee tippee a takze slyszalam, ze dobre Lansinoh a majtki jak majtki- co za roznica skoro i tak po 1 zalozeniu je wywalisz :) a prawdopodobnie kilka opakowan zuzyjesz to mozesz kupic rozne :) sadzicie, ze po wyjsciu ze szpitala bedziecie nosic podpaski czy kupujecie specjalne, ginekologiczne podklady? po 1-szym porodzie podpaski mi wystarczyly ale nie wiem co teraz robic... mialam dzis te badaniena glukoze czy jak zwał... slodka dosc mocno ale spodziewalam sie ze bedzie gorzej :) a przez godzine bylam tak zajeta, ze nie zwrocilam uwagi na brak sniadania i kawy :) za to teraz musze sie zdrzemnac- do wieczorka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 - ja byłam 2 razy zaziębiona i na gardło lekarz zalecał mi płukanie dentoseptem. To takie ziołowe coś, bez recepty. Pomagało bardzo. Możesz spróbować. Co do pasów, to ja mam taki adapter: http://allegro.pl/item1178028282_adapter_do_pasow_clippasafe_bump_belt_super.html Działa bardzo fajnie, trzyma pas pod brzuszkiem. Nie wiem jak by się sprawdził przy wypadku i mam nadzieję, że się nigdy nie dowiem. Pamiętajcie, że warunkiem przeżycia dziecka jest przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Więc nie zapinając pasów aż się prosimy o to, żeby na 100% coś się stało. A jak się uchroni matkę, to zawsze można mieć nadzieję, że i dzidzia w brzuszku w swoim wielkim basenie wytrzyma:) Ja jestem zakochana w takim łóżeczku: http://www.ma-ma-ma.pl/meble-mamama/lozeczka/pw/lozeczko,2344/ Ale jest drogie i chyba wybierzemy opcję ekonomiczną, czyli kupimy mebelki i akcesoria do nich łącznie z pościelą w IKEA. Mają tam też sprytny przewijak: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80141708 Montuje się go na ścianie i jest składany - dobre do małych pokoi. wrzucę dzisiaj listę wyprawkową jaką dostała od kumpeli - z komentarzami 2 osób, które już ją wypróbowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Jej jaki mam dziś podły humor od rana, a jeszcze przed chwilą prawie pokłóciłam się z teściową. Jejku jak ona mnie ostatnio drażni.. wrrr.. Nie wiem czemu zawsze dobrze się dogadywałam z teściami i są to bardzo dobrzy ludzie, ale ostatnio tak mnie drażnią, że czasami ledwo wytrzymuję w ich towarzystwie. Wiem, że chcą dobrze, ale czasami ta ich pomoc lub pytania są wkurzające. Już nie jesteśmy dziećmi a im chyba się tak wydaje ..buuu jest mi źle.. Dopiero co miałam uczulenie na brzoskwinie, nektarynki albo balsam do ciała bo strasznie mnie swędziało ciało, ale powoli przechodzi po odstawieniu owoców i balsamu. Piję dodatkowo wapno. A teraz jeszcze na dodatek mi się zimno robi na ustach. Jejku jak tak was czytam to każda z was już ma dużo rzeczy dla dzidziusia a ja do tej pory mam tylko ciuszki. Zakupy chcemy zacząć robić w połowie września bo teraz nie mamy ich gdzie pomieścić. A na dodatek jeszcze nas remont czeka, mam nadzieję, że się z tym wszystkim wyrobimy. Życzę wam dobrych humorków i miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie 🌻 Pospałam dziś troche dłużej i jeszcze na razie nie wiem jak sie czuję. ;) Dziś miałam straszną noc, bo śniły mi się jakies koszmary, a jak się przebudziłam w nocy cała zlana potem byłam :( Strasznie się meczyłam) Ale co się dziwić czytałam wczoraj książke Cormaca McCarthego "Droga" i za bardzo przybrałam sobie do głowy i miałam tego skutki w nocy :( (chyba jednak nie polecam kobietom w ciąży) Strawberrrrry Moją mysze Gdzieś wcieło :( NIE MA JEJ :( Juz 3 dzien serka nie zjadlla ... Peewnie się obraziła na mnie, że tylko ser ser i ser u nas w domu , zamiast urozmicać jej diete to ser... blee. też bym uciekła :P Maja112010 niektóre szefowe , dodatkowe bezdzietne i stare panny nie rozumieją niektórych rzeczy. Ja tez mialam taką. Fakt nie byłam w ciąży bo to bylo dobre z 6 lat temu, ale wiem jak reagowała na dziewczyny które zachodziły w ciąże bądź wychodziły za mąż... Masakra. Przez pare dni nikt się nie chciał jej na oczy pokazywać. Szok. Dziewczyny ja was tak czytam i czytam i pomału w panike zaczynam wpadać. Wy to macie plany na kupno komód, wózków, pościeli itp. a u mnie cisza :( Fakt mamy wózek i łózeczko i prześcieradełko do łóżeczka, ale z wiekszych rzeczy nic :( Zareczona chyba też przejade się do Ikei zobaczyc co tam mają nowego. Może coś znajde niedrogie a wmiare dobre. Po za tym wybrałam się kiedyś z moim M na lekkie zakupy do Schwabs Baby CEnter we Frankfurcie .... Oczy nam na orbity wyszły, takie tam