Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

Bondi🖐️ To posiedz z nami troche a sen sam przyjdzie. Drozdzowym czestuje sie. A co tam kalorie. Lata nie ma a pod sweterkiem mozna tluszczyk ukryc:P Zuzik ja wpuszczam pare kropelek soli do nosa. Tych "prawdziwych" z apteki kropli do nosa podobno nie mozna za dlugo i za czesto uzywac. A sol tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to źle zrozumiałam z tymi ciachami:P ale skostuję jednego i drugiego:) Bonita tak wiem o tych aptecznych kroplach do nosa i nigdy ich nie używałam, boję się zwłaszcza, że mojej koleżanki siostra jest uzależniona od kropli do nosa, zaczęła od tych na powstrzymanie kataru a teraz musi mieć jeszcze jedne - na zbyt wysuszoną śluzówkę:o, używa ich na zmianę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski🖐️ też mam zatkany nos ale woda morska a poźniej kropelki do nosa takie na x sie zaczynaja. masz racje Zuuzik zwaiować w nocy idzie nawet przekładanie z boku na bok nic nie daje Roberta ja sie nie gniewam a rzeczka blisko jutro podeslę zdjatko a diabli mnie trafiaja ,jak moj mowi ,że u niego juz 4 dzien 30 st i słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzienie i w moich zrazach jest podobne Bondi. Tylko ze ja wszystko kroje w kostke. taka mase zmieszana z musztarda wkladam do srodka, a na miesie jeszcze dodatkowo ukladam cieniutenki jak papier boczek i cebulke:))) Smakuja naprawde dobrze ale trzeba sie napracowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi🖐️ No wlasnie, gdzie tu sprawiedliwosc? Jedni sie poca w skwarze a my telepiemy z zimna:( Pakuj torbe Kosmi i jedz do kogucika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez zrazy zawsze sa wolowe Bechemotku. A w ogole potrawy z wolowiny fajnie jest zamrazac. Po odmrozeniu "nie siada" zupelnie smak jak w potrawach z innych gatunkow miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale najlepiej smakują smażone na smalcu:o niestety Bonita a jaki to sosik był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dziadek urodził się na Zaolziu i przepis zrazowy jest podobno z takich kuchni - faszerowane sa paseczkiem ogórka kiszonego, słoninki i chlebka razowego. Zraziki nasze są :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłabym tak zrobic ,ale moje dziecko ma teraz proby przed festiwalem bedzie niedaleko Tokiny i Terterka ,chodź czasu troszeczkę jest maja napiety program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie Bechemotku bez chlebka, ale jeszcze wysmarowane musztardą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem , Bonitko. Ten smaczek zamrażany, wołowy jest zawsze bez uwag. Ja rzadko zamrazam gotowe potrawy,raczej mam zapas wołowy i drobiowy w zamrazarce. Świnek nie preferuję, ktoś kiedyś powiedział, ze jestem koszerna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotek tak pisze o chlebku i ogorku i smalcu,ze taki dobry ja jadła swojski chleb smalec i ogórki lub chleb masełkiem swojskim to starsznie nasza córa się zajadala a my tym drugim teraz to chleb nie ma tez takiego smaku jak dawniej a moja teściowa to wspecjalnym chlebowym piecu robiła ale pamiętam dawne czasy jak mam po chleb wysła tośmy siostrą po drodze go zjadła a zrobiłysmy dziure jak mysz:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmi🖐️ Nie bierz xylometazolinu bo się uzależnisz, przez kilka lat byłam uzależniona od kropli i sudafed pomógł mi wyjść. Poszłam na NK i nie mogłam wrócić, nie mogłam otworzyć strony, co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuzik, własnie jeszcze cebulka! Ale nigdy z musztardą. Raz zrobiłysmy z matuś i jakoś nie było teges.... No nie!!!!!!!! Matuś i ja zrobiłyśmy z musztardą :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosik byl dobry Zuzik:) A wszystkie sosiki robie podobnie. I wszystkie bez smalcu! Na patelnie z tluszczem z obsmazania miesa[u mnie olej] wsypuje troszke cukru pudru, karmelizuje, dodaje koncentrat pomidorowy, chwilke smaze dla koloru, podlewam czerwonym winkiem. Jak procenty z wina wyparuja dodaje rosolek i warzywka. sol i pieprz. Dopiero na 15 minut pod koniec gotowania, dodaje przyprawy, lisc bobkowy, ziele angielskie, suszona skorke z cytryny albo pomaranczy. Nie wczesniej bo takie wygotowane przyprawy nie maja smaku. Polecam przepis wyprobowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przestałą tak jak ona i moj mi mowili,bo sie spalil ich dom wszystko stracili i sie dorabiali na nowo,to był 2 pozary jeden jakos odratowali a po drugim razie to zostalo puste pole teściowa do dziś ma rękach ślad ale ciocia jest tez tam ktora do dziś robi swojski chlebek masło i ser biały i topiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmitko, takie swojskie smaczki są świetne, często jednak chyba niezbyt zdrowe. Ale pyszne :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja i cebulke i musztarde ale bez chlebka:P Masz racje Kosmi dzisiaj chlebki sie popsuly. Chociaz te drogie kupowane w piekarniach sa dobre. Te z supermarketow smakuja tylko dobrze jak sa swieze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalcu jeśli już to używam tylko do usmażenia zrazów właśnie, czyli rzadko:o na codzień olej lub oliwa:P a liścia laurowego, ziela angielskiego jak dla mnie mogłoby nie być:P nie znoszę ich aromatu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pamiętacie mleko stawiane na zsiadłe? brrrr do pyska;) nie brałam, a moja mamcia i owszem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiem wam ,że ja zaczelam uzywać oleju z pestek winnogron do potraw i jest ok.Bechemotku ja szczerze nie lubie brac kropli do nosa tabletek biore juz awaryjnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuzik pamiętam te mleko ja lubiałam ale moja siostra to gdy zobaczyła to juz cowkę miałam:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlebus pieczony w specjalnym piecu smakuje bosko:))) A w ogole te najprostsze rzeczy ale dobre jakosciowo, chleb, maslo to najfajniesze jedzenie. Jak czytam niektore recepty na potrawy w gazetach to wlos sie jezy. Koniecznie musi byc feta i kukurydza:p Ja lubie i jedno i drugie ale nie razem. To nie pasuje:P A od takich przepisow az sie roi w tak zwanych czasopismach kobiecych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×