Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

witajcie:) jutro wybieram sie do lekarza,zobaczymy czy pójde czy lekarz dojedzie,mam o 10.30 dzwonić i sie pytać :/ coś mnie gardło boli... a Wy jak tam ? Rudzik,Vi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzik90
a my w czwartek bierzemy się na nowo do roboty ale z nastawieniem na przyjemność a nie na dziecko :) bo tak to zwariować można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej rudzik mam nadzieje ze ta przyjemnosc skonczy sie wpadka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was dziewczyny codziennie, ale jakos weny mi brak.. pogoda do bani... mnie nadal bola piersi... zrobily sie takie pelne... poza tym czasami brzuch... i od 2 dni mnie mdli... nie wymiotuje, ale i tak uczucie jest malo przyjemne. pomagaja mentosy owocowe ;) nastepne usg mam w srode za tydzien... mam nadzieje, ze tam juz bije serduszko. stresuje sie... ale to uczucie juz chyba bedzie mi towarzyszyc do konca zycia ;) anitia --> korzystaj ile sie da, bo staranka to najprzyjemniejsza czesc ;) co do monitoriungu, to mi bardzo pomogl... rudzik90--> i co robilas kolejny test ?? korzystaj ze staranek :) i to nastawienie na przyjemnosc -- hmm zdecydowanie dobre podejscie :) CałaOna-->wiesz tabletki mogly Ci rozlegulowac cykl... bylo nie bylo to hormony... poczekaj na @ i mozesz swobodnie zaczac staranka :) a skoro przerwal;as branie tabletek w polowie opakowania to dlaczego wogole zaczynalas ? dorociaaa.--> przykro, ze sie nie udalo... nie bede sie powtarzac, ze trzeba byc dobrej mysli, bo wiem jak mnie to bardzo wkurzalo... zazdroszcze podrozy do wloch :) tralalala--> widzialam gdzies na innym topiku, ze jakis dolek Cie dopadl :( lepiej juz troche ?? ta pogoda tez tak ludzi dobija... nie mozesz mniec dolka, bo jestes tutaj jednym z glownych pocieszycieli i "dostarczaczy" informacji :) Monia_aa--> witaminki jak najbardziej ok. ja swoje etz musze zmienic, bo 30 tabletek kosztuje mnie prawie 50 zl...a co do cycuchow to ponoc pozniej przestaja tak bolec ;) mi poki co to rano az chce sie plakac jak mam sie przekrecic na drugi bok... monia G/W to gorzow?? ja jestem z ZG :) daj znac jak po wizycie :) Ty juz powinnas slyszec serduszko :) Misia88--> trzymam kciuki :) to juz tylko tydzien :) ja 9 mam wizyte u gina :) a to Ty juz czasem nie ebdziesz na luty ?? emma***-->jak tam corcia ?? zdrowa juz ?? niki85-->zazdroszcze tego zycia w kraju kangorow :) co do cyklu to musi byc bardzo rozregulowany skoro w 51 dc pokazuje sie owulacja... no chyba, ze test zrobil psikusa... najlepiej jakbys poszla na monitoring wtedy dokladnie widac czy jest owulacja i czy pecherzyk peka i spada... niestety cialo kobiety to skomplikowany organizm i pewne rzeczy ciezko ogarnac... nerwus:(--> slyszalam, ze testy owulacyjne pomagaja, chociaz tez potrafia platac figle tak samo jak testy ciazowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi- ale zes sie rozpisala:D:D:D wiesz no mam dolkow pelno...jakos probuje sie ogarniac...ale pisze o dolkach tam gdzie moge a nie tutaj;) CalOna- ja nie wiedzialam ze ty w polwoie opakowania przestas brac te tabsy!!! powinnas byla dokonczyc opakowanie i czekac na @ wowczas bys miala mniej stresa a tak to hormony mogly ci na maxa zaszalec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rozpisalam sie, bo mialam zaleglosci ;) tralalala--> serio madra z Ciebie babeczka :) trzymam za Ciebie mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu pusto... chyba monologi bede prowadzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzik90
hej:) vi--> nie robiłam testu co ma być to będzię:) nie chcę się nakręcać (podobno wdtedy jest trudniej bo jest jakaś blokada w psychice), a tak będę się skupiała na przyjemności a nie na ciąży:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzik90 --> i bardzo dobrze :) zdrowe podejscie do sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi jestem z grabowa,a lekarz zrobil sobie wolne i dopiero za tydzien... eh... u mnie znow pada i nic sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi- no mi to mowisz ja to juz nic z tego nie wiem robila tez test owulacyjny okolo 10 do 14 dnia i tez pokazywaly owulacje i co na to powiecie??? bo ja nie mam pojecia co sie dzieje. co do monitoringu to zobaczymy co mi powie lekarz 10 czerwca ide nie wiem jak to tu wyglada i ile to by kosztowalo. Moglabyscie napisac na czym polego monitoring i jak to wyglada???? