Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Witam :) u nas nocka taka sobie dzis juz drugi dzien chłodno :( a basen nasz tak sie zapuscił przez te dwa dni co nas nie było ze woda jest zielona !!! szok teraz trzeba go czyscic. Miłego dzionka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U nas nocka ok ale wczoraj dałam na wieczor Oskarowi mleko z kaszka i mialam nadzieje na dluzsze spanie. No ale najwazniejsze ze po karmieniu nocnym od razu zasypia spowrotem, wiec nie tak zle. Monika no to macie troche roboty pewnie z tym basenem... wylac tyle wody to nie lada wyczyn chyba nie? Dzisiaj jedziemy na szczepienie, mam nadzieje ze znow sie uda bez zadnych komplikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam my już też na nogach od bladego świtu , Właśnie mój łobuziaczek w końcu usnął! U nas dziś ciepło choć słonka nie ma ,. Monika to teraz dużo pracy masz z tym basenem! Dobena to daj później znać jak mały po tym szczepieniu? Łapa zapomniałam się ciebie zapytać jak pisaliśmy , tak w skrócie napisz mi co to jest ta metoda Montessori? A ja zmykam pranie rozwiesić, zrobić śniadanko Olkowi i wyczarować jakiś obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wody nie wylewamy tylko trzeba czyscic szczotka basen w srodku i chemi trzeba lac bo glon sie robi i ten basen na filtr ktory cały czas sie czysci bi jest brudny od tej wody wiec co 1h chodze i czyszcze basen i filtr i nakładam nowy. A ja mam pytanie z innej beczki chcem w tym roku zrobic ogorki ale nie mam przepisu moze macie jakies proste przepisy na ogorki w słoiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę zastrajkowałam w pisaniu...ale nie mam siły :( łapa chyba coś w powietrzu jest z tymi kłótniami bo u nas też spięcie było w ndz - tylko ja staram się "przegadać" i wyjaśnić wszelkie spory bo uważam że nie warto tak kłócić sie "na amen" bo myślę sobie tak - że jesli by sie stało coś złego to nie darowałabym sobie tak w gniewie się rozstać i w druga stronę to tez tak działa... monika - fajnie że basen ma filt , mój jest mniejszy i bez filtra ale 1 w tyg musieliśmy wylewać i szorować :( u mnie też chłodno i sennie ale dobrze trochę odpocząć od upałów miki - gratulacje dla Lili :) teraz będzie już brykać na całego martita też nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na dyskotece :( a gdzie w Czest jest taka dyskoteka dla dorosłych?? a chodziłaś kiedyś w "młodości" do portera??? eva - teraz Olek ma taki sprzęt to chyba zamieszkacie w ogrodzie :) anika - miłego wypoczynku a my w sobotę robimy chrzciny na 16 osób - w domu, jak sobie pomyśle o tej robocie która nas czeka to mnie krew zalewa od razu... a do tego rozgrzebaliśmy małowanie w 1 pokoju, miało być wcześniej ale Iga sie rozchorowała i nie mogliśmy sie zebrac po farby...więc w domu jeden wielki bałagan...brak słow teraz pada mała spi a mnie sie nie chce nawet ruszyć ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciarka prawie nie wychodzi z ogródka jakby mógł to by w nim spał , ale z jednej strony się cieszę że nie siedzi przy grach. Monika a jak te ogórki chcesz zrobić ? jako dodatek do obiadu (nap.sałatkę) ja mam fajny przepis w zalewie musztardowej (muszę poszperać w przepisach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla wszystkich http://www.sciaga.pl/tekst/36227-37-maria_montessori_i_jej_system_wychowania_przedszkolnego