Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Gość elwirka86
no wlasnie podobno II trymest jest dosc przyjemny:) i chyba wlasnie najlepszy:) w wloski rob smialo to chyba wogole nie szkodzi dziecku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
Botha to Twoja druga ciaza wiec moze mozliwe ze juz czujesz ruchy, bo podobno wlasnie w kolejnych ciazach czuje sie szybciej:) powiem Ci ze ja tez tak mam ze od poczatku ciazy bym tylko w domu siedziala i tez mi trudno wyjsc gdziekolwiek!tak jakos nic mi sie nie chce!bym tylko leniuchowala. ale powolutku chyba mi to przechodzi:) zblizam sie do tego podobno lepszego II trymestru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
botha szczerze się przyznam że u mnie też to nie wygląda dobrze.... zmuszam sie do wyjścia z domu...ale ja sobie tłumacze to pogodą itp. Dobija mnie poprostu jesień tej wiosny. elwirka86....ja czekam na II trymestr z farbowanie... nie tyle z obawy o maleństwo ( w I ciąży farbowałam włosy od początku) ale z obawy o siebie i fryzjerke. Poprostu jak narazie dobijają mnie zapachy i prawie wszystkie powodują u mnie odruch wymiotny....a wiadomo rozjaśniacze najprzyjemniejszego zapachu nie mają . No chyba że fryzjerka zgodzi mi się ufarbować włosy przy kibelku...ale jak dotąd żadnej aż tak odważnej nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
:) no ja akurat wiem co to rozjasnianie i jaki zapach ma:) to faktycznie jak zniesc zapachow roznych nie mozesz to lepiej poczekac bo kiepsko moze byc:) ja to mam tak dobrze ze mi to w domku fryzjerki robia wloski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny - o jak miło od rana :-) miło Was poczytac i wogóle napic się mocnej kawy z fusami a wieczorem marini ;-)... Botha, ja cały maj albo lezałam na łózku, albo wisiałam nad kiblem, albo jęczałam, albo spałam ...i odbiło się to na dzieciach niestety. Najbardziej przykro mi było jak Jasiek miał dokończyć zdanie na Dzień Matki - co najczęsciej robisz ze swoją Mamą - i napisał...ze nic nie robi bo najczęciej siedzi z Mamą w domu :o....a jeszce kilka tygodni wczesniej jezdzilismy razem na rowerach, gralismy codziennie w piłkę, chodzilismy na długie spacery do lasu, 3 miesiące wczesniej(całą zimę) na łyzwach, sankach, bylismy na nartach - ja jestem b. aktywną mamą, uwielbiam ruch, sport i turystykę ...a tu taka porazka .....Ale wiecie co nie ma się co przejmowac, dzieci mają pamięc krótkotrwałą....dla nich te kilka miesięcy naszego lenistwa nic nie znaczy....po porodzie znów zaczną się spacerki z malenstwem i starszym , wszystko wróci do normy...Teraz zamierzam wyjątkowo aktywnie spędzic 3 miesiące z dziecmi , bo potem liczę , ze zaciąze :D i znów się zacznie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojoj :) Aleeeeee sie porobiło :) KSF kochana, ja tez bym byla spokojna, moze dzieciatko jest duze po prostu lub ma taka a nie inna budowe ciala. zwlaszcza ze norma jest nawet do 2,6 z tego co slyszalam :) ankaaa super ze udalo sie z tym zwolnieniem :) Pagi--nie bierz tego do siebie, ja sadze ze niekorzy sa przeczuleni i tyle. przeciez tu chodzi o wolne wyrazanie opinii :D Pisz co tam u Ciebie na USG ah nie moge sie powstrzymac, musze napisac i od siebie w naszym goracym temacie Jesli chodzi o mnie, to mam krotka pamiec do nickow...część dziewczyn bardzo dobrze kojarze , nawet jak sie nie wypowiadam odnosnie tego co napisaly, nei znaczy ze nie czytam :) czasem chcialabym pokomentowac, ale jak przechodze do tego okienka gdzie sie wpisuje wypowiedz, to okazuje sie ze juz nei pamietam komu chcialam odpisac:), a ze uwazam ze przekrecony nick komus moglby sprawic przykrosc to wogole czesto rezygnuję z tej wypowiedzi