Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Witam wszystkie panie.Jestem przed 1-m transferem, wczoraj mialam wlasnie pobieranie jajeczek.Mam pytanie do Was..Czy takze krwawilyscie?Ja od wczoraj mam lekkie krwawienie i brzuch opuchniety jak balon.Martwie sie czy to normalne,czy to przejdzie do transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia89 Witam i już na wstępie trzymam kciuki, że wszystko będzie ok. Co do krwawienia to normalne (wkońcu dziurawią nam jajniki :)) i powinno przejść. Opuchlizna brzuszka u mnie trzymała się długo aż wkońcu już sama nie wiedziałam czy to brzuszek powiększony przez jajniki czy przez dzidziusia :) Daj znać jak będziesz po i w razie pytań po prostu pisz. Jesteśmy z Tobą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
govi Ja zaczęłam kupcowa rzeczy dla córeczki od 5 miesiąca , nie jestem przesądna wiec kupowałam i to byl dobry pomysł bo nie wyobrażam sobie na ostatnią chwilę wszystkiego kupować a tak po przyjściu ze szpitala wszystko mieliśmy . Kupowałam tez juz na zas zabawki ,bujaczki ,huśtawki ,maty, ciuszki itd jak zaczniesz i wpadniesz w trans to trudno się zatrzymać hehhee pozdrawiam i miłych zakupów !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Chyba też wybiorę się lada dzień na zakupy. Macie rację. Im później tym gorzej. Mnie już jest ciężko się poruszać a jeszcze prawie dwa miesiące przede mną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Govi Dzieki za pamiec, milo :) Moj lobuziak bryka w brzuszku jak szalony :D Wszystko jest ok, serduszko ladnie bije :) Pokazal nam stopke ostatnio...niesamowity widok jak "cos dziwnego" wystaje z brzucha :D Jesli chodzi o wyprawke itd to powiem ci szczerze ze nie ma co czekac ;) Ja juz kupowalam pierwsze ciuszkli na rok przed ciaza hehe, i trafilam w 10-tke, bedzie chlopczyk ;) My praktycznie to juz jestesmy gotowi, ostatnio pokoik wytapetowalismy i jest super, niebieska laguna :) QWozek kupilismy Emmaljunga, super na takie tereny jak potrzebujesz, wielkie kola i dla maluszka wystarczajaco duuuuzo miejsca :) My mamy termin na 4.09 Masz pytania, pisz: info@hemsedal-renhold.no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,proszę napiszcie mi co trzeba zabrać dla maluszkow do szpitala ? Ps.będziemy mieli chłopca i dziewczynkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chociaż mam termin na czerwiec robię zakupy już od kilku miesięcy - głównie jest to związane z dużymi kosztami, nie ma co ukrywać, ale też wcześniej było mi łatwiej się poruszać. Nigdy nie wiadomo - ja po ostatniej wizycie trafiłam prosto do szpitala ze skróconą szyjką i rozwarciem 2cm - ale na szczęście wszystko opanowane i wczoraj wróciłam do domu - tyle, że na zakupy już za późno bo mam cały czas leżeć. Plusem w tej całej sytuacji jest tylko to, że wiem co będzie potrzebne do szpitala - najlepiej porozmawiać z pielęgniarką ze swojego oddziału położniczego ;o) moje minimum to: Karta Ciąży Wyniki badań grupa krwi i czynnik Rh Dowód Osobisty Książeczka Ubezpieczeniowa (ważna 1 mies od podbicia!!) Woda niegazowana Biszkopty, lizaki Kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło/płyn do higieny, szampon, szczotka) Ręczniki (co najmniej 2 w tym 1 mały, najlepiej ciemne) Ręczniki papierowowe Podpaski nocne (duuuże, np. różowe bella) Wkładki laktacyjne Papier toaletowy Chusteczki jednorazowe (dla siebie i dzidzi) 1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, do porodu Majtki jednorazowe, z fizeliny, do nabycia w