Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Martita tez sobie dogadzasz:) Wiesz co watpie, mysle ze tak za jakis czas zacznie budzic sie coraz pozniej az wkoncu przestanie. Tak zawsze bylo, takze dzis znow pospie do 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwilkę usiadłam , ledwo dziś żyję a moje łobuziaki nadal łobuzują ! Łapa to faktycznie tyle siedzieć i czekać na następny samolot a jeszcze z dziećmi to naprawdę jest ciężko (sama to przeżyłam takie opóźnienie) Miki dzięki za fotki ,ale masz super pomocnika ., Martita jejku taką nalewkę to sama bym się napiła ,ale tutaj kupno spirytusu jest niemożliwe , jeszcze będąc w Pl mąż robił cytrynówkę (pychotka) już takie smaki nam zrobiłaś że jak będziemy na święta to zrobimy sobie i przywieziemy., Dobena mój mały też ostatnio się budzi tak około 3 po cycusiu zasypia ,ale kiedys lepiej spał, trzeba jakoś to przeżyć miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widze,ze wszystkie popijamy!:) wiec Zdrowia przede wszystkim dla Was i maluszkow! najlepszego:) ja uciekam na film do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Widzę, że rozmawiacie o pobudkach nocnych. Pierwsze pytanie to mam do mam karmiacych butlą, bo mi juz nawet w nocy mleka brakuje a strasznie uciazliwe wydaje mi sie robienia mleka w nocy i chcialam zapytac jak wy to prakytcznie sobie ulatwiacie? Bo ja robie mleko na noc i daje takie zrobieone za 3 godz czyli w sumie nie zgodnie z instrukcja. No albo odmierzam do butelki mleko a do termosa wode i w nocy tylko zalewam Jak Wy to robicie, zeby jak najmniej w nocy robic? Po drugie czy kaszka moze zastepowac mleko? Bo Piotrek to wlasciwie mleka z butelki w dzien ie chce w ogole. Kaszke zje, jogurcik zje, obiadek zje a jak mu dam mleko to nie i koniec. No i rano o 8-9jak si ebudzi to juz tez nie chce zjesc mleka i juz mysle zeby na sniadanie tez mu dawac kasze. Do tej pory dostawal na podwieczorek i sie zastanawiam czy to nie bedzie za duzo kaszy, czy on ie powinien jednak jesc samego mleka. No a jesli chodzi o pobudki nocne to dzisiaj staralam sie karmic go herbatka i mialam nadzieje ze rano zje wiecej ale gdzie tam, mleka z butli nie i nie, ew. kasze lyzeczka. Pitrus w koncu zostal wczoraj ochrzczony:) Na mszy spał, na chrzcie sie dziwil co mu ten dziwny Pan nad czolkiem robi:) Impreza tez sie udała, w naszym malm mieszkanku zmiescilo sie 14 osob wiec sie chyba rozciagnelo:) No a za dwa tygodnei czeka nas powtorka z rozrywki bo maz bedzie 30 konczyl. Ale bede miala przygotowywania salatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka//Mysle ze robienie mleka w nocy to kwestia przyzwyczajenia. Ja od urodzenia Filipa mam podgrzewacz.Do butelki po soczku wlewam wode i ona sobie tam ciagle stoi podgrzana.W nocy wlewam do butelki sypie mleko i juz gotowe.Czasem jak mały nie wypije tez mi sie zdaza włozyc gotowe juz mleko do podgrzewacza i nie ma jakos klopotu jak za kilka godzin wypije.Tyle ze od razu ostrzegam iz bebiko w podgrzewaczu nie postoi długo.Pecznieje i sie rozwarstwia.Juz to przezyłam.Tak ok 5-6 godz stało i sie popsulo a inne mleko humana stało mi nienaruszone dłuzej. Podgrzewacz to doby wynalazek przynajmniej jak dla mnie. Kaszke to kup mleczno ryzową albo inna ale koniecznie z mlekiem.Wtedy dasz mu na sniadanie z wodą rozrobioną i ma i mleko i kaszke w jednym.Oczywiscie jak zje.Akurat ja tak własnie robie i Filipek pieknie zjada.Dla nas jest najlepsza ta z rossmana mleczno kukurydziano ryzowa.Filip ją najbardziej lubi. Moj mały w dzien tez nie pije mleka wiec sie nie martw ze Piotrus nie pije. A u mnie paskudna pogoda,leje :( Czeka nas wiec siedzenie w domu.Po poludniu ide do fryzjerki na pasemka,ciekawe jak mi wyjdą. mały ma coraz gestszy ten katar.Psikam mu juz co chwila do noska ale jakos efekt marny i drze sie strasznie jak mu frida wyciagam.No ale wole to niz zeby mu na płucka czy oskrzela to zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam laski :) Musze sie pochwalic moj mały dzies wstał 2 razy !!!! normalnie sie wyspałam