Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość A co wy na to ?
Korwin-Mikke: pociąć krzyż na drzazgi [Po wielu dniach oczekiwania, podejmowanych rozmowach i próbach załagodzenia konfliktu, krzyż został usunięty sprzed Pałacu Prezydenckiego. Przez cały ten czas zastanawiano się co z nim zrobić i gdzie postawić pomnik upamiętniający ofiary katastrofy z 10 kwietnia. Janusz Korwin-Mikke proponuje pociąć go na drzazgi i sprzedać. My widzimy w tym szansę na podreperowanie budżetu państwa. Zobacz zdjęcia z miejsca "po krzyżu". Kandydatowi na prezydenta Warszawy nie chodzi o akt destrukcji, lecz o dobry interes. Korwin-Mikke proponuje na swoim blogu, by krzyż "poskubać na drzazgi, sprzedać jako 300 000 relikwii po 20 zł - i byłoby jak raz na pomnik". Pomysł ten powinien zadowolić logicznie myślących zwolenników postawienia pomnika, jak i część miłośników dewocjonaliów. 300 tysięcy osób miałoby szanse nabycia tej "relikwii" co z pewnością by ich uszczęśliwiło. Gdyby chcieli, mogliby się zorganizować w oddziały "obrońców drzazg smoleńskich", a politycy licytowaliby się, kto posiada lepsze drzazgi i zastanawiali jaki pomnik zbudować za uzyskane pieniądze. Zainspirowani pomysłem szefa Wolności i Praworządności posuwamy się dalej. A gdyby pozwolić obrońcom przynieść kolejne 96 krzyży i dopiero wtedy pociąć je na drzazgi. Cena drzazg byłaby zależna od jego pochodzenia. I tak np. krzyż, który upamiętniał Przemysława Gosiewskiego mógłby zostać zlicytowany zarówno w całości - i tu liczymy na Włoszczową lub tamtejszy oddział PKP, jak i na części. Podobnie byłoby w wypadku innych krzyży i dewocjonaliów z nich wykonanych. Na cenę wpływałaby też osoba dzierżąca relikwię. Jeśli cała akcja zostałaby sprawnie przeprowadzona, byłaby szansą na radykalne zmniejszenie dziury budżetowej. A obrońcy dalej mogliby stać pod Pałacem Prezydenckim. Tym razem nie tylko ku chwale, ale i zyskowi ojczyzny. ] Nie ma to jak "geniusz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tak przyjmować wypowiedzi JKM wprost . Wtedy lepiej Go nie czytać . Będzie się zdrowszym i nie będzie dochodzić się do głupich wniosków . Czasami pasuje wyczuć w wypowiedziach innych ironię , kpinę , a przede wszystkim rozpaczliwą walkę z absurdem . Szczególnie kiedy nasze zachowanie w życiu publicznym - społecznym , znacznie granice absurdu przekraczają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak to ...................
[Takich przekłamanych , wyolbrzymionych historii o czasach PRL jest dużo , dużo więcej . Zapomina się tylko , że prawdziwych opozycjonistów , zorganizowanych i działających z sensem było bardzo , bardzo malutko . Można ich było bez trudu z nazwiska wymienić na podstawie audycji Radia Wolna Europa , które choć zagłuszane słuchało się bez większych problemów .] święta prawda Czym dalej od PRLu tym więcej mamy opozycjonistów, a co najdziwniejsze znanym opozycjonistom, którzy naprawdę walczyli z komuną zmienia się na szybko życiorys, opluwa, umniejsza ich role, rozsiewa ploty o TW ... niszcząc to z czego powinniśmy być dumni i za co świat nas podziwiał. Sami obrzucamy się błotem, obrzucamy naszą historię niszcząc własną legendę "Solidarności", niszcząc ludzi, którzy naprawdę maja ogromne zasługi w walce o wolność i demokrację. Jesteśmy masochistami, a świat i sąsiedzi, dzisiaj z nas się śmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigel Farge jest znany z takich wystąpień, na youtubie jest sporo jego wypowiedzi z polskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i oczywiście wklejając link do wykładu o homosiach nie znaczy że uznałem że to wszystko tłumaczy, wydał mi się bardzo ciekawy więc go podsunąłem innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYCJan 24 { To jest tak przyjmować wypowiedzi JKM wprost . } Dokładnie, ja uznałem że nie warto komentować tego ""geniusza"" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tycjanie ..............
