Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

cześć, dzwoniłam wczoraj do mojego gina i mówił że 16 dni po zastrzyku z pregnylu nie powiwinien miec on wpływu na wynik testu. umówiłam się do niego na przyszły piątek, mówił, że już może byc coś widać. Pozdrawiam i witam wszytskie nowe przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Strasznie boję się, że nie mam objawów ciążowych, na noc bolą mnie piersi i lekko kłują jajniki, poza tym żanych nudności. Ostatnią @ miałam 28 stycznia, czyli zaczyna się już 6 tydzień i to powinen być szczyt objawów, których u mnie niestety brak.. dlatego boję się strasznie, pół roku temu poroniłam, ale na początku ciąży miałam bradzo, bardzo mocne objawy.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
nie martw sie kazdy ponoc inaczej przechodzi ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liecncjat2010
Witam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie !!! Przepraszam już na wstępie ze przerywam topik ale bardzo proszę Was o pomoc w wypełnieniu ankiety. Potrzebna mi ona jest do pracy licencjackiej. Jeżeli mogłybyście na maila: liecencjat2011@o2.pl (bo już bardziej nie chce Wam zaśmiecać topiku) wysłać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczna. Swoja droga mam nadzieje ze już niedługo będę mogła dołączyć do zaszczytnego grona mamuś tak bardzo bym chciała.. może po obronie 🌻 Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy !!! i szczęśliwego rozwiązania życzę 🌻 i z góry bardzo dziękuje za pomoc! METRYCZKA: 1.Płeć a) Kobieta b) Mężczyzna 2.Wiek a) 15 20 lat b) 21 30 lat c) 31 40 lat d) 41 50 lat e) 51 60 lat f) pow. 60 lat 3. Z jakiej miejscowości Pan(i) pochodzi (ilość mieszkańców) . a) Do 10 tys. b) 11 - 30 tys. c) 31 60 tys. d) 61 100 tys. e) pow. 100 tys. ANKIETA: 4 Czy czuje się Pan(i) bezpiecznie w swojej miejscowości ? a) Tak b) Raczej tak c) Raczej nie d) Nie e) Nie mam zdania 5Kto Pani(a) zdaniem odpowiada za stan bezpieczeństwa w miejscowości zamieszkania. a) Policja b) Straż Miejska c) Straż Pożarna d) Radni e) Urząd Miasta f) Prokuratura g )Mieszkańcy h) inne (jakie?) 6. Czy zna Pan(i) programy profilaktyczne i inicjatywy, które podejmowane są przez miejscową Policję lub inne organy w celu podniesienia bezpieczeństwa obywateli? a)Tak b)Raczej tak c)Raczej nie d)Nie e)Nie mam zdaia 7 Jak Pan(i) ocenia służby odpowiadające za porządek i bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania? a)Bardzo dobrze b)Dobrze c)Raczej dobrze d)Źle e)Bardzo źle 8. Jakiego rodzaju przestępstwa obawia się Pan(i) najbardziej? a) dewastacja, wandalizm, niszczenie, utrata mienia b) oszustw c) pobicia d) pijackich awantur e)przestępstw na tle seksualnym f)przestępstw drogowych g)rozboju, napadu grup młodzieżowych h)wyzwisk; zaczepiania i) inne (jakie?) j) Niczego się nie boje 9. Co wg Pani(a) jest największym zagrożeniem w miejscowości zamieszkania ? a) Biegające psy bez smyczy i kagańca; b) Chuligani, wandale c)Grupy pijanej młodzieży d) Gwałty e) Pobicia f) Piraci drogowi g) Inne (jakie?) h) W mojej miejscowości nie ma zagrożeń 10 Co Pani(a) zdaniem poprawi bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania ? a) Wzmocnienie patroli (policja, straż miejska) b) Kary dla właścicieli psów za nieprzestrzeganie przepisów c) Kamery w mieście d) Szybszy przyjazd policji e) Ograniczenie spożywania alkoholu f) Progi zwalniające prędkość g) Większa empatia mieszkańców h) Inne (jakie) i) Nic nie poprawi bezpieczeństwa j) Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1986
Hej dziewczyny. Jestem na początku 6 tyg. ciąży i dopadła mnie chyba jednak wirusówka, lekarz sam nie jest pewny. Dzisiaj trochę lepiej się czuję, mogę wstać już z łóżka i już nie wymiotuje, mam nadal tylko stan podgorączkowy, wczoraj miałam 37,9. Byłam u lekarza rodzinnego i dostałam duomox na 5 dni i eferalgan bez kodeiny, podobno tylko to można brać w okresie ciąży, tak stwierdził lekarz i farmaceutka, martwię się tylko bo na ulotce od eferalganu napisane jest żeby nie brać w I trymestrze ciąży, a kobietom w ciąży tylko w indywidualnych przypadkach i za zleceniam lekarza, nie chcę zaszkodzić mojemu maleństwu nie wiem tylko czym bardziej mogę czy gorączką czy eferalganem, do lekarza gin. mam w poniedziałek mam nadzieję że usłyszę bijące serduszko, trzymajcie kciuki, pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
