Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla matka

Lekarz prowadzący nie wyraża zgody na cc

Polecane posty

Gość ja nie rozumiem jednego
nie dokończyłam... ...komplikacje, a co za tym idzie POWIKŁANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia_27
plusy CC * Pozwala uniknąć wielogodzinnego bólu i stresu. * Eliminuje lęk przed porodem. U niektórych kobiet bywa on bardzo silny (tokofobia). * Zmniejsza zagrożenie powikłaniami ginekologicznymi, np. uszkodzeniem tkanek pochwy. * Zmniejsza ryzyko komplikacji w przyszłości, np. nietrzymania moczu, wypadania macicy * Pozwala kobiecie zachować większą atrakcyjność seksualną i nie zmniejsza jej doznań podczas seksu. * Umożliwia dokładne zaplanowanie terminu porodu. Dla dziecka * Zmniejsza niebezpieczeństwo wylewu krwi do mózgu (bywa ono przyczyną porażenia mózgowego) * Zmniejsza zagrożenie porażeniem splotu barkowego. * Oszczędza maluchowi wysiłku, jakim jest wielogodzinny poród siłami natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuupppppp
nie o tym jest temat, ale skoro podałaś zalety to może ja podam wady, żeby było fifty fifty :) Cięcie cesarskie to operacja, i jak każda niesie ze sobą ryzyko powikłań pooperacyjnych (np. zakażenia, krwotoku). Po cięciu cesarskim na zawsze pozostanie blizna, zarówno na skórze jak i na macicy (blizna na macicy zwiększa ryzyko wrośnięcia łożyska w następnej ciąży oraz pęknięcia macicy). Okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy niż po porodzie naturalnym. Bolesność rany utrudnia karmienie piersią i opiekę nad dzieckiem. Dziecko rodząc się przez cięcie cesarskie, nie ma czasu na przygotowanie się do zmiany środowiska, nie ma miejsca wyżej wymieniony mechanizm wypchnięcia wód płodowych z dróg oddechowych dziecka, w związku z czym muszą one zostać odessane mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuupppppp
plus jeszcze zalety SN: Poród naturalny, jak sama nazwa wskazuje, zaplanowała matka natura. Jeśli zdecydujesz się na poród siłami natury, będziesz aktywnie i świadomie uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń życiu. Do większości kobiet, za porodem naturalnym, najbardziej przemawia to, że od razu po porodzie dostają swoje dziecko w ramiona, dzięki czemu nawiązują z nim jedyną i niepowtarzalną więź. Po porodzie naturalnym bardzo szybko dojdziesz do siebie i po obowiązkowej 2 godzinnej obserwacji poporodowej, będziesz mogła zajmować i cieszyć się swoim dzieckiem. Twojego brzucha nie będzie zdobić blizna, a co się z tym wiąże nie zostanie przerwana ciągłość twojej macicy. Jeśli chodzi o bliznę po ewentualnym nacięciu krocza, jeśli zastosujesz się do wskazówek położnej i odpowiednio zadbasz o krocze, blizna będzie prawie niewyczuwalna. Ta droga przyjścia na świat ma również pozytywne znaczenie dla rodzącego się dziecka. Dziecko rodzi się wtedy, kiedy jest na to gotowe wysyła dla organizmu matki sygnały o swojej gotowości przyjścia na świat. W trakcie porodu naturalnego, w chwili w której rodzi się główka, klatka piersiowa dziecka znajduje się w obrębie miednicy mamy i jest uciskana przez mięśnie krocza. Dlatego w momencie urodzenia się główki dochodzi do wypchnięcia na zewnątrz z płuc wód płodowych, a dziecko ma sposobność zaczerpnięcia pierwszego oddechu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×