Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

A ja mam znowu ochotę na rosołek:) mogłabym go jeść codziennie:) mizeriaaaaaaa mniam, zauważyłam, że wchodzi mi wszystko to co mokre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roooosolek.......!!! wczoraj o nim marzyalm.. i zapomnialam :-P tak! ja tez poprosze rosolek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj jakie tu pysznosci sie szykuja:) a mnie z rana przemdliło a teraz wlasnie zajadam potrawke w pomidorach z filetem z kurczaka:)mmm....pycha....a jutro żurek z jajkiem i grzankami tak juz za mna chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh laski laski :) nie robcie smaka :) u mnie obiad wyglada tak: wracamy po 17 do domu i jestesmy zbyt zmeczeni nawet zeby obrac ziemniaki..wiec na szybko jakies pierogi z mrozonki albo cos w ten desen :( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj globus nic a nic nie przechodzi 😠 niech mnie ktos przytuuuuuliiiiiiiiiiiiiiii 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz dam Ci namiary na masaze migrenowe, na Saskiej Kepie maja gabinet, mi pomagaja... teraz nawet jak ból czasem mi dokucza to sie trochę męczę i sam przechodzi...jestem tym zadziwiona bo przed ciaza bez garsci lekow nie bylo mowy o uldze biedaku, przytulam Cie wirtualnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh malin, dzieki Ci, dzieki dawaj mi namiar na kalinosia@gmail.com miesczkam na grochowie wiec na saską kepe mam rzut beretem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny z tą activią, właśnie wypiłam :) Mi z tego testu drugiego wychodzi ze chłopak, ale w poprzedniej ciąży wychodzi ze dziewczyna a mam Wojtusia :P Ja dzis robiłam pomidorówkę - najlepiej mi wchodzi, ważyłam sie dzis i schudłam 2 kg, fajnie nawet :) ale teraz pewnie ruszy już do przodu U mnie ciągle leje, na wjeździe do domu mam po kostki wody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi79
Witam wszystkie mamusie. Ja również skorzystałam z testu i wyszła mi na 75% dziewczynka:):):). marze, żeby ten wynik był trafiony:). Ale jak Bozia dala mi trzeciego facecika to tez źle nie bedzie. Aby zdrowe dzieciątko było. Niedawno dowiedziałam sie po wielu miesiacacg badań,że młodszy syn ma chora tarczyce. I do konca życia skazany jest na sztuczny hormon tarczycy. Nie jest to miłe przeżycie dla matki ale i tak dziękuje Bogu,że to nic groźniejszego. Po mału przyzwyczajamy sie do tej sytuacji. Dostalismy malutka nadzieje od innego lekarza, że w czasie pokwitania kiedy organizm dziecka przezywa bum hormonalny jego terczyca moze zaczac funkcjonowac. I z cicha nadzieja ja tego sie trzymam. Pozdrawiam Was dziewczynki gorąco i życze Waszym pociechom duzo duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Która ma może w piątek usg? Ja mam i czekam z niecierpliwością. Relyss-przykro mi,trzymaj sie! Poruszałyście temat grupy krwi więc opowiem Wam jako ciekawostkę-w pierwszej ciąży oznaczono mi grupę krwi jako A Rh+,podczas porodu straciłam dużo krwi i musieli mi w nocy przetaczać. Nieźle się wszyscy zdziwili kiedy podczas pró_y,krew się zważyła...Okazało się,że nastąpił _łąd w oznaczeniu mojej grupy krwi w la_oratorium,tak naprawde mam A Rh- ! Na szczęście córka też,ale nikt w ciązy mi przeciwciał nie_ sprawdzał ,wierząc wynikowi Arh+....Afera _yła na cały szpital,który ze swojej strony pisał raport do la_oratorium gdzie wykonywane _yło _adanie( nie wyświetla mi sie druga litera alfa_etu,sorki),podo_no ktoś wyleciał za to z pracy...gdy_y nie zro_ili pró_y mogła_ym to przypłacić życiem... Gosieńka-pisałaś coś,że może w 15 tyg. na do_rym sprzęcie dało_y się sprawdzić płeć dziecka ...Przytocze tylko swoje doświadczenie w tym temacie.Otóż ja _yłam w 20 tygodniu na USG 3 D chy_a w najlepszej klinice w Gdańsku u dorego specjalisty i powiedział mi,że jestem za szy_ko,że na takie połówkowe usg najlepiej ok 22 tygodnia wpaść,wprawdzie powiedział ,że na 80 % dziewczynka ale różowych ciuszków jeszcze nie pozwalał kupować...Poza tym wykrył cos niepokojącego w serduszku,co okazało sie potem zupełnie _ezpodstawne,kazano mi ro_ić jakieś dodatkowe doplerowskie usg,specjalistyczne _adania,wszystko wyszło ok i mam zdrowe dziecko ale