Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aksamitka90

Załoba narodowa a ślub i wesele.

Polecane posty

Gość pdlsks
heheh bo napisalem prawde ,ze kare za to mozna dostac i od razu nie wiesz co napisac to najlepiej wymslec coś zeby wymigać od tematu, bo nie ma argumentów za! Poza tym jeżeli dla Ciebie miejsce przed kosciołem, droga ,chodnik jest miejscem publicznym to pozdrawiam i zycze powodzenia. Trudno jest sie z kimś zgodzić jeszcze ,jesli jeszcze sie mysli ze sie jest lub bedzie prawnikiem, słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pdlsks
można pogratulować głupoty ale kare i tak trzbea poniesc czy To Ci sie podoba czy nie "PRAWNIKU" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllalllaalala
poza tym kwestię imprez masowych reguluje prawo administracyjne a nie karne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pdlsks
NIE JESTEM MIEJSCEm publicznym mała poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllalllaalala
pdlsks nie trzeba płacić kary, jeśli zostanie na nas ona nałożona nielegalnie. no ale jesli ktoś nie ma o tym pojęcia to płaci :-) nie musze się wymigiwać od tematu, bo ja podałam argumenty, a ty tylko piszesz w kółko, że "tak jest". no proszę, podaj konkretny przepis. bo jak na razie dyskusja z tobą jest jałowa. "bo tak" to żaden argument podaj też podstawę prawną o jaką działania opierała policja tego pamiętnego 10go kwietnia kiedy nakładała karę na weselników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllalllaalala
"Trudno jest sie z kimś zgodzić jeszcze ,jesli jeszcze sie mysli ze sie jest lub bedzie prawnikiem, słabo... " ty nawet wysłowic się poprawnie nie potrafisz, z czym do ludzi??? skończ już ,wstydu oszczędź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pdlsks
bład kazdemu moze się zdarzyć. Nie napisze juz nic wiecej na ten temat, bo poprostu chcialem przekazac,ze ja sie spotkałem z takim przypadkiem i chciałem oznajmic ze tak może być. Napisze jeszcze cos do Ciebie. Twierdzisz ze jesteś lub bedziesz prawnkiem, szkoda ze mierzysz troche za wysoko, a nie potrafisz trzymac sie przy swoim zdaniu,widocznie go nie masz, nie widocznie tylko napewno. Zycze cie zeby Cie powiodło w prawie,ale wybacz ja takiemu komus nawet w błahej sprawie bym nie zaufał. To ejst na potwierdzenie tego ,ze nie masz sowjego zdania i nie potrafisz sie tego trzymać napisane przez Ciebie : "widać nie masz bladego pojęcia o prawie dlatego kończę konwersację nie siej zamętu!!" Ja nie mierze tak wysoko jak ty i nie ogłaszam sie jako "prawnik" . Dlatego kończe tą dyskusje z Toba i nie mam zamiaru dalej z Toba pisać ... pisać i mowić kazdy może dużo nie wielu tyle robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pdlsks
Jeszcze tylko dodam ze to art.49 1 i 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuulaaaaa
Przeciez to nie chodzi o pokazowa zalobe.Funt klakow warte jesli ktos tego nie czuje.Ja bym normalnie zrobila slub i poczestunek ale nie byloby tancow i moocno ograniczylabym trunki.Po prostu ja bym sie zle czula robiac normalne wesele.Jakos zamiast slodkiego to bym niesmak w ustach miala bawiac sie w te sobote.Pomyslcie tak ale bez zacietrzewienia czy zalu ,ze tak Wam zycie pokrzyzowalo plany radosnego wesela.Bo czy je zrobicie tak czy siak to i tak tak w glebi siebie wiecie dobrze,ze ono radosne nie bedzie.Moze jest w tym jakis sens,cos do zobaczenia,zatrzymania sie,jakas lekcja ,ktora Wam sie przyda wlasnie na te nowa droge zycia z ukochanym czlowiekiem.Moze szansa zobaczenia co jest naprawde wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n ,hc
