Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiamm

co zrobic z kopertami po ślubie??

Polecane posty

gdzie je zawieźliście? Mieliście ze sobą czy komuś powierzyliście? My mamy plan, ze zaraz po kościele przeliczymy ile jest i zawieziemy do hotelowego sejfu, gdzie będziemy mieli wynajęty apartament. Myślę, że zdążymy obrócić i szybko na wesele przyjechać:) Bo w domu na pewno nie zostawię. Zaraz tu pewnie ktoś się odezwie, ze liczę na prezenty i takie tam... wiec od razu odpowiadam, iz od wiek wieków ludzie dostawali koperty i prezenty, wiec pewne rzeczy trzeba przewidzieć wcześniej. A przeliczę żeby wiedzieć ile w sejfie zostawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goście mogą wsadzać koperty(czy tam świadkowie którzy będą te koperty od was odbierać) do specjalnie przygotowanej kopertówki. Kopertówką może być woreczek, pudełko lub bardzo ostatnio modna klatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże ZIA ona nie pyta w co włożyć koperty tylko co z nimi zrobić w czasie przyjęcia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w domyślę było, że one sobie w tej kopertówce leżą w czasie przyjęcia np. w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my damy tacie
a on je schowa najprawdopodobniej w czyims samochodzie albo zawiezeie do mieszkania babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze prezenty leżały w bagażnikach samochodów podczas wesela, natomiast koperty zanosiliśmy do pokoju który mieliśmy na noc poślubną przy sali weselnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no tak, chodziło mi o to, co z nimi robić żeby były bezpieczne (nie w jakimś samochodzie) i żeby nikogo tym nie obciążać, ani rodziców ani świadków, bo wesele jest po to żeby się bawić a nie być odpowiedzialnym za takie rzeczy. Też myślę że prezenty mogą leżeć w bagażniku podczas wesela:) Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petunka
My poprosiliśmy gości którzy zamierzali dać nam pieniądze aby przelali je na nasze konto a do koperty co najwyżej włożyli potwierdzenie takiego przelewu , nie musieliśmy się martwic o to co zrobic z kopertami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurapola
to powyżej to szczyt elegancji " jak juz macie dac nam kasę toprzelejcie na konto, nie potrzebny nam dodatkowy problem z kopertami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nie nie napewno nie
petunka bez kitu ale żęś że tak powiem odjxxxxła z tymi przelewami ha ha ha ha olana jestem......;) jakby mi ktos powiedział ze chce przelewen to bym spytała czy jeszcze kwiaty poczta mam wysłać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.tnij.org/nokautprezent
koperty można spalic w kominku w zimowy wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zennonX
Z przelewem to najlepsza sprawa , bawisz sie spokojnie Twoje pieniądze są bezpieczne, nie martwisz się gdzie je schowac . Byliśmy kiedyś na weselu na którym zniknęly wszystkie koperty, winnego nie znaleziono. Kilku gości tak jak i my z żoną wcześniej poprosiliśmy o nr konta młodych i przelaliśmy kase, dzięki temu uratowane zostały przynajmniej te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to już totalne przegiecie prosić gości żeby mam kasę na konto przesłali! Mogę zrozumieć jedynie to, że goście sami poproszą o numer konta bo wolą pieniądze przelać, ale i to jest bardzo nieeleganckie. Najlepiej zamknąć w bezpiecznym miejscu sejf, pokój, albo zawieźć do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nie wozi się do domów bo były przypadki włamań. W małych miejscowościach wieści o weselu szybko się rozchodzą i czasem kogoś podkusiło szybko się wzbogacić. Nawet nieraz się zdarza, ze ktoś nocuje w pustym domu gdy gospodarze się bawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśmy zanieśli wszystko do wynajętego pokoju w ośrodku gdzie mieliśmy wesele - niby istnieje ryzyko kradzieży ale na szczęście do niczego takiego nie doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz w małych miejscowościach jest tak , że wieści kto się żeni rozchodzi się jak świeże bułeczki. Jedną znajoma własnie obrobili z kopert. Tatuś z mamusią ostentacyjnie pojechali do domu i schowali do barku. Jak przyjechali to już nic nie było....My mamy w domu sejf który kupiliśmy z tej strony http://www.konsmetal-sejf.com.pl/. Wszystkie cenne rzeczy są tam chowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej mieć jakąś zaufaną osobę (rodzeństwo, przyjaciel - raczej nie świadek czy rodzice żeby ich nie zabierać z wesela na długo) która przewiezie od razu koperty w bezpieczne miejsce. Sejf w hotelu to chyba najlepsza opcja. Słyszałam już wiele historii o kradzieżach z samochodów, czy z domu rodzinnego młodych (bo złodzieje wiedzieli że wszyscy domownicy są na weselu/poprawinach. Czasami osoby z obsługi czy nawet lokalni chuligani podkradają się pod sale weselne bo wiadomo że to łatwy łup - zamieszanie, weselnicy często pijani i mało uważni. Nie ma co zaczynać wspólnego życia od takiego smutnego wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Wraz z mężem zapakowaliśmy koperty do sejfu który kupiliśmy przed ślubem od  firmy SKLEPSEJFY.PL z Poznania. Dzięki czemu czuliśmy się bezpiecznie przez całe wesele, nie zaprzątało to nam głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG

Dawanie pieniędzy jako prezent to brak dobrego smaku. Powinno się dać jakiś prezent od serca, emocjonalnie wartościowy a nie wypchać się pieniędzy bo nie ma się chęci lub pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×