Bardzo zgrabnie usprawiedliwiasz JKM Nie zmienia to faktu, że jaki jest JKM wiemy Ludzie prości (jak np. ja) przyjmują wypowiedzi innych wprost, ale to nie znaczy że nie maja poczucia humoru. [Wtedy lepiej Go nie czytać . Będzie się zdrowszym i nie będzie dochodzić się do głupich wniosków .] Uważasz, że on mówi sam do siebie ? Jeżeli polityk mówi sam do siebie i zachwyca się swoimi słowami jakie wydala z siebie to wg mnie, ma poważne problemy zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśta wio !!!!!!!!!!!!
[Jarosław Kaczyński był ostatnio uprzejmy powiedzieć, że "w obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego". O jakiej kompromitacji marzy Kaczyński, można się domyślać. Liczy na wysyp książek o "Bolku". Próba uczynienia z Lecha Kaczyńskiego patrona Sierpnia przypomina próbę wymazania bohaterów AK z historii Polski. Wtedy się nie udało i teraz się nie uda. I słuszne są głosy, że Jarosław Kaczyński szkodzi pamięci brata, wystawiając go na pośmiewisko. Lech Kaczyński był ważną postacią "S", potrafił jak nikt inny przedtem docenić bohaterstwo i odwagę ludzi Sierpnia. Ale on sam nigdy nie czuł się liderem i przywódcą tego ruchu. Ze skromnością oddawał hołd bohaterom "S", w tym zmarłemu Bronisławowi Geremkowi.] więcej ... http://tnij.org/ibxc >>>>>>>>>>>>>>> Wiśta wio! Jaro mógłby robić za Lajkonika, pod Wawelem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To trafne ocena
zachowania L. i J. Kaczyńskich. J. Kaczyński doskonale wie, ze największa bzdura i największe kłamstwo powtarzane wielokrotnie , z czasem zostanie przyjęte za pewnik. Przykłady: zachowanie wszystkich systemów totalitarnych - w tym nazistowskiego i komunistycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie dzien w dzien te same teksty obrazajace kaczynskich pis a potem pytania gdzie napisalem ze obrazam kaczynskich i pis :D :D no ludzie dajcie spokoj :D:D chociaz fakt ze troche inni odpuscili na tym topie :D ale co polewa z bohatera to polewa:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepodoba mi sie to latanie dziury budzetowej kosztem najbiedniejszych. niech jeszcze wiecej sprzedaja i kapital dalej niech wyplywa za granice naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie dziury finansowe zawsze będą łatane kosztem najbiedniejszych, bo jest ich najwięcej. Ale tak to już jest w socjalistycznych ustrojach. otulona_snem {a filmik kto jest kim..ni to smieszne ni to straszne} To po prostu powinno dać do myślenia. To jest jedno z wypaczeń demokracji, politycy wybrani w demokratycznych wyborach działają wbrew ich oczekiwaniom(wyborców), bp do tego zostali wybrani w ich mniemaniu. Przykład Tusk obiecujący że nie podniesie podatków je podnosi. Czyli można obiecać co się tak żywnie wyborcom spodoba a potem mieć ich zwyczajnie w doopie. To tak jak z referendum np w kwestii aborcji. Rządzący widzą co jest lepsze dla społeczeństwa. Oczywiście daleki jestem od tego by w każdej kwestii rozpisywać referenda. Chodzi mi jedynie o pokazanie sensowności glosowania. Nie do końca wiem, bo sam nie biorę w nich udziału. Ale człowiek idący na wybory ma wrażenie że wrzucając kartkę czy kartki(zależy od wyborów) ma jakiś wpływ na swoje życie. No więc zadaję pytanie jaki miał wpływ na niepodniesienie vatu ktoś kto zagłosował na Tuska bo obiecywał nie podnosić podatków? Dał się IMHO Tuskowi wydymać. Pytanie nr dwa, jaki wpływ na politykę mają wyborcy skoro, co wykazują media(mimo że większość jest w jakiś tam sposób od polityki zależna) politycy nigdy nie robią tego co naobiecują w programach wyborczych? Nie ma żadnego mechanizmu pozwalającego oszukanemu wyborcy pozbycia się polityka oszusta do następnych wyborów. itd. itp. I mam wrażenie że za dużo napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to klopss
Ha i powiem wam ja dlatego postanowilam zrobic to co najsensowniejsze sie wydaje-skorn kapitał z polski wypływa, niechże wypłyne ja wraz z nim! Niechby szanowna władza została sama i rzadziła sama sobą i zobaczymy wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od JKM słyszałem fajny pomysł. Zrobić specjalną strefę ekonomiczną ( zajmowała by teren, który zajmuje sejm), całą resztą zostawić w spokoju. :classic_cool: Gdyby ten pomysł wprowadzić w życie skutki decyzji polityków tylko na nich by się odbijały. Pomarzyć dobra rzecz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem {to chyba Myrevin pisal ze nie ma tv, wczesniej ten pomysl mnie przerazal, ale teraz wydaje sie calkiem sensowny} Nie mam tv od ponad siedmiu lat. I oczywiście nie ze względu na politykę, ot tak jakoś samo wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawajestemopinii
powtórka z rozrywki ? http://www.youtube.com/watch v=9ayBc4OeCfA&feature=player_embedded Piosenka z 1982 a jakze aktualna.... Posłuchał ktos tej piosenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja najbardziej kocham te reklamy UE przy każdej inwestycji z napisem "Ta budowa została współfinansowana przez środki Unii Europejskiej". Ach jakież to piękne - idziesz sobie ulicą i ci próbują wmówić, że wspaniałomyślna Unia dołożyła do budowy twojej ulicy, metra, stadionu czy inne miejsca "pożyteczności publicznej". :-) Szkoda tylko, że nie mówią na jakiej zasadzie to działa. A mianowicie działa tak, że i owszem Unia te ileś procent dokłada (najczęściej 10-20%) ALE resztę musi dołożyć gmina. Gmina jako, że najczęściej nie posiada aż takich funduszy, to bierze kredyt w banku... efekt jest taki, że może i przez to możemy podziwiać nową drogę przez Prącikowo Dolne, ale już długów danej gimny nie zobaczymy. Nie mówiąc już o tym, że dopłaty Unijne są często niewiele większy od kosztów biurokracji związanych z danym projektem. Tak czy siak ostatecznymi beneficjentami "pomocy" UE są banki. A my jak debile się zadłużamy, byleby tylko móc wykorzystać propagandowe hasełko "wykorzystania dopłat z unii" :-O 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dobre ....
17:19 [zgłoś do usunięcia] wawcia_powraca10 ja nie mam telewizora >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> :-D :-D :-D nie masz tv, ale doskonale orientujesz się w programach, co gdzie, o ktorej godzinie ... :-D :-D :-D mało tego, doskonale wiesz o czym mowa w programach publicystycznych i co najśmieszniejsze krytykujesz dyskutantów na okrągło :-D dziecinko, tutaj nie przedszkole tylko forum DLA KOBIET ;), ŻYCZĘ ZDROWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ...........................
[Szkoda tylko, że nie mówią na jakiej zasadzie to działa.] Zapytaj Rydzyka, on doskonale wie na jakiej zasadzie TO DZIAŁA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdaniem bp Pieronka
[dobrze się stało, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został przeniesiony do prezydenckiej kaplicy. - Stało się rzeczą ewidentną, że tu wcale nie chodzi o o religijną cześć oddawaną krzyżowi - komentuje bp Pieronek. Według biskupa, chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakiej tego zażąda prezes PiS. W jego ocenie Jarosław Kaczyński wykorzystuje krzyż, żeby mobilizować swoją siłę polityczną. - To jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca. Chodzi tu przede wszystkim o pamięć, której celem jest budowanie politycznej siły jednej partii - ocenia bp Pieronek. Pytany o organizację, która domaga się koronacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski stwierdził, że jest to dziwaczne i pokręcone teologicznie stowarzyszenie. - To są zachowania niepoważne, tego nie można traktować w kategoriach działań religijnych, bo to są działania wynikające z nieposłuszeństwa i nieznajomości wiary - powiedział biskup. Bp Tadeusz Pieronek stwierdził także, że nie ma potrzeby, aby Kościół zajmował oficjalne stanowisko w tej sprawie - Kościół wie, jak ma się zachować.Nie ma potrzeby zajmowania oficjalnego stanowiska w stosunku do wybryków ludzi nienormalnych - skomentował.] Biskup Pieronek jest jednym z nielicznych, rozsądnych purpuratów kościoła rzymsko-katolickiego w Polsce. Szkoda tylko, że jest ich tak mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"jak zwykle pieprzysz od rzeczy ja znam czasy PRLu z autopsji, ty pewnie w pielichy robiłaś więc nie mow mi jak było żeby nie Wałęsa dzisiaj nie mogłabyś pisać swoich dyrdymałów od rzeczy bohaterka się znalazła gówno mnie obchodzi czy Wałęsa był Bolkiem , Lolkiem czy X wiem jedno, że w wolnej , demokratycznej Polsce , niezależny sąd lustracyjny orzekł, że Wałęsa nie był agentem KONIEC KROPKA" To już skomentowali trafnie: otulona, Myrevin i jeszcze ktoś. Komentarz wychodzi od osoby, która nie zna materiałow na temat Wałęsy, nie wie że sąd w sentencji wyroku- stwierdził że, nie ma dowodów na to że był- Bolkiem, a nie że nie był Bolkiem. Ponadto nie ma pojęcia o tym że L.Kaczyński, Gwiazda, Wyszkowski- byli w WZZ kilka lat wcześniej niż Wałęsa i że go tam przyjmowali. A to, że mamy takich 'bolków" , którzy wykradli swoje akta- czasem przerobili je nieudolnie (jak właśnie np. Wałęsa) i że ci ludzie mają ogromny wpływ na życie publiczne- ma przełożenie na sytuację gospodarczą Polski. I ta sytuacja Polski wciąż nie jest najlepsza. UE martwi się obszarami biedy na świecie- w Polsce te obszary biedy wciąż się rozrastają. Przy ciągłym chórze tych wszystkich "bolków", sławiącym ogromne postępy naszej demokracji i cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzeba nam więcej
Pieronków, Tischnerów,Wyszyńskich, Smigielskich ... co z ich nauczaniem ? bp Pieronek ma rację, krzyż stał się centralnym narzędziem propagandy PiSu i JK, to chory na władzę człowiek który powinien zrobić krok w tył zastanowić się nad swoim życiem, jego kruchością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..............