i juz o 7 na nogach znaczy przy kompie :) Amerka- to fajne ze Piotrus spał na chrzcie :) no no to imprezka za imprezka :) Lapa- jak ci zazdroszcze tego fryzjera !!! ja juz mam takie odrosty !!! nie mam jak sie wybrac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki ! My już też na nogach ale dziś pospaliśmy z Mateuszkiem , w sumie mówiąc to dłużej by spał ale kaszelek go nie dał mu spać no i jeszcze katar (psikam mu do noska ,ale jak na razie nie ma poprawy) Pogoda deszczowa , pochmurno dobrze że my w domku i że nie musimy nigdzie wychodzić! Amerrka ja przy starszym synku miałam podgrzewacz i bardzo go chwaliłam sobie ,później tylko wsypałam mleko roztrzepałam i dawałam małemu., Fajnie jak chrzciny się udały , my ze starszym synkiem też mieszkaliśmy jak się urodził w kawalerce i też zawsze się dziwiłam niby małe a jak jakaś imprezka to tyle osób się zmieściło., Łapa a jaki kolor robisz tych pasemek ,? Monika to to widzę że Ksawery dał mamie pospać ,brawo., Miki dla Lilianki wszystkiego najlepszego następny miesiąc za Wami no i coraz bliżej do urodzinek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) eva-dziekujemy za zyczenia:) martita-Sto lat dla Igora!!!!on przeciez tez ma kolejny miesiac za soba:) monikaddd-no to oby koniec byl tego nocnego wstawania:) amerrka-ja wkladam butelke z woda do torby termicznej,a mleko mam odmierzone wiec w nocy tylko wsypuje i potrzasam i moge to robic z zamknietymi oczami;) dobrze,ze impreza udana:) u nas tez pada ale idziemy do CC. Lilka jest nie do zycia...od rana krzyczy i placze a ja zauwazylam,ze 2 zabki u gory jej wychdza wiec juz wiem czemu taka maruda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamieściłam już nowe zdjęcia mojej spryciary;) ale dziewczyny Amerka zadała dobre pytanie, bo ja też się z nim nosiłam- ale podgrzewacz chodzi wam całą noc?tzn do momentu karmienia?a nie wyparowuje wam woda z niego i na jaki stopień go włączacie?ja to bym się bała, że mi się spali i przy okazji cały dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita dla Igorka wszystkiego najlepszego u ciebie też kolejny miesiączek za wami! Miki a w CC ile tam czasu spędzacie i napisz co tam robicie ciekawego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika//u mnie chodzi non stop,mało pradu to ciagnie.Czasem woda wyparuje ale to ma zabezpieczenie takie i wtedy sam sie wyłacza.Ja jestem bardzo zadwolona.Uzywałam 7 lat temu i teraz tez uzywam..A podrzewacze maja specjalne pokretełko do temeperatury.Ustawiasz sobie na mleko inne a na zupki jeszcze inną,jaka Ci pasuje Kolor bede miała taki jakby lekko rudawy z blond pasemkami.Na NK są zdjecia mojej mamy z Filipkiem w takich włosach i własnie ja chce taki kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, ja mam ten z aventa, więc jak go nastawię na 1 stopień to będę miała 40 stopni tak? nie wiedziałam właśnie jak to rozegrać;) wszystkiego naj Martita dla Igora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva-w poniedzialek 2h,we wtorek 3h.....czasem w piatek 2 h.....i raz na miesiac tak jak np.pojutrze jest adventure day-przez caly dzien. Ja pije kawe,rozmawiam z innymi mamami i obserwuje Lilke bo ona wszedzie zapiernicza,czasem posadze ja na matach i tam sie bawi.Tam jest mnostwo zabawek dla maluszkow.A Marcel lata jak szalony bawi sie wszystkim co mozliwe a drzwi sa otwarte na dwor i tam sa rowery,piaskownice,namioty itd...itp... no i wszystko ogrodzone to nawet nie martwie sie gdzie on tam jest.A i w polowie zawsze podaja im jakies owoce i tyle.Marcel sie wyszaleje to mam troche spokoju potem. anika-Julka jaka fajna,zreszta jak zawsze,zakochalam sie tym razem w jej czapce!