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa --> tez mam wizyte za tydzien :) bedziemy razem sluchaly serduszek :) niki85--> monitoring polega na tym, ze chodzisz do lekarza na usg w momentach kiedy trzeba podgladac pecherzyk :) ja bylam w 13 dniu cyklu, zeby sprawdzic czy pecherzyk rosnie w tym dniu juz byl duzy i lekarz stwierdzil, ze dzis lub jutro peknie. 3 dni pozniej bylam znowu na usg zeby zoabczyc czy pecherzyk pekl i pojawilo sie cialko zolte. tak tez bylo... 10 dni pozniej moglam juz sprawdzic czy jest ciaza... ogolnie wyglada to tak, ze idziesz na usg miedzy 11-15 dc wtedy juz widac czy jakis pecherzyk jest dominujacy... lekarz go wymierzy i moze mniej wiecej oceni kiedy peknie... po tych dniach idziesz sprawdzic czy pecherzyk pekl i pojawilo sie ciealko zolte... dodatkowo lekarz sprawdzi czy endometrium jest dostatecznie grube aby moglo sie w nim zagniezdzic jajeczko... te wizyty dadza Ci pewnosc czy masz prawidlowa owulacje :) mnie monitoring kosztowal tyle co wizyta...i w sumie zeby nie to to chyba bysmy dalej celowali... mam strasznie rozregulowane cykle... i nawet lekarz byl w szoku, ze mu mowie, ze od 8 miesiecy zajsc nie moge a tu bach od razu ;) pewnie bedziesz tez musiala dokladnie sprawdzic hormony, bo skoro tak dziwnie pojawia sie owulacja to na bank masz cos strasznie rozregulowane... trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa --> a moglabys mi napisac sklad tych witamin ?? bo cos czuje, ze ja place za marke... zauwazylam, ze moj lekarz ma tendencje do przepisywania drogich lekow... teraz kazal mi uzywac plyn do higieny intymnej za 40 zl... to tez lekka przesada... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi- mialam robione testy hormonalne 3 miesiace temu i wystko wyszlo w normie a takie rozlegulowane okresy mam od porodu to juz 3 lata. i jest to wszystko tak rozlegulowane to przez 2 miesiace bede chodzic na usg?? sorki za te wszystkie pytania ale jak czlowiek nie potrzebuje to sie nie interesuje i nie wie a chcialabym isc na ta wizyte przygotowana zeby mnie nie poslal do domu na 3 miesiace z jakimis tabletkami ktore i tak nie pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki85-->hormony przez 3 miesiace mogly sie rozlegulowac, a dobry lekarz poki nie sprawdzi jak przebiega owulacja nie da zadnych lekow... ogolnie monitoring zeby dobrze sprawdzic robi sie przez 3 miesiece... chyba ze robisz celowo zeby zajsc w ciaze to moze sie udac za pierwszym razem (tak jak u mnie). najpierw idziesz na wizyte miedzye 11-15 dc i juz wtedy lekarz oceni czy jest pecherzyk dominujacy i powie kiedy masz przyjsc nastepny raz, ja bylam 3 dni pozniej. lekarz musi sprawdzic czy pecherzyk peka. czyli ogolnie idziesz 2 razy w miesiecy na usg, najlepiej przez 3 miesiace wtedy dokladnie widac czy oba jajniki jajeczkuja. dopieor pozniej gdyby cos bylo nie tak lekarz przepisze tabletki... ja mialam cykle bezowulacyjne i bylam stymulowana Clostilbegyt'em...i w razie co nie daj sobie wepchac tabletek na stymulacje na 3 miesiace!! bezh monitoriungu nie bedziesz wiedziala czy leki dobrze dzialaja i tylko 3 miesiace bedziesz sie tak faszerowala hormonami, a niektorzy lekrze maja jakas taka dziwna praktyke... chyba z lenistwa.. mysle, ze wiekszosc spraw wyjasni sie juz przy pierwszym monitoringu. jesli masz prawidlowo owulacje to droga bedzie wolna :) nie stresuj sie bedzie dobrze :) ja od zawsze mam nieregularne cykle i lekarz szybko pomogl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spicie laseczki ?? jednak przebywanie na zwolnieniu chyba mnie zanudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi- pisalam ze mialam hormony w normie a moje okresy byly nieregoralne i lekarz stwierdzil ze sa bezowulacyjne niby i dlatego dal mi te tabletki o jakich ty piszesz i za pierwszym razem cykl trwal 32 dni wiec sie ucieszylam ze zadzialalo i w kolejnym miesiacu juz czekam 52 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
i jeszcze do tego zapisam mi tabletki ktore maja wspomodz dzialanie tych drugich ale ogolnie sa przepisywane diabetyka i obnizaja poziom cukru i jakos mi nie sluza bo bylo mi po nich starsznie niedobrze slabo i caly czas bylam zmeczona nic mi sie nie chcialo moglam spedzic caly dzien na kanapie nic nie robiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociaaa.