odwolywac wesel z powodu załoby to zaduzy wydatek dla wiekszasci zreszta nikt nie ma pewnosci co sie wydarzy za tydzien miesiąc czy rok moja kolezanka wychodzi za maz w ta sobote czyli 17 ma zamiar uczcic ofiary katastrofy minuta ciszy i orkiestra ma czekac przy dworku w ktorym bedzie wesele nie chciala zeby grali juej pod domem i kosciolem bo nie wypada w takiej sytacji mysle ze dobrze postapila i na tym tyle reszta bedzie tak jak miala byc ja mam zamiar sie dobrze bawic i cieszyc jej szczesciem choc to co sie stalo jest dla mnie ciągle do nie pojęcia ale zyć trzeba dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllalllaalala
pdlsks art . czego?? ty nawet poprawnie informacji nie potrafisz przekazać. jestem prawnikiem i nie uważam, żeby było to mierzenie wysoko. poza tym to nie ja ogłaszam się jako prawnik, tylko dyplom jaki uzyskałam to głosi... tu nie chodzi o to, że popełniłeś błąd i ja cie za to krytykuję. Piszesz błędnie a jednocześnie upierasz sie przy swojej racji, racjonalne argumenty odpierając swoim " tak jest bo tak jest" twoje wypowiedzi są chaotyczne i nielogiczne, jak mogę mierzyć za wysoko jednocześnie już będąc prawnikiem?? bez sensu. mierzyć można jeśli się jeszcze czegoś nie osiągnęło a dopiero ma się taki zamiar. "Zycze cie zeby Cie powiodło w prawie" a to? co to w ogóle jest?? to po polsku? w takim razie "ja cię zyczę żeby cię powiodło w gimnazjum" :-O i nic mi powierzać nie musisz, ja nie pracuję z interesantami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w iej sytacji na pewno nie odwoływałabym wesela. Po prostu zmieniłabym jego charakter - zamiast imprezy rozrywkowej raczej po prostu skromną biesiadę przy spokojnej muzyce. Na tańce zaprosiłabym znajomych (czy chętnych z rodziny) już kiedy indziej do klubu. A co do wątku patriotycznego.. nie był to mój prezydent, ale myślę, że w takiej chwili należy uszanować jego pamięć jak również pamięć oficjeli, którzy również zginęli. Wiele krajów (m.in Brazylia) w związku z tragedią ogłosiły w swoim kraju żałobę narodową. Nie ma to związku z faktycznym żalem, ale moim zdaniem piękny gest solidarności. Pracuję w Anglii i nawet tutaj w mojej pracy uszanowali tę sytuację nie grając muzyki (wcale nie musieli - tutaj nie była ogłoszona żałoba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupaDIPAdupa
dokładnie , nie ma co przesadzac, jesli ktos nie czuje tej masowej załoby powinien bawic sie normalnie.i juz. ja bym tak zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość który22i25
koleżanka miała ślub w zeszłym tyg (w sob) a druga ma w tą sob , poszły do księdza, który wyraźnie pow, żeby znowu NIE PRZESADZAŁY! bo ślubu który planuje się w rok albo i lepiej wcześniej nie da się ot tak przesunąć jak meczu czy premiery w kinie... więc doradził im,że uczcić to w taki sposób: ślub jedna miała normalnie druga też będzie mieć NORMALNIE tyle tylko, że przed północą orkiestra gra 'Ciszę' przez ok. 1 minute i tyle... nie będziesz klepać różańca na własnym weselu... tzn. to była jego propozycja jeśli wy chcecie możecie zr zupełnie co innego LUB nie robić też NIC! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofffijkaa
Byłam na weselu teraz w sobotę i wszyscy bawili się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micccc
zofi... pewnie alkomaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djbifwqhfuiqhwdcnndaqj
Witam, Ja własnie w ubiegła sobote miałam swój ślub. I nawet przez myśl mi nie przeszło żeby je odwołać. Planowałam je i przygotowywałam 1,5 roku więc największą glupotą było by je odwołąć. owszem stała sie tragedia ale życie toczy sie dalej, stało sie i nic tego nie zmieni. nalezy wspołczuc rodziną ofiar ale takie jest życie ... ktoś sie rodzi ktos umiera .... ktos sie smieje a ktos placze. Nasi goście zachowali sie naprwdę z klasa, potrafili rozgraniczyc dwie sprawy ślub i tragedie ... nawet ksiądz w kosciele zyczylk nam udanej zabwy i prosil gosci aby nie zepsuc mlodym tak waznego dla nich dnia. tak wiec ... załobą a ślub ślubem ... Pozdrawiam serdecznie świeżo upieczona mężatka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe22kafe