heheh ot, winna ma skleroza hehe Oprocz tego , dla mnie na przyklad forum ma charakter terapeutyczny. Jakos nie wstydze sie tu mowic ze ciezko mi ta ciaze akceptowac, i mimo ze wiem ze moje ciągle narzekanie moze byc dla Was meczace, to jakos nie moge sie powstrzymac..w realu raczej musze robic dobra minę, i usmiechac sie jak ktos mi gratuluje, mowic ze swietnie sie czuje mimo ze wcale tak nei jest..bo tego sie po kobiecie w ciąży raczej oczekuje :( dlatego bardzo sie ciesze ze GRUDNIOWKI istnieją :) Izydo, za mnie idz sie wyszaleć na jakiejs imprezce :D jestem teraz ciagle tak senna ze po 23 jak nie spie to tylko dlatego ze mąż mi nie daje hehe wiec nawet jakby sie jakaś trafila to musialaby sie zaczac o 16.00 zebym wytrzymala troche hahah Wszytskie mamuski pozdrawiam ciepło ..piszcie , piszcie zebysmy mialy co czytac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uf to troszke kamien z serca, dzis taka ładna pogoda, zmusze sie do wyjscia chociaz wcale nie mam ochoty... co do farbowania to ja mam z glowy ;) poniewaz mam b naturalny balejaz na którym nie widać odrostu wiec sie nie przejmuje :D o hej Izydo :) uff wiesz bo ja cie szuje jak jakas wyrodna matka czasami, wszyscy mi mowia wyjdz gdzies, nie nudisz sie w domu? :o no nudze sie ale nie mam kompletnie ochoty łazic godzinami, nie mam siły... córka bajki w tv oglada, ja wisze na pc lub zajmuje sie domem, mam nadzieje ze te 'dmoatorstwo' mi nie wejdzie w krew.. bo w sumie maluszek sie urodzi w grudniu i raczej tez nie bedziemy xchodzic na jakies dlugie spacery....ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botha hej!!! No u mnie z motywacja to zawsze było kiepsko, a w ciąży za to pełga totalnie ;) heh tylko ze moje wyszaleją się na przedszkolny i szkolnym podwórku o tyle mam dobrze. No i fajnie ze juz czujesz ruchy :) ja jescze nieee ale mam nadzieje ze poczuje w ciagu 2-3 tygodni Asienka , ja tez pije kawke..nawet nie patrze czy aby nie za mocna, bo i tak mam niskie cisnienie i bez kawy usypiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) oj, oj, oj......i jak to bywa babskie geny i hormony się rozbujały:D padlinko powiem tak, ja otwieram dwa okna, jedno to gdzie pisze odpowiedź a drugie to gdzie wracam się czasami kilka, albo kilkanaście stron do tyłu, żeby zobaczyć co i komu powinnam odpisać:Dhahaha tak jak teraz:P Jest nas tyle i nicki są czasem bardzo skomplikowane, że naprawdę można się pogubić. izydo dopisz do swojej listy jeszcze kilka niewskazanych produktów spożywczych w ciąży jak sery plesniowe i tatar:D bo nie każę Ci jeździć konno, bo nie wiem czy umiesz i lubisz, ale tego strasznie mi brakuje:( PAGi a ja jestem ciekawa jakie twoje gówienko ma konsystencję:D bo ja miałam kilkudniowy przestój z wypróżnianiem i powiem szczerze, ze obawiałam się jak to będzie jak w końcu mnie ruszy:P Malin_xxx proszę mi tu dzisiaj nic nie wymyślać na obiad, podwieczorek itd, bo kompletnie nie mam siły na zmagania kulinarne, u nas znowu leje, zimno, łeeeeeee nie zapamiętałam, która mieszka w lesie z sarenkami!!! jak ja Ci dziewczyno zazdroszczę, ale mam nadzieję, że już niedługo ja też będę się cieszyć domkiem na wsi i delektować oaza spokoju, wychodząc na ganek z kubkiem ciepłej kawy i patrzeć przed siebie na łąkę na której będą się pasły moje dwa rudzielce.....dobra koniec tej telenoweli:D a tak w ogóle to wczoraj był dzień dziecka.....a mój 18 syn takie mi święto zgotował, ze szkoda gadać...byłam w szkole...i nigdy w życiu tak się nie wstydziłam za niego jak tym razem...koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! to chyba normalne ze jak sie czesto i codziennie pisze to jest sie zauwazonym, prawda? nie lenic sie