Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Gość ciezarowkaa25
dziewczyny ile ważą wasze maleństwa teraz? i jak są ułożone? mów maluch w 26 tyg no prawie 27 jest ułożony nogami na doł a głową centralnie do góry i ma już ponad kilogram..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki.a z ta cytryna to w labolatorium pozwola napewno??ja chodze do diagnostyki...i mega sie obawiam tego ze moge poporstu zwymiotowac przy piciu tego okropienstwa;p moja dzidzia w 25 tc wazy ok 700 gram;p a ulozenie na wizycie synus mial niestety miednocowe...ale jeszcze ma czas wiec mam nadzieje ze to sie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam ostatnio na usg -25tygodni i 2 dni ważyła 909g:)dr powiedziała, że duża:) to było 1,5 tygodnia temu. Ułożyła się prawidłowo główką w dół. Dopiero na tym usg tak była ustawiona bo wcześniej była nóżkami w dół. Ale nic się nie martw jeszcze się obróci. Mojej siostrze 3 tygodnie przed porodem się obróciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaNisuia27: Spróbuj z tą cytryną mi się udało i żadnych problemów nie robiły. Najwyżej powiedz, że masz duży odruch wymiotni w ciąży i za słodkim nie przepadasz:). Jak zwymiotujesz całe badanie trzeba powtórzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.... ............WIEK.......PORÓD............PŁEĆ............M IASTO asia25...............25..........02.11.......dziewczynka......Warszawa pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ...........lubuskie Amarantowy.......23..TC 22...02.11......Roksanka...........pomorskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań aneczka1986......24..........04.11.............?...... ................... Dorka55............29..........04.11............ ?........................ moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia oleńka1989.........21..........05.11.............?... .................Lubin Kelis1................26..........05.11.......córcia.. ......świętokrzyskie mamaAnia...........29..........05.11.......córcia..... ..........Białystok dagetka ............29..........05.11..............?.............. ....Poznań Megi84..............26..........05.11.......chłopiec. ..........Warszawa Ankanka............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11............ ?..............Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska slonko*..............27...........08.11.............?.. ...........Inowrocław mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. Kacha88.............22..........08.11.......chłopiec.. ..............Lubin arla83 ...............27..........09.11............?............. ...pomorskie Migrena73...........36.........10.11............?...... ..........Warszawa ciezarowkaa25.....25.........10.11........chłopak..... ......małopolska kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie PrzyszlaMamade...24..........11.11...........?........ ........Mannheim Aisha_hm............25.........11.11.........chłopiec ..............śląskie lenna1982...........27.........12.11......bliźniaki- PARKA......lubuskie krakersik...........33..........12.11......dziewczynka.........lubelskie AWięc................33.........17.11.........kobietka........Warszawa duskaaaaa..........21.........20.11........... ? ...............pomorskie mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec...............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka...Tarnobrzeg Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........?.....................Antal ya kuleczka3.............30........26.11...........?..... .........dolnośląskie No to hop - i już jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialenka...no a ja myslalam ze mam wielkiego synusia hehe:) hihi twoje malenstwo rowniez do najmniejszych nie nalezy:) jak tak dalej pojdzie to o rozm. ubran 56 mozna bedzie zapomniec:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.... ............WIEK.......PORÓD............PŁEĆ............M IASTO asia25...............25..........02.11.......dziewczynka. .....Warszawa pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ...........lubuskie Amarantowy.......23..TC 22...02.11......Roksanka...........pomorskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań aneczka1986......24..........04.11.............?...... ................... Dorka55............29..........04.11............ ?........................ moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia oleńka1989.........21..........05.11.............?... .................Lubin Kelis1................26..........05.11.......córcia.. ......świętokrzyskie mamaAnia...........29..........05.11.......córcia..... ..........Białystok dagetka ............29..........05.11..............?.............. ....Poznań Megi84..............26..........05.11.......chłopiec. ..........Warszawa Ankanka............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11............ ?..............Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska slonko*..............27...........08.11.............?.. ...........Inowrocław mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. Kacha88.............22..........08.11.......chłopiec.. ..............Lubin arla83 ...............27..........09.11............?............. ...pomorskie Migrena73...........36.........10.11............?...... ..........Warszawa ciezarowkaa25.....25.........10.11........chłopak..... ......małopolska kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie PrzyszlaMamade...24..........11.11...........?........ ........Mannheim Aisha_hm............25.........11.11.........chłopiec ..............śląskie lenna1982...........27.........12.11......bliźniaki- PARKA......lubuskie krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie AWięc................33.........17.11.........kobietka.. ......Warszawa MaNiusia27 .........25.........17.11.........synus............Częstochowa duskaaaaa..........21.........20.11........... ? ...............pomorskie mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec.. .............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka ...Tarnobrzeg Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........?.....................Antal ya kuleczka3.............30........26.11...........?..... .........dolnośląskie no to sie dopisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogie listopadowki, patrzac na tabelke zauwazylam, ze wiekszosc z nas ma termin przed polowa listopada, czyli co? wiekszosc z nas walentynki miala ramantyczne ;P Zapisalam sie dzis do szkoly rodzenia, jak fajnie bylo znowu znalezc sie w tym budynku :) zaczynam cwiczenia w piatek a teorie pod koniec sierpniaa 8 dni pod rzad :) po meza pracy dostalam karte rabatowa do hurtowni dzieciecej oraz "poradnik dla rodzicow" a takze nr tel pod ktory w kazdejchwili moge dzwonic do poloznych ze szkoly w razie potrzeby :) kelis bardzo Ci wspolczuje problemow i trzymam kciuki bys jak najdluzej wytrzymala - buziaki na podtrzymanie :* Ja od weekendu mam taka ochote na czulosci i sexik, ze juz od Was uciekam do mezusia, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktcznie:)oj gorące byly walentynki:p zastanawiam sie ile dzidzia moze urosnac w ciagu tygodnia...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć listopadowe mamusie :) Obeserwuje co piszecie i jakoś nie miałam siły siąść wczesniej i nasrkobać. Cieszę się ze ten topic nabiera zycia. :) Ja tez się już nie mogę doczekać jak to zaczniemy rodzić i kazda z nas zacznie opisywać swoje porody. :D mam jednak nadzieje ze po urodzeniu naszych kochanych Szkrabików nie umrze te forum śmiercią naturalną. Zrzyłam się z wami :D mamaAnia widzisz, przestan myśleć że coś się może stać jak bedziesz miała PRZYJEMNOŚĆ z seksu przez duże PPPP:D I to mi sie podoba że czerpiesz taką satysfakcję z tego :D Ah ale ci zazdroszcze !! hlip hlip bo u mnie teraz paciorek, siusiu i spać... Padam na ryjek ze zmęczenia. Jutro rano musze wczesniejw wstąci ogarnąc trochę mieszkanko bo mam wizyte położnej. Miałam zrobić liste o co chce się jej zapytać, ale nie mam sił... Będę improwizować :D kelis1 musisz byc dobrej mysli a wszystko się uloży. Staraj sie nie denerwować, bo to szkodzi dzidzi !! Trzymamy kciuki za ciebie :) A mój łobuzek malutki w zeszły wtorek (26tydzień) ważył 889 gramów :D i ułożony jest główka na dół:D życze miłej nocki mamuśki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie :) Myślałam, że nikt już do nas nie dołączy a tu proszę kilka nowych "listopadówek" Kelis