Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość iftar niezalo
Hmm, opera... Dubieniecki w Roli Halki, Kaczyńska w roli Janusza, to by było coś :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ciąga Cię? Ma zapędy edukacyjne? U nas obowiązuje zasada: czyj samochod, tego muzyka. Ewentualnie, kto prowadzi, tego muzyka;) Mój mąż nie przyzna się, ale lubi arię Królowej Nocy i ten ludzki głos podciągnięty do granic możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iftar niezalo
Albo Madame Butterfly. Kaczyńska jako Pinkerton poślubia gejszę, która nazywa się tak samo jak wino z mojej burzliwej młodości (w tej roli jej pierwszy mąż), potem robi jej dzieciaka i rzuca, znajduje sobie nową kobietę i odbiera gejszy dziecko :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ tu ktoś pokręcony;) Ale można się uśmiechnąć:) :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet iftar lubi operę
ale bardziej lubi gdy iftar jest na kafe :classic_cool: podobnie jak facet anouk:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawcia to cfel
w dodatku niewychowany. 10-tego kwietnia ma dawać nigeryjskim studentom prawa pod Pałacem Prezydenckim ze zniżką 50% :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozart nr 1. Tutaj nie zamierzam dyskutować. To moja prywatna ocena. Vivaldi... 500 koncertów.. czyli jakieś 1500 utworów.. kiedy to wszystko przesłucham? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też najbardziej lubię Mozarta. Potem jest reszta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie czasem jest przymus edukacji;) Nie ma zlituj;) :Pale ja jędza jestem. Pa! Idę do sąsiadów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiła sie niezła story
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze motyw Jagusi
kocham warjacyje nie tylko pianomijo ale i Myrevina :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myr to niedobrze
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znaczy ogorek isdet
:( :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Ocaleni z Zagłady potrzebują rekompensat za mienie utracone w Polsce, aby radzić sobie z problemami starości - mówi sekretarz generalny WJC Michael Schneider.... http://tnij.org/kvku I jak tu nie mają się tworzyć nastroje antysemickie po przeczytaniu takich wypowiedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja rodzina zostawiła dworek, osiem pokoi, sad, ileś tam drzew, na terenie Wilna. No i mieszkanie dwupokojowe w centrum Wilna. I to państwo polskie ma coś nam zawracać nie Rosja. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo Niemcom, ich państwo wywołało tą wojnę a co za tym idzie skutki, a więc wypędzenia, niech to ich państwo im czyni zadośćuczynienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
Przyklad manipulacji opinia publiczna,czy jak kto woli-spoleczna.Oto taki quiz zamieszczony na onecie: > Aktualne sondy > WIADOMOŚCI > Jak oceniasz wprowadzenie stanu wojennego? > Ogółem oddano głosów: 62309 > > Odpowiedzi i wyniki > > 1. To uratowało Polskę przed agresją ZSRR 24315 39% > 2. Celem było wyeliminowanie "Solidarności" 7686 12% > 3. Celem było utrzymanie władzy 23410 38% > 4. Nie miało to żadnego znaczenia dla przyszłości Polski 2049 3% > 5. Nie wiem 2965 5% > 6. Nie interesuje mnie to 1884 3% Mamy tu interesujące połączenie kilku sondażowych technik manipulacyjnych: - typowej dla sontażów sojotechik celującej w "mentalność statda" - oraz polegającej na dzieleniu jednej odpowiedzi na dwa punkty sondażowe. > cel: - ratowanie