wszytsko drogie.... Mój mężuś zachwycal sie tylko kolejką :P:P Ale tez droga i .. badziewna była... Jak szybko weszliśmy tam tak szybko wyszliśmy.. Mam do Ciebie pytanko. Jakiego proszku do prania używałaś tu dla Mai?? Co do podkładów, bedąc w PL kupiłam jedne, ale tu położna mówiła, żę nie trzeba mieć, bo szpital swoje daje a po wyjściu ze szpitala, tego krwawienia nie ma już tak dużo, więc zwykla podpaska wystarczy. Ale w razie czego mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogę, mam nadzieję, że te gaciochy jednorazowe się bardzo rozciągają, bo pewnie do tego czasu to mi kuperek trochę urośnie :p Jak w sumie tak na chwilke, potrzebowałabym pomocy jeszcze w wyborze ręcznika z kapturkiem. Przeglądałam na Allegro i jest mi ciężko wybrać, bo nie mogę ich dotknąć i sama już niewiem :( Może macie coś sprawdzonego :) aWięc mnie się bardzo ta komódka spodobała do tego łózeczka :) Megi84 nie martw się :) Ja niestety z Teściową się nie dogaduje całą ciąże, bo Ona uważa że ma wyłączność na mądrość, do tego stopnia, ze mi mówi w co ja bede ubierac mojego synka :( Życzę Ci szybkiego powrotu dobrego humorku :) Pikalinka widzę, ze też się męczyłaś w nocy :( ehhh, biedne my jesteśmy... a wracajac do myszy, myślisz, ze to wina jadłospisu ją gdzieś pognała? To może zmień jej menu, ponoć myszki jedzą wszystko co im podstawisz :p Wiesz mój synek chyba bardzo się przejął, bo mnie teraz trochę pokopał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję AWięC, zapiszę sobie nazwe tego specyfiku, ale dam tez szansę lekarzowi. Co do łóżeczka - to faktycznie piękne :) Co do pościeli z Ikea to słyszała, że jeżeli się tam zaopatrzysz w kordłę, poduszkę, czy materac to potm nie da się kupić powłoczek na nie w innych sklepach - coś tam mają nie tak z wymiarami, a wybór pościeli dla dzieci słaby- to jest zdanie moich 2 praktykujących w macierzyństwie koleżanek. Bez obaw moje drogie koleżanki ja dla mojego dziecka nie mam jeszcze nic. Póki co zbieram informacje i rozmyślam. Łóżeczko to raczej wybiorę klasyczne z firmy Klupś bo na allegro widziałam takie z dostawą za ok 150,00 zł. Problem jest z materacem do niego, bo mnogość rodzaji doprowadzic może do rozstroju. Może taki lateksowo-kokosowy będzie dobry? A wózek lepiej 3 funkcyjny, czy 2? Ja zapewne wybiorę ten Jedo Fyn, tylko zastanawiam się, czy nie kupić 2 funkcyjnego, a w fotelik zainwestować więcej kasy, bo to jednak chodzi o bezpieczeństwo. Co do jednorazowych gaciochów to one są duże same w sobie. Widziałm takie z firmy Canpol i rozm.M jest naprawdę duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordła :)) to oczywiści kołdra, masakra z tym przekręcaniem. Człowiek od razu jak półgłówek się czuje. Przpraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oto obiecana lista. Wygląda dosyć chaotycznie, ale należy to rozumieć tak: - najpierw jest punkt wyprawki z listy z netu - POTEM WIELKIMI LITERAMI JEST KOMENTARZ JEDNEJ DZIEWCZYNY - a po nim małymi literami komentarz kolejnej dziewczyny. Mam nadzieję, że będzie zrozumiała: Zakupy do torby do szpitala: Dla siebie: wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki) w tym jedna do porodu ZALEŻY W JAKIM SZPITALU BĘDZIESZ RODZIĆ, JA RODZIŁAM W . I TAM DAJĄ DO RODZENIA SZPITALNE WDZIANKA; szlafrok (POLECAM COŚ CIENKIEGO, BO NA NOWORODKACH JEST BARDZO CIEPŁO), skarpetki (WARTO UBRAĆ DO PORODU BO JEŚLI ZDARZY CI SIĘ NACIĘCIE TO POTEM TROCHE SIĘ LEZY NA STOLE ZANIM ZSZYJA I JEST WÓWCZAS ZARĄBIECIE ZIMNO W STOPY), klapki POLECAM TEŻ DODATKOWE KLAPKI GUMOWE POD PRYSZNIC, CELEM UNIKNIĘCIA WIADOMO CZEGO ;); biustonosz do karmienia piersią; WKŁADKI LAKTACYJNE TO TAKIE OKRĄGŁE JAKBY PODPASKI WSADZANE W MISECZKI ja używałam Johnsons Baby, takie różowe opakowanie. WACIKI KOSMETYCZNE JA NIE WZIĘŁAM BO STWIERDZIALM, ŻE PO CO, SKORO MAKIJAŻU RACZEJ SIĘ PO PORODZIE NIE ZMYWA ALE PRZYDAJĄ SIĘ SZCZEGÓLNIE D PRZEMYWANIA OBOLAŁYCH SUTKÓW!! COŚ ŁAGODZĄCEGO NA SUTKI POLECAM PURELAN FIRMY MEDELA. JA GO DOSTAŁAM NA SZKOLE RODZENIA, A NORMALNIE JEST DO DOSTANIA W APTEKACH. PURELAN TO CZYSTA LANOLINA I W PRZECIWIEŃSTWIE DO WIELU INNYCH ŚRODKÓW NIE TRZEBA GO ZMYWAC PRZED KARMIENIEM, CO JEST BARDZO WYGODNE, BO NA POCZĄTKU KARMISZ CHYBA CO PÓŁ GODZINY!! dwie paczki zwykłych jednorazowych wkładów poporodowych np. Bella (DO DOSTANIA W APTEKACH TO SĄ TAKIE MEGA WIELKIE PODPASKI, JAK POWIESZ BABCE, ŻE POTRZEBUJESZ PIELUCHY POPORODOWE TO POWINNA WIEDZIEĆ O