aptece Staniki do karmienia Kapcie Klapki pod prysznic Szlafrok Skarpetki Czysta odzież na wyjście Telefon komórkowy + ładowarka Aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie kubek, sztućce, herbata, fruktoza Zioła laktacyjne Koszulek i kaftaniki x 3 (ciuszki na czas pobytu daje szpital, można własne ale pod warunkiem, że codziennie ktoś będzie odbierał od nas te brudne bo nie mogą leżeć w szpitalu!!) Body x 3 Śpioszki/pajacyki x 3 2 czapeczki Sweterek Pieluszki tetrowe (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów, ja pociełam dużą na 4 części) Skarpetki , niedrapki na rączki Kocyk/rożek Pieluszki typu pampers. Chusteczki do pupy ( nawilżone) Krem do pupy Linomag cążki lub nożyczki do pazurków Ręczniczek, kilka pieluszek tetrowych Zestaw do pielęgnacji pępka (może być w szpitalu) Krem ochronny Ubranie na wyjście - czyste, luźne lub ciążowe. Przygotuj je przed pójściem do szpitala! Ubranie na wyjście dla Dziecka: Koc Fotelik samochodowy, nosidełko PS. chętne osoby mogą zostawić jakieś śpioszki i ciuszki na oddziale - przydadzą się następnym noworodkow podczas pobytu w szpitalu pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
furbo - dzięki za listę, także z niej skorzystam:) tylko muszę razy 2 pomnożyć rzeczy dla maluchów to ładna torba wyjdzie:) aga28lbn - masz już termin na cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nordica Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście niesamowite uczucie widzieć na ekranie swojego maluszka, a potem jak już mocno kopie i człowiek to czuje to jest jeszcze dziwniejsze uczucie a zarazem bardzo przyjemne. Ja codziennie czekam na nowe "kopy" Jeśli chodzi o wózek to jaki masz model (ramę): clasic czy jakiś inny. U nas w sklepach z wózkami zagranicznymi jest totalna porażka. Emmaljunga jest tylko jedna właśnie clasic. Reszta na zamówienie, nie ma więc nawet możliwości sprawdzenia go w sklepie. Ja nie lubie kupować ciemno więc pewnie zostanie mi po prostu jakiś polski model. Pozdrawiam Govi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furbo A gdzie Ty rodzisz? W jakiej miejscowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo masz niezla liste. ja nawet 1/3 z tego nie wzielam do szpitala:D u mnie w szpitalu bylo tak ze dla maluchow nie musialam brac kompletnie nic. pojechalam do szpitala z mala tobra i poduszka do karmienia piersia pod pacha. uwielbialam spac z nia w ciazy:) mialam tylko zapasowe ciuchy, bielizne i przybory toaletowe. oczywiscie jak poszlam pod prysznic to sie skaplam ze klapki w domu wiec dzwonie do meza i mowie przywiez klapki. potem dzwonie przywiez szlafrok hehehehe maluchy po porodzie na czas pobytu w szpitalu mieli wszystko udostepnione. dostawali ciuszki, smoczki, pieluchy, masci na odpazenia pupci i leki na kolki w razie potrzeby. mi tez dawali wkladki laktacyjne( chociaz kupilam wczesniej ) i te okropne grube podpaski:D dopiero jak wychodzilam ze szpitala to maz przywiozl ciuszki dla malych bo te szpitalne oczywiscie trzeba bylo zostawic. cale szczescie ze nie potrzebowalam tego kompletowac bo tak jak pisze karola nazbierasie niezla torbe dla dwojki:) zycze wam szzesliwego rozwiazania dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Govi W sumie to ja tez go kupilam w ciemno, nigdy jeszcze go nie widzialam na zywo a spodobal mi sie bardzo ;) Zamowilam go w Szwecji, bedziemy go odbierac w przyszlym miesiacu. Tez trzeba to zrobic z "malym" wyprzedzeniem bo sa na specjalne zamowinie, czeka sie na nie