Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

do mamy córeczki napiszę tylko to co ja słyszałam, ale nie dotyczy to tylko in vitro ale także ciąż naturalnych podczas karmienia wytwarza się oksytocyna, która między innymi powoduje skurcze macicy. mi osobiście się wydaje że to może mieć wpływ na zagnieżdzenie się zarodka, ale oczywiście lekarzem nie jestem. to jest link do artykułu właśnie między innymi na ten temat. http://dziecko.onet.pl/47765,5,7,ciaza_po_ciazy_dasz_rade,artykul.html ja osobiście chyba bym odstawiła dziecko od piersi przed kolejnym podejściem, szczególnie że jak mówisz ma już rok ale oczywiście decyzja należy do ciebie życzę powodzenia prz kolejnym transferze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
dzis 5 dzien 22 tygodnia ciazy jutro o tej porze usg boje sie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
zaniepokojona 2009 Nie bój się. Wszystko będzie dobrze. Zobaczysz. Jak jutro ujrzysz małą istotkę to od razu poczujesz się lepiej. My kobiety niestety jesteśmy tak stworzone, że cały czas musimy się matrwić i doszukiwać czegoś złego, nigdy nie możemy po prostu cieszyć się tym co mamy. A szkoda. Trzymam kciuki za ciebie i maleństwo. Odezwij się jak poszło. mama 2 aniołków 12dpt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamacóreczki- gratuluję dzieciątka, najlepsze zyczenia z okazji roczku. Ja jednak myślę ze najlepiej by było odstawić od piersi bo to raczej juz ten czas, poczekać kilka cykli na wyregulowanie, żeby doszło do powrotu do prawidłowego miesiączkowania. Tak chyba było by najlepiej, chyba nie zaszkodzi troszke jeszcze poczekać, no chyba że to ma dla ciebie znaczenie, żeby transfer odbył się już. Ja jednak tak własnie bym zrobiła. Poza tym podczas karmienia jest wyzszy poziom prolaktyny i to tez może mieć znaczenie. Zrobisz jednak to co uważasz za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona 2009 Kochana, czy Ty masz jakies negatywne objawy, która każą Ci się martwić o dziecko??? Dziewczyno, jesli jest dobrze i czujesz ruchy to się nie martw bo stresujesz siebie i dziecko :) A to dopiero niewiele ponad połowa ciąży. Gdzie tam 40 tydzień! mamacóreczki Hej :) Ja się nie wypowiadam bo nie mam bladego pojęcia ale gratuluję zdrowej córci i życzę powodzenia z kolejnym maleństwem :) ala82 Jak tam się masz? Jeszcze na nóżkach czy już w szpitalu? :))) Misia72 Nie bój się tak :) Nie jest to napewno bułka z masłem ale dasz radę! A jesli się zdecydujesz na cc to wiedz, że to niby jest łatwiejsze rozwiązanie ale drugi dzień po porodzie to już nie jest śmieszny... Mi przez dwa kolejne dni podawali zastrzyki p/bólowe bo nie mogłam wstać z łóżka czy krzesła, a rana rwała jak diabli... A tu trzeba się opiekować dzieckiem. Mnie wypisali do domu w niedzielę, a urodziłam w czwartek. Tak naprawdę to poczułam ulgę dopiero po zdjęciu szwów (9 dni po cc). Zaczęłam też wtedy zakładac pas poporodowy, który super trzyma ranę i brzuch i ułatwia podnoszenie się. Poza tym tak ściska mięsnie, że sama się zdziwiłam jak wczoraj weszłam do swoich jeansów sprzed ciąży! Oczywiście bez pasa! :) Musiałam podjechac do pracy załatwić parę spraw, gdzie jak mnie zobaczyli to ze zdziwieniem w oczach pytali czy to aby napewno ja 2 tygodnie temu urodziłam dziecko :) Oczywiście skóra nie jest doskonała ale smaruję się nadal tym samym kremem co w ciąży (p/rozstępom z Pharmaceris). Rozstępów nie mam ani na brzuchu ani na piersiach tak więc naprawdę polecam ten krem - działa, niewiele kosztuje i jest wydajny :) Mój Jaś ma dziś 2 tygodnie i dziś był pierwszy raz u pani doktor :) Przybrał 350 g czy książkowo - ponoć prawidłowy przyrost wagi to 700 g w ciągu miesiąca :) Był bardzo grzeczny, pomimo tego, że go dwa razy rozbierałam - najpierw pielęgniarka ważyła, mierzyła itp, a później pani dr badała. Praktycznie ciągle spał :) Fakt, był nakarmiony godzinę wcześniej ale i tak był dzielny! kasik08 Fajnie, że mała Olivka przybiera i rozwija się prawidłowo. Mój Jaś ma różne pory na jedzenie i różne przerwy - czasami nawet 5 godzin. W nocy jest różnie. Dzis np. zasnął o 22 - obudził się o 2.30. Zasnął ponownie o 3.30 i obudził się o 7. Mnie nadal męczą uderzenia gorąca i ogólnie objawy menopauzy... Masakra jakaś! W nocy obudziłam się tak mokra, że musiałam iść wysuszyć włosy i zmienić poduszkę i koszulę nocną... Raz mam temperaturę 37,8 a za jakiś czas 35,5. Mam nadzieję, że to szybko minie bo można zwariować ;P Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuśki ;) Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Fajnie że Twój Jaś dobrze przybiera na wadze,pięknie je,i daje pospać mamusi:-) Mam pytanie odnośnie tego pasa poporodowego.Ja też się rozglądałąm za pasem ale ten który bym chciała jest drogi!!!Znalazłam z firmy Belly Bandit za 259 zł(cena w gazecie). Może polecisz swój.Gdzie kupiłaś,i z jakiej firmy?A kupiłaś jeszcze przed porodem czy już po? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wczoraj miałam wizytę u doktorka, jak na razie dzięki Bogu wszystko ok, szyjka macicy w najlepszym porządku. Doktor mi dzisiaj powiedział, ze z pewnością dostane znieczulenie, bo przy bliźniakach ani muszą mieć więcej czasu na manewry a ja bym sie wykończyła bez znieczulenia tak długo, to pocieszająca informacja. Tak wiec nie wiele chyba przydadzą sie jakies techniki, jesli się myle to poproszę o rade dziewczyny, ktore juz urodziły:) Dziewczyny czy któraś z was nabawiła sie rozstępów po 6 m-cu? Ja jestem w 6 m-cu i cały czas smaruje sie Mustela, na razie nie mam żadnych rozstępów, ale moja "kochana" siostra twierdzi, ze na pewno je dostane, bo rozstępy pojawiają sie później ok. 8, 9 m-ca bez względu na to czym sie smaruje, a poza tym w "moim wieku..." to murowane:( ja twierdze, ze nie bede miała rozstępów i juz, choćby na przekór temu co ona gada, czasem potrafi byc złośliwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia72 ja nie miałam rozstępów do końca, po porodzie też mi się nie pojawiły. ja jak byłam może na początku 8m-ca to znajoma mi powiedziała, że jak do tej pory mi się nie zrobiły to już nie powinny. ale tak naprawdę to nie wiem jak to jest. bettykor fajnie że Jasiek rośnie:) moja mała to je co 3 godz czasami zdarza się że co 2. niestety nie zdarzyło jej się spać dlużej jak 3 godzinki, więc jak narazie pobudkę w nocy nam dosyć często. ja też przez 2 tyg nosiłam pas ciążowy i też już wchodzę w spodenki:) hura , z czego się bardzo cieszę, oczywiście brzuszek jeszcze troszkę mam i jak narazie jest taki mięciutki:( ale cóż to dopiero 3 tyg cudów nie oczekuję i cierpliwie czekam, kiedyś napewno zniknie:) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamacóreczki
dzięuję serdecznie za odpowiedzi... szkoda że nie ma w śród was osoby która zabierała juz mrozaczki... powiem wam że i mój gin i tem co miałby robić transfer pracują w tej samej klinice w wawie... dlatego sama zgłupiałam - bo miby obaj specjaliści itpd. a całkiem dwie rózne opinie na ten sam temat... zdecydowałąm że bire hormony na endometrium - ja kurośnie conajmniej 8 mmm to wtedy zdecyduję czy robić transfer cy nie...jeszcz epopytam tego swego gina czy przy takim endo to że karmię ma zanaczenie czy nie... qurcze nie jestem jeszcze gotowa żeby przestać karmić...ani ja ani córcia... to uzależnia straszliwie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga251183 Kochana, pas kosztował mnie 35 zł :) Kupiłam go w aptece, nazywa się Pas Teresy (to od nazwy producenta). Poleciła mi go położna. Kazała mi się zmierzyć po zdjęciu szwów i wtedy kupić. A ja spotkałam u lekarza koleżankę z gimnstyki ciążowej, która miała ten pas na sobie i nie kazała mi się mierzyć tylko kupić najmniejszy czyli "s". I dobrze, że jej posłuchałam bo na początku wydawał mi się ciasny, a teraz jest ok :) Gdybym kupiła wg wymiarów brzucha to zapewne byłabym wściekła, że jest za luźny. Ja przed ciążą nosiłam ubrania w rozmiarze 40, jeśli więc miałaś podobny rozmiar ubrań przed (lub mnijeszy) to kup eskę :) Misia72 Ja nie mam rozstępów i moje 2 koleżanki, które