Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Natka sama sobie myje zęby. Oczywiście próbuję ja jej myć, ale zawsze mi wyrywa szczotkę i chce sama. Na razie myjemy tylko wodą. Powoli będziemy się przymierzać do pasty dla niemowląt, choć pediatra powiedziała mi, że dopóki nie nauczy się pluć to myje się samą wodą. Szczoteczkę mamy chyba oral-b z hipermarketu taką dla maluchów. Moja też łobuz. Jak czegoś nie dostanie albo coś jej zabieram to płacze. Wszędzie wchodzi i zagląda. Na nie wolno reaguje dokładnie odwrotnie niż potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja tez myje Adasiowi zabki sama woda jak narazie i tez mi wyrywa szczoteczke bo chce sam.AniaWWW moj tez jak czegos nie dostanie to placze,ale staram sie mu nie ulegac.Jak otwieram zmywarke zeby schowac brudne naczynia to szybko leci zeby tam pogrzebac troche a jak zamkne zmywarke to jest ryk taki z niego piernik,zabawki mu sie znudzily...No ale co sie dziwic dzieci sa ciekawe swiata wszystko by chcialy dotknac,zobaczyc no ale na glowe nie mozna dac sobie wejsc i dlatego jest wielki placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w co ubieracie dzieciaczki na spacer? Bo ja nie wiem. Czy to już czas na kombinezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej1 ja ubieram rajtopki spodnie, mam taką kurteczkę misową, pod spodem oczywiście body, bluzka(w zależności od pogody i długości spaceru albo cieńsza albo gruba, na stópki buty i 2 kocyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kombinezonu jeszcze nie zakladam, zostawiam go na siarczyste mrozy i sniegi. Teraz ubieram kurtke taka jesienna jeszcze lub bezrekawnik od kurtki zimowej. Plus czapke juz, nie wiem tylko czy dajecie juz rajstopki pod spodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rajstopki już daję, koniecznie, przy takich wiatrach/. Wyciągnęłam też kremik na zimę. Oj pamiętam jak w tamtym roku smarowałam taką malutką buźkę:-) a tak w ogóle to mój mały akrobata w sobotę wszedł na drabinę na 3 szczebel i dopiero to zauważyłam;/;/nawet nie chce myśleć co by było... jutro idę na kolejną kontrolę, byłam w piątek ale osłuchowo jeszcze nie był w pełni czysty. dziś kończy sie antybiotyk mam nadzieję ze jutro już będzie ok. Kurcze tak już się zimno i jesiennie zrobiło na dworze. Ale może ubiorę go cieplutko i wyjdę choć na pół godzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula2500 - no to nieźle już drepta, jak nawet po drabinie wchodzi Twój maluszek:) Co do ubierania to ja zakładam rajstopki i spodnie i cieplejszą kurtkę, ale właśnie nie wiem czy małej nie jest zimno. W końcu w wózku się nie rusza zbytnio. Chyba muszę zabierać ciepły kocyk jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania www za rączki Wojtuś nie chce chodzić, lubi pchać chodzi czy inne zabawki. Ale właśnie wspina się dosłownie wszędzie: na krzesło, na zabawki, od dwana śmiga juz po schodach- a gdy chce go wnieść bo np się śpieszę to jest wielka histeria.Histeria jest też jak próbuje mu umyć ząbki- nie wiem co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajecie juz swoim dzieciom masło np. na buleczke?? Znalazlam nowe, eco sloiczki http://www.biobabysun.pl/sloiczki.html I tez ma katar :((((( Bez goraczki i innych objawowo na szczescie.... Cała noc nie przespana. Bylam u lekarza mamy spray Naso Drill - maly jak widzi, ze to taki aspirator do nosa starsznie sie wscieka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech te katary... a ja mam pytanie też odnośnie ubierania, ale w domu. zakładacie coś pod spodnie? ile macie stopni w domu? ja osobiście nie widzę takiej potrzeby (w przeciwieństwie do t). i jeszcze jedzenie - orientujecie się jak jest z karmieniem, a szczególnie z podawaniem mleka po roku? do roku są harmonogramy żywienia, a co dalej? u nas pogoda typowo jesienna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou_la - Natalka masełko jadła prawie od początku i bułkę z masłem też już kilka razy próbowała. Ewelinaer - w domu mała nosi albo leginsy albo rajstopki. Chyba dwie warstwy to przegięcie. Z tym, że u mnie jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki! Niestety nie tylko ja oddalam się od swojego mężczyzny :-( I nie tylko ja mam dołki... Z tym że u mnie główną przyczyną są problemy finansowe. Mamy spory kryzys. Pytałam się o zasiłek wychowawczy no i d... Dochody za ubiegły rok mój M miał