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki dzięki- czapka niczego sobie- jak poszłyśmy na spacerek, to wszyscy, którzy nas mijali uśmiechali sie do Julki;) wygląda jak prawdziwy mały miś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika//poczytaj instrukcje najlepiej jak masz a jak nie to nalej wody do butelki z mleka i wstaw na jakies pol godz.nastaw na te jedynke i sprawdzisz jaką temp bedzie miała woda czy taką jak Ci pasuje do zrobienia mleka.W moim akurat narysowana jest butelka i napisane jest 40st bo tyle powinno miec mleko ale ja daje trszke mniej bo dla Filiopka 40st to bylo za duzo..Wszystko trzeba przetestowac najpierw zanim sie da dziecku metodą prob i błedolw hihi A ja czekam na meza i szukam w necie przepisu na surówke z białej rzodkwi.Mam kilka od tesciowej,jest bardzo zdrowa i musze nauczyc moje towarzystwo jedzenia tej surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziekujemy za rzyczenia:-) ja tez mam podgrzewacz z Avent,on sie sam włacza i wyłacza,wiec grzałka nie chodzi cały czas,mam 3 butelki ,w kazdej odmierzona ilosc wody,w nocy dodaje mleczko i jest gotowe;pózniej kładam kolejna butle z woda i w ten sposób zawsze cos w podgrzewaczu jest Igor dzisiaj znów sie obudził ,dostał mleko i zasna ja kaszke daje tylko na kolacje,z mlekiem,ale widze ze mu starcza,tzn starczało:-) pja małemu cały czas daję rzodkiew do obiadków i dynię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszek własnie zasnął więc mam chwilkę na kawkę., Miki to fajnie jak maluszki się bawią a ty tez miło w tym czasie spędzasz czas ., Martita a dokładnie co robisz z tej dyni? bo tutaj akurat jest jej pod dostatkiem ale za bardzo nie wiem co z niej zrobić., kiedyś robiłam ciasto ,ale muszę trochę poszperać w przepisach., Ja dzisiaj zrobiłam zapiekankę ze szpinakiem i z serem , oczywiście moim chłopakom zasmakowało.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze......nogi mi w d....wchodza:( caly dzien pada ale jakos przetrwalismy podroz w ta i spowrotem. obiad wlsnie skonczylismy i teraz jest siesta;) tylko,ze niestety dzieci nie odpoczywaja:( najgorsze jest to ze gardlo mnie boli,zeby mi to nic nie wrozylo:( Marcel doprowadza mnie do szalu,taki jest niegrzeczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kolor rzucony na skalp :) Nie wyszło mi tak jak sie spodziewałam no ale było to do przewidzenia,mam trudne wlosy do farbowania i pasemek. No i nie jestem juz tleniona blondynka a raczej lekko w rudawą wchodze hihi Jak bedą jakies fajne zdjecia z pasowania na ktorych bede to wam pokarze. Filipek juz spi.O 5 rano na bank pobodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva mam starta na tarce,powkładanawsłoiczki i zagotowana tak jak weki,daje 2 łyzki do zupki,jest zdrowa,tak jakbiała rzodkiew i kalarepa,nieraz ja podaje zamiast ziemniaczka dla Igora moja tesciowa robi surówki do słoików na zime z papryka,cebulai dynią.jest pyszna podaj mi przepis na te zapiekanke,tez mam ochote jazrobic,a ty masz juz sprawdzone Igor tez juz zasna,ciekawe jaka bedzie noc, ja dodtałam kolejna paczke z próbkami,tym razem z Nestle i ksiazke o niemowlakach łapa to przy okazji zrób zdjeci,bedziemy cie ogladac:-) ja sobie połozyłam zel na paznokcie i wyszło super umyłam lodówke,jeszcze prasowanie mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście mase błedów porobiłam :-) miki za miesiąc będziemy świętować roczek Lilianki:-) nalewke wczoraj piłam z wisni iz lisci z wisni,jest super:-) szkoda,ze przylatujesz zima eva,zrobilibyscie sobie ja,naprawde warto,niestety wisni nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor Co do karmienia butelkowego w nocy tez mialam problem z organizacja.Teraz tak jak Martita mam ten sam podgrzewacz z aventu, wlaczam go na cala noc na pozycji mniej niz jeden, zupelnie minimalnej, mam tez super pojemnik z trzema przegrodkami w ktore wsypuje odmierzone porcje mieszanki, przkrecam pokrywke z otworem i nawet nie musze zapalac swiatła zeby wsypac mleczka tyle ile potrzeba:) Dzis w nocy tez musialam dac mleczko. A wieczorem Oskar dal taki koncert ze ho ho, bylismy dzisiaj caly dzien u kolezanki i mozliwe ze mały mial za duzo wrazen, mam nadzieje ze to tylko to. Łapa daj zdjecie na nk albo FB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://forum.styl.fm/skoki-rozwojowe-powodujace-stres-u-dziecka-wykres.t59567.htm Martita ja znalazalam taki wykres nie wiem czy go znasz ale u mnie sie zgadza, ja do wieku Oskara musze dodac dwa tygodnie bo on sie pozniej urodzil i wlasnie jest w punkcie kulminacyjnym co u mnie wlasnie pasuje. To rowniez moze wyjasniac potrzebe jedzenia nocnego od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amerrrka
