Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

ale cisza dzisiaj... Oskar juz spi, ja tez powoli. Zrobilam dzisiaj zakupy, nakupowałam pełno obiadkow i deserkow. Dzisiaj dałam mu banana ze sloiczka, smakował mu ale miał potem jakies 10 minut plamy na buzce wiec jakies uczulenie jest...ale nie bolało go to ani nie swedziało wiec chyba ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem , mój Mateusz zasnął więc mam chwilkę ., Pogoda dzisiaj dopisała więc najpierw spacerek ,a następnie zabawa w ogródku., Dobena to zaopatrzyłaś Oskarka w smakołyki! a co do tych plam to zaobserwowałaś je jak podałaś mu ten deserek tak? zobacz za parę dni ,podaj mu to samo i obserwuj jeżeli się powtórzy ta sytuacja to znaczy że może być uczulony ., Miłych snów Ja jeszcze posiedzę bo mój mąż za pół godzinki kończy pracę .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumpik.com.pl
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki www.lumpik.com.pl Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! www.lumpik.com.pl internetowy lumpeks,lumpik,lumpeks przez internet,ciucholand,lumpeks online,ciucholand online,brzdac,odziez uzywana,sortowana odziez uzywana,hurtownia odziezy uzywanej,internetowa hurtownia odziezy,hurtownie odziezy,tania odziez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u nas taki skwar,ze oddychac nie mozna:( rano juz siedzielismy w ogrodku....to chyba jakies nowe przyzwyczajenie Marcela co wcale mi nie odpowiada:(niestety...... mala usnela teraz a w sypialni jest ze 30 stopni....postawilam jej nawilzacz kolo lozka wiec moze pomoze:) ja usypiam,kawe pije i mam jedna marzenie polozyc sie do mojego pieknego lozeczka i zasnac......................hmmmmm................... tak na h przynajmniej😴😴😴 a wy jak tam tez upaly te okrutne? my czekamy po poludniu wyjdziemy a teraz idziemy cos zjesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , nocka mogła być lepsza , mały obudził się o 2 później o 5 i już pobudka zabawa na całego , turlanie się ,piszczenie gaworzenie i tak jest do teraz nie wiem kiedy się zmęczy., Pranie nastawione ,kawkę piję i jeszcze chwilka i zmykam do sklepu ,może na dworze mały zaśnie, a pogoda jak na razie słoneczko wychodzi, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki ja też marzę żeby położyć się i zasnąć ale jak na razie to mogę tylko o tym marzyć.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas noc super,mały wstał o 8-smej wczoraj w parku i w zoo też był grzeczny,ale nie było zabardzo co oglądać,zwierzą bardzo mało,ani słoni,żyraf,lwów,nawet małp nie ma,a wstęp 12 zł,nie wiem za co;kiedyś tam było pełno zwierzaczków,jak mieszkałam w Katowicach to codziennie chodziliśmy do zoo,a teraz to nie ma po co dzisiaj jedziemy na cmentarz do dziadkówm,mały nie chce usnąc,przewraca się cały czas na boki i spać nie ma zamiaru dobena to teraz Oskarek sobie popróbuje pyszności miki i eva u nas też skwar straszny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wlasnie znow wrocilismy z podworka!!!!!!!!! ten maly szaleniec co pare minut biegnie do ogrodka.....auuuuuu..... eva-widzisz,wiesz co przezywam:)niestety to tylko nasze marzenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva i miki - dołaczam do "klubu Niewyspanych Mam" :) słuchajcie mam problem - Iga śpi i jak kładłam ja spać to wszystko ok było a teraz ma czerwone plamy pod paszkami :( ciuszki piorę w jelpie...to takie body bez rękawków z taką"falbanka" i mogło by to ja podrażnić ale ona śpi z łapkami do góry więc jak??? teraz chodze i obserwuję na początku było mniejsze... jak wstanie chcę linomagiem posmarować ___IGA__17__02__2010__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) u