CO BIEGA); POLECAM TEŻ ZAKUP JEDNORAZOWYCH MAJTEK POPORODOWYCH W APTECE, ALBO W SKLEPIE Z ARTYKUŁAMI DLA MAM I DZIECI. TO ZAKŁADASZ NA TE MEGA WIELKIE PODPASKI I WTEDY MOŻESZ W MIARĘ NORMALNIE KROKIEM JAPONKI DOTRZEĆ DO KIBELKA, CZY GDZIE TAM POTRZEBUJESZ SIĘ PRZEMIEŚCIĆ; przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej (NIEKTÓRZY pOLECAJĄ SZARE MYDŁO, BO PONOĆ LEPIEJ DZIAŁA NA SZWY I W OGÓLE, ALE MNIE STRASZNIE SZCZYPAŁO I DUŻO LEPIEJ BYŁO ŻELEM, SPRAWDŹ TYLKO, CZY NIE ZAWIERA MYDŁA); Czasem też szpital narzuca czym się można umyć dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły); ręczniki papierowe; woda mineralna niegazowana; (BARAAARDZO DUŻO, karmiąc pijesz jak na ciągłym kacu!!!) karta do telefonu lub telefon komórkowy; rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu (NP. IPOD, CZY MP3 ALE NA TO RACZEJ NIE MA CZASU), paczka zwykłych podpasek (TO JUŻ NA WYJŚCIE BO TYCH PIELUCH TO BY SIĘ NIE DAŁO W ZWYKŁE GACIE WCISNĄĆ). NIE RADZĘ BRAĆ NA WYJŚCIE ZWYKŁYCH UBRAŃ. JA WYCHODZIŁAM W SPODNIACH CIĄŻOWYCH, CHOCIAŻ SPADŁO MI W SZPITALU AŻ 7 KILO Z 10, KTÓRE PRZYBRAŁAM W CIĄŻY, ALE PRZYNAJMNIEJ BYŁO WYGODNIE I LUŹNO)- weź ciuchy takie z 5-go miesiąca Dla Dziecka: trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body; trzy ciepłe bawełniane kaftaniki; trzy pary śpioszków lub 3 pajacyki; dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych (JA MIAŁAM BELLA HAPPY NEW BORN ROZMIAR „0 OD 2-5 KG, ALE POTEM PRZESZŁAM NA PAMPERSY, ZDAJĄ SIĘ BYĆ DUŻO PRZEWIEWNIEJSZE. CÓRA URODZIŁA SIĘ DUŻA, WIĘC PO TEJ PIERWSZEJ PACZCE W SZPITALU KUPIŁAM JUŻ KOLEJNY ROZMIAR PAMPERS 2, 4-6 KG); polecam pampersy dwie bawełniane czapeczki bez wiązania; dwie pary skarpetek; kocyk lub śpiworek (rożek); ręcznik; mały jasiek przydatny przy karmieniu; Anajlepiej taka poduszka rogal potem tez się przydaje. rękawiczki (TZW. NIEDRAPKI) JEŚLI CHODZI O UBRANKA, TO W NASZYM SZPITALU DZIECIAKI UBIERANO JEDYNIE W PAJACYK I CZAPECZKĘ ORAZ ZAWIJANO W SZPITALNY ROŻEK, ALE LEPIEJ WZIĄĆ WIĘCEJ CIUSZKÓW NIŻ MNIEJ. POWYŻSZA LISTA JEST ZALECANA PRZEZ SZPITAL SW. ZOFII w Warszawie Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny zostać uprzednio wyprane. Lista zakupów Kącik do spania Niezbędne: łóżeczko POLECAM ŁÓŻECZKO Z SZUFLADĄ NA DOLE; Materac POLECAM TWARDY MATERAC KOKOSOWO GRYCZANY; kołdra i poduszka TU UWAGA JEŚLI LUBISZ IKEA I CHCESZ TAM KUPIĆ POSZEWKI NA POŚCIEL (BO SĄ SŁODZIARSKIE!!) TO KUP OD RAZU WKŁADY, BO TE ZWYKŁE DOSTĘPNE W SKLEPACH Z ART. DLA NIEMOWLĄT MAJĄ INNY ROZMIAR); pościel co najmniej 2 komplety (na zmianę); prześcieradło, najlepiej z gumką co najmniej 2 sztuki; przewijak lub mebel z przewijakiem (JA MAM TAKI PRZEIJAK KŁADZIONY NA ŁÓŻECZKO I JESTEM ZADOWOLONA, CÓRA CHOCIAŻ JEST DŁUGA CIĄGLE ZAJMUJE TYLKO PÓŁ ŁÓŻECZKA, WIĘC NAWET NIE TRZEBA TEGO PRZEWIJAKA ZDEJMOWAĆ, ALE JEŚLI PLANUJESZ ZAKUP JAKIEGOS KOMPLETU MEBELKÓW, TO TEŻ SPOKO); kocyk (MOIM ZDANIEM WARTO MIEĆ ZE DWA KOCYKI - CIEPLEJSZY I LŻEJSZY) koniecznie! Przydatne: ochraniacz na szczebelki do łóżeczka (NIE MAM I ŻYJĘ); nie miałam, ale już mam, bardzo fajne, bo jednak dziecko się potem kręci i żeby nie waliło się w głowę itp. baldachim (NIE MAM, BO MI SIĘ NIE PODOBA, POZA TYM UWAŻAM, ŻE TO KURZOŁAP); śpiworek do łóżeczka FAJNA SPRAWA, SZCZEGÓLNIE Z CZASEM KIEDY NIUNIA ZACZYNA FIKAĆ NÓŻKAMI I SIĘ ROZKOPYWAĆ); podkład nieprzemakalny (BŁAGAM NIE WSADZAJ TEGO POD PRZEŚCIERADEŁKO!! TO TYLKO PUPCIA SIĘ BĘDZIE ODPAŻAĆ!! JA WOLAŁAM WYŚCIELIĆ MATERAC WARSTWĄ RĘCZNIKA PAPIEROWEGO) ALE WARTO MIEĆ, JAK CZASEM GDZIEŚ SIĘ JEDZIE, ŻEBY ROZŁOŻYĆ NIUŃKOWI DO PRZEWINIĘCIA); rożek (JA SWOJEJ MAŁEJ NIE ZWIĄZYWAŁAM, ROŻEK ZAPAKOWAŁAM W POSZEWKĘ OD PODUSZKI I STOSUJĘ JAKO KOŁDERKĘ, BO TA ZWYKŁA JEST JAK DLA MNIE ZA WIELKA); leżaczek (MAMY TAKI Z WIBRACJAMI I MUZYCZKĄ ZACZEŁAM GO UŻYWAĆ, JAK CÓRA SKOŃCZYŁA 1 M-C, NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA BEZ NIEGO. DZIĘKI WIBRACJOM JEST WSPANIAŁYM MIEJSCEM DO WALENIA KUP, A TRZEBA CI WIEDZIEĆ, ŻE ROBIENIE KUPY JEST NA SERIO KLUCZOWĄ KWESTIĄ W ŻYCIU MALEGO DZIECIACZKA); karuzelka z pozytywką (MAM ALE NIE UŻYWAM); nam całkiem dobrze służyła. Ale wcale nie od początku elektryczna niania (NIE MAM, ALE DO TEJ PORY TYLKO RAZ ODCZUŁAM JEJ BRAK. NIE WIEM JAK MIESZKASZ, ALE NA PEWNO JEST PRZYDATNA W PIĘTROWYCH DOMACH, ALBO W DOMACH Z OGRODEM); ja mam i nie wyobrażam sobie bez niej zycia. Wystarczy taka zwykła, bez monitorowania