Hej dziewczyny:) No to ja podobnie robie tylo nie trzymam w podgrzewaczu tylko mam odmierzoną porcję wody w termosie a potem to juz daje mleko w temperaturze pokojowej jak nie wypije do konca a potem chce jeszcze. Piotrus jest przyzywczajony bo mleko odciagniete z piersi daje sie w temp. pokojowej i tak mu zawsze dawalam. Ale dzisiaj cos już w ogole sie porobiło. W nocy dawalam mu herbatkę, budzil się co chwile, juz nawet nie liczylam ile razy w ciagu nocy no i nad ranem o 5 stwierdzilam ze dam mu juz mleko ze mozna potrakotwac to jak sniadanie....a on nie chcial! i potem jak sie o 8 obudzil tez nie chcial! Czyli przez noc nie jadl i rano tez nie chcial jesc ani kaszy ani mleka dopiero tak o 11 wmusilam w niego jogurcik i potem obiadek potem na podwieczorek jak normalnie je kasze to zjadl pol porcji i na kolacje znowu nie chcial mleka tylko z piersi popil:(. Potem co prawda sie obudzil za godzine i wypil tą butelkę i potem znowu za godzine i piers a jak mu chcialam dac butelke to ryk. Normalnie nie wiem co sie dzieje. Bardzo slaby apetyt dzisiaj mial juz myslaam ze moze chory ale normalnei lobuzuje jak zwykle, nie wygala na chorego. No i do zasniecia pil ale tylko z piersi (a tam juz malo leci i normalnie pije i z piersi i z butli jescze) a potem na spiaco wypil z butli, tak jakby mu nie wiem mleko z butli nie smakowala albo smoczek nie podobal sie ja sama juz nei wiem o co chodzi! No albo jakas choroba albo moze to ząbki? Jak myslicie dziewczyny czy od ząbków moze byc slabszy apetyt? Kurcze juz sie tak zmartwilam bo jeszcze na dodatek jak sie bawi na podlodze to pokasluje ale to chyba udawane bo tylko jak raczkuje to tak idzie i kaszle jakby a jak u mnie ne rekach jest czy cos inego robi to nie wiec chya sie naucyl po prostu kaszlec i to nie jest choroba. No ale przez ten brak apetutu to saie niepokoje juz. Wszystkiego najlepszego dla Lilianki i Igora:) Miki a co takiego niegrzecznego Marcel robi?:) Musze wiedziec zego sie spodziewac o starszym chlopaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita tak robisz dynię czy rzodkiew czy kalarepę- opisz to jeszcze raz bo nie zrozumiałąam, a chętnie wyprobuję;) Julka uwielbia dynię;) rzeczywiście nadaje się zamiast ziemniaczków- mam taki przepis gdzieś na gnocchi dyniowe gdzieś- jak znajdę to wam podam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nocka może być mały zasnął dość późno bo około 23 i przespał całą nockę obudził się przed 6 ,wstaliśmy mały troszkę pobawił się , i przy karmieniu ponownie zasnął , i nadal śpi a mi oczywiście spanie przeszło po wypitej kawce., Amerrka być może brak apetytu u Piotrusia spowodowane jest z ząbkowaniem wychodzące ząbki ,swędzące dziasełka i niektóre maluszki nie chcą jeść.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) wszystkiego naj...dla Lilianki i Igorka!!!!! u nas wszystko ok poza tym że praca mi obrzydła że hej! przez moją szaloną dyrekcję...ale to no coments :) anika mamy taką samą czapeczkę i butki jak je spotkałam w hm to oszalałam na ich punkcie :D my mamy noce w kratkę Iga budzi się zawsze- już zapomniałam jak to przespać całą noc...po 1 pobudce biorę ją do łóżka i śpi z nami... co do posiłków to też mam córcię z gatunku dyniożerców :) czasem ma wilczy apetyt a czasem zjada pół porcji i ma dość kiedys pisałyście o fotelikach - Ty anika masz taki z regulowanym siedzeniem do takiej pół leżącej pozycji?? martita Ty dalej pracujesz?? czy tylko tak weekendowo dorabiasz? łapa z nową fryzurą chyba znacznie poprawiło Ci się samopoczucie - ja przynajmniej tak mam - ale tylko do 1 mycia hi hi potem trudno mi już zrobić to samo co fryzjerka..... Iga powinna mieć teraz poranną drzemkę a ona nic tylko bryka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×