stosowały ten krem co ja też nie mają. Zapewne wiele zależy do skóry ale regularne smarowanie (2 x dziennie) daje efekty. Ja się obawiałam, że będę mieć rozstępy bo mam na udach od szybkiego wzrostu, a tu niespodzianka :) Tylko, że ja sobie nie żałowałam kremu ;P Tak więc nie przejmuj się docinkami siostry tylko się smaruj :) I nie świruj mi tu z wiekiem ;) Ja mam 36 lat więc różnica między nami jest żadna ;) Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga251183 Gdybys miała problem ze znalezieniem tego pasa to mogę Ci go kupic i przesłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Dziękuję Ci bardzo za podanie nazwy tego pasa:-) Zapytam w mojej aptece,jak nie będzie to może sprowadzą.Za tą cenę mogę śmiało kupić:-)Rozmiar ubrań mamy taki sam,ja przed ciażą też nosiłam 40!!! A powiedź mi nie pocisz się jak go nosisz?Nosisz cały dzień czy kilka godzin?On jest cały wciągany czy ma rzep? Dziękuję też za możliwość kupna przez Ciebie.Jak nie dostanę u siebie napewno się zwrócę do ciebie:-) Jeżeli chodzi o rozstępy to ja ich nie mam:-) Cały czas smaruję się oliwką dla dzieci bambino:-) smarowałam się też balsamem mama ziaja.Jedyne co ma (i mniestety miałam) to celulit...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona 2009 I jak wizyta?jesteś już po?napisz co powiedział lekarz. Ja właśnie wróciłam z wizyty.Nasz Mały pięknie rośnie(według lekarza waży 2004g,choć jak w sob.byliśmy w szpitalu powiedzieli że ma 2400g) :-) wierci się:-)i daje o sobie znać:-) Cieszę się że jest dobrze:-) To już 33 tydzień jeszcze troszkę i będziemy się tulić:-) Samopoczucie ogólnie ok.choć od kilku dni odczuwam takie "kłucie" w prawym boku-nie wiem tak jakby od nerki... powiedziałam o tym lekarzowi zlecił zrobić badanie moczu-zrobię w poniedziałek(miałam robione w sob.i wyniki były prawidłowe-ale co tam lepiej zrobić) A tak poza tym zamówiłam łóżeczko+komodę+materacyk no i wózeczek :-) W przyszłym tygodniu ma dostarczyć kurier:-) Uciekam bo mam jeszcze kilka spraw do załatwienia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam dziś wizytę, no i mój szkrab ma juz 1300 g i jest ułożony główka do dołu. Szyjka tez jest ok, wszystko książkowo. Mały zrobił się ostatnio strasznie ruchliwy, czuć że jest coraz silniejszy, a podczas wczorajszego meczu to robił mi falę meksykańską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
witajcie kochane juz po usg dzis 6 dzien 22 tygodnia ciazy, jutro kontrolna wizyta u mojego gin usg : - chłopczyk - głowką do dołu - wszystkie wymiary ok - 450g - szyjka 5cm powiedzial ze to dluga mocz : - wszystko ok poza szcawianami ale tym sie nie martwie bo kiedys mialam klopot z nerka krew : - wszystko ok poza leukocytami w normie jest do 10 , miesiac temu mialam 11,6 a teraz 12,3 :( ale gin miesiac temu mi mowil ze do 16 w ciazy moze byc leukocyty i dopiero jakby bylo powyzej 16 to jakies badanie sie robi wiec mam nadzieje ze nie mma powodow do zmartwien niunio byl tak ulozony siusiaczkiem do gory ze 3d nei wyszlo bo buzki nie bylo wu\idac na 3d zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Witam. Niestety. Powtórka z rozrywki ponownie 13 dpt i ponownie okres. Przed chwilą dostałam jakieś plamienie. Od razu zrobiłam test i niby wyszły II kreski ale ta jedna bardzo słaba. Jak zrobiłam w 10 dpt to obie były prawie takie same. DLACZEGO??????? Czy ja tak dużo wymagam od życia??? Ile jeszcze muszę znieść aby spełniło się moje jedyne marzenie???