za wysokie. A że teraz nam się nie układa i brakuje nam na życie to nikogo nie obchodzi. Bezsens jakiś. Najgorsze że brakuje mi na rachunki i opłaty. Przychodzą mi pocztą wezwania do zapłaty a ja się pytam: z czego? Już nawet obiadów w tygodniu nie robię żeby przyoszczędzic. Gotuję tylko małemu. Ech... Pomału przymierzamy się do tego żeby M wyjechał do Niemiec. Dostał tam ofertę pracy. Chyba nie mamy innego wyjścia. Kto by pomyślał że tak się to wszystko ułoży... A wydawało nam się że mamy stabilnośc finansową i stac nas na dziecko :-( Cieszy mnie tylko fakt, że Gabryś nie choruje. Jak dotąd miał tylko katar w wieku dwóch miesięcy i trzydniówkę w czasie wakacji (o bardzo łagodnym przebiegu).Przykro mi strasznie że wasze maluszki tak się męczą. Niestety zaczął się sezon grypowy... Nie cierpię jesieni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena1985 a przy składaniu dokumentów złożyłaś jakieś potwierdzające utratę dochodów? w przypadku utraty pracy do decyzja o nadaniu statusu bezrobotnego. ewentualnie można chyba załączyć zaświadczenie o dochodach z 3 ostatnich mies od pracodawcy. jeśli siedzą tam normalni ludzie to powinni ci pomóc, pokseruj wezwania do zapłaty itp - próbuj. też się borykam z problemami finansowymi. ostatnio m przyniósł 1000 zł z czego 400 poszło w samochód i na tym jeszcze nie koniec :( czekam też na dcyzję z MOPS-u. cóż...obok mieszka bogata rodzna, co by wychowała z 10 dzieci, a mają jedno. ktoś by chciał chociaż dwójkę, a sytuacja finansowa nie pozwala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż... Mój M jakieś tam dochody ma, ale są to grosze.Prowadzi firmę budowlaną ale w związku z inflacją jego dochody drastycznie się w ciągu ostatnich miesięcy zmniejszyły. Ma pogadac ze swoim księgowym. To sprytny facet i może znajdzie jakiś haczyk na MOPS. Zależy nam na tej kasie. Pochwalę się. Gabryś powiedział dziś "mama". Pierwszy raz z samego rana. Myślałam że tak z przypadku mu się wyrwało, ale w ciągu dnia powtarzał to wielokrotnie a ja puchnę z dumy ;-) Nauczył się dziś też...mlaskac.Ale mamy radochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena1985 trzymam kciuki i gratuluję :) firma budowlana? możemy podać sobie rękę, tyle że mój m musiał zrezygnować z firmy, bo doszło do tego że ledwo zarabiali na koszty. Elka cmoka :) w końcu nauczyła się "kosi-kosi" bo tylko pokazywała "taka duża" a jak kocha misia i super się tuli... jutro 2,5 godz w samochodzie w drodze do babci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena ja również trzymam kciuki:-)oby wszystko sie ułożyło. Kurcze dziewczyny troszkę mnie przeraziłyście. Mój mąż też robi w budowlance, izdie mu dość dobrze i właśnie chciałby otworzyć firme. Tylko on cały czas sie waha . To ja go namawiam. Ale widzę że piszecie ze strasznie trudno..... I co tu robić. Kurcze Wojtek zaczyna wymuszać płaczem;/;/oczywiscie staram sie niereagować ale drze się jak opetany. Oprócz tego zaczyna uczepiać mi się spodni bo chce na rączki. Podczas choroby dużo go nosiłam bo miałam oklepywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tylko na chwile pochwalic sie ze mała od jakiegos 1,5 tygodnia mowil juz mama i baba ;p no i postawila juz swoje pierwsze kroczki!!! jakies 4 dni temu pierwszy a dzis juz przechodzi sama spory kawalek! a jaka radosc przy tym jest! ida jej chyba czworki, ma spuchniete w tym miejscu z obu stron i takie powiekszone dziadulka. Ponoc 4-ki sa najbardziej bolesne! cholera przez ostatni tydzien nie dalo sie z nia wytrzymac! non stop łeeeeeeeeeeeeee dzis juz bylo troche lepiej ech i oby tak juz zostalo ;/ buziaki dla Was i duuuuuuuuuuzo zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia221 to gratulacje :) no to teraz się zacznie, było chodzenie a będzie bieganie za dzieckiem :) a nam przyznali drugie becikowe no i zasiłek rodzinny - całe 68 zł na m-ąc...można poszalęć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Antena1985 na pocieszenie powiem że my też mamy trudną sytuację materialną :( Witajcie dziewczyny z moim małym łobuzem już dobrze jest zdrowy zostały mu czasami tylko takie brzydkie luźne kupki a tak poza tym o.k , Radek tak rozrabia ze oszaleć można na spacerze w wózku nawet chwili spokojnie nie wysiedzi w domu na topie otwieranie szafek w kuchni i talerze w ruch, ma 5ząbków i widać ze górne ząbki idą , zasuwa koło mebli ,przy zabawce pchacz