mam nadzieję, że będzie dobrze, trzymam kciuki za te 6 tygodni i oby więcej. Ewelinaer Ela bardzo ładne imię i tak rzadko dziś spotykane!!!Super wybór :) Ja wczoraj byłam na usg 3d. Doktorek potwierdził parę i po raz kolejny powiedział, że mamy szczęśćie bo nie dość że para to jeszcze był zaskoczony super jakością fotek. Twierdził, że u bliźniąt będzie bardzo ciężko coś dojrzeć a nasze maluchy pięknie się pokazały :) Córcia jak prawdziwa modelka od pierwszej chwili prosto w kamerę a synek po jakimś czasie ale za to wynagrodził to pięknym uśmiechem :) Niezapomniane wrażenie. No i dzieciaczki są do siebie niepodobne tak na pierwszy rzut oka może jak się urodzą to będą miały więcej podobieństw. Za to synek podobno wykapany mały tata tak orzekła teściowa więc jak będzie tak śliczny jak mój mąż to super!!! A szkołę rodzenia zaczynam za 2 tyg. Co do wagi 25 i 5 dzień córcia 790, synek 720 gram podobni super. Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna no to super, ze usg masz udane :) Ela - fajniutkie imie ale maz by sie nie zgodzil bo ma w rodzinie pewna Ele co wszystkim za skore zachodzi, My bierzemy pod uwagę Alę :) hm... u mnie chyba znowu zgaga sie zaczyna :( jogurtu, sera zoltego, pasztetu z zajaca jesc znowu nie moge :( no i jestem niewyspana bo az 4 razy w nocy do wc chodzilam i ciazko bylo zasnac ale jutro odespimy razem z mezem do 9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Witam wszystkie nowe mamusie :) Fajnie że jest nas coraz więcej, mam tylko nadzieję, że po porodzie również będziecie ty zaglądały bo troszkę się do Was przywiązałam ;) Uff ponowne badanie glukozy 75g wyszło dobrze uff.. Gin mówi że rzeczywiście za późno zjadłam dzień przed badaniem kolację urodzinowo-imieninową z rodzinką i pewnie dlatego miałam za pierwszym razem lekko zawyżony wynik, ale na wszelki wypadek mam ograniczyć do minimum cukier, jeść tylko ciemne pieczywo (choć białe jem na prawdę rzadko). W 21tyg nasz chłopczyk ważył 446g teraz jestem w 27tyg i jestem ciekawa co u niego, a następne badanie z USG mamy 24.08 więc wtedy się dowiemy. Co do imienia my ciągle się zastanawiamy, wiec na razie nasz chłopiec to junior ;) Strasznie trudna decyzja z tym imieniem ;) kelis1 - trzymaj się cieplutko i życzę z całego serca żebyś donosiła do 40tyg a już na pewno przetrzymała następne 6tyg. Wiem jak to trudno usiedzieć na miejscu ale musisz odpoczywać jak najwięcej i cieszę się, że mąż się Tobą opiekuje i nie pozwala nawet herbatki robić. Musisz wytrzymać ten trudny okres. Trzymamy kciuki i głowa do góry. lenna1982 - super że dzieciaczki mają się dobrze. Fajnie, że będziesz miała chłopca i dziewczynkę :) Trzymajcie się ciepło, ja uciekam robić obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:) Mam pytanie do Was..wiem, że to dla każdej z nas trochę osobisty temat..ale powiedzcie ile mniej-więcej przytyłyście? Ja ważyłam się dziś rano, jestem w 27 tygodniu..przytyłam zaledwie 3,200kg! Moja córeńka jest duża w porównaniu do Waszych maleństw bo półtora tygodnia temu ważyła 910g. Lekarz mówi, że nie jest dumny z mojej wagi... Ale nic więcej. Więc chyba nie mam powodów do martwienia się?co? Dziecko zdrowe a ja naprawdę dużoooo jem, a szczególnie słodycze! Wkurzają mnie tylko komentarza rodziny i znajomych, że pewnie się głodzę albo, że przeze mnie dziecko się chore urodzi..:( Sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
ja w 27 tyg waże 4,5 kg wiecej niż na początku ciąży a mały wazy 1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialenka89: Ja przytylam ok. 5 kg :P Ja nawet nie wiem jak moj maluch jest ulozony, bo lekarz nigdy nie mowi, bo twierdzi, ze po co mowic teraz jak jeszcze wiele razy sie bedzie przekrecal... Na ostatnim USG (w 24 tygodniu) maluch wazyl ok 800-900 gram (nie powiedzial dokladnie) i mial jakies 31cm :) Ogolnie to przestalam lubic swojego lekarza :P Bo nic nie robi oprocz krotkiego badania na wstepie i USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 9,5kg od wagi początkowej. Na pewno zaczęłam się zdrowiej odżywiać niż przed ciążą. Również zaczęłam jeść obiady co wcześniej było dość rzadkością. Najczęściej obiad robiłam w weekendy, bo w tygodniu robiłam obiad tylko dla siebie, a co to za przyjemność gotować dla siebie samej. Mąż późno