Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jawamtouswiadomie!

Oto studia, które daja pracę!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość zjadłem zeby na studiowaniu
i to by było na tyle 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asddsas
dodaj resocjalizacje penitancjarna po tym dla bab to juz w ogóle nie ma roboty, 4 moje kolezanki to skonczyły i zadna nie ma pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq26
" Brzydula30 (brzydula31@o2.pl) dobra fryzjerka wiecej zarabia niz niejedna osoba po studiach baby wydadza ostatnie pieniadze zeby zrobic sie na bostwo" Dokładnie...Obudziłam się w dwa lata po studiach (chem. środ). że pracy w zawodzie nie uświadczę...poszłam do szkoły fryzjerskiej i pracę miałam już po 3 miesiącach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawamtouswiadomie!
jak ktos jest inteligentny to nie pójdzie na kierunki, które studiuje połowa Polski, tylko dlatego,żeby miec papierek. Lepiej nie miec tego papierka niz byc kolejnym bezrobotnym absolwentem popularnego kierunku. Ludzie sa naiwni. Idzie sobie ktos np na te politologie (to przykład tylko) studiuje itd interesuje go to albo i nie, a potem lata nauki przemijaja i czas isc do pracy. A pracy brak. Dlaczego? Przesyt absolwentów. I co?Utrzymasz się z marzeń?Z pasji? Z czego utrzymasz swoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawamtouswiadomie!
Anq26 - i widzisz, dobrze,że chociaz się przekwalifikowałas. Bo są tacy,że "na kosmetyczke itp sie nie przekwalifikuja po studiach bo to niski poziom". Znam takich. Bez pracy, bez pomysłu na siebie, ale zawodu zmienic nie chca,"bo studiowali".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce pracy biurowej
nie musi byc super platna, ale wazne by nie byla fizyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za rok bede architektką :) i za rysuneki duzo kasy mzona miec :), wie czawod oplacalny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobna uwaga do autora, radze ci najpierw zapoznac sie ze specyfikacją kazdego z tych kierunków które z góry skazujesz na zagłade a nie głupio gadać, przykładowo informacja naukowa i bibliotekoznawstwo daja duze perspektywy i nie prawda ze tylko do biblioteki potem mozna, informacja naukowa daje duze podstawy do zawodu który nazywa sie infobroker i na zachodzie jest juz bardzo popularny, do polski dopiero wchodzi, a zawod jest naprawde niezle płatny. pomysl troche nim zaczniesz gadac glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzz
a co powiecie na kierunki - praca socjalna - zarządzanie i inżynieria produkcji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffffff znawcy:>
studiuję PSYCHOLOGIĘ, ANGLISTYKĘ również. Co wy wiecie o psychologii, moi drodzy ? Chyba tylko tyle, że można zostać psychoterapeutą. Sama nie znam zbyt wielu dorobionych ludzi w tej dziedzinie, chyba, że mówimy o profesorach. Ale... nie każdy ko idzie na psych zostaje psychoterapeutą ??? To zaledwie jedna z 16 specjalizacji??? :> Czy ktoś z was słyszał o psychometrii ??? :> neuropsycholodzy, psycholodzy kliniczni, ludzie od HR, prowadzący szkolenia ze wspierania osobowości dla firm, albo badający grupy zawodowe (prawników, testy na broń, etc.) i zezwalający na pracę...??? Ci jednakże sporo zarabiają :) cóż z tego, skoro najłatwiej jest doczepić etykietkę: "po co to studiujesz................ (tu wpisz dowolny kierunek z pierwszej listy), to nie ma sensu?" Owszem, zdrowy rozsądek mówi nam, fakty zresztą też, że osoba po informatyce będzie zarabiać więcej niż po socjologii. Ale... żeby odnieść sukces trzeba być dobrym w jakiejś dziedzinie, i niestety, ale nie należy patrzeć na potrzeby rynku, bo te niestety się często zmieniają. A sukces zależy w dużej mierze od determinacji własnej, nie trzeba więc słuchać "życzliwych" :) Mój brat po wydziale SIMR Politechniki Warszawskiej i spec. konstruktor szukał pracy 3(!!!) lata, a przyjaciółka po pedagogice pracuje w prywatnym przedszkolu i na starcie dostała 4,5 tys. ile szukała pracy ? heh, parę dni :) Pozdrawiam wszystkich "znawców" :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksdkgj
A ja skończyłam jeden z kierunków z drugiej grupy, a mianowicie filologię (tyle, że bałkańską) i zarabiam sobie nawet do 10 tys. zł na miesiąc. Znam biegle 3 języki obce, bardzo dużo podróżuję, czasem coś przetłumaczę i jakoś leci :P. Jak już ktoś wyżej powiedział - na wydatki młodej żony w zupełności wystarcza :). Mój brat natomiast skończył informatykę i jest bezrobotny od dwóch lat. Przez 3 miesiące pracował w Urzędzie Miasta i klikał reset starszym paniom, gdy coś "popsuły" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po to sie idzie na studia
by miec prace biurowa, a nie tyrac fizycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ona ona 89
hmmm politechnika gora! ale oczywiscie nie jakies wydzialy zarzadzania czy tym podobne(tak jak ktos wczesniej wspomnial biotechnologia) tylko MECHANICZNY ELEKTRYCZNY BUDOWNICTWO I ARCHITEKTURA! to sa przyszlosciowe wydzialy, a co do kierunkow, to napewno automatyka i robotyka, mechatronika...a co do doswiadczenia oczywiscie, ze jest potrzebne, konieczne i nie narzekajcie i nie wymyslajcie glupot, bo od tego sa praktyki badz staze ktore mozemy odbyc po skonczeniu pierwszego stopnia moim zdaniem przyszlosciowym kierunkiem np jako uzupelniajacy jest bhp, zawsze beda potrzebowac takich ludzi do firm stomatolog tez kupe kasy zarabia badz protetyk i lekarz ktory po skonczeniu medycyny zakalda wlasny gabinet no ale to sa bardzo trude studia i przede wsyztskim z powolania! ps.psychologia ciekawy kierunek ale polenizowałabym nad praca po tym pozdro 60000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawamtouswiadomie!
