Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aksamitka90

Załoba narodowa a ślub i wesele.

Polecane posty

Zostałam zaproszona na ślub, który od roku jest zaplanowany na dzisiejszy dzień i nie wiem jak on będzie wyglądał. Czy może był już ktoś na ślubie i weselu w obliczu takiej tragedii, przecież to nie pierwsza tragedia i załoba narodowa w Polsce. Ogromnie współczuje rodzinom ofiar, ale również pannie młodej, która ten szczególny dzień planowala od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdv
nalezy wspołaczuc rodzina ofiar ale wesele powinno byc normalne bylo planowane od dawna - i teraz jakiekolwiek zmiany niosły by duze koszta... a załoba noarodowa oficjalnie bedzie chyba od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Byłam na weselu tuż po śmierci Papieża. Wesele odbyło się normalnie, choć można było wyczuć smutek w trakcie jego trwania. Dodatkowo w pewnym momencie Para Młoda zaprosiła wszystkich gości do wspólnego zaśpiewania "Barki" w ramach uczczenia pamięci tego wielkiego Człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbh
Pomyśleć, że ja też planowalam swój ślub na ten kwiecień, bardziej mysliliśmy o 17 kweitnia, ale 10 też wchodził w rachubę. Nie mam pojecia co bym wtedy zrobiła. Na szczęście to były tylko plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie sytuacje się zdarzaj a ale mysle, że nie trzeba niczego 'przekładać' czy umniejszać. Warto upamiętnić chwilą ciszy te tragedię, ale wesele zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość europe01
moja znajoma była na weselu kiedy umarł papiez. Nikt nie tanczył, mało sie piło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nona na dzis
moje drogie, bez przesady. ludzie gina codziennie, ale i codziennie sie rodza. nie mozna wszystkiego podciagac pod zalobe narodowa. gdyby mi mama zmarla, to by byla dla mnie sytuacja oczywista. ta nie jest. bardzo zaluje tych osob, ktore zginely, bo zawsze szkoda zycia, niezaleznie od tego, czy ktos jest prezydentem, czy sprzataczka. ale nie odbierajmy radosci tym, ktorzy dlugo na to czekali. mam nadzieje, ze dziewczeta, ktore dzis biora slub sie nie zalamuja i sa szczesliwe. maja do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345654321
nona na dzis Bez komenatza zero swiaodmosci narodowej kiedys ktos ginal za kraj i ludzi nim rzadzacych zbeys ty mogla takie bzdury pisac Wyprowadz sie gdzies gdzie nie ma panstwowosci jak nie umiesz uszanowac kraju i ludzi ktorzy w Twoim imieniu nim kierowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne juz widze jak ludzie slub odwoluja, przeciez to nie ma sensu. Ludzie takie wydarzenie palnuja miesiacami albo i dluzej, wydaje ogromne pieniadze po to zeby odwolac bo jest zaloba narodowa. A skad ktos wie czy za tydzien w kopalni nie zgina gornicy, pociag sie nie wykolei, albo nie umrze nikt bliski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na usb nie
zaloba juz zostala ogloszona - tygodniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345654321
Wezcie wyjedzcie z tego kraju bo wstyd mi za was Polacy .......... Zrobicie tylko przysluge prawdziwym Polakom ktorym slowo patriotyzm nie jest obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345654321
I zeby zaden z was nie wazyl sie isc na jakiekolwiek wybory skoro nie szanujecie istnienia panstwowsci i nie wazcie sie krytykowac tego co dzieje sie w kraju w jakimkolwiek aspekcie czy sluzby zdrowia czy godspodarki itd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456 a ciekawa jestem czy Ty gdybys miala slub wydala 20 000 albo i wiecej tak sobie przesunela? Wiesz ilu polakow dzinnie umiera? Ilu ludzie dziennie dowiaduje sie ze sa ciezko chorzy? Zycie toczy sie dalej. A zalobe kazdy powinien w sercu przezywac a nie na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345654321
Nie ma sensu z wazmi duskutowac skoro tak powazne sprawy dla kraju sa dla was tak blache tylko kazdy czubek wlasnego nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonaaaaaaa
12345654321--jednym słowem jestes emocjonalnie niedorozwinięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym ja miala dzisiaj slub/wesele normlanie by sie odbyl gdy umarl JPII zastanawialabym sie, bo czuje blizsza wiez z papiezem niz z naszymi politykami poza tym zaloba narodowa zobowiazuje do odwolania imprez masowych, zmiany programu tv a nie do odwolywania wesel :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuję tym co dziś ślub
mają:(:( Tragedia!! Kto ma serce to dziś płacze!!! Jak zmarł Nasz Papież to pamiętam, że pojechaliśmy z rodziną do kościoła od razu jak to ogłosili. Rozmawiałam z ludźmi, którzy byli wtedy na różnych imprezach. Mówili, że było okropnie, żałoba zalewała te imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuję tym co dziś ślub
ja sama się popłakałam, nikt bliski tam mi nie zginął. Więź Polaków i solidarność jest niesamowita!! Nawet tych polityków nie lubiłam. Przykro mi dzisiaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuję tym co dziś ślub
nie mam ochoty nikogo widzieć:(. Jestem smutna:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem ,że smutek i żałoba. Ale odwoływać ślub bo zginął prezydent? Jeszcze rozumiem gdyby to był ktoś z rodziny. Przecież te uroczystości są planowane z dużym wyprzedzeniem. I kosztują mnóstwo kasy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiśka1wi7
Wesele powinno się odbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwięcej mają do powiedzenia Ci których to bezpośrednio nie dotyczy. Ja NIE WIEM jakbym się zachowała. Pewnie bym ryczala ze smutku i jednocześnie była wściekła, że taki los mnie spotkał. Jesteśmy tylko ludźmi. Pewnie bym nie odwołała a jedynie zrezygnowała z tańców i muzyki. Ale to tylko przypuszczenia bo osobiście mnie to nie dotyczy i mogę gdybac w nieskończoność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem was, katolicy...
Wierzycie przecież, że wszyscy są wobec Boga równi i jednakowo ważni... a teraz wszyscy opłakują Prezydenta i gloryfikują go ponad rozsądek - a jakoś nikt nie rozpacza po 3 stewardesach, po borowikach, pilotach... Gdyby rozbił się zwykły samolot pasażerski tez prawdopodobnie byłaby żałoba narodowa, choć pewnie krótsza, a nikt nie odwoływałby wesela. Naprawdę żal mi osób, które w ten i następny weekend mają swoje wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frdthhbr
nie moge juz cyztac tego steku bzdur. chyba wam sie coś w głowach poprzestawiało. zamknijcie sie w lochach i płaczcie za ludźmi których nie znaliście ::O:O:O:O:O:O:O:O hipokryyyzja. a pierwsi sie smialiście z kaczyńskiego. pamietacie temat kaczki na taczki? gdzie sa teraz ludzie którzy tam pisali? chyba odwołują wesela.... do tego cudze? młotek wziąć i walić w plecy bo na głowe za późno. leczcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcdvdklk;gh
w pełni popieram 1234... wstyd mi za niektórych. "nie znam, to nie moja żałoba"- tacy z Was Polacy Rodacy. Żal mi serce ściska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem, że to jest bardzo trudna decyzja i naprawdę współczuje sobotnim PM.Jednak każdy powinien rozsądzić ją w sobie i po konsultacji z gośćmi podjąć decyzje. Ja powiem tylko tak, smutek i radość można odczuwać jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatwo się ocenia
Chciałabym zobaczyć te wszystkie osoby które piszą, że odwołałyby wesele - w sytuacji gdy naprawdę musiałyby podjąć decyzję o wyrzuceniu w błoto 20-40 tys. zł (zapewniam, że właścicieli restauracji i innych powiązanych z weselem usługodawców nie bedzie interesowała przyczyna odwołania wesele i nie będą przejawiali patriotycznych uczuć w tej materii). Łatwo jest oceniać, gdy sie samemu nie jest w takiej sytuacji... 12345654321 - jak na tak wielką patriotkę łatwo szafrujesz osądami - ciekawe, skąd czerpiesz wzory takiego postępowania " pani prawniczko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym raczej nie odwolala slubu, mimo, ze bardzo mi przykro z powodu tej tragedii... Wczesniej ktos pisal, ze na weselu u kogos byla minuta ciszy i zostal oddany szacunek dla Pana Prezydenta i innych ofiar tej tragedii i to wydaje mi sie dobre rozwiaznie. Mozna bylo np tez mniej pic alkoholu w ten dzien i zrezygnowac np z jakis fajerwerek czy hucznych poprawin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×