tylko pisac! a nie narzekac i krytykowac, tak jest najlatwiej... :-P Pagi, przykro mi bardzo ze tak Ci sie dostalo, za nic...taki zly dzien wczoraj byl czekam kochana, az wezmiesz gleboki oddech i opowiesz z radoscia o wczorajszym badaniu, tak na nie czekalas :-) marzena79 🌻 ufff ze nie wszystkie dziewczyny czuja sie takie pomijane och och elwirka, tez przed ciaza rzucilam palenie i apetyt mi dopisuje... botha, ja tez nie mam na nic sily, ale mam 3-letniego szkraba i dla niego sie zmuszam by energia wieczorem jeszcze dysponowac, ale wiem ze w II trymestrze sie to zmieni :-) damy rade! izydo, jestes super babeczką!!! jak dobrze, ze tu jestes!! ❤️ padlinko, zdrowka dla corenki 👄 wolska, czuje, ze jestes super dziewczyna! pisz z nami czesciej :-) Beija flor, jak sie czujesz dzis? Lotka Lotta, jak Twoje zawodowe ' schizy' ze tak powiem? mam nadzieje ze nabierasz dystansu :-) aaa i jeszcze jedno.... powiem Wam, ze nawet piszac czesto na forum mozna sie czuc olewanym ;-) tez jak pisze o sobie to odpowiada mi tylko garstka dziewczyn, to chyba naturalne, ze chce sie pisac z tymi, ktore nas sluchaja i daja temu wyraz, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneste 🖐️ oj cos wymysle...wymysle ;-) ja jestem kulinarny gawedziasz, taki co wiecej zje dobrego niz umie i chce mu sie robic ;-) ale fajnie macie z tymi badaniami usg...powtarzam sie, ale ja z natury cierpliwa nie jestem, wiec ciezko mi to przychodzi....co coz, nie mam wyjscia :classic_cool: czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi79
Witam wszystkie grudniówki. PAGI nie bierz do siebie tych obraźliwych słów pomarańczowych dziewczyn. Ja osobiście uważam że jesteś bardzo miłą i fajną osobą. Bardzo lubie czytac wasze wpisy. A to że inne dziewczyny zazdroszcza wam dziewczynki waszego dobrego kontaktu to naprawde tylko ich problem. Nie uciekaj z tego forum bo naprawde uwazam że duzo tu wnosisz. Pisz nadal. Nawet jak trzeba bedzie to i o kupie;). Tez chetnie poczytam. I naprawde olej te niemile wpisy na twoj temat. Nie warto sie tym przejmować. P.S. Ja mieszkam 8 km od Chłopów i tez uwazam ze nasze tereny sa super fajne na wyjazd urlopowy. Pozdrawiam Cie PAGI cieplutko i wszystkie Grudniowki:) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka-lotta
Witajcie babeczki w ten piekny czerwcowy poranek! Od razu jakos tak bardziej pozytywnie robi sie na serduchu gdy takie cudne slonce za oknem :) Kurka, klika godzin niebytnosci na forum a tu takie tragedie! Jakies klotnie, zwady, wyrzuty i wyzwiska?? ehhh.. zrzucam to na karb szalejacych hormonow i od razu uzmyslawiam sobie co musi czuc moj luby kiedy patrzy na moje emocjonalne karuzele... pewnie sobie mysli, ze zglupiala zona doszczetnie ;) Tworzymy tutaj calkiem prezna ponad 60-osobowa grupe (nie liczac tych ktore tylko czytaja) wiec nic dziwnego, ze rowny udzial w dyskusji jest zwyczajnie niemozliwy. Widzialyscie kiedys realna dyspute na 60 rozmowcow?? Pomimo wszystko uwazam ze forum to ma jak najwiekszy sens bytu i nie chcialabym by przez jakies swady sie rozsypalo. Pagi: prosze o opowiesc o usg bo jestem ciekawa. Ciesze sie ze taki wiele z was jest juz po usg genetycznym z tak dobrymi wynikami. Dodaje mi to duzo otuchy i wiary! Ufam ze i u mnie (nas???) bedzie dobrze :) Jezeli chodzi o przeziernosc 2mm to jest ona jak najbardziej w normie. Problemy zaczynaja sie powyzej 3mm. Wiec glowa do gory, bo z malenstwem wszystko ok prawdopodobnie. Izydo: jezeli chodzi o twoja liste to ja bym prosila o wybranie sie za mnie na jakis super festiwal kilkudniowy, wraz ze spaniem pod namiotem, piciem wina po swit w milyml towarzystwie swiezo poznanych osob, glosna muzyka i skikaniem pod