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys, nie masz innego wyjscia jak iśc do laboratorium i zrobic badanie krwi na b-hcg zrób to badanie jutro a kolejne po 48 godz. Zrób to bez względu na to czy to jest okres czy nie. Nie odstawiaj narazie zadnych przepisanych leków. Czułośc testów ciążowych może sie wahac w ciągu dnia. Test z porannego moczu zwykle pokaże wyrazniejsze kreseczki, pózniej w ciągu dnia dochodzi do większego rozcieńczenia moczu i wynik może byc słabszy. Czy oba testy były tej samej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Tak. Oba testy były takie same. Jeżeli chodzi o hcg to pisłam już wcześniej, że u nas w mieście zadne laboratorium nie robi go od ręki. na wynik trzeba czekać około 3-4 dni. Musiałabym jechać 200 km w jedną stronę aby otrzymać wynik od ręki. Strasznie się podłamałam. Gdzieś tam w głębi myślałam, że tym razem się uda. A jeśli to nie okres to co? Idę zaraz do apteki po drugi test. Wykonam go rano może będzie jakaś różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 Cieszę się że Twoja Dzidzia dobrze brzybiera na wadze i że jest ok. Czytając Twój wpis,wnioskuję że jesteś z Wielkopolski czy się mylę? :-) My również wczoraj oglądaliśmy mecz:-) zaniepokojona2009 No widzisz mówiłam że będzie ok.a Ty się zamartwiałaś nie potrzebnie:-) (wiem wiem taka nasza natura:-) ) No to kolejny chłopaczek:-) justys83 Koniecznie zrób sobie badanie krwi... Nawet jak będziesz musiała czekać na wynik,nie każde krwawienie oznacza że się nie udało.Trzymaj się:-) Trzeba wierzyć!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys ! to nie musi byc okres plamienie a brudzenie to 2 rozne rzeczy mam nadzieje e jutro wyjda ci 2 kreski daj znak jak zrobisz test a moze skontaktuj sie ze swoim gin lub klinika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
chcialam napisac ze plamienie i brudzenie to co innego niz krawaienie mam nadzieje justys ze bedzie u ciebie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Zrobiłam test i bardzo szybko pokazały się dwie kreski. Rano jeszcze troszkę miałam nieczystości. Zaraz dzwonię do Novum i czekam co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys i jak ? ja tez leczylam sie w novum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
dzis 7 dzien 22 tygodnia po wczorajszym usg bylam na kontrolnej wizycie u swojego gin szczwiany powiedzial ze tym nie ma sie co martwic bo to moga byc po twardej wodzie leukocyty powtorzyl to co miesiac temu ze w ciazy moga byc wieksze i do 16 przed kolejna wizyta mam zrobic crt (cos takiego) ale mowil ze na wszelki wypadek bo nie sadzi zyby co bylo zbadal podobnie szyjke powiedzial ze zamknieta i dluga serdudszko 140 na min czyli podobnie jak wczoraj przed kolejna wizyta standardowo krew mocz to crt i krzywa cukrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia72 rozstepy to sprawa genow a nie smarowania. moja polozna mowila ze moga wyskoczyc nawet 1 dzien przed porodem. chodzi o to kiedy skora osiagnie juz swoje maksimum i wiecej nie potrafi sie naciagnac. oczywiscie smaruj bo skora potrzebuje nawilzenia ale zaden krem nie zachamuje rozstepow. jezeli ktos ma je dostac to dostanie i koniec. ja nosze w sobie blizniaki wiec mam duze szanse na roztepy bo brzuszek juz duzy a kazdy szkrab wazy juz 2kg. gdzies musza sie pomiescic;) zaniepokojona boze drogi czemu ty sie tak denerwujesz? urodzisz zestresowane dziecko. ja tez mam od kilku tyg powazne problemy i bardzo sie boje o dzieci bo amm ku temu powod ale staram sie weirzyc ze wszystko dobrze sie skonczy . nie mam innego wyjscia i ty tez nie wiec sie uspokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
zaniepokojona 2009 Właśnie wróciłam z Novum. Beat wyszła mi 368, plamienie na razie ustało ale pani doktor nie była wstanie stwierdzić przez usg czy jestem w ciąży czy nie. Powiedziała, że to jeszcze za wcześnie. Stwierdziła tylko, że beta jest niezła. W poniedziałek ponownie jadę do W-wy. Problem jest tylko z moimi jajnikami gdyż bardzo urosły. Jeden ma ponad 11cm a drugi 9,5 cm. Kazali mi zrobić morfologię ponoć wyszła ok. I co mi pozostało???? Znowu czekanie :) Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys trzymam kciuki bedzie dobrze zobaczysz a ktory to twoj dzien po transferze jest dzis ? ps - a beta piekna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys do kogo chodzisz w novum do jakies dr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
dzisiaj mija 14 dpt. Dokładnie dwa tygodnie temu miałam transfer:) Niestety stres i tak pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×