ogolnie jest tak,napisze w skrocie: Nie ma w przedszkolu byle jakich zabawek,sa specjalne,edukacyjne najczesciej sprowadzane z Niemiec dzieci są w grupach mieszanych wiekowo i to jest bardzo fajne bo małe ucza sie od starszych a starsze ucza sie opieki nad małymi kazde dziecko ma indywidualny tok rozwoju i nie jest do niczego przymuszane http://www.montessori.jaroslaw.pl/ to jest własnie przedszkole mojej Zuzi ogolnie w miescie mamy takie jedno i zapisy sa tu duzo z wyprzedzeniem.a dzieci wychodza z niego jakby to nazwac? "madrzejsze" niz z innych przedszkol tzn wiecej umią i lepiej sie rozwijają a teraz wam powiem ze jak pisałam wczoraj o tej paczce z grami to juz dzis ją dostałam gra jest swietna a cena ktora musialabym zaplacic w sklepie to ponad 100zl a ja mam za free tylko grac polecac i zdawac raporty z rozmow. jesli ktoras z was chce ulotki reklamowe to prosze o adres na pewno wysle/ oczywiscie adres na poczte prosze wysłac/ jak wroci Zuza z swietlicy to bedziemy grały,opisze relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja cos poszperam w moich przepisach i prześlę ci przepisy i sobie coś wybierzesz.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiszone robie tak: woda,chrzan,koper i czosnek Zalewam goraca ale nie wrząca wodą daje dwa zabki czosnku na słoik + chrzan tak z dwie kostki no i koper na wierzch oczywiscie koper te kwiaty.Zakrecam stawiam do gory dnem i jak wystygna daje do piwnicy TYLE Najprostszy przepis.Najlepsze sa małe ogoreczki bo w tych wiekszych czasem jest woda,ale ogolnie zawsze mi wychodzą Ludzie dodaja jeszcze lisc porzeczki czarnej albo ziarna gorczyy ale ja nie daje Mozna jeszcze tak:Ogorki ze skorka pokroic na talarki /ja to robie na tarku/ + koper ta zielona czesc drobno skrojony i zalac zalewą tak zeby troszke w słoiku pływały Zalewa: na 1 l wody pol szkl octu 10%+ łyzka soli + łyzeczka cukru+ ziele ang i listek laur. Wychodzi ztego taka sałatka ogorkowa o smaku korniszonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a rybe w zalewie kiedys robiłyscie? Smaży sie mintaja albo sole albo nawet pange tak jak na kotlety w panierce jak wystygnie do zimna zalewa sie zalewą Zalewa do ryby 1l.wody szkl.octu 1/2szkl.cukru Ziarenka smaku,cebula,ziele,lisc. Włozyc do jakiegos grnka i najlepiej dac do piwnicy na conajmniej 24h Pozniej sie delikatnie z zalewy wyciaga i układa na polmisku. Doskonała przekaska do alkoholu.Moj maz uwielbia ją jako przegryzke do wódki. Ja robie najczesciej mintaja bo sie mniej rozwala. U mnie jescze uwielbiają w domu cos takiego: Pizza ziemniaczana CIASTO: 40dag.ugotowanych ziemniakow 2 jajka Szkl.maki Gałka muszk.olej.sol,pieprz FARSZ: Po 10dag.pieczarek,parowek i zoltego sera Lyzka koncentratu pomid,lyzeczka czerw.papryki,oregano. Cieple ziemniaki utłuc i ostudzic,dodac jajka,sol,pieprzi galke.Wymieszac z maką,wyłożyć tortownice maslem i bulką tarta, Ułożyć ziemniaki.Pieczarki i parowke podsmażyć z koncentratem.ulozyc na wierzch posypac serem. A dzieci jak nie lubią czosnku tak w tej sałtce moga go jesc i im to nie przeszkadza: SALATKA Z CZOSNKIEM 40dag zoltego sera Edam Puszka ananasa Puszka kukurydzy 2 zabki czosnku Majonez smietana no to sie spisałam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my dzisiaj byliśmy na zakupach w Cz-wie,kupiłam sobie kolejne 2 pary spodni