nas nocka zle !!! mały budził sie co godzine !!! szok !! jeszcze te upały !! Ja wczoraj zobaczyłam ze moj mały gdzies sobie poprzecierał nogi znaczy pod kolanami tak jak by ktos kartka papieru mu poprzecinał !! szok ale to chyba od fotelika od pasów bo innego wytłumaczenia nie mam ! Mam pytanie z innej beczki czy macie lustrzanki ??? albo jakies dobre aparaty ??? bo my chcemy z mezem kupic i nie wiemy jaki model jest dobry napewno z canona bo mam aparat cyfrowy i sie sprawdza doradzcie cos albo moze wasi znajomi maja i sa z czegos zadowoleni :) dzieki Tesciara to posmaruj Igunie moze przejdzie a moze to potowki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka-moze to odparzenie od goraca? nie wiem ale moja Lili tez tak miala wiec moze to to.......posmarowalam sudocremem i przeszlo..... monikaddd-ja mialam lustrzanke Canon EOS 400-no jest wypas tak szczerze (niestety cos okolo 3000PLN)....dalam bratu bo studiuje rezyserie i mu byla potrzebna:) ale on i tak juz wymienil na jakas nowosc:) a i radzilabym obejrzec w sklepie i kupic przez internet:) taniej bedzie;) my gotujemy obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas nocka super:) jedzonko o 5 rano i spanie do 10 :Dten moj synus mnie chyba bardzo kocha ze tak ładnie długo spi ;) ja tez go za to uwielbiam , haha :) Miki u nas to samo dzisiaj... gorąco jak nie wiem, a tak bylo fajnie 3 dni. Ale czekam do soboty, znow ma byc chlodniej:) Eva to mały ale ma energię... od 5 rano tak długo szalec Tesciarka moze to odparzenie? Oskar tez mial kiedys odparzone paszki (jak go babcia za cieplo kiedys ubrała) i od tego czasu smaruje mu jak jest goraco paszki kremem na odparzenia i jest ok. Sprobuj posmarowac,mam nadzieje ze pomoze:) Monika nie mam lustrzanki bo jestem zwolenniczką wszystkiego co ma rozmiar mini wiec lustrzanka bylaby za wielka. Ale z drugiej strony moj "kieszonkowy" aparacik, mimo ze dobry nie uchwyci tak jak lustrzanka chwili w danym momencie tylko zawsze z minimalnym opoźnieniem. Ile ja sie zawsze namęcze zeby usmiech Oskara złapac na foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis w domku jeszcze a z do popoludnia.Mały wczoraj goraczkował po szczepionce i wolałam zostac blisko szpitala,ale jak tylko wroci Zuzia z tej swietlicy to wracam na wies bo mozna zdechnac z tego upału. Wczoraj jak bylam na szczepieniu jedna "madra" lekarka stwierdziła ze pocenie to objaw krzywicy. Zapytałam czy mam podawac małemu w te pogode wit D a ona pyta czy sie poci,no poci sie jak jes na słoncu ale zeby zaraz krzywica? Przeciez miliony sie tak ludzi poca a nie maja krzywicy.Cos to jakies bzdury gada ta lekarka. tesciarka// ja tez mysle ze to z goraca odparzenie,moj mały ma krostki pod paszkami,smaruje mu zwykła oliwką dla dzieci,na noc mu to znika ale w dzien znowu sie pojawia. monikaddd//ja mam Olimpusa e-520 lustrzanka ale trzeba sie nuczyc toto obsługiwac bo troszke skomplikowane. Zdjecia robi ładne,na NK widac Moim zdaniem troche za bardzo profesjinalny do robienia takich zwykłych zdjec dzieciom no ale maz sie uparł i juz a cena tez niezła grubo ponad tysiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny a powiedzi a powiedzcie mi czy dalej rozrabiacie soczki dla dzieci z woda ??? czy po jakims czasie juz nie trzeba ??? bo juz daje Ksawerkowi tydzien czasu z bobowity jabłkowy i nie wiem czy juz moge podawac bez dodawania wody ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od poczatku daje bez wody i Filipkowi nic nie jest.Nie uwazam ze trzeba rozrabiac z wodą bo niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od początku daję mu sam soczek bez wody., chociaż Mateuszowi bardziej podeszły bobofruty, z bobowity to smakują mu herbatki .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lapa- a ty dajesz malemu wit D? tak z ciekawosci pytam....bo ty idziesz "po angielsku"...... a ty eva?-bo ty tez tu...... dajcie znak.....bo ja dopiero za tydzien w czwartek umowiona mam wizyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomóżcie
prosze pomóżcie juz nie wiem co robic moja sytuacja jest taka: a wiec myslałam że jestem w ciąży zanim dostałam niby miesiaczke w tych dniach co miałam zawsze w 1 dniu była to brązowa wydzielina 2 dzien normalna krew 3 i 4 dzien troszeczke tej brazowej wydzieliny zaniepokoiłam sie poniewaz podczas stosunku bolała mnie prawa strona podbrzusza piersi po 4 dniu bolały tylko podczas dotyku poszłam do prywatnego gin. zrobil mi usg i inne badania stwierdzil ze jestem w ciąży przepisał tylko witaminy nic na podtrzymanie nie wiem co robic poniewaz test z moczu (z apteki)nie wykrył ciazy. czy to jest normalne ? gin powiedział ze jestem młoda i moga wystepowac takie krwawienie w dniach @ , ktoras z was tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja tak daje nie daje. Dawałam regularnie po 1 kropelce do 3 mies a teraz to jak mi sie przypomni a ze własnie mi sie Vigantol skonczył to chciałam wiedziec czy mam dalej podawac.Mysle ze po 1 kropelce tak od czasu do czasu nie zaszkodzi dawac a od jesieni bede małemu podawała do picia Vibowit bobas i to mu na pewno pieknie uzupełni witaminki.O ile sobie przypominam w Anglii w ogole nie ma podawania wit D ale z racji ze jest tam mniej słonca niz u nas radze zebys dawała po 1 kropelce.Moja kolezanka co tam mieszka tak robi,nawet jej czasem wysyłam Vigantol. Co do tego pocenia i krzywicy uwazam ze to bzdura ale profilaktycznie bede dawała.Tak tez robilam z Zuzią a co do ciazy i okresu to mnie zawsze zatrzymywała sie miesiaczka jak zaszłam w ciaze.Ale kolezanka to do 4 mies miała plamienia i myslała ze to okres.Uwazam ze skoro test ciazy nie wykazał to pewno jej nie ma. Chodz test najszybciej pokarze dwie kreseczki dop po ok tyg do dwu od terminu miesiaczki wiec ja bym po prostu spokojnie czekała. Mi z Zuzia test pokazał dwie kreski ale na USG nie było nic widac.Dopiero w 6 tyg od terminu miesiaczki pokazał sie pechezyk ciazowy.Z Filipem to juz sama poczekałam dłuzej na USg A i zapomniałam napisac ze 11 sierpnia jade na 1 wizyte do gina po porodzie / tak tak wiem ze pozno no ale nie mialam jak/ a to juz bedzie pol roku po porodzie hihihihi Bede chciała brac tabsy anty bo raz ze kolejna ciaza juz niewskazana a dwa ze chce juz nie miec tych PMS czy jak tam. Teraz mam pytanko ; jakie bierzecie tabl antykoncepcyjne i czy są dobre? Brałam kiedys Jasmin ale to straszelnie drogie chodz dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje po jednej ale wydaje mi sie,ze za malo.....glowka do konca sie jeszcze nie zaokraglila.....moze wiec powinnam dawac wiecej? no nic zaczekam co lekarz powie.....kurna spac przez to nie moge:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam że już zgłupiałam i na 17 mam wizytę u pediatry te same plamy na plecach i z przodu na brzuszku a do tego pojedyńcze plamy na buzi i łapkach - te na rączkach i buzi wygladają jak ospa!!!! a własnie w okolicy panuje więc wolę nie ryzykować- nie wiem może przesadzam?? ale trudno :( w sumie i tak jutro miałam jechać na wizytę kontrolną monika my mamy nikona d3000 robi ładne zdjęcia i ma tyle funkcji że wszystkich nie wykorzystujemy aa....monika pisałas kiedyś że wydaje ci sie jakbyś mało pokarmu miła- nie było to wtedy jak okres dostałaś??? bo mnie się własnie kończy (okres) i widzę że pokarmu mam mniej!!! własnie dziś... może z tego