Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przed trzydziestką

Czy ktoś studiuje w Anglii

Polecane posty

Gość przed trzydziestką

pielęgniarstwo? zastanawiam się nad podjęciem nauki w tym kierunku i byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady. A tak na marginesie to co studiujecie? jakoś nic innego w miarę przyszłościowego nie przychodzi mi do głowy.Lubię pomagać ludziom i myślę że czerpałabym z takiej pracy satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
nikt sie nie wypowie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selfminder
hej teraz dopiero zobaczylam twoj temat ja studiuje pielengniarstwo w manchesterze i jest super bardzo polecam, otwiera droge do wielu roznych miejsc nie musisz pracowac tylko w szpiatlu:) pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja studiuje interactive media wiec pewnie za duzo nie pomoge.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selfminder
hej a gdzie studiujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
selfminder z nieba mi spadłaś:) czy mogłabyś napisać mi cos więcej o studiach? z tego co się orientowałam u mnie (studiowałabym w Yorku) to wyglada to w ten sposób że przez 8 tyg jest nauka a potem 8 tyg. praktyka w szpitalach. Ile dostajesz stypendium? czy jesteś w stanie pracować? czy ciężko jest sie dostać? jakie wymagania? pracuję w tych "klimatach" już 4 lata jako carer w residential home for the eldery, skończyłam też ESOL. Angielski znam dobrze ale nie perfekcyjnie i boję się że będę miała trudności:( Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
falsa twój kierunek również brzmi ciekawie z tym że ja nie mam głowy do komputerów (a chciałabym:)) wole pracę z ludzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
zapomniałam dodać że w Polsce też skończyłam studia - administrację:D ale to nic mi tu nie daje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta administracja
nic ci nie daje w anglii ,ale w polsce tez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
co prawda to prawda, ale w Polsce dałaby mi posadkę po znajomości tylko nie chce wracać i nie wyobrażam sobie siedzieć za biurkiem 8 godz dziennie.To do mnie zupełnie nie pasuje. Wspomniałam o tych studiach bo może pomogłoby mi to w dostaniu się na studia tutaj w jakiś sposób gdybym przetłumaczyła dyplom, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta aministracja polska
nic ci nie pomoze na pielegrnaistwie w uk.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja studiuje w Londynie Criminology and Criminal Psychology.. Raczej tez nie bede w stanie pomoc, ale moze ktos inny tutaj zajrzy i bedzie mial pytania.. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala zdzira
a musialyscie miec angielskie A-levels lub gcse czy polska matura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szyszka
hey, chcialabym prosic o wiecej informacji o tym kierunku, jakie sa wymagania zeby sie dostac, jakie perspektywy pracy po ukonczeniu, juz od jakiegos czasu myslalam o tym kierunku, jednak jakos brakuje mi mobilizaji do powrotu do nauki,ponadto po 30 c\zuje sie troche za stara, help ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie myslcie, ze studia to tylko dla mlodziezy.. Ja sama mam 25 lat i wlasciwie sie ciesze, ze w tym wieku zaczelam bo mam inne podejscie do nauki. Bardziej doceniam poglebianie wiedzy. No iw tym kraju tzw 'mature students' sa normalnym ;) zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I wszystkie swiadectwa i dyplomy koniecznie musza byc przetlumaczone z polskiego na angielski przez tlmacza przysieglego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szyszka
bardzo dziekuje, czy mozesz powiedziec jak sobie radzisz, praca,nauka? Czy ciezko jest z jezykiem? znam angielski bardzo dobrze jednak nie wiem jak by to bylo na studiach. No i jeszcze jedno, ja jestem po technikum odziezowym, czy uwazasz ze dam rade? Angielskigo nie uczylam sie w szkole, tylko tutaj poprzez prace,telewizje, radio,ksiazki,wiec pojecia nie mam czy bym zdala ten IELTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pracuje, ale po egzaminach od czerwca mam zamiar lato przepracowac i zarobic sobie troszke na przyszly rok ;) Tak jak pisalam wczesniej doinansowania pomagaja i nie jest az tak ciezko:) Z angielskim raczej nie mam problemow. Pewnie, ze nie raz jak zaczne cos mowic w grupie to nagle sie zacinam.. Wiem co chce powiedziec, ale nie chce to ze mnie wyjsc. Ale wtedy cala grupa pbracamy to w zart. Sama wykladowczyni jest z Malty i bardzo smiesznie mowi, wiec nie stresuje mnie beriera jezykowa. W grupie jest kilka osob, ktore mowia dosyc zle po angielsku ale daja rade. Pomagamy sobie wszyscy nawzajem. Trzeba sie przyzwyczaic do pewnych zwrotow i slowek i jest ok :) o IELTSie nie wiem za wiele, bo sama go nie zdawalam, ale moja siostra w maju ma egzamin i z tego co widzialam w ksiazkach to nie jest to super prosty egzamin, ale do zdania na pewno :) Takze glowa do gory i probowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