scena... Mielismy sie z mezem wybrac w te wakacje na taki, ale niestety (a moze raczej stety) malenstwo dokonalo wyboru za nas. Co do kulinariow, to wczoraj dostalam worek czeresni od meza. Byly bosko pyszne. Sama bym ich nie kupila bo u nas kilogram kosztuje rownowartosc ponad 40 zlotych i szkoda mi bylo tyle wydawac na zachcianke. Ale skoro juz byly kupione to wpalaszowalam je z taka mina, ze moj luby az powiedzial ze zaluje ze nie kupil ich jeszcze wiecej. ;) Beija flor: Siedzisz teraz w Brazylii??? to wspaniale. Piekny kraj i cudowna kultura. Uwielbiam poludniowcow z ameryki lacinskiej za ich nieskonczony optymizm i radosc zycia. Zazdroszcze... sama nawet zastanawialam sie nad pozycja w Sao Paulo bo calkiem fajne rzeczy tam robia, ale teraz ze wzgledu na malenstwo ograniczymy sie na razie do Europy. Bo tak bezpieczniej i pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można tak wcześnie czuć ruchy dziecka, w 12 tygodniu??? ja tam nic nie czuję, ewentualnie ruchy w jelitach. w ogóle chciałam Wam powiedzieć, że wyjaśniło się, skąd moje przypadłości bólowe w weekend, to była po prostu niestrawność...lekarz powiedział, że w ciąży narządy nabierają krwi i wszystko się czuje ze zdwojoną siłą plus rozchodzi mi się już miednica i stąd to uczucie napięcia...a to akurat widać też po spodniach. To tak, jakby ktoś tez miał takie przypadłości i się martwił, to nie ma czym. Trzeba uważać na to, co się je. tak na marginesie, ja się najadłam kapusty i mi do głowy nie przyszło, że tak to zaowocuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu ale si porobiło :P szczerze to też czuję sie olewana, naprawde kilka dziewczyn odpowiedziało czasami na moje pyt. ale trudno tak już jest, czasem przykro i postanawiam że nie bede pisać ale zaglądam i piszę :P W pon mój gin powiedział że przezierność może być do 2,5 i jest ok. W ogóle nawet mi genetycznego nie kazał robić, powiedział że to nagonka żeby kase zarobić, nosek jest widać dziecka, wiec kazał pomśleć ze jestem na usg genetycznym albo na usg z turbodoładowaniem i bedzie to to samo, bo wszytsko spradził. A tym samym zaoszczędzę 200zł. Może dlatego ze ma super sprzęt, ale pewnie jak by nie sprawdził wszystkiego to bym poleciała na to genetyczne :) Z ruchami to trochę dziwne według mnie, bo jak 5-6cm dziecko, gdzie rączka lub nóżka ma 2 cm może kopnąć tak ze sie poczuje. Moja koleżanka podobno też w 13 tyg poczuła, ale ja też nieraz coś czuję ale bardziej wierze ze to jakies bulgotanie w brzuchu, wzdęcie czy coś takiego. Ale jesli ktoś czuje już to zazdroszczę okropnie ;) marze już o tym :) Jestem tak rozkojarzona ze szok. Całą noc miałm otwarte drzwi i to nie na zamak tylko były uchylone. Coś mi hałasowało w nocy, stwierdziłam ze to pis łazi po domu, a to drzwi od wiatru waliły. Dzis pojechałam Wojtusia zawieźć do przedszkola, doszłam na targ po te truskawki co naszło mnie wczoraj, i kasy zapomniałam :( boże nie wiem co sie ze mną dzieje. łoo ale sie rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka-lotta
Malin_xxx: Wielkie dzieki za zainteresowanie. Schizy jak byly tak sa. Nic chyba nie poradze. Staram sie ignorowac to badziewie. Szczesliwie, wszystkie dobre informacje, o ktorych tutaj czytam, mocno poprawiaja mi morale wiec idziemy do przodu z podniesiona glowa. Za co mocno wam dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewika26, zmrozily mnie te uchylone drzwi... matko! tyle o truskawkach pieszecie ze, az slinka cieknie, chyba dzis kupie :-) widzialam po 12zl Lolka -lotka, przepraszam nick lekko przekrecilam to bedziemy wpolnie pracowac bys wiedzy zawodowej w zyciu prywatnym nie wykorzystywala ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPRSZAM!! przerasta mnie Twoj nick ;-) pozwol, ze bede Cie nazywac po prostu Lottą, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to jak u Was z seksem??? Bo mnie lekarz narazie zabronił :/ nie to żebym jakoś za tym szczególnie tęskniła :) ale trochę mi brakuje tej bliskości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