dobra ludziska - GRUBO PRZEGINACIE! dajcie sobie spokój! jak kur** czytam jacy to jestescie patriotyczni to i słabo! na litość boską! nie zmarł zadnej wasz krewny, nie daj boze rodzicen siostar brat! czasem nawet i wtedy nie młodzi nie odowłują wesel! nie dajcie sie zwariowac! ja gydbym miała weselem - BAWIŁABYM sie w NAJLEPSZE!!! kurde nie po to oszczedzałam, liczyła kazdy grosz zeby wszystko sie zmieniało przez cos co mnie defakto dezporsrednio nie dotyczy! jesli juz wam TAK zalezy i chcecie LAMENTOWAC! tozagracie sobvie 'cisze' itp. ALE bez skrajonosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie laska bo sie posrasz
to, ze Ty nalezysz do ludzi, ktorych nie rusza zadne nieszczescie i bylabys pewnie zdolna do tego, zeby wyprawic wesele, nawet jakby 30 min. przed nim Twoj narzeczony zmarl, to Twoja sprawa (pewnie wzielabys pierwszego lepszego chlopa w zastepstwie, byle sie kasa nie zmarnowala). Wez pod uwage, ze niektorzy SZCZERZE przezywaja smutek i na serio sa poruszeni wydarzeniami z soboty, i nie ma to nic wspolnego z udawaniem czy robieniem czegos na pokaz. Kazdy ma swoje sumienie i inne wartosci, jeden bedzie zalowal ofiar, a drugi bedzie toczyl piane, ze blisko setka osob musiala bezczelnie zginac akurat w jego "wielki dzien" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***groteska***
Kazdy ma innny poziom wrazliwosci ja po tygodniu od tragedii nie moge sluchac radosnej muzyki a co dopiero mialabym skakac na weselu i nie wazne swoim czy nie. I nie byli to dla mnie anonimowi ludzie i dla WAS TEZ NIE Wsrod tragicznie zmarlych sa ludzie ktorym kazdy z was cos zawdziecza bo panstwo nie isteniej sobie od tak zlotowka nie jest stabilna od tak wojsko nie jest banda samozwanczych obroncow kraju itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie laska bo sie posrasz
zgadzam sie z Toba, grotesko, i mam identycznie z tym sluchaniem muzyki. ale niektorym nic nie wytlumaczysz, najwazniejsza jest chec lansu w bialej sukni i wywijania dupskiem w takt disco-polo, zaduma i chwila refleksji jest dla takich osob o wiele trudniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja czegoś nie rozumiem. Jeżeli dla waszej wrażliwości niemożliwe jest tańczyć na weselu to proszę bardzo. Nie idźcie. Smućcie się w domu. Ale ni mówcie innym co mają robić. Bo to ich prywatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tego jeszcze nie umieja
czytac ze zrozumieniem :D podkreslam po raz enty, kazdy ma swoje sumienie, ja wlasnie w dzien tragedii o podobnej skali poszlabym do domu "sie smucic", co nie znaczy, ze kazdemu kazalabym robic to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie 10. 04 byłam na weselu u przyjaciółki. Jasne że kazdy wolałby żey się stało inaczej. ale wesele się odbyło i naprawdę było udane. Rozpoczął je Pan Młody prosząc gości o uczczenie ofiar minutą ciszy. Ludzie poprzylatywali z zagranicy na ten dzien, wesele planowane od roku. Nie żałuję ani odrobinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My graliśmy tydzień temu i gramy jutro, i muszę się przyznać że jako zespół po prostu proponujemy minutę ciszy na początku ale i na to młodzi nie chcą się godzić żeby nie psuć atmosfery na weselu. W ubiegłą sobotę właśnie minutą ciszy uczciliśmy Pamięć ofiar tragedii. W tym tygodniu mamy zakaz, ale my tylko pracujemy więc zgodnie z metodą "klient nasz Pan"robimy co nam karzą ubieramy się jednak na czarno ze względu na żałobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz racje autorze tych slow!