to jak wszyscy chca studiowac i wszysyc chca pracowac za biurkiem to kto bedie fizycznie zapierdalalł:?? podejrzewam,że z braku laku absolwenci tych kierunków, po których jest za duzo absolwentów. no chyba ,ze ktos woli po zarzadzaniu czy administracji do konca zycia czekac na prace biurowa i byle tylko nie splamić rak praca fizyczna. Żal mi takich ludzi...Mgr gówna i do sprzatania gówna sie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekanubaxxx
a kierunek finanse i rachunkowość? czy praca po takich studiach jest dobrze opłacana? oczywiście wiadomo, ze od razu nie dostaje sie kokosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 21
Witam wszystkich! A ja proszę was o pomoc i kto z was może się wypowiedzieć lub może napisać do mnie to bardzo proszę. Otóż od roku pracuję w fabryce produkującej kuchnie na stanowisku monter. nie mam siły już tak tyrać... zawsze byłam wzorowa z wychowania fizycznego, ale nie daje już rady fizycznie i psychicznie. Nie dam tak rady do 60, prędzej o balkoniku tam będę chodziła, niestety nie ma w moim mieście do wyboru innej pracy. Nie mogę już słuchać jak ktoś mi rozkazuje albo ogranicza. Wiem, że jestem lepsza od wielu innych pracowników, ale nikt tego nie docenia. Od pewnego czasu zastanawiam się, żeby pójść do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu na kierunek zarządzanie. Nie powiem, że nie, bo interesuje mnie to, ale boję się jednego... Od zawsze byłam noga z matmy i reszty ścisłych przedmiotów. Ekonomia to dla mnie czarna magia. Czy dam sobie rade w takiej szkole? Czy tak uczą od podstaw czy muszę mieć już jakiś poziom? Jak w ogóle wygląda cały okres studiów? Nie wiem czy pisać się na to żeby nie harować całe życie za 1200 zł. Bardzo was proszę o pomoc. Wypowiedzcie się. będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Piszcie na maila: ania.chuda@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PWSB
Szanowni Państwo, Dzisiejsza konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża. Często nie wystarczy już dyplom uczelni wyższej, żeby zdobyć wymarzone stanowisko. Dlatego warto zdecydować się na poszerzanie swoich kompetencji i rozpocząć studia MBA. Dyplom MBA cieszy się coraz większym prestiżem, dając możliwości rozwoju i pogłębienia wiedzy, a w przyszłości także awansu i wyższej pensji. Programy studiów przygotowane są w taki sposób, aby umożliwiały podejście praktyczne do szeroko rozumianego biznesu. Najczęściej spotykane bloki tematyczne to marketing, zarządzanie, finanse oraz ekonomia i prawo. MBA to certyfikat, którego zdobycie daje studentowi umiejętność szybkiego wejścia w środowisko projektowe, budowania i zarządzania zespołem oraz kształtowania strategii. Dzięki o***tym studiom MBA zyskujemy też możliwość rozwoju umiejętności miękkich, m.in. komunikacji interpersonalnej, coachingu i przywództwa. Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamik22
No po takich studiach zarobki wysokie http://www.studiapodyplomowe.net/artykuly/studia-mba tu się zgodzę, tylko mało go na nie stać, również trzeba się pochwalić osiągnięciami zawodowymi, więc nie każdy tak po prostu może na nie iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo trafnie ktos tam napisal, ze ktos, kto w wyborze kierunku kieruje sie tylko tym, ze zarabia sie po nim wieksze pieniadze i tak nic nie osiagnie, bo jesli nawet jakims cudem uda mu sie te studia skonczyc i znalezc prace w zawodzie, to bedzie marnym specjalista i szybko ta praca go znudzi. Mi osobiscie troche szkoda jest ludzi, ktorzy studiuja kierunki powszechnie uwazane za nieprzyszlosciowe i bezwartosciowe (typu politologia, socjologia, psychologia, pedagogika, kulturoznawstwo), a wybrali je ze wzgledu na wlasne zainteresowania i pasje. Ja sama skonczylam pielegniarstwo i prace socjalna, wiec studia powszechnie uwazane za kiepskie i nieprzyszlosciowe. Jednak mnie na prawde to pasjonowalo (praca socjalna bardziej) i prace w zawodzie znalazlam (chociaz