aneczko będzie dobrze zobaczysz:-) jesteś w 6 tyg od @ tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1986
tak oleńko ostanią @ miałam 28 stycznia. Już sama nie wiem co robić z tym efferalganem czy go przyjmować czy nie,chyba będe brała tylko duomox a na gorączkę zrobię okłady. Kurcze moja pierwsza ciąża pierwszy miesiąc a już choroba, naprawdę uważałam na siebie, nawet nie wiem kiedy mnie dopadła, wierzę że będzie dobrze, musi być. A jak myślicie 8 marca powinnam usłyszeć bijące serduszko na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko*
czesc ;) widzialam wczoraj pecherzyk,taki malusienki. serduszka jeszcze nie bylo. przyrost beta hcg jest ok. lekarz zwiekszyl mi dawke luteiny. nastepna wizyta 29 marca, mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze. juz nie moge sie doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apprrii
Ja też dołączam :) termin 1 listopad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie coś o swoich objawach ciążowych. Mnie w dniu spodziewanej @ bolały piersi i to bardzo, nie wiem co się dzieje bo z dnia na dzień objawy ustępują i bardzo się tego boję. Ostatnią @ miałam 28 stycznia 2010r. Dzisiaj ranopojechałam na badanie poziomu BetaHCG, wynik odbieram o 15, napiszę, co mi wyszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o ciąży wiem od poniedziałku, chociaż do spodziewanej @ mi jeszcze brakowało bo termin miałam na dziś ewentualnie jutro. Ale byłam ciekawa i tak dla świętego spokoju zrobiłam test w pon - nie wiem jakim cudem tak wcześnie i wyszedł pozytywny :) Potem kolejne - wszystkie pozytywne i coraz ciemniejsze. No i dziś w dniu @ - krechy bardzo grube. W sumie do zrobienia tych wczesnych testów skłoniły mnie właśnie objawy - dziwny, pulsujacy aż ból piersi - zupełnie inny niż zawsze. Od 2 dni ból zelżał, został tak tylko przy dotyku i też w sumie trochę się martwiłam, no ale te dzisiejsze grube kreski przewiały wątpliwości - widocznie tak jest, także Czarodziejkka79 nie martw się:) nie ma co sobie wkręcać czarnych myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarodziejko ja miałam tak jak Ty 28.01 ostatnią @ ;) U mnie jedne objawy jak mocny ból piersi trochę przystopowały za to inne wzmogły. Często chodzę do ubikacji i nie mogę się zmieścić w żadnych spodniach taki brzuszek mam. Pobolewa mnie on nieregularnie jednak jest każdego dnia. Boję się tego...NIe mam tez zadnych nudności. Nie przejmuj się, że nie czujesz przez cały czas objawów ciąży. To dopiero 6 tydzień i jeszcze musimy trochę poczekać aż w pełni sie pokażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
Ja też o ciąży wiem od poniedziałku i od poniedziałku zaczęłam zauważać objawy :) np wrażliwość piersi-mąż sie śmieje że dzień przed jeszcze nie było tego problemu ;-),pobolewanie brzucha ,zmęczenie i raz miałam mdłośći...Wszystkie objawy w sumie takie delikatne,mało dokuczliwe...oby tak dalej...No ale u mnie to dopiero koniec 4 tego tygodnia-spodziewana miesiączka miała być w środe. Czarodziejka79-nie martw sie,z pewnością każdy organizm inaczej reaguje,przechodzi ciąże...Mnie w pierszej ciąży od początku bolał kręgosłup,poza tym praktycznie żadnych objawów,nawet chciałam,żeby mnie czasem mdliło czy coś takiego-jakaś typówka a tu nic:)...A i też mam jakby już napuchnięty troche brzuch.Podobno przy drugim dzieciątku brzuch szybciej rośnie:),no i dobrze,doczekać sie nie moge,na lato to już będziemy mogły pochwalić sie całkiem sporymi brzuszkami:)Oby wszystkie dzieciaczki listopadowe nam zdrowo rosły!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja historia jest trochę smutna.. W zeszłym roku zaszłam w ciążę po 2 miesiącach starań, ciąża rozwijała się prawidłowo,niestety w czercu, na 3 tygodnie przed swoim ślubem poroniłam naturlanie.. Niestety, nie znam powodu poronienia. Ciąża rozwijała się prawidłowo, w 6 tc. widziałam dokładnie, jak bije serce mojego dziecka, następnie byłam na wizycie w 9 tygodniu i lekarz powiedział, ale ci urosło zbadał mnie tylko nalualnie, potem pojechałam w 12 tc. na badanie razem z mamą, lekarz ją zawołał do gabinetu żeby zobaczyła maluszka.. a tam nic nie widać patrzy, a tam taka mała kuleczka leży