spokojnie laska bo sie posrasz to,ze Ty nalezysz do ludzi,ktorych nie rusza zadne nieszczescie i bylabys pewnie zdolna do tego,zeby wyprawic wesele,nawet jakby 30 min przed nim Twoj narzeczony zmarl,to Twoja sprawa(pewnie wzielabys pierwszego lepszego chlopa w zastepstwie,byle sie kasa nie zmarnowala). Wez pod uwage,ze niektorzy SZCZERZE przezywaja smutek i na serio sa poruszeni wydarzeniami z soboty,i nie ma to nic wspolnego z udawaniem czy robieniem czegos na pokaz.Kazdy ma swoje sumienie i inne wartosci,jeden bedzie zalowal ofiar,a drugi bedzie toczyl piane,ze blisko setka osob musiala bezczelnie zginac akurat w jego"wielki dzien"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprowadzenie
A ja słyszałam o takiej parze młodej, która ma dziś (17kwietnia) wesele i uparła się, żeby było HUCZNE WYPROWADZENIE, bo "we wsi wszyscy takie mają i co ludzie powiedzą?"... Ciekawe, czy rzeczywiście wszyscy w tej wsi mają takie poglądy? Bo jeśli nie, to co powiedzą? Najbardziej w tej całej sytuacji denerwuje mnie popadanie naszego narodu ze skrajności w skrajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam na weselu ale w pracy
Ja miałam trochę inna sytuacje gdyż byłam od tej drugiej strony... jako solistka. Dziwnie trochę się czułam -no ale praca!!! Wydawało mi się ze wesele odbędzie się (bo faktycznie długie przygotowania itd.) ale spodziewałam się ze skończy się koło północy bądź wcześniej mimo wszystko... a tu goście siedzieli grubo do 6 rano i kiedy tylko po obiedzie (dość cichym gdzie można było odczuć w towarzystwie jakieś zakłopotanie i niewiedzę jak się zachować) poczuli smak alkoholi serwowanych na weselu wszyscy ruszyli w tango i bawili się do białego rana... Nie oceniam i nie potępiam tego ale sądziłam, że ludzie jakoś bardziej przeżyją to co się stało, że uszanują, coś przekażą od siebie może mniejszą ilością zabawy bądź alkoholu. Ale nikt nawet nie wspomniał na weselu o tragedii jaka się stała nie mówiąc już nic o propozycji jakiejś minuty ciszy. Sądzę, że wesele oczywiście powinno się odbyć normalnie ale ludzie mimo wszystko nie powinni być egoistami i dać coś od siebie... Nie myślmy tylko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie takchowac kazde leki
podpisuje sie pod tymi slowami!ludzie mimo wszystko nie powinni być egoistami i dać coś od siebie Nie myślmy tylko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
ale Wy pokreceni jestescie, najlepiej wszyscy siedzmy i placzmy przez tydzien. Nie wszyscy musza okazaywac smutek przy innych, zrreszta wiele osob ma juz dosc zaloby po tygodniu, w wiekszosci to jest pokazowka. Za kilka di politycy i wiele osob zapomni co bylo i bedzie jak kilka tyg temu. Lepiej zamiast pokazywania jak to narod przezywa zalobe, ludzie powinni stac sie bardziej ludzcy w stosunku do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×