imagu p. Jaruzelskiego - wprowadzenie do kampani przedwyborczej wyborów prezydenckich - programowanie podziałów w elektoracie prawicowym > Środki: - mentalność sadta - divide et impera - techniki uwiarygadniania Abstrachując od tego, że nie wierzę sondażom publicznym, których sam nie sfałszowałem, czasami daję się pokusić na analizę tych, które były fałszowane przez innych i odkrywanie mechanizmów kształtowania opini społecznej w nich urkytych. Chodzi raczej o mikrokosmos szczegółów technologii ich zastosowania. W tym sądażu szczególnie moją uwagę przykuło połączenie kilku kryptomanipulacji. Zajmijmy się najpierw tą wg mnie najważniejszą: odpowiedź 2. pokrywa się z odpowiedzią 3. Dla porónania: przestrzenie zakreślone poszczególnymi odpowiedziami 1, 4, 5, 6, wzajemnie wykluczająca się. Na przykład: jesli ktoś twierdzi, że: "nie wiem" (Odp 5.), to nie może jednoczśnie z czystym sumieniem twierdzić,że "celem było utrzymanie waładzy" (Odp. 2). Albo "się wie" albo "nie", jedno z dwóch - obie odpowiedzi się wzajemnie wykluczają. Są wyjątki: Pierwszy - mniej ważny: a) jeśli kogoś "to nie interesuje" (odp 6.) to śmiało może także podpisać pod "nie wiem" (odp 5.), to jest logiczne: jeśli go coś nie intersuje - to i tego nie wie. Przypadek odwrotny jest niemolżliwy, jeśli ktoś interesuje się czymś to musi to w jakiś sposób "wiedzieć". Rozbicie jednolitego obszaru na dwie odpowiedzi wiarygadnia sondaż już wyłącznie choćby przez zwiększenie samej liczby odpowiedzi do wyboru, bo sugeruje w ten sposób wyższą jego precyzję i porz poszerza "wolności dokonywangogo wyboru" co ułatwia identyfikację z tą a nie inną odpowiedzią. Zmysł krytyczny respondenta zostaje w ten sposób złagodzony. Drugi wyjątek - szczególnie ciekawy: b)dotyczy odpowiedzi 2. i 3. Odp nr2 nie wyłącza Odp nr3: jak ktoś twierdzi, za 2, że "Celem było wyeliminowanie Solidarności", to nie stoi to w jakiejkolwiek sprzeczności z 3, że "Celem było utrzymanie władzy". Wręcz przeciwnie !!! "Wyeliminowanie Solidarności" skutkowało "zachowaniem władzy". Tak naprawdę chodzi tu o przyczynę i skutek w tej samej sprawie. Obie dopowiedzi dotyczą jednego i tego samego, i dokonują podziału tego samgego elektoratu międzi odpowiedzi 2. i 3. W ten sposób istnieje podwójnie większa szansa,że w przeciwienistwie do ogólnie już znanej prawdy o panu Jaruzelskim ilościowo będzie górowała odp nr.1 . Obniżenie w tej w/w "licytacji" liczby respondentów przez sprytne rodzielenie jednej i tej samej odpowiedzi na dwie różniące się formy, które pozornie nie mają nic z sobą wspólnego, wydaje się być główną techniką manipulacyjną w tym sondażu i wprowadza charakter pseudominiwyborów, w których elektorat jednej opowiedzi jest podzielnony na dwie partie. W wnikiu tego podziału liczebnie większą szanse zwycięstwa posida odp 1. Zamieszczone obok liczby, cementują wynik i udrzają w mentalność stata. Odp 1 zostaje jako "większościowa" przemnożona przez współczynik medialnej multiplikacji medium docierającego do odbiorcy i odnosi efekt docelowy w postaci: "To uratowało Polskę przed agresją ZSRR". W ten spoób o pradzie historycznej nie decydują fachowcy historycy, ale jest ona "odnajdywana" drogą "demokracji": kto uzyskał najwięcej głosów ten zwyciężył i ma rację - "zwycięscy piszą historię" W w/w manipulacji, elektorat odp1 utrzymywany jest w jedności i w zwartości, a elektorat "wroga" - bodobnie jak w wyborach - jest dzielony na odpowiedzi między 2. i 3. Wyniki sondażu należy czytać więc w następujący sposób: Liczbie z odpowiedzi 1. (24315 głosów/39%) przeciwstawić SUMĘ odpowiedzi 2 (7686gł./39%) i odp 3 (23410/38%). Z jednej trony: > 1. "To uratowało Polskę przed agresją ZSRR" 24315 39% - a z drugiej strony: > (2.) "Celem było wyeliminowanie Solidarności" 7686 12% > (3.) "Celem było utrzymanie władzy" 23410 38% Razem 7686 + 23410 = 31096 12% + 38% = 50% !!!!! Odp 1. kontra Odp 2+3: 39% kontra 50% !!!!!! 