nie bylo latwo i troszke to trwalo). Inna kwestia, ze byla tam cala masa ludzi, ktorzy nawet nie wiedzieli co studiuja, co po danych studiach mozna robic, a poszli na nie tylko dlatego, ze byly wolne miejsca, a oni nie chcieli stracic swiadczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie informatyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a już w szczególności programowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też po maturze się nad tym zastanawiałam, chciałam wybrać kierunek studiów po którym będę miała pracę, ale chciałam połączyć to także z moimi zainteresowaniami, dlatego wybrałam studia na specjalności Transport drogowy na UTH w Warszawie. To studia inżynierskie, które w trybie stacjonarnym trwają 7 semestrów. Od kiedy pamiętam interesowałam się wszelkimi aspektami branży transportowej, nawet szkołę średnią chciałam wybrać o podobnym profilu, ale niestety nie znalazłam w swojej okolicy takiej. Poza tym uważam, że taka specjalność jak transport drogowy jak najbardziej jest przyszłościowa, ponieważ absolwenci mogą pracować między innymi w firmach transportowych i komunikacyjnych, w jednostkach samorządowych, które zarządzają transportem czy też prowadzić własną działalność gospodarczą związaną z tą dziedziną gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mysle, ze takie kierunki jak ekonomia czy finanse i rachonkowosc są dobrym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co studia jak są przydatne kursy? Zresztą mówi się tak, jakby osoba po studiach nie mogła zrobić kursów, tak jak robol po zawodówce. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet najlepsze studia bez praktyki niewiele znacza, tym bardziej na tak trudnym rynku. Poz atym trzeba miec duzo dodatkowych umiejetnosci a nawet wtedy wybor jest ograniczony, poniewaz wiekszosc zatrudnia poz znajomosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne studia nie dają pracy, a tylko zaangażowanie i chęć rozwoju. Oczywiście - lepszy start jest po studiach inżynierskich i technicznych,  ale nie wystarczy ich skończyć, aby otrzymać prace i się w niej utrzymać. Warto w siebie inwestować :) Uczyć się samodzielnie w domu, korzystać z tutoriali i darmowych kursów. Poza tym już od najmłodszych lat warto w dzieciach pobudzać zainteresowanie do świata. Ja nie miałam takiej możliwości, a teraz jest mnóstwo kursów i zajęć, które uczą dzieci przez zabawę. Zapisałam swojego syna na zajęcia z programowania dla dzieci: http://go4robot.pl/ bo już jest to sposób na dobry start w przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne studia nie dają pracy, a tylko zaangażowanie i chęć rozwoju. Oczywiście - lepszy start jest po studiach inżynierskich i technicznych,  ale nie wystarczy ich skończyć, aby otrzymać prace i się w niej utrzymać. Warto w siebie inwestować :) Uczyć się samodzielnie w domu, korzystać z tutoriali i darmowych kursów. Poza tym już od najmłodszych lat warto w dzieciach pobudzać zainteresowanie do świata. Ja nie miałam takiej możliwości, a teraz jest mnóstwo kursów i zajęć, które uczą dzieci przez zabawę. Zapisałam swojego syna na zajęcia z programowania dla dzieci: http://go4robot.pl/ bo już jest to sposób na dobry start w przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne studia nie dają pracy, a tylko zaangażowanie i chęć rozwoju. Oczywiście - lepszy start jest po studiach inżynierskich i technicznych,  ale nie wystarczy ich skończyć, aby otrzymać prace i się w niej utrzymać. Warto w siebie inwestować 🙂 Uczyć się samodzielnie w domu, korzystać z tutoriali i darmowych kursów. Poza tym już od najmłodszych lat warto w dzieciach pobudzać zainteresowanie do świata. Ja nie miałam takiej możliwości, a teraz jest mnóstwo kursów i zajęć, które uczą dzieci przez zabawę. Zapisałam swojego syna na zajęcia z programowania dla dzieci: http://go4robot.pl/ bo już jest to sposób na dobry start w przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×