wraca i je w pracy, ale odkąd jestem w ciąży gotuję dla siebie i maleństwa. Staram się jeść 5 posiłków dziennie, np. 1 posiłek - płatki z mlekiem, 2 posiłek - banan, 3 posiłek - kasza gryczana ( albo ryż lub czasami ziemniaki ) pierś z kurczaka w wielu postaciach i jakaś surówka lub sałatka, 4 posiłek - jabłko lub inny owoc, 5 posiłek - biały ser lub serek wiejski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 25 tc nie przytylam wlasciwie nic od poczatkowej wagi...najpierw schudlam teraz dochodze do pierwszej ciazowej wagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... no to ja na ten moment (25t6d) mam na + jakieś 7,5kg. Nie jest źle :) Jem sporo i ostatnio coś za bardzo się rozkręciłam, więc próbuję się trochę stopować ;) i nadrabiać piciem, bo piję zdecydowanie za mało. Jeśli chodzi o kurczaki, to ostatnio gdzieś słyszałam, że może i są lekko strawne, ale te fermowe są tak nafaszerowane sterydami i hormonami, że lepiej z nimi nie przesadzać... zwłaszcza u ciężarnych i w diecie małych dzieci. A po moim pierwszym porodzie też tylko kurczak i kurczak był w menu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, ja wlasnie wrocilam od lekarza, usg nie mialam bo nie ma w gabinecie, chyba pojde gdzies prywatnie w weekend, a moja waga mnie przerazila, mam juz rowne 7kg na plusie, w tym 3 kg przytylam od ostatniej wizyty! a brzuch taki sam jak byl....nie wiem jak to mozliwe, bo wogole nie jem wiecej, tyle samo co przed, nie mam jakiegos ogromnego apetytu..;/ mysle ze to moze woda mi sie zbiera, lekarz nic nie powiedzial, a moze przez te leki, znow przepisal mi cala stertę bo powiedzialam o tym bolu w okolicach jajnika, dostałam zelazo Ferrum, kwas foliowy nie wiem po co znow, przestalam brac w 12 t.c i teraz znow mi kazal brac, jakis vitaminum suplement diety, a biore juz Natruelle witaminki, i oprocz tego biore codziennie 3 razy dziennie luteine i nospe! no zalamka, wy tez tyle lekow lykacie? jescze bylam na jazdach doszkalajacych jutro o 7:00 mam egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dokonczylam z tego wszystkiego! no wlasnie ten nieszczesny egzamin trzymajecie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis1 - no trzymaj się kochana, wypoczywaj i leż ile się da. Może dziewczyny podadzą jakieś ciekawe książki które ostatnio czytały? Ja tu już ostatnio polecałam Stiega Larsena. Jak kto lubi spokojne obyczajowe to "Dom nad rozlewiskiem" i kolejne części można poczytać. Ja nie wytrwałam, zbyt mnie znużyło, ale mojej mamie np bardzo się podobało. No i oby jak najdłużej maluszek mógł mieszkać w Twoim brzuszku! Dobrze że mąż o Ciebie dba, taki mąż to skarb:) Ja mam teraz 25tc+5 dni i 6,5kg na plusie. I wszystko w brzuchu! Mierzę się w biodrach i ciągle mam tam tyle samo, co przed ciążą. A z tej całej wagi 2,5 przybyło mi od ostatniej wizyty - brzuch mi wywala strasznie szybko i mocno, czuję jak mi wszystkie mięśnie się rozciągają. Ale już mam taką fajną piłkę, bardzo mi się podoba:) Tylko mam nadzieję, że niedługo spowolni, bo jak nie, to się boję, że pęknę.... Czy któraś z Was znalazła jakąś fajną listę co warto kupić przed urodzeniem dziecka? Jakie ciuszki i ile i jakie inne rzeczy. Mnóstwo jest tych list na necie i co kolejna to inna - nie wiem którą wybrać. A teraz kolejny temat: z kim rodzicie? Same/z mężem/chłopakiem?z mamą/z siostrą/z przyjaciółka?z kimś innym?.... U mnie mężuś bardzo chce, więc temat zamknięty, bo ja też najbardziej chce z nim. Ale to różnie bywa - jak będzie u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim zaszlam w ciaze bylam przekonana ze chce rodzic sama bez meza...teraz wszystko sie zmienilo i nie wyobrazam sobie by go nie bylo..chyba bede sie pewniej czuc...on tez w sumie chce chociaz bardzo sie stresuje:) a jak bedzie czas pokaze..moge przeciez zaczac rodzic jak bedzie w pracy i kto wie moze nie zdazy;p hehe wiecie bo tak mi sie marzy szybki porod;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waga dzidziusia- oj w 20t.c. bylo ok 450g jesli dobrze pamietam (jestem w pracy i nie mam jak sprawdzic) i raczej do porodu juz nie bede wiedziec bo chodze do przychodni gdzie usg jest starej generacji i/albo lekarka mi nie mowi o wadze czy dlugosci dziecka a tamto usg bylo prywatnie. 