14:06 [zgłoś do usunięcia] Zastępczy Shatynek >>>>>>>>>>>>> Czy to czasami nie bracia Kaczyńscy pracowali w Kancelarii Prezydenckiej ? :-D Jak Wałęsa ich wypieprzył na zbity ryj za ciągłe rozruby to wtedy zaczęli mścić się na nim i wymyślać szkalumie ... Czy to nie przypadkiem bracia Kaczyńscy palili kukłę urzędującego prezydenta RP Lecha Wałęsy po tym jak wypieprzył ich z hukiem z Kancelarii Prezydenckiej ... ? Dzisiaj Jarosław stara się na każdym kroku podważać to co dokonał Lech Wałęsa, umniejszyć jego zasługi, lekceważyć ... Dzięki Bogu są ludzie, żyją i wiedzą jak było 30 lat temu Jarosław Kaczyński działa zgodnie ze swoją dewizą ..."Nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne czarne !..." POWIE o czym miał okazję się przekonać ostatnio, nie każdy jest z modeliny i nie każdy opiera swoje jestestwo na czołobitności wobec Jarosława K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do .....Zastępczy ....
[To już skomentowali trafnie: otulona, Myrevin i jeszcze ktoś. Komentarz wychodzi od osoby, która nie zna materiałow na temat Wałęsy, nie wie że sąd w sentencji wyroku- stwierdził że, nie ma dowodów na to że był- Bolkiem, a nie że nie był Bolkiem. Ponadto nie ma pojęcia o tym że L.Kaczyński, Gwiazda, Wyszkowski- byli w WZZ kilka lat wcześniej niż Wałęsa i że go tam przyjmowali.] Powtórzę tobie :-D :-D :-D Czy to czasem twój idol nie współpracował z Wałęsą? Ciekawe ze wówczas braciom Kaczyńskim nie przeszkadzały wypowiedzi Wałęsy za niego się nie wstydzili a ukrywali przed NARODEM, że Wałęsa to agent ... Jak to oceniasz ? Wcale mnie nie dziwi fakt że coraz więcej ludzi jest przeciw PiS. A czym się różnią wypowiedzi Twojego idola od wypowiedz p. Wałęsy? Ja nie widzę różnicy... Wcale mnie nie dziwi ze ludzie mają różne negatywne porównania .JK do rożnych postaci historycznych.. Widzisz w JK ideowca, to a ja pytam jakie idea widzisz ? Podburzanie ludzi do nienawiści, walkę o krzyż-polityczny, a może wywołanie wojny z jakimś państwem. Wiem co go boli.. ŚĄ LUDZIE KTÓRZY NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ Z UTRATĄ CZEGOKOLWIEK, A TU STOŁECZEK KOŁO NOSA PRZESZEDŁ I TO BOLI! TO TA IDEA...ZAKOŃCZMY ŻAŁOBĘ NARODOWĄ, WEŻMY SIĘ ZA BUDOWANIE PAŃSTWA BO ON O POTRZEBNE JEST ŻYWYM, ZMARŁYM WYSTARCZY MODLITWA! A TWÓJ IDOL JAKI MA WKŁAD W POWSTANIE ,,SOLIDARNOŚCI' ' CO ON W TYM CZASIE ROBIŁ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×