oddechu te są zalecane przy wcześniakach. DODATKOWO POLECAM MATĘ EDUKACYJNĄ FAJNIE STYMULUJE ROZWÓJ MALUSZKÓW, POZA TYM SKUTECZNIE ZAJMUJE TWOJE DZIECKO I MASZ CHOCIAŻ CHWILUNIĘ CZASU DLA SIEBIE TAK JAK PISAŁAM WCZEŚNIEJ, BEZ MATY I BEZ LEŻACZKA NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA. dodatkowo polecam podgrzewacz do butelek Aventa,ale taki nie elektryczny super hoper drogi, bosię strasznie psuje, tylko manualny Kącik kąpielowy Niezbędne: wanienka; termometr kąpielowy; ręcznik kąpielowy (POLECAM KWADRATOWE OKRYCIA KĄPIELOW Z KAPTURKAMI, WARTO MIEĆ ZE 3 SZTUKI); polecam IKEA delikatna myjka lub gąbka nie polecam bo zbierają się tam pleśnie i grzyby, myjesz normalnie łapką. Polecam Balneum Hermal do kąpieli to jest lepsze od Oilatum i po tym już nic się ze skórką nie roni, nie naoliwia ani nic. Przydatne: stelaż do wanienki; wkład antypoślizgowy do wanienki lub wkład zabezpieczający dla dziecka, na przykład z gąbki (BYĆ MOŻE PRAKTYCZNE, ALE CIĘŻKO WYSUSZYĆ, WIĘC STAJE SIĘ SIEDLISKIEM BAKTERII, JA ZAMIAST TEGO STOSUJĘ ZWYKŁĄ TETROWĄ PIELUCHĘ) Transport Niezbędne: wózek dwu- lub kilkufunkcyjny (gondola, spacerówka, nosidełko, fotelik samochodowy w jednym). WÓZEK TO SKOMPLIKOWANA SPRAWA, POLECAM POMPOWANE KÓŁKA, PRZEDNIE SKRĘTNE, PRZEKŁADANĄ RĄCZKĘ) poduszeczka i kocyk do wózka (ŻADNYCH PODUSZECZEK DLA DZIECI DO ROKU SIĘ NIE STOSUJE ANI W WÓZKU, ANI W ŁÓŻECZKU) fotelik samochodowy dostosowany do wieku i wagi dziecka Przydatne śpiworek do wózka torba do wózka moskitiera do wózka nosidełko na ramiona (FIZJOTERAPEUCI TWIERDZĄ, ŻE JEST ZARĄBIECIE SZKODLIWE DLA STAWÓW BIODROWYCH, JA NIE MAM) jest ok., np., BABY Bjorn lub chustowanie cudowna sprawa. osłona od deszczu na wózek Pielęgnacja Niezbędne: uniwersalny płyn do kąpieli dla niemowląt do mycia ciała i włosów (MY STOSUJEMY EMULSJĘ MARKI OILATUM, PO PIERWSZYM MIESIĄCU ZACZĘLIŚMY MYĆ JEJ WŁOSKI SZAMPONEM RÓWNIEŻ MARKI OILATUM. DOSYĆ DROGIE TE SPECYFIKI, ALE BARDZO DOBRE DLA SKÓRY. PODOBNO SKUTECZNIE WSPOMAGAJĄ NABUDOWYWANIE SIĘ PŁASZCZA LIPIDOWEGO SKÓRY DZIECKA); oliwka NIE STOSUJĘ, BO OILATUM JEST NATŁUSZCZAJĄCE, NA WYSUSZONĄ SKÓRĘ W OKOLICACH NADGARSTKÓW, KOSTEK, CZOŁA, BRWI STOSOWAŁAM MAŚĆ ALANTAN, TĄ SAMĄ CO SMARUJĘ PUPĘ MAŁEJ); zasypka (JA STOSUJĘ ZWYKŁA MĄKĘ ZIEMNIACZANĄ I JEST GIT); krem do pupy zapobiegający odparzeniom (MAŚĆ ALANTAN, DO KUPIENIA W APTECE KOSZTUJE GROSZE); STARAM SIĘ STOSOWAC NA ZMIANĘ MAŚĆ I MĄKĘ Z PRZEWAGĄ MAŚCI. BARDZO WAŻNE DLA PUPY DZIECKA JEST WIETRZENIE, JA TEGO NIE WIEDZIAŁAM I KIEDY RAZ PO PRZEGRZANIU PODCZAS SPACERU CÓRA DOSTAŁA OKROPNYCH POTÓWEK NIE MOGŁAM SIĘ ICH POZBYĆ. WIETRZYĆ TRZEBA BEZ DWÓCH ZDAŃ!! krem leczniczy na odparzenia (POLECAM SUDOCREM, ALE DO STOSOWANIA DORAŹNIE JAK JUŻ DOJDZIE DO ZACZERWIENIENIA); chusteczki nawilżane (POLECAM PAMPERS SENSITIVE); pieluchy jednorazowe; pieluchy tetrowe lub flanelowe do różnorakiego zastosowania, np. podkładania pod pupę podczas przewijania około 30 sztuk (MAM 20 TETROWYCH I 5 FLANELOWYCH I W ZUPEŁNOŚCI MI WYSTARCZA); szczoteczka do włosów z naturalnego włosia; nożyczki z zaokrąglonymi czubkami; gruszka do oczyszczania noska (ZAMIAS GRUSZKI BARDZO POLECAM ASPIRATOR DO NOSA „FRIDA KOSZTUJE KOŁO 25-30 ZŁ DO DOSTANIA W SKLEPACH Z ART. DLA NIEMOWLĄT); gaziki wyjałowione do przecierania twarzy i oczu; patyczki do uszu dla niemowląt (specjalnie poszerzane) NIE POWINNO SIĘ CZYŚCIĆ USZEK TYMI PATYCZKAMI, ALE PRZYDAJĄ SIĘ NP. DO PĘPUSZKA; termometr o jak najkrótszym czasie mierzenia temperatury ciała; sól fizjologiczna (DO PRZEMYWANIA OCZEK I BUZIACZKA PRZEZ PIERWSZY MIESIĄC, ALBO NAWET TROCHĘ DŁUŻEJ); 70%-owy roztwór spirytusu ( DO PĘPKA); specjalny proszek lub płyn do prania ubranek niemowlęcych (PIORĘ W PROSZKU MARKI LOVELA I JEST GITES. PROSZKU NIE NALEŻY SYPAĆ ZBYT DUŻO. OPAKOWANIE 1,8 KG MAM DO DZIŚ. DO ZAPIERANIA PLAM Z KUPEK STOSUJĘ MYDŁO BAMBINO I SCHODZI WSZYSTKO JAK TRALALA) Przydatne: szampon dla niemowląt J.W.; mydło niemowlęce MAM BAMBINO I STOSUJĘ DO PRZEPIERANIA PLAM, DO MYCIA WANIENKI I ZABAWEK, A OSTATNIO PO 3 M-CU ZACZĘŁAM TEŻ PODMYWAC TAKIM MYDŁEM PUPĘ. OCZYWIŚCIE TO DO PUPY JEST ODDZIELNE MYDŁO. Ubranka Niezbędne: kaftaniki, koszulki, body co najmniej kilka sztuk PRAWDA JEST TAKA ŻE KAFTANIKI I KOSZULKI MOŻNE SE WSADZIĆ!! NAJLEPSZE SĄ BODY I TO TAKIE ZAPINANE NA NAPY PO BOKU A NIE NAKŁADANE PRZEZ GŁOWĘ!! NA POCZĄTEK NIE KUPUJ NIC NA KRÓTKI RĘKAW, BO TAKIEGO MALUSZKA