27 lipca- 25t.c. i 4 dni - przybyło łącznie 5 kg ale brzusio rosnie :) i uwielbiam ta swoja pileczke, co chwile falujacą. Eh! jutro szkola rodzenia sie klania- ciekawa jestem jak mnie przyjma "stare" ciezarowki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 27 tydzień i 7 kg do przodu !!! masakra. Jem tyle samo, nie obzeram się a tu aż tyle. Rodzic będę z męzem, innej opcji nie widze żeby go tam nie bylo. On chce ale się boi :Pale chyba jak kazdy facet. Jestem po wizycie położnej... Była u mnie aż 3 godziny !!!! Dostałam takiej migreny że hej :( I teraz na szybkiego robię sobie zupke kalafiorowa, bo trzeba coś konkretnie zjeść. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 pestycyda -> dowiedziałam się wiele spraw związanych ze szpitalem, porodem, dzieckiem itp Przede wszystkim dowiedz się czy w twoim szpitalu jest oddział dla dzieci.(tzn. oddział awaryjny) Jeśli nie ma do szpitala możesz się iść zarejestrować dopiero od 35 tygodnia. Wczesniej tego nie zrobią. Jeśli bedzie poród przedwczesny poniżej 35 tyg. wyślą cie do spzitala z takim oddziałem. Do spzitala zabierasz tylko piżame na noc i dres, bądź luźne ubranie do chodzenia, ręcznik, i kosmetyki, aparat, tel, dobrą ksiązke i dobry humor :) NIc więcej. Dla dziecka tylko ubranko na wyjście. (to ci dowiozą)Już po 6 godzinach od porodu możesz iść do domu, ale tu radziła mi posiedzieć 3 dni, bo maluszek bedzie miał robione badania. Szkołe rodzenia mi odradzała, bo podobnio zajęcia są "ksiązkowe" a lepiej ta kase wydać na dobry obiad :D NIe robią lewatywy, nie golą, nie nacinają, nie robią masażu szyiki macicy. (zależy na kogo trafisz, ale nie praktykuje się tutaj). Po urodzeniu możesz dać dziecko do kinderzimmer, tam ci się opiekują, a ty się możesz porzadnie wyspać, albo jak ktoś przyjdzie do Ciebie możesz wyjśc do kafejki badź na spacer. Czyli luzik. Sale są 1 lub 2 osobowe. Jeśli nie ma w ten dzień natłoku rodzących za dodatkowa opłate (ok.40-60euro za noc) twój narzeczony może spać z tobą. Rejestracja dziecka- po urodzeniu przyychodzi jakaś babka z miasta i spisuje twoje dane i rejestruje dziecko w kraju. (czy jakoś tak), daje ci wszytskie papiery , szpital daje akt urodzenia a ty poźniej do Rathausu idziesz go tylko zameldować. hmmm co tam jeszcze. Co do samego porodu, to indywidualna sprawa itp. Ale ja teraz jestem pewna na 100000000%że biorę znieczulenie zewnątrzoponowe!! Masz prawo do znieczulenia, cc do czego chcesz. PO powrocie do domu położna przychodzi 10 dni z rzedu, codziennie do domu, do odpadniecia pępka. Ale mowiła ze jakieś są nowe przepisy że plus tych 10 dni, jeszcze przychodzi 16 dni co 2, 3 dzień. (mam nadzieje, ze codziennie nie bedzie mi siedziec tych 3 godzin jak dzis, bo zwiaruje). To by było chyba na tyle co pamietam co mi móiwła (a mowiła duuuuzo), jak coś to pytaj. Ja 31 sierpnia ide na info-abend, umówiłam się znią, więc zobacze jak to wsyztsko od "środka" wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno-> do rejestracji zabierasz paszport (bądź dowód)Mutterpass i wyniki badań. Trochę sie przestraszyłam, bo o moim ginekologu bardzo złe wieści chodzą i podobno nie leczy jak potrzeba. W tym szpitalu 8 na 10 pacientek miały Streptokoki, nie leczone. Dlatego jestem tak wystraszona, ale trzeba mieć na uwadze co robi doktor i pytać się co i jak. (ostatnio brał mi jakiś wymaz z "dołu" i nie mam pojęcia po co, co to ip.Ah jestem teraz cięta na niego, więc na nastenej wizycie musze mu powiedziec co i jak) Od 28 tyg obowiązkowe jest ctg, od 30 sprawdzanie serduszka maluszka. Przy koncu ciązy koniecznie zapytaj się lekarza jak dziecko jest ułożone, tzn jego główka, czy nisko czy jeszcze w miare daleko. To tez oniecznie. Do ctg najlepiej jest się położyc na boku nie na plecach. Ja umówiłam sie z położną ze pare tyg przd i dni, ona sama bedzie sprawdzac, czy u mnie ok i kiedy miej wiecej bedzie poród. Ja widze nie moge polegac na swoim gin. a przenieść się do kogoś innego jest już troche za pozno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