samodzielnie idzie a jak wasze dzieci już któreś samo chodzi? zapomniałam powiedzieć ze Radek oparzył sobie dłoń od rury płakał pół nocy miał czerwoną i bąble ale na szczęście maść pomogła i już jest dobrze :) miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech dziewczyny i jak tu roczek urządzić. w sumie to pierwsze urodziny, kolejne takie ważne za 17 lat. anula2500 mój m był najpierw handlowcem w firmie budowlanej. była koniunktura i często prowizja była znacznie większa od podstawy (nie muszę dodawać, że najniższa krajowa), przy okazji zwolnili chłopaka, który miał kontakty z producentami i logistyką, więc założyli spółkę (wspólnik jest bratem tej, przez którą omal się nie rozwiedliśmy, bo mu zakręciła w głowie, no i też tam pracowała dopóki barata nie zwolnili). z własną firmą już tak fajnie nie było. co prawda koszty minimalne, bo tylko podatek, zus, telefon. rok temu myslało się, że sezon się kończy i dopiero na początku roku coś ruszy, a tu nic...nawet na koszty ledwo co zarobili. rozwiązali spółkę, zarejestrował się w PUP i zasiłek nie przysługuję, bo był tylko pół roku na normalnym zusie. teraz z kolegą robi przy remontach i zaczął sprzedawać materiały budowlane przez jego firmę. anula2500 jeśli ma kontakty, albo pewnych klientów to może warto spróbować. chyba że zarabia dobrze i poczucie stabilizacji jest silniejsze. mój m chciałby jeszcze raz spróbować. biednemu zawsze wiatr w oczy. powiem nieskromnie, że jako handlowiec super sobie radzi i często bywało tak, że klient kupił tylko ze względu na jego osobę, bo można było taniej. a niedawno był na rozmowie i oczywiście się nie skontaktowali. pewnie ze wzgl na to co usłyszeli na pyt. ile by chciał zarabiać. aguś 24 - marne pocieszenie :( Elka znów kaszle - zęby idą. a jak zdrówko Waszych dzieciaczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Adaś już zdrowy , na szczęście skończyło się na katarku i kaszlu który po syropku się skończył, aż byłam zaskoczona jak mały wypijał ten syrop który mi osobiście nie smakował. Roczek mamy już za sobą, w kościele mały był bardzo grzeczny. Mieliśmy zaproszonych 12 osób więc wszystko przygotowałam sama w domu. Był tort i do tego jeszcze jedno ciasto upiekłam na toast kupiłam szampana, na kolację też udało mi się cos przygotować. Pokuj udekorowałam balonami a na stuł kupiłam serwetki z Kubusiem Puchatkiem. Było kolorowo co małemu się bardzo podobało. Mały bawił się z gośćmi że nawet zapomniał o drzemce, oczywiście najlepsze były nowe zabawki. Mam już dość tych wszystkich zabawek mały roznosi je po pokojach trzeba uważać żeby na którąś nie wpaść. Ada sam jeszcze nie chodzi tylko lekko trzyma się mojej ręki jak idzie. Zazwyczaj podchodzi do mnie na czworakach wstaje uczepiony moich spodni i jak tylko podam mu rękę to już idzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha_hm - roczek wyprawia się w kościele? Nigdy o tym nie słyszałam. No i wszystkiego najlepszego dla synka!!! Ach, teraz te urodziny na forum nam się posypią:) Mnie znowu przyatakowały moje plecy. Byłam u lekarza, dostałam leki, ale one tylko pogorszyły sprawę. Całą sobotę nie mogłam się ruszyć z bólu. Musiałam dzwonić po mamę, bo nie byłam wstanie się opiekować Natką. Dołujące uczucie:(. Takie dni jak ten mi przypominają, że tylko zdrowie się liczy. U nas finansowo też kiepsko, bo ani mąż ani ja nie mamy stałej pracy, ale jakoś sobie radzimy choć z pewnością brakuje nam stabilizacji. Na szczęście troszkę się poprawiły stosunki między mną i mężem. Było kilka solidnych kłótni, ale jest ciut lepiej. Nie idealnie oczywiście, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaWWW.........Natalia.....................8............ .............13.03 Lou_La.............Kamilek....................8.......... ...............21.04 Antena1985.......Gabriel.....................5.............. ...........24.04 mamaAnia..........Ilonka.................... ..4........................ 28.04 asia221............Martynka..................7........... ............ ..28.04 moni_85...........Martynka..................2............ ..............13.05 ewelinaer............Ela.........................7....... ..................18.05 Miracle10.........Ignaś........................6........ ..................04.06 Anuszka4 .........Krzyś.........................5................... .....08.06 Aisha_hm..........Adaś........................4......... ................01.07 pestycyda........Alexander....................4.......... ...............07.07 Martysia1........Adam.........................4......... ................11.07 bela_mi..........Zosia........................1......... ..................28.07 anula2500.......Wojtuś.......................2......... .................11.08 Megi84.............Igor.........................1........ .................23.09 aguś24............Radziu.......................5........ ................. kaasik26,,,,.......Ola..........................7........ ..................11.07 dopisuję dwa nowe zęby jedynka i dwójka po lewej stronie. Wreszcie uśmiech symetryczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprawia roczek w kościele to trochę za dużo powiedziane, ale daje się na mszę w intencji dziecka np. z podziękowaniem i błogosławieństwem. też o tym myślałam teraz to będzie roczek za roczkiem :) moja rodzina z daleka i przyjadą w porze obiadowej, ale mama zapowiedziała, że mam obiadu nie szykować, bo to dwa rodzaje talerzy itd, tylko podać mięso i inne dania z chlebem. już widzę reakcję teściowej...spieprzyła mi oby dwa śluby, chrzciny to i roczek pewnie też. co jaki czas zmieniacie butelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zawsze w trzecią niedzielę miesiąca jest Msza Św. Roczna na końcu dziecko otrzymuje błogosławieństwo i pamiątkę uczestnictwa w takiej mszy. Zapomniałam napisać że Adaś jest już po USG brzuszka i jest wszystko w porządku nie odziedziczył wady układu moczowego po tacie . Jeden problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję kolejny ząbek do tabelki. Mały ma już dwie górne dwójki i komplet jedynek ;-) AniaWWW.........Natalia.....................8............ .............13.03 Lou_La.............Kamilek....................8.......... ...............21.04 Antena1985.......Gabriel.....................6.............. ...........24.04 mamaAnia..........Ilonka.................... ..4........................ 28.04 asia221............Martynka..................7........... ............ ..28.04 moni_85...........Martynka..................2............ ..............13.05 ewelinaer............Ela.........................7....... ..................18.05 Miracle10.........Ignaś........................6........ ..................04.06 Anuszka4 .........Krzyś.........................5................... .....08.06 Aisha_hm..........Adaś........................4......... ................01.07 pestycyda........Alexander....................4.......... ...............07.07 Martysia1........Adam.........................4......... ................11.07 bela_mi..........Zosia........................1......... ..................28.07 anula2500.......Wojtuś.......................2......... .................11.08 Megi84.............Igor.........................1........ .................23.09 aguś24............Radziu.......................5........ ................. kaasik26,,,,.......Ola..........................7........ ..................11.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha u mamy na wsi jest tak jak pisałam, ale tutaj to chyba tak jak u Ciebie, bo kiedyś byłam na mszy i byli rodzice z dziećmi, którzy po mszy zostali, a na chrzest to nie wyglądało. Miracle 10 ostatnio się właśnie nad tym zastanawiałam, bo widać już na nich lekkie zarysowania od szczotki, a na jednej to po dnie ostro pojechałam i jest głębsza rysa, więc i tak muszę zmienić. za to do picia to mam odkąd zaczęłam karmić z butelki (jakiś luty). sumie nawet gdyby, to raz na rok nie zaszkodzi. w tesco jest nan 2 opakowania za 25 zł. nie wiem jaki rodzaj i czy to drogo, czy tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, glowa do gory. Pewnie za niedlugo bedzie lepiej finansowo, uczuciowo i w ogole. Moze tutaj znajdziecie jakies oferty pracy: http://www.zawodmama.pl/ogloszenia http://www.klubprzedsiebiorczychmam.pl/ albo tutaj jakies pomysly... Ma ktoras moze takie paputki: http://www.paputki.com.pl/ Bo chce zamowic dla Kamilka. Kurcze, jakie macie pomysły na drugie dania dla dzieciakow. Czekam na inspiracje. Aaaa jesli chodzi o torcik dla maluszka, to robilyscie tez taki, jaki moga zjesc nasze dzieci. Ja chyba zamierzam kupic taki dla dorosłych + taki dla Kamilka. Pozdrawiam słonecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×