co sie nerwów najadłam i łez wypłakałam...Wydaje mi się ,że jakieś wątpliwości lekarza mogły wynikać jedynie z niedojrzałości płodu,dlatego uważam,że nie ma co za _ardzo ponaglać,przyśpieszać niczego...wszystko w swoim czasie...Ale to tylko moje doświadczenie...skądinąd wiem,że rzeczywiście niektórym udaje sie mieć przepowiedzianą płeć _ardzo szy_ko. Rozpisałam sie jak nigdy ;) Pozdrawiam wszystkie mamy,szczególnie mamy _liźniaków! Jakiś mam specjaly szacunek do mam _liźniąt i troche zazdroszcze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammma80 - ja mam USG genetyczne w piątek :) czy dobrze wywnioskowałam po twoim poście, że mieszkasz w trójmieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nieźle z tą pomyłką grupy krwi :( wydawałoby się że to niemożliwe!! i weź tu wierz wynikom badań :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Według lekarza termin porodu przewidział na 5.12 i z wielkości dzidzi też wynika, że to 11 tydzień. Maluszek ma 4.9 cm:) Izydo OM miałam 12 marca i z OM wynika, że to 9 tydzień (czyżby dzidzia była mutantem :D) a może to lekarz ma rację. Tętno 142 i serduszko bije:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny o jakim teście na płec mówicie?? o tętnie?? bo chyba jestem nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
no tesciki smieszne:) mi wychodzi ze dziewczynka i tak chyba bym chciala....:) ale w sumie to wszystko jedno aby zdrowiutkie!! bylo pytanko o farbowanie wlosow-moim zdaniem mozna bez zadnych przeszkod ale chyba czytalam tez zeby przeczekac I trymest. a co do samoopalaczy to jest dobry pomysl bo opalanie w ciąży podobno nie bardzo jest wskazane, ja tez jestem bardzo bladziutka i uzywam takiego balsamu Soraya balsam brazujaco-ujedrniajacy.i to jest z seri summer slim kosztuje ok.13zl dla mnie super bo nie ma po nim zaciekow ani plam jak po niektorych.ale wiem ze niektorzy wola inne jest teraz tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammma80 chyba masz rację... wszystkiego dowiem się w swoim czasie. jeszcze zdarzę wymyślić imię dla mojej fasolki i kupić jej ubranka :) chociaż postanowiłam sobie, że jeżeli będzie to dziewczynka to nie będę ubierać jej na różowo :) osobiście nie przepadam za tym kolorem i jak widzę wszystkie te różowe maleństwa to troszkę mi się za słodko robi :D ale każdy robi jak chce więc nie przeszkadza mi to u innych :) chociaż obawiam się, że w sklepach wszystko co jest dla dziewczynek ma odcienie różu i ciężko będzie wybrać coś np. zielonego :) :D co do pomyłki z grupą krwi... naprawdę nieźle cię załatwili! przecież to się mogło skończyć śmiercią!! mam nadzieję że moje wyniki są poprawne... Aneczko1981 mamy prawie taki sam ustalony termin porodu a ja OM miałam 25 lutego :) ponad dwa tygodnie wcześniej jakby nie patrzeć :D zastanawiam się też czy jak pójdę w tym 15 tc do gina to czy zrobi mi USG bo przecież po 20 tc są znowu połówkowe... hmm lecę na "Majkę" bo się zaraz zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka12345 tak,jestem z Gdańska:)Ty chyba z Gdyni o ile dobrze pamiętam...To ciekawe jak tam nam pójdzie na badaniu w piątek...a raczej naszym dzidziom... Acha...cos było o farbowaniu włosów,pytałam się o to nawet lekarza,pytałam o" balejaż", bo to mnie interesowało,mówiła, że nie ma co sie bać...ale ja wole poczekać do końca 3 miesiaca,bo to jednak chemia a wiadomo,że płód najbardziej wrażliwy na szkodliwe czynniki do tego czasu. Gosieńka ja też za różowym nie przepadałam i wybierałam różnokolorowe ubranka ale nawet nie wiem kiedy szafa mojej małej księżniczki mocno się zaróżowiła :-) Całkiem polubiłam ten kolor oczywiście w rozsądnych granicach...bo co za dużo to rzeczywiście za słodko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane właśnie wmusiłam w siebie obiadek - koszmar jakiś z tymi mdłościami. Nic nie mogę jeść - na nic nie mam ochoty od wszystkiego mne mdli. Już sama nie wiem co jeść. Jedyne co w tym wychodzi na dobre to to, że jak po pracy (a wtedy mam najgorsze mdłości) robię zakupy to oszczędzam ;), bo na nic nie mam ochoty. Biedny ten mój mężulek, że ze mną wytrzymuje - dzisiaj musiał się kilka razy zatrzymywać w drodze do domku. W przyszły weekend jedziemy do teściów - 3 h jazdy samochodem, nie wiem jak ja to wytrzymam. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na jazdę samochodem - żeby się obyło bez niespodzianek :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi to ja w przeciągu ostatniego tygodnia przytyłam 4 kilo i jak tak dalej pójdzie, to do porodu będą mnie musieli wyciągać dźwigiem ;) - tylko, czy taki sprzęt da sobie ze mną radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze, że ominęły mnie mdłości... przed chwilą zjadłam kapustę kiszoną, wypiłam z niej ten kwaśny sok, potem rzuciłam się od razu na kaszkę smakija czekoladową a teraz jem mrożone wiśnie :D to chyba znaczy że wszystko ze mną oki :) jeżeli chodzi o jazdę samochodem... też miałam tak przez chwilę że robiło mi się niedobrze jak jechałam jako pasażer ale zauważyłam że jest mi lepiej jak ciągle coś chrupałam, popijałam wodę lub inne soczki i cały czas gadałam albo śpiewałam :) pomogło :) fakt faktem mój facet miał dość mojego mruczenia pod nosem ale dzielnie to wytrzymywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka...a myslalam ze tylko ja tak mieszam, maz sie ze mnie smieje bo wczoraj w jednej rece trzymalam w rece sernik z polew krowkowa, a druga nakladalam sledzie w smietanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka to super ze wszystko u lekarza ok:)kurcze ogladam wlasnie wiadomosci to staraszne co tu u nas na ślasku sie dzieje....zal mi tych ludzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze niedawno śmiałam się z siostry która była w ciąży że je śledzie i zagryza czekoladą :) :D a teraz sama tak odwalam :)szkoda że odkłada się to w bioderka ale co tam... :) tak się zastanawiałam wczoraj z moim mężczyzną gdzie by można pojechać na weekend... 1 czerwca mamy swoją małą rocznicę i chcielibyśmy gdzieś uciec od wszystkich w ostatni weekend majowy ale nie znamy ciekawych miejsc w polsce... a jechać tam gdzie już byliśmy to bez sensu... może znacie jakieś miejsca godne polecenia? wkońcu mieszkacie w różnych kątach polski :D myślałam o górach ale przez tą powódź to teraz już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka 986 moim ulubionym miejscem jest Uroczysko w Piechowicach niedaleko Szklarskiej Poręby. Naprawdę polecam jest to ośrodek położony w lesie cisza i spokój poprostu ekstra miejsce na odpoczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Ktora to pisala o tej mizerii?? Nie moge przestac o niej myslec :D Sama dzisiaj namieszalam do porannej kawuni przekasalam ogorki malosolne. Bleee ale mi niedobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - ale fajnie juz masz duzego dzidziusia :-) pewnie owulacje mialas szybko stąd ta roznica :-) u mnie owulacja była duzo pozniej niz powinna, prawie wtedy kiedy czekałam juz na okres.....wiec moja dzidzia jeszcze mała...jutro zobaczę czy z 6,5 mm urosła :-) Objawy ciązowe wciąz szczytowe ;-) więc myslę, ze wszystko bedzie dobrze :-) a te deszcze to podobno przez wulkan i takie ma byc cale lato.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolska przyznaje się bez bicia, że to ja zaczęłam wątek mizerii :) a jaka pyszna była :D a teraz postanowiłam że chowam wiśnie do lodówki bo żołądek mi się przekręci zaraz od tego dziwnego żarcia :) patrzyłam na te Uroczysko... faktycznie ciekawe miejsce :) szkoda, że mam do niego aż 500 km...ale i tak będzie trzeba gdzieś jechać... chociaż mój facet się śmiał że spędzimy rocznicę w altance u niego w ogrodzie bo tam się poznaliśmy :D a co do kawy.. pijecie normalnie kawę? bo ja piję tylko zbożową ale czasami brakuje mi takiej prawdziwej z fusami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciocia z jakiś ludowych zwyczjów i zabobonów mówiła, że pierwsza połowa lipca ma być deszczowa potem słonecznie a od sierpnia prawdziwe lato :) Bardzo się cieszę bo mamy z Arkiem zarezerwowane wakcaje 2 tygodnie w Sopocie od 30lipca:) Już nie mogę się doczekać. Tylko nie wiem jak to będzie bo to będzie już 23 i 24 tydzień ciąży:O. Ale lekarz narazie nie ma zastrzeżeń co do wyjazdu :) Właśnie oczekuję na kolację:) Będą pyszne racuszki z jabłkmi i polewą czekoladowo-malinową mniam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×