na dnie macicy.. Byłam w ciężkim szoku, dostałam skierowanie do szpitala na zabieg, wróciłam do domu, nie spałam całą noc, mąż był w pracy, wrócił rano i tak przepłakaliśmy dwa dni, w niedzielę dostałam skurczy i plamienia, pojechałam do szpitala, położono mnie do łóżka i tak leżałam na sali wśród innych kobiet, miałam skurcze, bóle, obfite plamienia potem dosyć mocny krwotok i uczucie, że coś ze mnie wypada.. Pobiegłam do toalety żeby zobaczyć co się dzieje, wiedziałam, że to dziecko wypadło, rozpłakałam się i poszłam do gabinetu pielęgniarek żeby powiedzieć co się stało.. i chyba miały zły dzień, bo dostałam dosłownie odesłana do łożka z niczym.. i tak leżałam jeszcze w tej krwi około godzinę jak zawiozły mnie na salę w celu wyczyszczenia. Dobrze, że mam silny charakter i po 10 dniach wróciłam do pracy. Dobrze jednak pamiętam ten ból fizyczny, taki jak 10 razy gorszy niż najgorszy okres, nie do wytrzymania i ból psychiczny, po stracie dziecka Po wyjściu ze szpitala udałam się do swojego lekarza, niestety przyczyna nie była znana, lekarz tylko spytał, czy mam w domu kota.. nie mam, myślę że to nie było to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1986
czarodziejkka79 współczuję Ci baaardzo, zobaczysz będzie teraz dobrze. O ile się nie mylę to jest już nas 3 z ostatnią @ 28 stycznia. Ja z objawów ciążowych to tylko często biegam do wc, no i piersi mnie trochę bolą jak uciskam z boku, a tak poza tym żadnych na razie nie mam, chociaż to początek 6 tyg. ale każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1986
czarodziejkka79 czekamy na Twoje wyniki z BETY HCG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarodziejka... współczucia, nawet sobie nie mogę wyobrazić jakie to uczucie... no teraz trzymamy kciuki za nas wszystkie żeby było dobrze... Ja ostatni okres rozpoczęłam 30.01... no i na następny czekam za jakieś14 miesięcy :P MAm nadzieję że wszystko będzie dobrze a złe myśli odkopuję, w końcu w ciąży nie wolno się stresować, bo podobno wtedy są spokojniejsze dzieci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mam wynik bety 469 a 3 dni temu 116 wiec ładnie przyrasta i szczerze mówiąc uspokoiłam się :) Czarodziejka ..a jak tam Twoja beta? Z objawów to bolał mnie brzuch przez pare ostatnich dni a teraz juz mi przeszło i w sumie czuje sie bardzo dobrze.A faktycznie brzuch mam taki lekko wzdęty:) Co do bólów brzucha to w pierwszej ciazy bolał mnie strasznie i byłam od początku ciąży na duphastonie a potem na fenoterolu bo w 30 tyg zaczęłam mieć skurcze:( Mam nadzieje ze teraz będzie inaczej i że spokojnie doczekam do listopada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwi mnie to, że nie ustały mi objawy ciążowe..odebrałam właśnie wynik beta i jest 873,20 mIU/ml, a norma jest od 850-20800, nie wiem, co robić, czy jechać dzisiaj do lekarza po leki? doradzcie mi proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam ze 28 stycznia...ja bym powtórzyła za 2 dni i wynik jak jest o min 66& większy to jest wszystko ok. Ale do lekarza bym tez zadzwoniła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! ja też z radością się wpisuję! ostatnia @ 1 lutego (jak u Słonko), kolejnej się spodziewałam ok. 28 lutego, ale szczesliwie zamiast niej zobaczylam dwie kreski! i to juz w 24 dc (podobnie jak u neonatury), z tym ze ta druga była b. blada i ja ... nie dowierzalam. kolejne dni potwierdziły moją radośc, w dniu @ były juz dwie krechy:) betę robiłam, z lekarzem jeszcze poczekam ... jak myslicie, kiedy się najlepiej wybrac na 1 wizyte? co do objawów i wyników bety - z tego co juz wiem, to sprawa tak indywidualna, ze nie ma co sie porównywac i stresowac. musimy byc czuje , ale nie przewrazliwione:) choc zwłaszcza na poczatku to takie trudne ... poki co WITAJCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Goldi ;) Nie liczyłam ale wydaje się, że jest nas już naprawdę dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goldi ja myslę ze tak w 6 tyg bo wtedy juz powinno byc widac serduszko na usg. Gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
Czarodziejka 79- wyrazy współczucia!Trzymam kciuki,żeby tym razem wszystko było dobrze! ps.Dziewczyny,co zrobić,żeby nie mieć pomarańczowego nicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×