I TAK UBIERASZ NA DŁUGI RĘKAW. śpioszki lub półśpioszki co najmniej kilka sztuk (PRAWDA CO DO ŚPIOSZKÓW - J.W. POLECAM PAJACYKI ZAPINANE OD GÓRY DO DOŁU STOSUJĘ TAKIE JAKO PIDŻAMKI DO SPANIA, NA DZIEŃ POLECAM SPODENKI, NAJLEPIEJ O SZEROKIEJ NIEUCISKAJĄCEJ GUMIE. JA MAM TAKIE Z H&M. TAKIE SPODENKI POLECIŁ MI TEŻ ORTOPEDA) grubsze wierzchnie okrycie: bluzy, sweterki, wdzianka grubszy pajac na spacery cienkie bawełniane czapeczki do zakładania po kąpieli co najmniej 2 sztuki (STOSOWAŁAM PIERWSZE 1,5 M-CA) grubsza czapka na dwór skarpetki co najmniej 2 pary (ZDECYDOWANIE WIĘCEJ SZCZEGÓLNIE JEŚLI SIĘ UBIERA W SPODENKI, BO ONE NIE MAJĄ STÓPEK) skarpeto-buciki ciepły kombinezon na zimę, a do niego czapeczka, szalik, rękawiczki i buciki Przydatne rękawiczki niedrapki (TYLKO DO STOSOWANIA W SZPITALU, PO WYJŚCIU DZIECKO POWINNO MIEĆ JUŻ LUŹNE RĄCZKI. CZASEM DRAPIE SIĘ W BUZIĘ, ALE TO JUŻ TRZEBA PILNOWAC, ŻEBY PAZNOKCIE ZAWSZE BYŁY OBCIĘTE) pajacyki (ZDECYDOWANIE POWINNY BYĆ W KATEGORII NIEZBĘDNE!!) rajstopki (NIE STOSUJĘ, ALE PEWNIE MOGŁYBY BYĆ ZAMIAST SPODENEK) Karmienie Niezbędne wkładki laktacyjne POLECAM FIRMĘ PENATEN, ALBO JOHNSON. BELLA SĄ BEZNADZIEJNE. Z WKŁADKAMI TRZEBA UWAŻAC, BO ZOSTAWIAJĄ NA SUTKACH TAKIE MIKRO-KŁACZKI. ZAWSZE TRZEBA OCZYŚCIĆ Z NICH SUTKI ZANIM SIĘ ZACZNIE KARMIĆ. butelka ze smoczkiem (na wszelki wypadek) POLECAM AVENT MAJĄ SYSTEM ZAPOBIEGAJĄCY KOLKOM. mleko początkowe w proszku (na wszelki wypadek) Przydatne smoczek (JA STOSUJĘ DO USYPIANIA JAK ZNALAZŁ) sterylizator do butelek (NIE MAM. KARMIĘ PIERSIĄ, A BUTELKĘ, KTÓRĄ UŻYWAM DO HERBATEK PO KAŻDYM UŻYCIU SPARZAM WRZĄTKIEM) herbatka z kopru włoskiego (JA STOSUJĘ HIPP OD 1-GO TYGODNIA) biustonosz do karmienia KONIECZNE!!!! ZE 3 SZTUKI. laktator do odciągania pokarmu MAM, ALE RZADKO UŻYWAM. ZAINWESTOWAŁAM TEŻ W PODGRZEWACZ. RZADKO GO UŻYWAM, ALE JAK SIĘ ZACZNĄ ZUPKI I INNE TO PEWNIE PÓJDZIE W RUCH. krem leczniczy do podrażnionych brodawek PISAŁAM O NIM JUŻ WCZEŚNIEJ - PURELAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okazalo się, że lista jest tak długa, że nie wlazła cała na raz:) C.d. -termometr o jak najkrótszym czasie mierzenia temperatury ciała; -sól fizjologiczna (DO PRZEMYWANIA OCZEK I BUZIACZKA PRZEZ PIERWSZY MIESIĄC, ALBO NAWET TROCHĘ DŁUŻEJ); -70%-owy roztwór spirytusu ( DO PĘPKA); -specjalny proszek lub płyn do prania ubranek niemowlęcych (PIORĘ W PROSZKU MARKI LOVELA I JEST GITES. PROSZKU NIE NALEŻY SYPAĆ ZBYT DUŻO. OPAKOWANIE 1,8 KG MAM DO DZIŚ. DO ZAPIERANIA PLAM Z KUPEK STOSUJĘ MYDŁO BAMBINO I SCHODZI WSZYSTKO JAK TRALALA ) Przydatne: -szampon dla niemowląt J.W.; -mydło niemowlęce MAM BAMBINO I STOSUJĘ DO PRZEPIERANIA PLAM, DO MYCIA WANIENKI I ZABAWEK, A OSTATNIO PO 3 M-CU ZACZĘŁAM TEŻ PODMYWAC TAKIM MYDŁEM PUPĘ. OCZYWIŚCIE TO DO PUPY JEST ODDZIELNE MYDŁO. Ubranka Niezbędne: -kaftaniki, koszulki, body co najmniej kilka sztuk PRAWDA JEST TAKA ŻE KAFTANIKI I KOSZULKI MOŻNE SE WSADZIĆ!! NAJLEPSZE SĄ BODY I TO TAKIE ZAPINANE NA NAPY PO BOKU A NIE NAKŁADANE PRZEZ GŁOWĘ!! NA POCZĄTEK NIE KUPUJ NIC NA KRÓTKI RĘKAW, BO TAKIEGO MALUSZKA I TAK UBIERASZ NA DŁUGI RĘKAW. -śpioszki lub półśpioszki co najmniej kilka sztuk (PRAWDA CO DO ŚPIOSZKÓW - J.W. POLECAM PAJACYKI ZAPINANE OD GÓRY DO DOŁU STOSUJĘ TAKIE JAKO PIDŻAMKI DO SPANIA, NA DZIEŃ POLECAM SPODENKI, NAJLEPIEJ O SZEROKIEJ NIEUCISKAJĄCEJ GUMIE. JA MAM TAKIE Z H&M. TAKIE SPODENKI POLECIŁ MI TEŻ ORTOPEDA) -grubsze wierzchnie okrycie: bluzy, sweterki, wdzianka -grubszy pajac na spacery -cienkie bawełniane czapeczki do zakładania po kąpieli co najmniej 2 sztuki (STOSOWAŁAM PIERWSZE 1,5 M-CA) -grubsza czapka na dwór -skarpetki co najmniej 2 pary (ZDECYDOWANIE WIĘCEJ SZCZEGÓLNIE JEŚLI SIĘ UBIERA W SPODENKI, BO ONE NIE MAJĄ STÓPEK) -skarpeto-buciki -ciepły kombinezon na zimę, a do niego czapeczka, szalik, rękawiczki i buciki Przydatne -rękawiczki niedrapki (TYLKO DO STOSOWANIA W SZPITALU, PO WYJŚCIU DZIECKO POWINNO MIEĆ JUŻ LUŹNE RĄCZKI. CZASEM DRAPIE SIĘ W BUZIĘ, ALE TO JUŻ TRZEBA PILNOWAC, ŻEBY PAZNOKCIE ZAWSZE BYŁY OBCIĘTE) -pajacyki (ZDECYDOWANIE POWINNY BYĆ W KATEGORII NIEZBĘDNE!!) -rajstopki (NIE STOSUJĘ, ALE PEWNIE MOGŁYBY BYĆ ZAMIAST SPODENEK) Karmienie Niezbędne -wkładki laktacyjne POLECAM FIRMĘ PENATEN, ALBO JOHNSON. BELLA SĄ BEZNADZIEJNE. Z WKŁADKAMI TRZEBA UWAŻAC, BO ZOSTAWIAJĄ NA SUTKACH TAKIE MIKRO-KŁACZKI. ZAWSZE TRZEBA OCZYŚCIĆ Z NICH SUTKI ZANIM SIĘ ZACZNIE KARMIĆ. -butelka ze