czesc dziewczeta ;** jak tam ??;D ja juz powrocilam ;D juz po @ wiec starania rozpoczete ;DD mam nadzieje ze tym razem sie uda ;D postanowilam nie robic testow i sie nie nakrecac tylko spokojnie czekac na @ ktora w koncu nie nadejdzie ;D:) jak bylo super we wloszech.. :D tylko pogoda cos szwankuje tak jak u nas.. bylo goraco ale nie tak jak w zeszlym roku.. cos ochlodzenie dopadlo widac caly swiat... moniaaa, vi==> ale sie ciesze ze wam sie udalo i gratuluje ;** ja cierpliwie bede czekala az mi sie uda ;) bo naprawde, po co sobie nastroj psuc :P ja mam umowiona wizyte na 21 czerwcaa zapisywalam sie w MARCU!! powaznie!! tak bym chciala isc i sie dowiedziec ze cos tam we mni sobie jest.. :) a nawet wczoraj mialam taki sen ze poszlam na wizyte do gina a babeczka po zbadaniu mnie powiedziala ze moje dzieciatko ma okolo 10 dni.. ;) chyba za duzo o tym mysle :P TRZEBA MYSLEC I BYC NASTAWIONYM POZYTYWNIE ;) ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki85 --> lekarz stwierdzil, ze masz cykle bezowulacyjne po badaniach hormonalnych ?? tak bez monitorowania cyklu ?? te tablektki ktore ja bralam sa na stymulowanie pecherzyka, bo u mnie nie rosl...a nie na wyregulowanie okresu... kiedys na regulacje cyklu lekarz kazal mi brac duphaston, ale nie pomoglo... serwowano mi tez tabletki anty tez nie pomogly... wiec chyba taki juz moj urok... moze u Ciebie juz tez tak zostanie... skoro lekarz stwierdzil ze cykle sa bezowulacyjne to koniecznie musisz zrobic monitoring... dorociaaa.--> super, ze sobie odpoczelas i wrocilas z pozytywnym nastwieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
dorocia - jestem pewna ze odpoczynek i zmiana klimatu wplynie poytywnie na wasze staranka trzymam kciuki i powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi- Clomiphene (Clomid, Serophene, Milophene) tak nazywaja sie te tabletki ktore bralam Clomiphene działa poprzez zwiększanie produkcji w pęcherzyk-stymulowanie hormonów (FSH), aby wywołać owulację. Te hormony stymulacji jajników swoje rosnąć jednego lub więcej dojrzałych jaj, w zależności od tego, jak częste jest jajeczkować. Po zakończeniu cyklu clomiphene Twoje uwolnień lutenising hormonów podwzgórza (LH), która uruchamia swój jajników do uwolnienia dojrzałych jaj lub jaj do swojego jajowodów. Jeśli jaj prowadzi do zdrowych plemników w drodze do macicy, aby Twoje szanse poczęcia wzrasta. byle do dziesiatego juz mnie to meczy wszystko zobaczymy co tym razem zaproponuje jak co to bede sie upominac o monitoring tylko najpierw musze dostac @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
dobranoc dziewczyny ja zmykam spac u mnie juz srodek nocy do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaannkkaaaa
hej laski, pisałam do Was wcześniej na pomarańczowo, nie wiem czy mnie pamiętacie... Otóż obecnie jestem w 11 tyg ciąży, wczoraj byłam na USG i jak na razie wszysko ok, moja kruszyna ma ok 4cm... nie macie pojęcia jak cudownie jest zobaczyć taką małą dzidzię na USG, życzę Wam tego z całego serca żeby w końcu się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do poprzedniczki gdzieś tam wyżej która zadała mi pytanie po co zaczynałam brać jak przerwalam w polowie. Bralam tabl juz kilka tal przerwalam z polowie bo uznalismy z mezem ze czas na dzidziusia, wiem wiem, ze to glupi pomysl, ale tak bardzo tego pragniemy...pewnie wiekszosc starających zrozumie jak bardzo się pragnie takiego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzik90
hej dziewczyny:D my dzisiaj zaczeliśmy nasze staranka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×