i Igorowi sweterek,mama tez zaopatrywała sieprzed wyjazdem dobena,jeżeli możesz toprzeczytaj mój post o zatrudnieniu i napisz jak to jest u ciebie ja też tak robie rybę w zalewie i ogórki bardzo podobnie jak podała łapa tesciarka teraz też nieraz zaglądam do Portera,jest po remoncie i fajnie można tam sobie posiedzieć,ludzi w naszym wieku,czyli ok 25 lat też troche jest;czsami zaglądamy tez do Don Kichota,ale tam strasznie dużo ludzi przychodzi i jest straszny tłok monikadd mój szwagier tez ma taki basen i dodaje oprócz glonów chlor i przykrywa,woda jest czyściutka dzisiaj robie sałatkę z brokułami,pomidorami,jajkami,zalewaną sosem czosnkowym,pycha;ta sałatke łapy tez wypróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widz dziewczyny że kulinarnie się zrobiło Martita a ten sos to sama robisz czy kupujesz gotowy czy czosnek mieszasz z majonezem czy jogurtem? Ulubione ,szybka potrawa mojego Olka ugotować makaron i brokuł ,następnie na patelni podsmażyć ten makaron wraz z brokułem dodać czosnek (w zależności jak to woli) sól,pieprz a następnie posypać serem żółtym Sałatka z brokułem\ 2 brokuły 2 piersi z kurczaka puszka fasolki czerwonej puszka kukurydzy sos majonez ,śmietana ,czosnek sól,pieprz i koperek Brokuły ugotować ,piersi z kurczaka w kostkę (wraz z przyprawą do gyrosa) przysmażyć na patelni ., nastepnie dodać pozostałe składniki i polać sosem Łapa smaka zrobiłaś mi ta rybką w zalewie (w Polsce często robiłam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łaaaaa a ja własnie chciłam sałatke z brokułem.dzieki za przepis,jutro bede robiła.Raz cos probowałam z przepisu z neta ale jakas taka nijaka mi wyszła a moje dziecię dalej spi :) chyba juz 3 godz mija,nawet mi Zuza zasneła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika Ogórki w zalewie musztardowej 2-3 kg ogórków Zalewa: 1 litr wody 1 szklanka octu 1 szklanka cukru 3 niepełne łyżki soli 5 łyżek musztardy Przyprawy: ziele angielskie gorczyca pieprz liść laurowy czosnek chrzan koperek marchewka Większość przepisów mam w Polsce ., ale te ogórki jak tylko był sezon to zawsze robiłam i ten przepis na zalewę bez musztardy robiłam nap do fasolki szparagowej czy papryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, długo mnie nie było ale wiecie jak to jest ciagle coś do roboty. Jeśli chodzi o kłotnie to ja uważam teściarka identycznie jak ty i tez wlasnie zawsze pierwsza probuej wszysto wyjasnic. Sluchajcie mam chyba kryzys laktacyjny albo cos ale nie mam mleka:( Juz wczoraj nie wytrzymalam psychicznie na wieczor dalam z buteli bo maly mi z glodu krzyczal a w piersiach pusto nic nie lecialo:( laktatorem nawet 20 ml mi sie nie udalo sciaganac:( Dzisiaj juz bylam u lekarza i mam go przystawiac co chwileczke. NIc nie robic tylko karmic. Wiec ide karmic....pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka mi się też kiedyś zdarzył taki dzień lub dwa- wtedy poratowałam sie butelka ale małą też przystawiałam;) Martita- no to w porządku, bo nie rozumiałam o co chodzi z tym zwolnieniem;) gadałyśmy jakiś czas temu o prezencie dla chłopca na chrzciny i wymyśliłam zegarek- to może być trochę drogi prezent, ale dla chłopaka może być super za jakiś czas założyć taki porządny zegarek- no a od środka można zrobić inskrypcję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde Anika miałąś też takie