smoczkiem (na wszelki wypadek) POLECAM AVENT MAJĄ SYSTEM ZAPOBIEGAJĄCY KOLKOM. -mleko początkowe w proszku (na wszelki wypadek) Przydatne -smoczek (JA STOSUJĘ DO USYPIANIA JAK ZNALAZŁ) -sterylizator do butelek (NIE MAM. KARMIĘ PIERSIĄ, A BUTELKĘ, KTÓRĄ UŻYWAM DO HERBATEK PO KAŻDYM UŻYCIU SPARZAM WRZĄTKIEM) -herbatka z kopru włoskiego (JA STOSUJĘ HIPP OD 1-GO TYGODNIA) -biustonosz do karmienia KONIECZNE!!!! ZE 3 SZTUKI. -laktator do odciągania pokarmu MAM, ALE RZADKO UŻYWAM. -ZAINWESTOWAŁAM TEŻ W PODGRZEWACZ. RZADKO GO UŻYWAM, ALE JAK SIĘ ZACZNĄ ZUPKI I INNE TO PEWNIE PÓJDZIE W RUCH. -krem leczniczy do podrażnionych brodawek PISAŁAM O NIM JUŻ WCZEŚNIEJ - PURELAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na super krótko, żeby nie być do tylu :) co do majtek to polecam te siateczkowe... je można prać i są mega przewiewne, więc nie trzeba kupić dużo i się człowiek nie poci tak jak w jednorazówkach. Potwierdzam że na każdy kuper wejdą nawet na mega kuper. a na brodawki polecam bepanten, bo jak jak nie zużyjecie to dziecku tyłeczek się posmaruje... i go też nie trzeba zmywać. a reszta wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awięc - wow.. ..szok.. ale ta lista jest długa, później spróbuję przez nią przebrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 ja też używałam dentosept jak miałam stan zapalny jamy ustnej na początku ciąży. W jego skład wchodzi dużo etanolu, więc pamiętaj by porządnie rozcieńczać (nawet bardziej niż jest napisane na ulotce). A co do domowych sposobów to stężony roztwór wody z sodą też jest skuteczny. Jak ja chorowałam to płukałam tym i tym na przemian:P AWięc lista jest giga mega długa, ale pierwszy raz widzę minizbiór tak praktycznych rad,a wiele już przestudiowałam pozycji o noworodkach. Najbardziej podobał mi sie moment z leżaczkiem z wibracjami i kupą:) Ja nadzwyczaj spałam dziś dobrze i ostatnio wstawać na siku w ogóle nie muszę... Odnośnie jeszcze wyprawki pocieszam te osoby,co jeszcze nic nie maja lub prawie nic - u mnie to samo.. Zaczynam się za ciuszkami rozglądać, ale w sklepach same krótkie rękawki i porażka żeby coś z długim wytropić.. A myszka pewnie wyczuła, że jest bohaterką forum naszego i sie biedna speszyła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masakra. Wiedziałam, że tego jest dużo, ale żeby aż tyle? W każdym razie bardzo dziękuję za tą listę, bo przynajmniej mam pojęcie co w ogóle kupić, człowiek w takiej nieświadomości żyje :) A mówią - małe dziecko małe potrzeby, duże dziecko duże potrzeby, hmmm To co to będzie później? Pokażę tą listę Ukochanemu to się za głowę złapie- dobrze, że w przeciwieństwie do mnie On lubi zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja112010 jeśli coś cię "łapie" to osillococcinum, rutinoscorbin, wapno, i jedyny syrop dla ciężarnych - prenalen, to tyle co mi zaleciła gin pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow lista rzeczywiście jest mega hiper super długa :) Tez zaraz postaram sie przez nią przedrzeć. Ja na brodawki mam maść Maltan, pani w aptece ją polecała. Zobaczymy w praktyce. Pisze, że w celu prawidłowego przygotowania brodawek do okresu karmienia nalezy stosować na dwa miesiące przed porodem. No nic za miesiąc się bede smarować. Kupiłam kapturki na podrażonione borawki, jakby maluch za bardzo pogryzł. Kuiłam L i chyba to za duże troche ... hmmm mężuś kupi mniejszy rozmiar we wrześniu. Do zapalenia jamy ustnej stosowałam corsodyl. Mi pomogło. Zastanawiam się nad kupnem chusty do noszenia dziecka. Co myslicie o tym?? http://allegro.pl/item1155709489_chusta_do_noszenia_dzieci_babylonia_kolkowa.html (może nie tak droga) Kumpela poleca, która prawie bez przerwy nosi dziecko przy sobie, ale słyszałam też bardzo negatywne opinie... sama nei wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już przebrnełam przez listę :) conajmniej połowy jeszcze nie mam :( Czas się zabrać za poszukiwanie :) Ja na gardziełko polecam syropik Prenalen :) Czułam poprawę już na drugi dzień, a wcześniej cały tydzień męczyłam się na homeopati, która niestety mi nie pomogła :( Ale pewnie każdej z Nas co innego pomaga. Wiecie co, ta moja Teściowa jest niemożliwa. kupiła dwa zielone ręczniki z frotty, duży i mały. Przyszła do mnie i mówi tak: Patrz jakie ładne ręczniki kupiłam, idealnie by pasowały do Twojego szlafroka, wiesz tanie były. Jak chcesz to Ci pożyczę do szpitala, a później mi oddasz. No kurde to nie mogła mi kupić, przecież bym jej oddała pieniądze :( Ta kobieta mnie załamuje czasami, naprawdę. Właśnie Panowie zwalali Dach do końca i odcieli mi prąd, więc pisze teraz na sucho na laptopie, może mi się uda do Was to wysłać przez czyjeś łącze :p Jestem ciekawa co teraz :( Fajna ta chusta, zupełnie jakby dzidzia była w brzuszku, nadal blisko mamy :) Nie mam pojęcia czy one są szkodliwe :/ Czy wasze maluszki miewają czkawkę? Mój synek dosyć często ją ma :) Tak fajnie brzuszek podskakuje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czerwcowa