24315 głosów kontra 31096 (przy ogółem oddanych 62309). Zdecydowane zywcięstwo przeciw p. Jaruzelskiemu - bo aż stostunkiem: 50% do 39%, co można zinterpretować zdaniem, że społeczaństwo nie jest takie głupie jak go traktować by chcieli niektórzy politycy. Trzeba jednak nadmienić że badania nie są ani trochę reprezentatywne, a to ze względu na selektywny dostęp do medium "Interenet". Tak jak tu odpowiedziała klasa średnia (lub może pseudośrednia bo do średniej to jej jeszcze daleko!). Wnioski Występuje tu połączenie wielu strategii. Pierwsza: Działaj wg starej rzymskiej maksymy divide et impera - dziel i rządź tu: dziel elektorat jednej odpowiedzi na dwie części i w ten sposób obniż optycznie liczbę przeciwnkia. (odp 2 i 3) Druga: Uderz w mentalność stada - "każdy" będzie prorównywał odp1 z odp 2,3,.. ale b.rzadko kto z sumą głosów z odp2 i odp3. Trzecia: Przeprowadź stondaż na niereprezentatywnej - pomimo wyskokiej liczby respondentów - bo na wyskelekcjonowanej grupie np tych z internetem i zaintersowanych sprawami politycznymi itp. Czwarta: uwiarygoniaj sondę pozornie zwiększająć "ilość możliwych odpoweidzi" za pomocą zbiegu jak w strategii pierwszej (odp 5 i 6) W wyniku otrzymujemy: "Programowanie" czyalnika technikami, sugerującymi odpowiedź nr1 i przedstawianie wyniku innym, w oczekiwaniu że będzie się kierowac mentalnością stada i kerowali zasadą, że "większość nie może się mylić", "wie lepiej", a ponieważ uważa, że "To uratowało Polskę przed agresją ZSRR" to prawdopodobnie tak było. Skora większość tak myśli, więc "i ja też muszę być za większością" i uważć to samo, nawet jeśli mam ewentualne wątpliwości. Na konieć chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na efektywny mechanizm połączenia obu socjotechnik ze sobą w koło wzajemnej zależności i wzmacniania się. Pierwsza (podział) wzmacnia i warunkuje drugą (preferowanie odp1 i działanie na mentalność stadta). Druga bez pierwszej nie ma takiej siły oddziaływania na niezedcydowanego czytelnika. #Podsumowanie W sondażu na w/w strnie chodzi o wybielanie image pana Jaruzelskiego sprytnym zestawieniem wielu manipulacji. No co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym nie czytamy
postów powyżej 6 wierszy więc albo skróć albo... 🖐️:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przez myra teraz tyle
przewijania :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
do" lata nam to koło chuja jakie pytania zadaje onet swoim użytkownikom "--ja nie pisze niczego do polglowkow ktorzy niczego nie rozumieja. Odnosnie do swojej jakze "inteligentnej"odpowiedzi-zapodam ci inny quiz: 1.dlaczego masz tak"ch....o"w zyciu-jak masz? a-z powodu niedorozwoju umyslowego b-z powodu ubostwa umyslowego 2.Dlaczego jestes takim polglowkiem-jakim jestes? a-z powodu ignorancji b-z powodu niewyszukanej edukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bingo a i b sa prawidłowe
a teraz wypierrdalaj :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest dystans
:classic_cool: znam takich co na zadnej płaszcyxnie nie łapią niciewo czas na drzemkę 💤 Myrek, chooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×