jakies 3-4 miesiace... Jaka rama to nie pamietam...ale bedzie kremowy, skorzany -to pamietam ;) 2 w 1 Widzialam go ostatnio w Danii na zywo. Wozek fantastyczny!! Naprawde piekny :D az sie nie moge doczekac :) Cena w Szwecji to ok 3500,- zl, a w Norwegii to ok 5500,-zl wiec widzisz roznice ;) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Govi Doszukalam sie, bedzie to Emmaljunga City Cross 2011 ale jaka rama to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózki Emmaljunga można obejrzeć i kupić na stronie bobowózki.pl są to chyba największe wózki jakie widziałam, mają bardzo dużą gondolę ale i są chyba najcięższe ze wszystkich cały waży prawie 20 kg. ja osobiście nie zdecydowałabym się na ten wózek. ten klasyczny nie mają skrętnych kółek a wydaje mi się że to jest bardzo dobre. ja jak zablokuję sobie przednie koła to muszę powiedzieć że bardzo ciężko się prowadzi bo przy każdym skecie trzeba podnosić wózek. ja mam zwykły polskiej firmy jedo i też jestem zadowolona. oczywiście decyzja należy do Was ale jeśli mogę coś doradzić pompowane koła jak najbardziej, najlepiej żeby chociaż jedne były skrętne z możliwością blokady, żeby można było montować spacerówkę w 2 kierunkach jazdy no i waga też jest ważna bo naprawdę dziecko plus wózek to spory ciężar i jeśli macie jakieś schody do pokonania to na to trzeba zwrócić uwagę. a co do wielkości gondoli to nie ma znaczenia wielkiego jeśli spacerówka jest rozkładana do pozycji leżącej to już 5 miesięczne dziecko może w niej jeździć, szczególnie że wasze dzieciaczki przyjdą na świat latem i nie będą ubierane grubo a do zimy pewnie i tak już zmienicie wózki. firmy które mogę polecić to Maxi Cosi wózek Mura 4, Jedo FN4,X-Lander, Tako. Quinny, no i Musty - mają piękną kolorystykę aha te wózki o których piszę to są dla pojedyńczych dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furbo ale lista:) ja nie maiałam ze sobą nawet połowy tego wszystkiego, tylko ja na ca le szczęście nie musiałam mieć :), bo nie mieszkam w polsce jedyne co to karta ciąży, przybory kosmetyczne dla mnie, i ciuszki na wyjście dla dziecka resztę dostałam czyli koszulę w której rodziłam majtki takie siatkowe no i podpaski. wiem że w polsce wygląda to trochę inaczej i że wszystko trzeba ze sobą mieć więc nie dziwię się że bagaż rodzącej wyglada jakby leciała conajmniej na miesięczny urlop haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furbo,dzieki za listę,strasznie dużo tego ale jak trzeba to trzeba. Karola termin mam mniej więcej w 37 tyg czyli po 20 lipca. Po 10 czerwca muszę położyć sie do szpitala na badania to pewnie wtedy dr określi termin.niestety już mi skurcze dokuczaja,szczególnie w nocy.no i muszę brać nospe,chociaż. Starałam się jej wystrzegać od początku ciazy.a Ty na kiedy masz ? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furbo,dzieki za listę,strasznie dużo tego ale jak trzeba to trzeba. Karola termin mam mniej więcej w 37 tyg czyli po 20 lipca. Po 10 czerwca muszę położyć sie do szpitala na badania to pewnie wtedy dr określi termin.niestety już mi skurcze dokuczaja,szczególnie w nocy.no i muszę brać nospe,chociaż. Starałam się jej wystrzegać od początku ciazy.a Ty na kiedy masz ? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik08 Ten co ja kupilam wazy 13kg razem z gondolka... ;) Ze wzgledu na warunki jakie tu mamy, czyli sniegu po uszy taki wozek jest jak najbardziej funkcjonalny dla mnie, a przy obracanych kolkach dostalabym wscieklizny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik08 A pozatym zima sie zaczyna u nas juz w pazdzierniku...WRR Biedny Frej... Wazne jest dla mnie miec pozadny spiworek i co za tym idzie wiekszy wozek. My mieszkamy w domku, takze zadne schody nie stoja mi na przeszkodzie, jedynie co to wrzucic go do auta. Jak dla mnie to nie znalazlam lepszego wyjscia, a wiez mi szukalam i szukalam... Nawet dotarlam do Holandii :D Emmaljunga to tez bardzo dobra jakosciowo firma, nie jakis tam chlam ;) Kosztuje troche, ale tez mozna go pozniej sprzedac w dobrej cenie. Raczej nie zdecydowalabym sie na wozek firmy o ktorej nie slyszalam. No, ale to zalezy co kto potrzebuje ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nordica zgadzam się każda od wózka oczekuje czegoś innego i pod tym względem go wybiera ja też mieszkam w zimnym kraju bo w Islandii i tutaj królują te wózki, każda mam ma wózek tej firmy. ale też widzę jak się z nimi męczą. ale mimo wszystko bym go nie kupiła ale to kwestia wyboru jak już pisałam. ale potwierdzam że jest to dobry wózek, dobrej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola2112 ja spakowałam się w walizkę, którą wcześniej zabrałam na dwutygodniowe zagraniczne wakacje - najpierw myślałam, że to przesada ale faktycznie sporo tego, przecież nie wezmę pół paczki pampersów i kilku mega podpasek bo tak naprawdę nie wiadomo ile tego zużyję a nie będę miała możliwości, żeby mi ktoś donosił bo nie będę rodzić w swoim mieście niestety. Dla dwójki maluchów faktycznie moja waliza może być za mała ;o) Govi będę rodzić w Iławie, mam świadomość, że to wszystko zależy od szpitala ale ogólnie rzecz biorąc w polskich państwowych szpitalach zapewne jest podobnie niestety betii79, kasik08 tylko pozazdrościć ;o) ale jakoś damy radę aga28lbn możesz się upewnić w swoim szpitalu - możliwe, że lista się zmniejszy. Jeśli chodzi o skurcze to tak jak pisałam wcześniej - u mnie była akcja ze skróconą szyjką i skurczami macicy (których zresztą nie czuję, były za to widoczne na KTG), w szpitalu i teraz muszę brać 3x1 no-spa forte, 4x1 magnez 500, 2x2 luteina a do tego leżenie. Wcześniej unikałam no-spy ale teraz jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
aga28lbn ja jeszcze terminu nie mam wyznaczonego, tp mam na 27.08 więc myślę że ok 30tc określą kiedy cc, na jakie badania się kladziesz?i na jak długo?i w którym tyg określili Ci termin CC? furbo termin już bardzo bliski:) trzymam kciuki dziewczyny ja mam zakupioną Emmaljungę co prawda twin i podwójna waży z gondolami ok 18 kg kolor beż, bardzo mi się podoba:) betti - dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,termin określił mi w zeszłym tyg na wizycie czyli to był 27 tc.co do badań w szpitalu mam się położyć w 31 tyg na badanie przepływów u dzieci czyli doplera,obciążenie glukoza i badania bakteriol.plus Ktg.tak na ok 5 dni. Co do wózka zastanawiamy się nad teutonia twins alu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,termin określił mi w zeszłym tyg na wizycie czyli to był 27 tc.co do badań w szpitalu mam się położyć w 31 tyg na badanie przepływów u dzieci czyli doplera,obciążenie glukoza i badania bakteriol.plus Ktg.tak na ok 5 dni. Co do wózka zastanawiamy się nad teutonia twins alu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola2112 dzięki! z jednej strony nie mogę się doczekać ale z drugiej wiem, że lepiej dla małego jeśli posiedzi do terminu, mam nadzieję, że nam się uda doczekać bardzo ładne te Wasze wózki - wielkie i muszą być wygodne dla dzieci a dla mnie to priorytet. Moja koleżanka kupiła quinny ale muszę stwierdzić, że ten wózek to koszmar - małe kółka i zimą nie wyszła na dwór, ciasny, gondola szybko była za mała a spacerówką też za długo nie pojeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola2112