dzień? OOo no to mnie pociesza bo już myślałam, że coś ze mnąnie tak. A skoro też tak miałaś i dalej karmisz to znaczy, że się da:) No ja jużpostanowiłam walczyć i dzisiaj co chwilkę małęgo przystawiam i to na leżąco bo wtedy nic go nei rozprasza no i na razie sobie smacznei spi i na glodnego nie wyglada. Mam nadzieje ze wieczorem bedzie lepiej niz wczoaraj. Juz wiem, ze najwazniejsze t nie dopuscic, zeby bylo glodny tak calkiem bo wtedy nie ma cierpliwosci ssac. A wiecie co mi lekarka powiedziala? Ze takie male dziecko nie powinno jeszcze spac 6 godzin w nocy i ze powinno sie budzic co 3....dziwne nie? a piotrus juz coraz czesciej wlasnie spi normalnie 5-6 godzin nocy i on apowiedziala zeby wtedy budzic dziecko jak tak sie bedzie czesto zdarzalo. No na razie to on mi sie znowu sam budzi ale jak sie wszystko znowu unormuje to raczej nie bede go budzila, bo wydaje mis ei ze 3- miesieczne dziecko mzoe miec juz przerwe 6 godzinna w nocy nie? A i Anika kupilam to samo nosidlo co ty:) Chyba....ja kupilam ono natural, to to ktore ty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva twoja sałatka też wygląda smacznie,musze jej spróbować amerrka to przytawiaj Piotrusia jak najczęściej,no i nie ma co się dziwić ,że dałas butlę,jak dzieckogłodne,to c omiałaś zrobić mój mały terazznów poszedł spac,ciekawe o której wstanie i pózniej pójdzie :-) ja jutro na szczepienie z małym,zrobiłosie chłodniej,to mogę zaszczepić,w te upały nie było wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby tak mówią,że dzieckodo 6-stego miesiąca powinno się budzić na jedzenie,ale mój Igor śpi przez całą noc od 3 miesiąca i bardzo dobrze sie rozwija,wagę ma prawidłową,więc to indywidualna sprawa;ja karmiębutlą,więc napewno dłużej trzyma go ten pokarm:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerka - nie jesteś sama :) ja własnie chyba z czyms takim borykam sie od tygodnia mam takie huśtawki - ale ogólnie chyba sie najada bo sama cyca wypluwa ale ja jak odciągałam to właśnie też 20ml :( i też raz butelkę dałam bo nie chciałam jej męczyć piję jak smok i nic.. a właśnie gdzieś w necie wyczytałam że jeśli przerwy miedzy karmieniami są dłuższe niż 4h (u mnie tak jest w nocy ) to po 1 raczej dostaje się okres a 2- może zanikać laktacja :( nam teraz leci 6ty m-ąc więc w razie stopu też tragicznie nie będzie ale chciałabym jak najdłużej...a w ogóle to boje sie co będzie jak wrócę do pracy - a to już za miesiąc :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje odciąganie już dawno nie wygląda tak, jak na początku....teraz to musiałabym mieć nabitą pierś, a to zdarza się tylko po nocy;/ A Amerka- twój synek ma już 3 miesiące to pewnie już bez problemu przesypia kilka godzin- nie chcę dyskutować z lekarką, no ale noworodka trzeba budzić, ale potem to już chyba można sobie dać spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze dzisiaj dzien przepisów kulinarnych ;) ja bym sie nraczej niczym nie podzieliła bo do gotowania nie jestem stworzona ;) Po szczepieniu ok, nawet nie płakał tak go zagadałam :D dzielny ten moj facet mały ;) Monika super ten basen taki samo-czyszcący sie :D A z ogórkami niestety ... tylko potrafie isc po nie do sklepu :) U mnie w domu wojna na maksa... znowu juz wysiadam powoli, nie wiem ile jeszcze to zniose Martita u mnie jest inaczej. Ja nie jestem zatrudniona od