NICK.... ............WIEK.......PORÓD............PŁEĆ............M IASTO asia25...............25..........02.11.......dziewczynka. .....Warszawa pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ...........lubuskie Amarantowy.......23..TC 22...02.11......Roksanka...........pomorskie Strawberrrrry....29...........03.11.......chłopiec... ............Poznań aneczka1986......24..........04.11.............?...... ................... Dorka55............29..........04.11............ ?........................ moppy...............24.........04.11.............?.... ............Holandia oleńka1989.........21..........05.11.............?... .................Lubin Kelis1................26..........05.11.......córcia.. ......świętokrzyskie mamaAnia...........29..........05.11.......córcia..... ..........Białystok dagetka ............29..........05.11..............?.............. ....Poznań Megi84..............26..........05.11.......chłopiec. ..........Warszawa Ankanka............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Zareczona.........28...........06.11............ ?..............Pfungstadt Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main madzialenka89....21...........07.11.......dziewczynka.. ....małopolska slonko*..............27...........08.11.............?.. ...........Inowrocław mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. Kacha88.............22..........08.11.......chłopiec.. ..............Lubin arla83 ...............27..........09.11............?............. ...pomorskie Migrena73...........36.........10.11............?...... ..........Warszawa ciezarowkaa25.....25.........10.11........chłopak..... ......małopolska kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie PrzyszlaMamade...24..........11.11...........?........ ........Mannheim Aisha_hm............25.........11.11.........chłopiec ..............śląskie lenna1982...........27.........12.11......bliźniaki- PARKA......lubuskie krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie AWięc................33.........17.11.........kobietka.. ......Warszawa MaNiusia27 .........25.........17.11.........synus............Częstoch owa duskaaaaa..........21.........20.11........... ? ...............pomorskie mirabelkax..........30.........20.11......dziewczynka. ..mazowieckie Pani.Kara............21.........20.11.........chłopiec.. .............wlkp. Sirusho...............23.........20.11........dziewczynka ...Tarnobrzeg Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie coraz grubsza Zosia..33......24.11..........chłopiec...........Antalya kuleczka3.............30........26.11...........?..... .........dolnośląskie uzupelnilam tabelke... ja jestem 5 kg na plusie... podziwiam odwazne dziewczyny, ktore chca rodzic z druga polowka, ja nie chce, zreszta i tak u mnie wchodzi w gre tylko cesarka, wiec nie mam co wymyslac. co z ta lista zakupow? ma ktoras z Was jakas dobra... ja jeszcze nic praktycznie nie kupilam, czas powoli sie za to zabierac, a ja w glebokim lesie....ale za to remont skonczony... a ja wykonczona - jeszcze pewnie 2 tygodnie bede sprzatac po tym remoncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz grubsza zosia a czemu tylko cesarka u ciebie wchozi w gre?? pikalinka z tego co piszesz to tam u was rewelacja jest...zajma sie dzieckiem...bez lewatywy(mega sie jej boje;p ) ... ehh nie to co tutaj... a czemu polozna juz przychodzi do ciebei??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaNiusia27 no tez jak się przysłuchałam co mnie czeka w szpitalu itp. to juz chce rodzić :P:P Co do położnej, ja jestem z natury osoba "kąpaną w gorącej wodzie"i chce wszytsko na wczoraj :P tu jest tak że wybierasz sobie położna i ona przychodzi po porodzie do ciebie i dziecka.(Obowiązkowo) Ja niestety nie umiem po niemiecku (jedynie podstawy) a dowiedziałam sie ze ta kobieta pracuje w tym spzitalu co chce rodzić więc umówiłam się z nią na wstepna rozmowe, poznanie itp. Płaci mi za takie wizyty ubezpieczalnia, a ja tylko herbatke donosiłam (przez tyle godzin... :P)Poprostu chciałam mieć wsyztskie formalności już załtwione, 31 sierpnia ide do szpitala na jej dyżur i ona mnie oprowadzi i pokaże wszytko co i jak i czym sie to je. I ona zarejestruje mnie od razu do tego szpitala. Także mam nadzieje że dobrze wybrałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą polozna to poporstu rewelacja... to zawsze inaczej...ale to polozna ktora przychodzi po pordzie czy moze byc tez przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×