ja wlasnie nie wiem jak to z seksem....mi lekarz nawet o tym nie wspomnial.ja nie pytalam.i korzystamy kiedy chcemy:) nic sie nie dzieje wszystko jest u mnie dobrze to czemu nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też zabroniła seksu i jest masakra, strasznie mi tego brakuje, ale za tydzień wizyta i będę negocjować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewika :) Jsli chodzi o ruchy, oczywiscie ze to wydaje sie malo prawdopodobne, ale kiedys weszlam na topic na ten temat i byla czesc dziewczyn ktora byla baardzo pewna ze w tym 12-13 tygodniu juz czula :) kurde musze popracowac troche :( pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulasz2206 a czy powiedziała dlaczego nie? mnie chyba ze względu na tą cholerną bakterię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneste to ja jestem tą szczęściarą mieszkającą w lesie :) faktycznie jak jade do sklepu to nie muszę uważać na dzieci wybiegające na ulicę za to pilnuję czy stado saren nie przebiega z lasu na drugą stronę drogi :) fajne jest to, że latem zawsze coś się dzieje, mój już narzeczony ma agroturystykę więc prawie co weekend ktoś przyjeżdża ze znajomych na domek wypocząć a to kończy się imprezkami przy grilu :) przez to że lato mamy jakie mamy są jeszcze wolne domki w te wakacje więc zapraszam :) no to se reklamę strzeliłam :D Lolka-lotta ja też chce czereśni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! całe worki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z 10 kg bym zjadła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chodzą za mną czereśnie od miesiąca... mam drzewa owocowe w ogrodzie i wiśnie i czereśnie i jakbłonki i grusze i truskawki bedą na polu i maliny..... zapomniałam o śliwkach... ale to za około miesiąc.... nie wytrzymam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka-lotta
hehehhee nie ma sprawy :) kajam sie unizenie bo powinnam byla sobie cos prostszego dopasowac dla wspolnego dobra i klarownosci. Dlaczego tutaj wszystkie sezonowe "polskie" owoce sa takie drogie??? Czeresnie, maliny, truskawki, pozeczki, agrest, jagody!!! wszystko kosztuje tyle ile dobra wyzerka w resteuracji. Nawet koperek sprowadzaja z Maroka.Za to mam juz az nad to tanich szparagow, melonow, mango, papaj, fenkulow i wielu innych warzyw i owocow ktorych nazw nawet po polsku nie kojarze. lipaaaa!!! A mazy mi sie bob z maselkiem i maslanka do tego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolka-lotta nie przejmuj się schizami, ja powinnam je mieć w nadmiarze, w kocu z zawodu jestem położną:P fakt, ze kończyłam szkołę 18 lat temu i wtedy nikt nie słyszał o przezierności, usg 3D, mierzeniu bety itd, ale za to najbardziej w pamięci zapadły mi wszystkie powikłania okołoporodowe..koszmarek...ale teraz na szczęście dużo zapomniałam i nie szukam żadnych informacji na necie bo i po co, i tak mam stresa ze względu na swój wiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka-lotta
upss "r" mi w porzeczkach zjadlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga30... Kochana, bo mi w 6 tygodniu krwiaka wykryła i zaczęłam plamić i dlatego. Nawet mi zabroniła w ogóle orgazmu mieć w jakikolwiek sposób, żeby jak najmniej się macica ruszała i krwiak się wchłonął...od 3 tygodni brak krwawienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×