dnia porodu, byłam na zasiłku maciezynskim (to zus mi płacił) i od razu 4 sierpnia ide zarejestrowac sie do urzedu pracy. jesli w ciagu 7 dni nie znjada mi zatrudnienia to wtedy przysługuje mi zasiłek przez poł roku. i potem bede szukac nowej pracy. Amerrka moze to tylko kryzys a moze koniec mleczka... Twoj mały krzyczy z głodu a moj po prostu jadl ile bylo i wydało sie przy wizycie lekarskiej ze mam mleka coraz mniej :( ale trzymam kciuki,moze sie rozkreci jeszcze ;) Anika nieźle wymysliłaś z tym zegarkiem.... jedyny problem to to ze pote, moze byc wiecie niemodny, ale kupic taki troche dziecięcy... super zaraz zaczynam poszukiewania. mialam kiedys taki super tylko nie pamietam firmy. Juz mam Filk flak, super wzorki:D Amerrka probuj tez przystawiac w roznych pozycjach, w wyciszonym miejscu. Oskar tez miał takie monmenty kiedys ze wszystko go rozpraszało,a lekarka nie ma racji raczej. Oskar jedno karmieniesobie odpuscił w nocy jak miał miesiac. I spał wtedy wlasnie ok 6 godzin. I bardzo dobrze, wkoncu te małe brzuszki tez musza kiedys odpocząć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieicie....tak przez przypadek znalazłam forum kobiet co rodza w lutym jak ja tyle ze nast roku i jedna z przyszłych mam napisała ze zmarła jej nienarodzona coreczka.Az sie popłakałam :( to okropnie przykre,ja chyba bym zwariowała,Boze jak to dobrze ze mam Filipka i ze jest cały i zdrowy Sorki ze ja tak na smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena myślałam o takim dla dużego/dorosłego chłopaka, ale w sumie taki chłopięcy też może być;) potem zostanie jako pamiątka;) najlepiej kupić coś klasycznego, to nigdy nie będzie obciachu;) a jak możesz się wykosztować to już w ogóle pole do popisu straszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena czyli ty nie masz pracodawcy,przynajmniej woiesz na czym stoisz,ja jutro sie czegos dowiem łapa tez czytam nieraz ten topik,bo tez rodziłam w lutym,tez strasznie smutno mi sie zrobiło jak wczoraj to przeczytałam anika zegarek to fajny pomysł,tylko trzeba wybrac taki dla dzieci,albo wydać grubszą kasę,żeby służył i był w miarę 'na czasie" w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi się też tak wydaje, że 3-miesięcznego bobasa nie trzeba budzić. Teraz to staram się go karmić jak tylko zaśnie. |wiem, że dziwny sposób ale on na śpiąco jest spokojny i wluzowany i grzecznie cierpliwie ciumka cyca aż zacznie lecieć a jak jest taki pobudzony to chwile pociągnie i się wkurza i się wierci. Niby to nie jest czas na skok rozowojowy ale to chyba coś w tym stylu jest....aż mały urwis. A my w czwartek jedziemy na wakacje i chcialabym mieć spokoj a nie się użerać teraz z jakimś niejadkiem-złośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Moj mały dzis jak wstał o 1 to nie chciał spac i musiałam sie z nim bawic a potem zmiana dałam dla tatusia i tak siedzielismy z 1,5h ! nie wiem co mu sie stało pierwszy raz od urodzenia musiałam z nim sie bawic w nocy !! nie było szans zeby go uspac ! a rano jak maz wstawał do pracy to był taki zaspany !! hiihihi a ja do niego widzisz jak to jest jak trzeba wstawac do dziecka w nocy ! :) Ja Ksawerka nie budze na jedzienie jak mi dobrze spi tylko jak sie przebudze w nocy i czuje ze moja piers zaraz peknie to wtedy :) Ametka- udanych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×