Witam!!! Mam do sprzedania poduszkę do karmienia (rogala) mnie się bardzo przydała, więc POLECAM!!!! oto link: http://allegro.pl/item1186462715_poduszka_do_karmienia_rogal_zdejmowana_poszewka.html Sprzedaje również nosidełko i matę edukacyjną, oby dwie rzeczy w supper stanie!!! oto linki: http://allegro.pl/item1185688704_mata_edukacyjna_babyono_maty.html http://allegro.pl/item1185942794_nosidelko_womar_globetrotter_czerwone_jak_nowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez udało sie przebrnąć przez całą liste. Spisałam wszytsko na kartce, a drugą zrobiłam dla męża, niech się powysila i sam pokupuje. Zdaje się na jego gust :P (choć muszę przyznać, że on beze mnie nic nie może kupić, pewnie co chwile bedzie dzwonić do mnie i bede mu dyspozycje i instrukcje dawać...aj ci faceci !:):P Strawberrrrry -> co piszesz o swojej teściowej to nie mogę z "podziwu" dla niej wyjśc... Mogła ci dać te reczniki..przecież korona z głowy by jej nie spadła, a na pewno nie zubożała by przez to... Powiedz jej że tak owszem oddasz jej po porodzie, takie prosto do prania (a wiadomo jak moga wyglądać :P) zapewne wtedy już ich nie bedzie chciała :D A mam takie prywatne pytanie, czy twój narzeczony jest jej jedynym dzieckiem, czy ma jakies dzieci?? i synowe, bądź zieciów?? Bo jak opisujesz niektóre sytuacje, to z boku patrząc na to wsyztsko to ona chce mieć was nas wyłączność. Zapraszam na budyń śmietankowy :) Własnie z dzieciakiem go wmucamy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do czkawki mojego bobaska to nie zauważyłam takowej... czasmi troche podskakuje mi brzuchol, więc może to i to jest :D Już sama nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe łatwo tak mówić mi wystarczy, że ja do swojej raz na jakiś czas na weekend pojadę, to mimo ze mój M to ne jedynak, to się nasłucham nawet jaki krem do rąk mam mu kupić:P A komentarzy o mojej diecie (o tym co jem, a co powinnam teraz)to jest średnio pięc przy każdym posiłku... Jak sobie pomyślę, że jak z małym tam pojadę to dopiero bede miała:P O i ona już sobie udumała, że w kolejnym roku na urlop zdrowotny pójdzie, żeby z frankiem siedzieć - po prostu co jeden jej pomysł to lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marty88 to napawrde współczuje!!! Ja na szczescie teściową mam 1000km ode mnie i nie wtrąca sie do niczego (gorzej z moja mamą, ta to przechodzi czasami samą siebie, ale ukruciłam kontakty i jest lepiej). Moja teściowa ma jedynie "chopla" na punkcie jedzenie, wepchała by w człowieka wszystko->dosłownie i w przenośni<- ale mój mąż ją troche stawia na nogi, więc cicho siedzi. Ale cóż począć kobieta ma 80 lat.. więc tak jak nasze babcie... Ale podziwiam ją bo ma niesamowitą pamięć. Pamięta dokładnie każdą ciąże (ma 3 synów) i potrafi wszytsko ze szczegółami opowiedzieć... Ej żeby dożyć do jej wieku w zdrowiu jak ona !! :) OK mykam popatrzeć do książek bo w poniedziałek zaczyna mi się znowu szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dla odmiany teściowa to równa babka :) Zawsze staje po mojej stronie, bo tak się cieszy, że ma córkę. Jak mnie mój ukochany wkurzy i jej naskarżę to ona go do pionu dostawi, taką mamy komitywę :P Ale czasem jej się też coś dziwnego wyrwie, ale to chyba każdy człowiek czasem jak coć chlapnie to ... Np.: ale ty masz brzuch, na pewno nie będzie bliźniaków?! O masakra, brzuch faktycznie mam straczący, ale co ja na to poradzę? Ciążę całkowicie mam skoncentrowaną w brzuchu, bo nigdzie indziej się nie powiększyłam. No może jeszcze biust co nie co, ale jestm w 27 tygodniu i 5,5 kg do przodu, więc chyba dramatu nie ma. Dzięki za rady, co na gardło. Wszytsko zapisałam, ale do lekarza na konsultację pójdę. Płacę te cholerne składki na ZUS to sobie chociaż gardło dam za to przeglądnąć :) Swoją drogą to nie pamietam kiedy byłam u państwowego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam od znajomej brata taką chustę ale jeszcze nie wiem czy ją będę używać. http://sklep.ekodzieciak.pl/chusta-natibaby-diament-bambusem-46x07-p-451.html Są różne opinie, ale o nosidełkach również, wiec wypróbuje na naszym maluszku i wtedy będę wiedziała czy jest bezpieczna. Choć troszkę się obawiam tego wiązania ale to każda z nas dochodzi do wprawy. Próbowałam na dużej maskotce i nawet mi się udało. Dostałam dokładną instrukcję jak wiązać w rożny sposób więc chyba nie powinno być problemu. Koleżanka była nią zachwycona i jest tak cudowna w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy :) Kurcze nie nadazam juz za Wami :) Dzien mnie nie ma, a pozniej doczytuje po kawałku :P Pikalinka: Wczesniej pisalas o myszce i łapce, że w Niemczech nie mają takiej co chlast i po niej, a ja właśnie ostatnio taką widziałam w Rewe po 2,49e i jak ją zobaczyłam to o Tobie pomyślałam hehe. Czy któraś z mam może zna się troche na prawie czy czymś podobnym? Ponieważ mam problem tego typu... Dzwoniłam dziś do szkoły zapytać o przeniesienie poprawki na inny termin, ponieważ lekarz zabronił mi podróży na 700km. Osoby zajmujacej sie tym oczywiscie nie bylo i po godzinie mialam zadzwonic ponownie. Wtedy to sekretarka konsultowala sie z dyrektorka. Sprawa wyglada tak, ze mam napisac prosbe i wyslac wraz z zaswiadczeniem. Problem jednak w tym, ze nie chca mnie dopuscic do innego terminu... (po porodzie). Czy moga mnie tak załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo z wlasnych doświadczeń na polskiej uczelni nie mają prawa Ci tak zrobić, chyba że masz w plecy więcej niż jeden czy dwa przedmioty.. Ale niestety co szkoła, nawet co wydział to inaczej... Proponuje poszperać a regulaminie studiów czy szkoły.. jeżeli nic tam na swój temat nie znajdziesz, to poproś Panią, która twierdzi, że to nie możliwe o podstawę prawną (u mnie to poskutkowało, gdy bojowałam w samorządzie uczelni) Mam nadzieje, że uda Ci się to przełożyć, zwłaszcza, że lekarz zabronił, a dla nas teraz ZDROWIE najważniejsze!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Tak skrobiecie i skrobiecie, że myślałam, że się nie przekopię przez Wasze wpisy po kilkudniowej nieobecności ;)) Pisałyście o swoich snach, więc i ja dorzucę ten z dzisiejszej nocy: część I: sprzeczka z moją mamą - i ta część okazała się prorocza, bo dziś zadzwoniła do mnie i tak jakoś wyszło, że zaczęła mnie pouczać i "naprostowywać" mój tok rozumowania... no w szczegóły wchodzić nie będę, ale na koniec jej powiedziałam, że skoro nie mogę jej się powywnętrzać, bo mnie zaraz prostuje, to robić tego nie będę :( część II: pierwszy raz śniłam swój poród: to był 36 tydzień, urodziłam synka (a ma być córcia??) z wagą 6,5kg, a sam poród - zasnęłam i obudziłam się z małym po drugiej stronie - mam nadzieję, że ta część prorocza nie była. Chustę miałam przy pierwszej córci, używałam niezbyt często, ale jak płakała i nic jej nie uspokajało wystarczyło ją zachustować i po max 5min się uspokajała. Sporo rzeczy mam popierworodnej i jeszcze trochę od koleżanki po jej córci. Muszę na pewno dokupić przewijak, bo ten co mam się rozpada (3 przewijanych dzieci obsłużył), majtki poporodowe siateczkowe i jeszcze dopytam w szpitalach które ewentualnie będę "atakować" co trzeba. Wózek, fotelik, łóżeczko z wyposażeniem, laktator(mi się przydał) i jeszcze trochę drobiazgów) mam na szczęście, więc odpada mi szwędanie się po sklepach dzieciowych (hurrraaaaa!!!). A na początek mała będzie spała z nami w sypialni, więc pokoju na razie nie urządzam (starsza wyprowadziła się do siebie jak skończyła 2 lata i to jej pokój teraz meblujemy :) ) Fajnie, że nas przybywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki. Trochę Was sobie poczytuję i muszę przyznać, że można się od wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Kiedyś już pisałam o sobie, ale nie dopisałam się do tabelki. Zaraz to też uczynię;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki :) Właśnie odnośnie wózków to jakie modele polecacie???? Bo my wolimy kupić taki namacany żeby w sklepie poróbować niż na All od razu. A co z materacykiem do łóżeczka? Jakie polecacie? Dziś nam pani w sklepie powiedziała, że najczęściej schodzą jej kokosowo-piankowe. Dziś od wczoraj pobolewa mnie brzuszek koło pępka po prawej ale wyżej troszkę :( Ma ktoś tak? Nawet jak lekko palcem dotknę po skórze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×