aga28lbn mam pytanie, bo mniej więcej jesteśmy w tym samym czasie ciąży bliźniaczej, jak leżę na boku dość długo i później przewrócę się na plecy to mam delikatnie spięty brzuch typowe stawianie macicy, bezbolesne, trwa ok 10 - 15 sek i później brzuch robi się miękki, a dzieciaki zaczynają się wiercić tak jakby szukając swojego miejsca, też tak miasz? bo ogólnie jak chodzę czy wstaję to się nic nie dzieję, tylko jak poleże dłużej na boku i już nie wiem czy też nie siła grawitacji czy coś poważnego? ja dopiero na początku czerwca będę mieć spotkanie z lekarzem, który mam nadzieję ze zrobi mi cc - on jeszcze tego nie wie:( a będzie to ok 32tc mam nadzieję ze nie za późno furbo - masz już bezpieczny termin za sobą, także trzymam kciuki i życzę powodzenia, oczywiście daj znać jak mały i jak po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Piszę tu po raz pierwszy , dotychczas byłam na forum Inseminacja - komu sie udało. Nam niestety 5 iui nie pomogło , więc zaczynamy sie przygotowywac do in vitro. I stąd moje pytanie.Ja jestem z Poznania i najłatwij byłoby tu podejść do ivf.Czy mozecie polecić gdzie? Czy na Polnej? A może jednak w innym mieście? Podchodzila któraś z Was w Białymstoku, dojeżdżając z daleka? Jak to logistycznie wygląda - na ilu wizytach trzeba być ? Ile kosztuje (orientacyjnie - wiem,ze zalezy od stymulacji) Pozdrawiam i prosze o pomoc w podjeciu decyzji o klinice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) mam pytanie, czy w czasie ciąży po transferze brałyście jakieś zastrzyki ?? ja jestem w 12 tc i cały czas biorę fraxiparyne i zastanawiam się jak długo jeszcze, bo nie mam juz miejsca na brzuszku które nie byłoby pokłute ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farfalla 10 Hej Mogę Ci polecić Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności MedArt na ul.Słowiańskiej 55 c w Poznaniu. Ja byłam tam wiele razy...udało się za 3-cim podejściem(za 1 i 2 razem nie mieliśmy mrożaków:-( i trzeba było wszystko przechodzić od początku).Jeżeli chodzi o ilość wizyt to tak jak piszesz jest to uzależnione od stymulacji i czasu w jakim rosną jajeczka-to ustala indywidualnie lekarz prowadzący.Mnie prowadził dr Tomasz Żak.My przed całym zabiegiem byliśmy na 8-9 wizytach.Koszt wizyty to ok.150-200 zł(tanio nie jest:-( ),a całkowity koszt zabiegu to ok.6 tys. oczywiście bez leków do stymulacji i bez wizyt.Podejrzewam że teraz ceny mogły się zmienić... Wydaliśmy sporo kasy ok 30 tys.ale warto było. Nasze Słoneczko leży teraz we wózeczku i ma już 5 miesięcy:-) Dziękuję Bogu że jest z nami:-) Dodam jeszcze że możesz znaleść w necie różne opinie na temat tej kliniki jak i lekarzy którzy tam pracują.Zasada jest taka ile ludzi tyle opinii.My jesteśmy zadowoleni choć droga do upragnionej ciąży była długa,i kręta......... Powodzenia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja też tak mam. I myślę,że to siłą grawitacji.nasze maluszki dodatkowo przy lezeniu na boku wypychaja główki,pupki,plecki,są bardzo ruchliwe i wtedy boli mnie skóra.macica raczej nie.często też dostaje kopniaki w pecherz.ale wszystko da się wytrzymać dla tych naszych najukochanszych skarbów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×