stresu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja mam Canona EOS 450D i jestem baaardzo zadowolona, ale ja jeszcze nie kupilam dobrego obiektywu do niego tylko mam taki standardowy, więc nie wykorzystuję pełni możliwości tego aparatu- w zasadzie body aparatu nie jest tak ważne jak sam obiektyw, więc lepiej w niego zainwestować. Ja tego chyba nie mam ale warto zapłacić za taki gadżet jak stabilizacja obrazu w korpusie. Ja strasznie chciałam mieć liveview (tak jak w cyfrowych aparatach podgląd na ekranie) a teraz wcale z tego nie korzystam. Teraz wyszedł chyba EOS 550D- dwucyfrowe eosy są zbyt profesjonalne i na razie poza moim zasięgiem finansowo. Ja trafiłam na promocję i kupiłam mój aparat z obiektywem za 1800 zl, ale czekalam na promocję specjalnie, bo tak to zapłacilabym chyba 2400zł, więc sporo zaoszczędziłam. Sam korpus od aparatu można też kupić używany a do tego np kupić sobie dobry obiektyw- no ale sam dobry obiektyw to wydatek rzędu od 2000 zł w górę (chyba), więc na początek dobry i taki dołączony gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki ja w porozumieniu lekarzem podawałam małemu po kropelce do 4 miesiąca , a w okresie jesienno-zimowym kupię mu jakiś zestaw witamin (muszę się rozejrzeć albo jak będę w Polsce to kupić Vibowit bobas) , Łapa ja byłam w kwietniu na kontroli jak byłam w Polsce (więc też minęło pół roku) co do tabletek ja na tą chwilkę nie biorę ,ale w czerwcu dostałam I miesiączkę ,zobaczymy czy okres się unormuje ,a jak będę w Polsce to udam się po tabletki ., ja przed ciążą brałam tabletki i je sobie chwaliłam nie miałam żadnych skutków ubocznych., proszę pomóżcie ja bym zrobiła ponownie test za parę dni ! niektóre kobiety przez pierwsze miesiące mają plamienia., życzę zdrówka Amerka wszystkiego najlepszego dla Piotrusia z okazji ukończenia kolejnego miesiąca!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja rozrabiałam soczki z woda jakies 6, 7 razy na poczatku a potem juz nie. Teraz zaczynamy z obiadkami i powoli deserki wiec soczki sobie odpusciłam, zreszta Oskar lubi pic sama wode a tak najzdrowiej:) Dziewczyny a co do witaminy D... ja myslałam ze trzeba dawac do 2 roku zycia, nie wiem skad mi sie to wzieło. Ale ja daje cały czas codziennie po jednej kropelce Tesciarka a jak wygladaja te plamy? Bo potówki sa malutkie a na ospe chyba takie duże, hmmm ja w ogole myslałam ze ospe maja starsze dzieci.. Ja brałam tabletki cilest. Ale działały na mnie jak wszystkie czyli na poczatku ok a po ok pol roku zle samopoczucie itp wiec ja juz nie chce. Ja jak zaszłam w ciaze w dniu kiedy powinnam byla miec okres mialam wlasnie takie plamienie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam Alfe,mama mi przywiozła,ja tego aparatu nie używam prawie wcale,wolę mój cyfrowy,wszędzie się zmieści;tamten robi super zdjęcia,mąz sie nimi zachwyca:-) ja witaminę podaje cały czas,jedną kapsułkę;co do pocenia sie to Igor tez sie poci i dla mnie to nic dziwnego ja biore tabletki Harmonet,ale muszę jechac do lekarza bo mam jakieś dziwne plamienie,przed porodem też je brałam i było ok,teraz coś się porypało,nie wiem czy nie będę musiała przejśc na inną antykoncepcję,bo wyczytałam że w takimprzypadku trzeba ja nie rozrabiałam i nie rozrabiam Igorowi soczku Igor w tamtym tyg też miał wysypkę od gorąca,lekarka kazała kapac w krochmalu i smarować Atoperalem,teraz już ma ładną skórkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak było ładnie a tu pogoda deszcz na całego i burza ., Mój łobuziaczek pełen energii zasnął w końcu! Ja przed ciążą I brałam Cilest a jak urodziłam to Harmonet , a teraz też zdecyduję się na tabletki .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×