dzięki dziewczyny za odzew.Mam nadzieje że selfminder jeszcze się tu pojawi:) Szyszka czy dyplomy lepiej przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego czy może uznać je przez NARIC? i jeszcze jedno, czy aby podjąć studia muszę mieć status rezydenta w uk? czy masz jakieś praktyki na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy wczesniej nie slyszalam o NARIC, ja mialam swiadectwo przetlumaczone przez tlumacza przysieglego.. Rezydentury tez nie mam, a mieszkam tu juz 6 lat.. Nie moge sie jakos za to zabrac bo nie lubie formularzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezu ludzie
dlaczego nie mzoecie sobie wjesc na UCas albo napisac do uniwerku ....... az tak jestescie niesamodzileni? ja sie sama wszystkiego dowiedziala co i jak i gdzie, wszystko jest na internecie....co to za glupie pytania typu czy trzeba miec rezydenta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jezu ludzie.. Tobie moze wydaja sie te pytania glupie, ale jest wiele osob, ktore wola zapytac o zdanie innych lub poprostu potrzebuja niewielkiej poocy. Swietnie, ze dalas sobie sama ze wszystkim rade, ale nie musisz z tego powodu sie wywyzszac... Po to jest forum, zeby udzielac soie nawzajem porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
po to założyłam topik żeby znaleźć odpowiedz na moje pytania (nawet te według ciebie głupie). Jak cię śmieszą to nie wypowiadaj się. O tym rezydencie ktoś mi ostatnio powiedział, szukałam na ucas ale nic na ten temat nie widziałam. Może nie chce pisać do uniwerku aby sie nie skompromitować, skoro nawet na forum jest taka reakcja... Kryminologia brzmi baardzo ciekawie, muszę o tym poczytać, w końcu to też pomaganie ludziom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, ja tez sie wybieram na University of Greenwich, tyle, ze na dziennikarstwo licencjat, potem jak Bog da:P to magistrat. pierwsze slysze,ze mozna zdawac certyfikat z zaawansowanego zamiast IELTS, ale to swietnie, bo on jest latwiejszy od IELTS. A co do tego dofinansowania od rzadu, mam pytanie. czy to jest jedyna droga?bo slyszalam ze jest cos takiego,ze (wlasnie nie wiem czy bank,czy rzad?) daje bezzwrotna pozyczke na studia,chyba 3 tys rocznie dla osob ponizej 25 roku zycia,to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,apropo tej matury. czy to jest normalna rekrutacja jak w Polsce, ze biora pod uwage wyniki z matury? czy po prostu wymogiem jest to,zeby miec mature zdana? i po to jest swiadectwo? bo ja zbytnio zachwycajacych wynikow z matury nie mam,jest co prawda zdana, ale wybitnych osiagniec tam nie widac:P jak wyglada ta rekrutacja? tylko swiadectwo maturalne i IELTS/ egzamin z ang zaawansowanego? czy tak jak w Polsce biora tego,kto ma lepsze wyniki z matury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SELFMINDER
HEJ MYSLALAM ZE JUZ SIE NIKT NIEPOJAWI. fAJNIE ZE SIE ODEZWALYSCIE:))) sTUDIA SA NAPRAWDE BARDZO CIEKAWE. co do rekrutacji mialam rozmowe wstepna, nie musilam zdawac zadnych egzaminow jezykowych, nigdy wczesniej nie uczylam sie tez angielskieg, podobnie jak Ty nauczylam sie tutaj i mowie bardzo dobrze:) co do stypendium w sumie mam trzy: i wychodzi okolo 600| MIESIECZNIE DO TEGO PRACUJE WIEC JEST WPORZADKU. JAK MASZ JESZCZE JAKIES PYTANIA TO CHETNIE POMOGE POZDRAWIAM ZAPOMNIALAM ROZMOWE KWALIFIKACYJNA JEST DLA WSZYSTKICH POWYZEJ 23 ROKU ZYCIA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed trzydziestką
selfminder dzięki za odpowiedź, jestem już prawie przekonana że pójdę na te studia.Muszę się tylko dowiedzieć kiedy jest rekrutacja. Jak wygląda ta rozmowa kwalifikacyjna, czytałam że jest przeprowadzana w grupach jako dyskusja? o co cię pytali (jeśli pamiętasz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz psychiatra.
Powiem jeszcze, bo moze nie wiecie, ze tutaj rzad oferuje dofinansowania - taa kiedys w greenwich bylo 350 funtow stypendium a ten ich akademik kosztowal 150 :classic_cool: zostawalo na jedzenie kukurydzy w puszkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz mi powiedziec,o co chodzi z tymi stypendiami? ja czytalam na tym direct.gov.uk, ze sa pozyczki dla studentow z unii europejskiej, ale je trzeba zwracac. a kolezanka mowila mi,ze jest mozliwosc wziecia pozyczki bezzwrotnej jezeli jestem ponizej 25 roku zycia.ale tam tzw grants znalazlam tylko dla brytyjskich obywateli. Ktos moze wie konkretnie i na pewno cos na ten temat? Bo wszyscy,kogo nie zapytam mowia mi 'CHYBA'. a ta strona taka zagmatwana ze juz nie wiem co sie tyczy ludzi z unii a co brytyjczykow. A co do rekrutacji: ja za rok bede miala 23 rocznikowo,ale nie skonczone. wiec ta rozmowa wstepna sie mnie nie tyczy?a jesli nie,to jak to sie odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×